Tehotenstvo po akútnom cisárskom

katarina1210
27. apr 2018

Ahojte mamičky, chcela by som radu, možno si len prečítať podobné príbehy... Nechcem moc rozvíjať čo sa stalo, proste 26+5 som mala akútny cisársky rez a naša krásna dcérka prežila len pár dní. Preto máme veľkú bolesť v srdciach, ale aj túžbu po ďalšom bábätku. Zatiaľ ani netušíme čo sa stalo. Čakáme na hematologické výsledky, ktoré už budú v najbl. týždňoch hotové.
Dvaja doktori mi odporučili počkať pol roka, že to stačí ( to je v podstate onedlho). Len jedna doktorka povedala 10-12 mesiacov počkať. Myslíte si, že pol roka je dostatočný na zotavenie? keď to povedali dvaja lekári nezávisle od seba? Keby dcérka žila samozrejme by som kľudne aj dva roky počkala.
Preto Vás chcem poprosiť mamičky, ktoré ste otehotneli skoro po akútnej sekcii, aby ste mi napísali svoju skúsenosť, prípadne odporúčania koľko čakať a pod... 🙂 potrebujem trocha podpory a prečítať si aj šťastné príbehy. Prípadne príbehy mamičiek, ktorým detičky zomreli a ďalšie tehotenstvo bolo úspešné. Ten strach vo mne je neskutočný, ale túžba je taktiež obrovská.

pininka
27. apr 2018

Maternica je teraz este oslabena, ja by som pockala aspon rok. Aj ked ta chapem co prezivas. Su baby ktore otehotneli aj skor, ale nemozes vediet ako na tom budes konkretne ty a tvoja jazvam kazde telo je ine.

kikus48
27. apr 2018

Ahoj. Otehotnela som rok po cs. Tehu mam tazke a jazva sa oslabila. V 26 tt mi hrozila ruptura. Urcite by som aspon rok pockala i ked chapem ze je to velmi tazke.

katarina1210
autor
27. apr 2018

@kikus48 dúfam, že všetko dobre dopadne. Ďakujem za odpoveď.
@pininka Ďakujem za odpoveď. Samozrejme budem sa snažiť počkať, minimálne kým získame všetky potrebné výsledky a to môže ešte ďalší pol rok potrvať, uvidíme. A je pravda, že všetko je individuálne, ale keď sa dvaja lekári zhodli, čo vedeli o mojom stave všetko, tak je to taká nádej na skoršie tehotenstvo. Predsa moja maternica nedonosila 4kg bábo + plodovú vodu atď.

gir
27. apr 2018

Ja ťa možno poteším, otehotnela som pol roka po SC. Dr. ma kontroloval len na bežných poradniach. Druhá bola tiež SC práve kvôli krátkosti času. Ak sa na to cítiš neodkladajte. Neboj sa, máte anjelika a všetko bude dobré 💕

katarina1210
autor
28. apr 2018

@kikus48 ešte taká otázka, ako postupovali lekári keď hrozila ruptúra? Hospitalizácia? Alebo kľudový režim?

katarina1210
autor
28. apr 2018

@gir ďakujem za odpoveď 🙂

pininka
28. apr 2018

@katarina1210 ja som po prvej sc mala ukazkove tehu, az na konci prisli kontrakcie skor a rodila som viac ako dva tyzdne pred terminom, az po porode mi doktor povedal, ze jazva bola tak natiahnuta az priesvitna ze cez nu bolo vidno maleho vlasky a ze to bola ruptura na spadnutie. A toto ti ziadel lekar teraz nemoze dopredu povedat,ze sa to nestane. Jedine ked by bol vestec.

kikus48
28. apr 2018

@katarina1210 ahoj. Pri malej som sa sa velmi pretazila. Dvihala som ju bola na nakupe atd ... odrazu zacala velmi boliet. Utekala som za porodnickou. Ta mi dala na vyber ze bud klud doma alebo nemocnica. Tym ze som lekar tak asi vedela ze to nepodcenim. Cize uz 2 m je niekto vacsinu casu u nas. Bolo to narocne hlavne koli dietatku ktore sa ma dozadovalo. Teraz je uz jazva ok. Hovori ze sa to stiahlo. Zrejme ju vtedy musela napnut aj priecna poloha babetka. V tomto ti nik neporadi. Moze to byt fajn a moze byt aj horsie. Ale urcite by som pri dalsom tehu brala clexane od zaciatku. Na tom trvaj.

katarina1210
autor
28. apr 2018

@pininka uff tak teraz som sa strašne vystrašila :X no nvm ako sa odvážim pri tej mojej smole na ďalšie tehotenstvo. Ide mi v prvom rade o bábätko, aby bolo zdravé a nič mu nechýbalo. Nechcela by som mat ďalšieho anjelika kvôli ruptúre :X kľudne ak bude treba ohrozím seba, ale bábo nech je ok

katarina1210
autor
28. apr 2018

@kikus48 držím palce nech to dobre dopadne. Čo sa týka mňa ja môžem kľudne aj celé tehotenstvo ležať, pracujem vo vlastnej firme, takže kľudový režim by nebol problém. A s domácnosťou by ma zastúpil priateľ. Určite budem niečo brať už teraz čakám na výsledky trombofilných stavov, tak uvidíme.

adik109
28. apr 2018

ahoj, ja som po dvoch SC a pri každom tehu mi hovorili aspoň rok počkať. Vydrž - 1/2 roka hore-dole myslím že sa vydržať dá. Nechcem ťa strašiť, ale v rodine máme bohužiaľ zlú skúsenosť kedy bolo po prvej SC rýchlo druhé tehotenstvo, a dopadlo to zle. A viem, že teraz veľmi túžiš ale ohroziť seba tiež nie je riešenie. O toho drobca sa totiž bude treba starať... Veľmi držím palce nech druhý pokus vyjde a anjelik vám pošle bábo, ale neuháhli to zbytočne.

lindusss2016
28. apr 2018

S tym ti nikto neporadi.veru 😕 mne dr povedala, ze ruptura moze byt aj po 3 rokoch, kym ina zena je po pol roku v pohode. Ja som otehotnela po roku, druhe tehotenstvo bolo tazsie, ku koncu ma jazva poriadne palila a to som mala obe babatka drobatka. Prva mala sotva 2,5 kg, takze ja som tiez ziadne 4kg dieta nenosila. Obe sekcie som mala akutne a trosku skor. Nechcem ta plasit, mne sa prvy porod spustil v 37 tt a dr mi pri druhom tehu povedala, ze ocakava podobny priebeh aj u druheho a tak aj bolo. Preto si myslim, ze by si si mala dat este trosku cas na zotavenie, aby si pripravila bezpecne prostredie pre druhe babatko. Dat sa do poriadku jednak fyzicky (nielen ze sa citis fajn, ale skus prejst na zdravy zivotny styl, doplnaj vitaminy, ako sa len bude dat, ide leto, tak to vyuzi), ale v neposlednom rade aj psychicky, ked hovoris, ze mas velky strach o dalsie tehotenstvo, tak aby si babatku neublizila prave tym strachom. Velmi ma mrzi tvoja strata, musela to byt obrovska bolest, ale teraz sa musis naladit pozitivne a nic zle si nepripustat. Dostan sa do co najlepsej kondicie a chod do toho, drzim palce

katarina1210
autor
28. apr 2018

@adik109 ďakujem za prianie a názor

katarina1210
autor
28. apr 2018

@lindusss2016 ďakujem za názor. Robím teraz maximum pre svoje zdravie po oboch stránkach. Určite nič nepodcením a snáď sa na nás usmeje šťastie. Len je strašne kruté, že musíme teraz do konca života navštevovať dcérkin hrob, nikomu neprajem prežiť svoje dieťa je to totálna katastrofa :(

lolita555
28. apr 2018

Ja som mala tiez akutnu sekciu a mne povedali 2 roky po sekcii.mam naozaj vynikajucu lekarku aj porodničku.nemusi sa stat nic ale sekcia s je velka brusna operacia treba pockat

lindusss2016
28. apr 2018

@katarina1210 ved to prave 😢taketo veci by sa diat nemali. Verim ale, ze pride cas, kedy vase zivoty naplni ta najvacsia laska na svete. Musis sa teraz hlavne venovat sebe a nacerpat co najviac sil a urcite sa to podari ❤❤❤ a ani netusite, co sa mohlo stat? Dovtedy bolo tehotenstvo ok?

katarina1210
autor
28. apr 2018

@lolita555 ďakujem za info

katarina1210
autor
28. apr 2018

@lindusss2016 všetko bolo úplne v poriadku, troška som zakrvácala a preistotu ma poslala doktorka do nemocnice. Tam že to nič nie je, no o dva dni sa všetko prudko zmenilo. Ževraj som mala obrovské šťastie, že som bola v nemocnici. Len si strašne vyčítam to, že aby zachránili môj život musela ísť dcérka už tak skoro von :( mala už cez kilo, ale žiaľ zvládla len pár dní a ďaleko odo mňa, takže som ju videla až v trhle a iba na fotkách

katarina1210
autor
28. apr 2018

*v truhličke

lindusss2016
28. apr 2018

@katarina1210 😢😢😢 och pane boze, az mi husia koza nabehla. Muselo to byt strasne tazke, velmi ma mrzi, co si si prezila. Prajem vela sil a hlavne zdrave babatko co najskor, ako to bude mozne. Drz sa, nech ti je zatial oporou tvoj manzel a jedneho dna urcite budete stastna rodinka

katarina1210
autor
28. apr 2018

@lindusss2016 ďakujem za prianie

karmela
28. apr 2018

@katarina1210 ahoj z vlastnej skúsenosti mne dr povedal po prvom pôrode že počkať rok kým otehu zase.Ale je veľa báb čo otehu oveľa skôr 😊 Moja skúsenosť rodila som sekciou aj druhu dcérku,pred 4mes po 8,5r odstupe.A aj tak som mala rupturu maternice.Dr má šil asi 1,5h ale chcem tým povedať to,že ani dlhy odstup neznamená že nemôžu nastať komplikácie ja som toho príkladom.drzim palčeky na skóre tehu a nech je všetko v poriadku s oboma 😘

katarina1210
autor
28. apr 2018

@karmela jasné rozumiem, je to fakt individuálne. Ďakujem

karmela
28. apr 2018

@katarina1210 je mi veľmi ľúto čo sisi prežila ja som mala podobnú skúsenosť,s prvorodenou,ale zo šťastným koncom nakoniec.Mozno má tu ukameňujú baby sa môj názor,ale ja by som už aj po pól r do toho šla.Lebo fakt nič nieje zaručene či po roku či po dvoch.

katarina1210
autor
28. apr 2018

@karmela po pravde by som najradsej po pol roku, fakt ta tuzba je obrovska. Ale este vysledky musime pockat. A moj priatel sa neskutocne boji, on si to zazil z tej druhej strany, ked nic nevedel a len stal na chodbe a pocul telefonny na celom oddeleni zvonit. Plus vsetci z oddelenia utekali na pomoc a ked sa niekoho nieco pytal tak mu nic nepovedali :X a ked odtial vyslo okolo 12ludi plus primar a primar povedal, ze je to na dlho, prve co ho napadlo, ze sme obe mrtve...a potom ked mu zacal hovorit tiez mu bolo tazko a boji sa to znova zazit. Ale som stastna, ze aspon on s dcerkou stravil par dni, ze mal aspon on tu moznost. Snad ho ukecam a bude ochotny to este risknut.

karmela
28. apr 2018

@katarina1210 plne ťa v tomto chápem ja som sa tiež bála veľmi v druhom tehu,a túžba bola velika aj po druhom drobcovi.Moj muž sa tiež veľmi bál.Lebo pri prvej som otom nevedela ako rodička to mi povedal až po pôrode muž, dr si ho zavolal von a povedal mu nech sa modli aby všetko dobre dopadlo,lebo on sám sa bude modliť.Počkajte teda na výsledky daj si spraviť potrebné testy aby sa čo najviac predišlo komplikáciám a zo srdca želám nech máš v brušku čo najskôr nový zdravý život čo budeš nosiť v zdraví pod srdcom až do pôrodu

katarina1210
autor
28. apr 2018

@karmela ďakujem za prianie 🙂 budem robiť maximum aby som predišla komplikáciam. Škoda, že som vtedy fakt nečakala, že porodím a nevedela som ani kde sú Jisky pre také maličké bábenká :( a museli mi ju prevážat, ale s tým už nič nenarobím

karmela
28. apr 2018

@katarina1210 to si ani nemohla vedieť,že to takto skončí.Nic si nevycitaj

lia23
28. apr 2018

Moj dr. Povedal ze staci cakat pol roka...ale tak.myslimsi ze cim neskor tym lepsie i ked viem ze zazivate bolest a chcete si ju nejak zmiernit....ja idem teraz rodit po sc. (Dufam ze prirodzene) a rozdiel medzi porodmi bude 2r.4m....jazvu aom este chvalabohu necitila ale myslim ze dost zalezi aj od toho ako tu jazvu zasije lekar...viem ze niektore mamicky boli aj po niekolkych rokoch..je to myslim ze velmi.individualne ale maternica je pripravena uz po pol roku vraj....

katarina1210
autor
28. apr 2018

@lia23 ďakujem za info 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre