Tehotná v 17-tich

natal015
16. aug 2018

Ahojte dievčatá diskusiu som založila preto lebo si myslím že toto je téma o ktorej sa dosť ťažko rozpráva a bola by som rada keby ste sa so svojimi skúsenosťami zverili v tejto diskusií myslím že by to pomohlo viacerým dievčatám. A prosím tie ktoré majú akékoľvek hlúpe ironické a sarkastické poznámky, ktoré rozčulujú takéto témy, aby radšej zavreli diskusiu a otvorili niečo zaujímavé kde nebudú mať potrebu ponižovať cez internet druhých. Nikto učený z neba nespadol 🙂

natal015
autor
16. aug 2018

@sasesoe týmto veciam sa moc nerozumiem preto musím pozisťovať ešte okolnosti a drobnosti okolo toho..samozrejme nemyslela som len kvôli mlieku a dojčeniu ale kvôli tomu že by som nechcela byť od toho malého preč ten prvý rok pri tom dieťati si myslím že je fajn vytvoriť si nejaké to puto a byť doma s ním a časom keby bolo väčšie už tak s tatom keď tak

natal015
autor
16. aug 2018

@darja12 áno tiež si myslím..ono je to trošku komplikovanejšies bývaním ale naši sú fajn jeho rodičia sú fajn všetko by šlo len on má ďaleko prácu ale všetko sa dá vyriešiť

darja12
16. aug 2018

@natal015 a keď chce aj on riešiť, tak ideál.. hor sa do toho a držím palce🙂)

annamari4
16. aug 2018

@natal015 moja najlepšia kamarátka mala malého v 16tich,a dnes máme 34, a žijú si z mužom do dnes spolu a veľmi sa ľúbia,rodičia im pomáhali,a všetko sa zvládlo,je jedno koľko má kto rokov,ide o to ako sa k tomu postavi,keď to zvládli iní zvládneš to aj ty,ja si myslím že mladé mamičky majú viac trpezlivosti,a sú pružnejšie.Drzim päste🍀

katulkaaa24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natal015
autor
16. aug 2018

@annamari4 ďakujem pekne 😊

katrin21
16. aug 2018

@sasesoe od 17 ti sixe daju vodicak, ale jazdit sama nemozes.
Mas 5 ludi,ktori su zapisani ako.opravneni s tebpu jazdit, nikto iny..sama az po 18tke... dcera si robila, tak viem..
A to ostatne..netreba jej bezplienkove metody, ani satky.. normalne.sa da vsetkk.zvladnut a nebyt otrokom.novodobych manii...

Prajem.vsetko dobre, ak by si otehotnela, mam dceru v tvojom veku a aj 2rocnu..ta starsia povedala, ze to je najlepsia antikoncepcia,mat doma male.dieta, hoci ju ma.rada a tesi sa., ze ma.malu sestricku, ale chce studovat..
Ak by sa ale stalo, ja ako mama poviem, radsej skor, akk nikdy..nejako by sa to zvladlo..aj ked je to komplikacia, ale nebudes prva, ani posledna..bez rodiny to ale nepojde...

sasesoe
16. aug 2018

@katrin21 ano, sama moze jazdit az v 18r, ale teraz si to moze natrenovat. Je ine vyjst z autoskoly a hned jazdit sam al byt rok pod dozorom. A toto je velmi uzotocna zrucnost pre matku.
Satka, ci BKM nie je o novodobych maniach, ale o ulahceni si zivota, predchadzani kolikam, vediet "normalne" fungovat aj s dietatkom.

tncka
16. aug 2018

@natal015 ja keby som si mala vybrat este raz,chcela by som byt mamou v 17tich. Teraz mam 32r. a 5r.dieta. Dcera uz mohla mat 15r.a zivot by bol pre mna urcite jednoduchsi. Teraz sme v jednom kole choroby,vylety,skolka,kruzky,atd. ja som dost zdravotne zle na tom,nevladzem sa jej tolko venovat kolko by som chcela,mam 2vysoke skoly ktore su mi uz pomaly naprd lebo robit uz zachvilu nebudem vladat a mohla byt uz ako tak "odchovana". Blbe je,ze clovek do buducnosti "nevidi" rozhodoval by sa urcite inak.

natal015
autor
16. aug 2018

Vždy som chcela byť mladá mamina a ešte keď sa priateľ tak zodpovedne stavia k takýmto situáciam čo viac si priať...len som vždy túžila mať vlastnú domácnosť a nie že našim a jeho rodičom spravíme starosti takto...a hlavne ma lákalo robiť si veci podľa seba či už dieťa alebo celkovo domácnosť viem že to nie je jednoduché + ešte škola ale skrátka som naučená mať vlastnú hlavu a nemám rada keď sa mi niekto do niečoho stará...tým nechcem povedať že mamina je zlá alebo čokoľvek dokonca ona tú moju tvrdohlavosť chápe asi najviac ale aj tak vlastná domácnosť a založená rodina je úplne iná vec ako bývanie u rodičov s dieťaťom...avšak chápem nie vždy je to podľa predstáv a nakoniec ešte za tú maminu budem aj rada predsalen nebude tu naveky a ľúbim ju

xavina
17. aug 2018

Ahoj. Bolo tesne pred maturitou. Porodila som krásne a zdrave dieta.bola som Sama bez partnera( a bez akejkoľvek jeho financnej podpory), byvala som u rodičov.. ked malo moje dieta rok a pol, sla som na vysoku školu, ktoru som uspesne dokončila.
Moje dieťa je to najlepšie co sa mi mohlo prihodiť. Tak vela mi v zivote dalo, vela ma naucilo a vďaka nemu som to dokazala... a som tak vdacna zato ze je na svete. Nikdy som sa nezamyslala nad tym, ake by to bolo ak by som neotehotnela... lebo to dieta mi prinasa samu radost( aj ked uz vo veku osmych rokoch s nim hadze predpuberta). Tema je to tazka ale nie neprijemna. V dnesnej dobe pre niekoho možno zarážajúce ze dieta tak skoro.. ale môžeš sa na to vieš čo... 😊 byt mladou maminou je náročné ale nadherne. Ja a moje dieťa mame úžasný vzťah, ktorý zahŕňa všetko čo má a zároveň sme " naj kamoši". Nesmieš sa pozerať na to, čo ľudia povedia a ich názor si môžeš vypočuť a to je tak všetko. Treba počúvať svoje dieťa, ked je malinke ale aj väčšie. tak zvladnes všetko. všetko co mas sa zrazu naučiť ta ono naučí a ono sa ti odvďačí nekonečnou láskou. Aj keď sa potrapis , aj keď ta nahneva do nepricetnosti nebude na svete nikoho, kto ta v zivote bude tak milovat ako to dieťa. A keďže nikto z nas nevie co bude v zivote dalej, prijmi to dieta s vďačnosťou... pretože je to dar a nie trest ani nic podobné. Budes uzasna mamina len prijmi zodpovednosť. Uvidíš sama na sebe, ako ta to dieta zmení a ako dospejes rychlostou svetla ( a najlepšie na tom bude ze v tebe stále bude driemat ta 17-nastka 😂😂a aj to ti pomôže pochopiť to dieta ked bude v skolskom veku). Veľmi silno ti drzim palce a verim, ze to všetko dokážeš a ze budes uzasnou maminou
💗🍀😊
P.s. ak nieco, kľudne mi napíš súkromnú spravu 😎

vikus17489
17. aug 2018

@xavina maj moj obdiv, ako si tu skolu pekne zvladla 👍 a hlavne ze si to zvladla bez partnera 🙂🙂 ty mas aspon tu vyhodu, ze ked tvoje dieta bude mat 10 ty budes este stale mlada, a taktiez budes mladou starou mamou 🙂

xavina
17. aug 2018

@vikus17489 ďakujem ☺ale nieje zaco obdivovat. .. myslim ze je x mamičiek, slobodnych, ktore to majú este tazsie ako ja..ale vazim si to vdaka.. a ano .. výhod mladej mamičky je niekoľko 😂

tinaa64
17. aug 2018

Pokial ste zodpovedni yak preco nie? Ja mam 2 dievcata..a ak by mi jedna z nich oznamila v 16-17r.ze je tehotna bez vahania by som im pomohla...nikdy by som och neposlala na potrat ci vyhodila z domu...a nechpaem ako take nieco mozu urobit niektorí rodicia...deti milujete..pravdepodobne ste zodpovední priatel by sa vedel postarat..tak nevodom v tom problem...je vela matuek kt.maju po 30-tke a su strasne nezodpovedne a niekedy len krutim hlavou ako moze taka mat dieta..a skolu zvladnes..a reci tvojho okolia si nevsimaj..je to tvoj zivot nie ich

katrin21
17. aug 2018

@sasesoe ja som.odchovala dve deti bez satky, cuduj sa svete, aj koliky sme prezili..😏
Inak si myslim, ze nikto auto do ruky neda 18rocnemu hned ako spravi vodicak samemu.. tak ci tak... ten dozor nejaky cas je tam na mieste.. kazdopadne bolo tu pisane,ze moze chodit sama autom vsade..tak som reagovala na to a poopravila to, ako.to je

humajnicek
17. aug 2018

@annamari4 Tiež mám známu, ktorá porodila v 16 a dnes má 36 jej muž 39 a obaja sú radi, že majú už dospelého syna a oni sú ešte mladí a vitálni si užívať a behať po výletoch a dovolenkách. V taktom mladom veku mať dieťa sa dá zvládnuť hlavne s pomocou rodiny. Inak si to predstaviť neviem 🙂

anina37
17. aug 2018

tak ja ako matka dvoch dcér som toto riešila okamžite ako povedali že majú priatelov. S odsudzovaním som sa stretla skôr ja ako mama, pretože som ja sama dala predpísať antikoncepciu, samozrejme po rozhovore s dcérami...nič lepšie som nemohla urobiť, obe študujú, jedna je VŠ, druhá ešte na strednej...povedala som raz. keby sa aj stalo, nikto, opakujem, nikto nemá právo súdiť ani odsudzovať....sama by som bola ochotná zostať na MD, kým neukončia štúdium. len tolko k tomu, ako matka dvoch dievčat.....

sasesoe
17. aug 2018

@katrin21 super, ze ste prezili koliky bez satky. My sme so satovali a ziadne nemali. Mozno nahoda.

A nevidim dovod, preco nedat auto 18r soferovi, kt uz rok aktivne jazdit. Mojej sestre dam ja moje i nas otec. Kym mala 17r jazdila som s nou, vozila ma aj na ctg, zacvicila sa a od 18r je uz aktivny sebestacny vodic.

katrin21
17. aug 2018

@sasesoe nepochopila si ma..ja pisem o tom, ze nedam auto 18r cloveku ked si spravi vodicak hoc aj moze hned jazdit sama zo zakona.. cize rovnako ako u 17r musim chvilu jazdit s nou..teda nemusim, ale je to lepsie a neverim este , musik vidiet ako jazdi a chce to prax..a duplom ak by ju este v aute rozptylovalo babo...
Koliky nie su o satkovani.. su deti co ich maju, alebo nemaju.. prvu sme nosili vela, satky este neboli ale na rukach bola stale a koliky mala velke..druhu sme nenosili tolko, ani koliky tolko nemala, pouzivala som rekt.rurku a sab simplex ked mala problem... bola predcasniatko.. takze tak.

annamari4
17. aug 2018

@humajnicek presne, všetko má svoje výhody 🤔🤗

sasesoe
17. aug 2018

@katrin21 ved prave kvoli tej praxi soferovania s niekym je super urobit vp cim skor, jazdit kym sa da (pocas tehu) a potom uz vediet

A co sa nosenia tyka, je rozdiel nosit na rukach a v satke. Tiez nikoho do nosenia nenutim. Len informujeem o tejto moznosti a hovorim o mojej skusenosti, ze mi to vela veci ulahcilo. A preco si bepomoct, ked sa da? Takze tak

katrin21
17. aug 2018

@sasesoe ja chápem aký je rozdiel nosenia v šatke a čím sa argumentuje pri kolikach atď. Ale nemyslím, že nosenie je prospešné tak pre dieťa ako pre mamu. Aj keď ma asi satkujuce mamy ukamenuju. Pohostinstvo dieťa koľko treba, ale šatku nie.. okrem toho nie každé dieťa sa chce nosiť v šatke, nosiči.. viem o takých, ktoré tam revua mamám je Tom v lete teplo a dieťa potom nechce spať inak ako pohybe.. ale to je už na inú tému... Len proste nemyslíme že je to nevyhnutnosť siahať po tomto... 😉

sasesoe
17. aug 2018

@katrin21 dieta moze revat v satke, v kociku aj v postielke. Treba hladat pricinu a snazit sa ju odstranit. Podla mojho nazoru i skusenosti nosenie je prospesne pre dieta aj mamu, ale to momenralne nie je dolezite, kazdy nech si vyberie co mu vyhovuje. Co sa nevyhnutnosti tyka - ako pre koho. Samozrejme, vela mam zvlada starostlivost o dieta aj bez satky a snimam pred nimi klobuk dole. Pre mna je ale jednoducbsie dat si dieta na 10min do satky a tak ho uspat ako ho vlacit na rukach (zvacsa dlhsiu dobu). Moje deticky su z tych tazsich a veru na rukach by som.to nedala, v satke o nich takmer ani neviem. Pre mna osobne je satka nieco podobne ako pracka - da sa zit aj bez nej, ale nechcem, ked nemusim.

pepa1995
24. aug 2018

Poznám ženu na ktorú som v živote najviac pyšná. Ktorá dokázala sama vychovať dieťa a to mala len 17rokov,keď porodila. Reč je o mojej mamine. Je to neskutočne silná žena. Všetko zvládla aj napriek takému mladému veku,samozrejme,že pomáhali babka s dedkom...obdivujem ju zato ako ma vychovala, že vždy jej úloha matky bola preňu prvoradá... ja si ani neviem predstaviť aké to musela mať ťažke. Ja o týžden rodím, o mesiac mám 23 tiež som pomerne mladá ale mám pri sebe poriadneho muža , ktorý sa stará najlepšie ako vie... ona nemala ani to. A my sme dieťatko chceli obaja. Mňa chcela len mama... každý je strojcom svojho života. Ja som naozaj hrdá že mam za matku takú silnú ženu. A všetko sa dá zvladnuť. Tiež by som nezobrala život dieťaťu kvôli tomu, že si chcem ešte uživať a podobne... treba si uvedomovat svoje činy, lebo môžu mať aj nasledky 😊

natal015
autor
25. aug 2018

@pepa1995 to je obdivuhodné naozaj tiež mám rovnaký názor že nezáleží na veku

lacibo
25. aug 2018

@natal015 ahoj, ja som otehotnela rok po svadbe, keď som ešte študovala na VŠ, na promócii mala dcéra rok a pol..štúdium som dokončila riadne spolu so spolužiakmi, žiadne prerušenie a to bola škola ešte v inom meste- 100 km od nás..my sme bývali od začiatku sami, v dome, čiže varenie, starostlivosť o domácnosť- všetko som sa učla "za pochodu" - ani teraz neviem, ako som to všetko zvládla , ale išlo to..🙂..teraz ide dcéra na vysokú a okrem nej máme ešte 14 ročného pubertiaka a malú 2 ročnú dcérku - plánovanú - ( rodila som krátko pred 40, pričom manžel mal 54), s ktorou som na materskej.. čiže ak rozmýšľaš nad reakciami okolia..vidíš, ako je to u nás..😉 - absolútne nikdy som sa neriadila v týchto veciach okolím..vždy len, ako som to cítila - ja a manžel..teraz som rada, že som aj "mladá" aj "staršia" mamina pre svoje dcéry...je to super..má to svoje výhody..napr. sa s dcérou môžeme obliekať v rovnakom štýle a požičiavať si veci napríklad..😉 a tiež sa stotožńujem s názormi, že zabiť nenarodené dieťa je pre mňa neprijateľné..myslím, že ty budeš pre svoje bábo dobrá mama, ide o tvoj - váš život s partnerom, vaše rozhodnutia, takže druhí ( ani rodičia) ti do toho nemôžu veľmi zasahovať, poradiť sa môžeš, ale konečné rozhodnutie je len na tebe..veľa šťastia a pozitívneho myslenia prajem🙂

natal015
autor
26. aug 2018

@lacibo ďakujem krásne a aj tebe držím palčeky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre