Je to tam - som tehotná?

bekanusenka
25. okt 2019

Ahojte dievcata. Som tu novacik. Na koniku, a tak celkovo v tomto "snaziacom procese " 🙂
Ms mi meska len 2 dni a takto vyzera test. Ak je pozitivny , tak by ma zaujimalo ze co vlastne robit :D kedy sa objednat k doktorke ? A tak celkovo, co dalej robit, nerobit, kedy to povedat rodine atd. Zaujimaju ma akekolvek rady od vas do tejto novej etapy zivota 🙂
Dakujem

tosomja
25. okt 2019

Je to tam 😉

tosomja
25. okt 2019

Kludne volaj doktorovi, on ta objedna. My sme oznamili najskor nasim detom. Ked som dostala knizku a vsetko bolo ok, sme to povedali rodine. A samozrejme zamestnavatelovi pisomne. A rob vsetko ako doteraz, uzivaj si to. Vyhni sa stresu, alkoholu, liekom.

lucia851
25. okt 2019

Gratulujem

klaudiaden
25. okt 2019

Myslím si, že veru hej 🙂 Gratuľujem

ladyelsa87
25. okt 2019

@bekanusenka gratulujem 🙂 kľudne sa objednaj, sestrička ti podľa dátumu poslednej menstruacie dá vhodný termín 🙂 Nezdvihaj ťažké, nekup sa v horúcej vode ale inak všetko ako doteraz 🙂
A myslim, že oznámenie je len a len na Vás, každý to cíti inak, my sme oznámili až po prvom trimestri, akurát rodicia a svokrovci to vedeli skôr. Držím palce!

diaalex
25. okt 2019

@bekanusenka gratulujem ;) ja som šla k lekárovi v 9tt, vtedy už pekne bilo srdiečko 😊😊

mima1
25. okt 2019

K lekarovi nechod zbytocne skoro. Skor sa objednaj aby uz bolo nieco vidiet nech nestresujes.
Kedy rodine atd? Tak to uz je na tebe. Niekto to povie hned v den testovania niekto az po ultrazvuku niekto po 3mesiacoch. Uvidis kolko vydrzis. Kup si kyselinu listovu aspon na zaciatok.

bekanusenka
autor
25. okt 2019

Dakujem vam ! Pokusim sa dovolat k dr.
Zijem velmi aktivny zivot. Cvicim kazdy den skupinove cvicenia (dynamicke) . Musim s tym hned seknut alebo podla pocitu ? Urcite nechcem tomu novemu tvorovi ublizit..<3
Dakujem za radu ohladom horuceho kupelu, pretoze tie milujem :D
A co sa tyka liekov , hm tak to tiez musim pozistovat. Mam chronicky zapal mocovych ciest , beriem urovaxom, nema niekto skusenost ci sa to moze alebo nie ?
Inak beriem len femibion ktory mi teda uz asi netreba :D

mima1
25. okt 2019

Cvicenie asi podla pocitu. Ja som pri prvom behavala no par dni po zisteni ze som tehotna prisla taka unava ze som len spala. Cize z behu nic nebolo. Ked nebudes prehanat cvicit mozes

hennyinnsbruck
25. okt 2019

@bekanusenka tak klasicky teply kúpel neuškodí, ak sa nekúpes vo vriacej vode.😉😉 Ono skôr ide o to aby mamičke budúcej nekolisal tlak, nezostalo jej zle, o nič iné....
Ja som sa celé tehotenstvo kupala v celkom dosť teplej vode.
Co sa týka sportu - áno podľa pocitu...tehotenstvo není choroba, ak si si není istá porad sa s gynek.

Lekárke cenkni, da ti termín.
Inak zi jak doteraz, samozrejme žiadny Alkohol, drogy ale to ti je jasne... Gratulujem a pekne tehulkovanie prajem.

sisulia
25. okt 2019

Je to tam 🙂 Gratulujem! 🙂 Pokial si zvyknuta cvicit tak by ani nebolo dobre s tym len tak seknut ale bude potrebne to tomu trosku prisposobit, nemozes ist tak nadoraz a hlavne nedvihat tazke a podobne 🙂 Treba sa prave lekara spytat

erika_smile
25. okt 2019

Super, veľmi gratulujem, že ste sa dočkali, je to vynikajúca správa.

kikulienkadd
25. okt 2019

Ahoj,nezabudni na kyselinu listovu prvé 3mesiace. Držím palce,aby ti tie 2 čiarky o 8 a pol mesiaca ležkali v náručí 🍀❤

dominikamacakova
25. okt 2019

Ja kebyže to mám oznámiť ešte raz, tak nejako všetkým naraz, lebo niektorý členovia rodiny sú urazený, že oni sa to dozvedeli neskôr, alebo posledný 😀

bekanusenka
autor
25. okt 2019

@erika_smile dakujem <3

ludmilka2407
25. okt 2019

K dr.je najlepsie ist 2 tyzdne od meskania a kyselinu listovu treba brat

ona12
25. okt 2019

Gratulujem 🎊

pras
25. okt 2019

@ladyelsa87 ahoj, prečo sa netreba kúpať v horúcej vode?

ona12
25. okt 2019

@pras ja som sa kupala normálne,este aj dnes som si napustila vanu a to som v 31 týždni... Normálnu teplú vodu si môžeš len nie moooooc horúcu ale to by si v takej nevydržala.A nezabúdaj, že tehotenstvo nieje choroba pokiaľ si není na rizikovom rob čo ťa baví a jedz na čo máš chuť. Ja chodím aj na termálne kúpaliská a som tu

miss_sixty11
26. okt 2019

jednoznačne áno 😊

pras
26. okt 2019

@ona12 no ved prave preto ma zaujimalo, preco sa netreba kupat v horucej vode. Zijem na Islande a cele tehotenstvo som chodila do horucich bazenov, ktore su tu v kazdom mestecku. Nic sa mi z toho nestalo. Aj ostatne tehotne zeny si tu z toho nerobia tazku hlavu, bezne ich vidam v bazene so 40C vodou. Ale u nas na Slovensku to vyzera ako nebezpecna aktivita, kedze som uz velakrat pocula tuto vetu, ze sa netreba kupat v horucej vode, aj ked mas ok tehotenstvo :D

martinka_123
27. okt 2019

@bekanusenka femibion tiež obsahuje kyselinu listovu

bekanusenka
autor
28. okt 2019

Dakujem baby ❤️
Dnes som sa objednala k dr. na 11.11 , to budem 6tyzdnov a 4 dni takze dufam ze bude nieco uz vidiet 🙂

gloglo77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima1
28. okt 2019

@gloglo77 na tom vrchnom mozno nieco ano ale tazko povedat.

gloglo77
28. okt 2019

Vidite tam nieco? Ci je to len presvitajuci kanalik?

maxo69
28. okt 2019

@bekanusenka bazeny a zvlašt s teplou vodou niesu vhodne kvoli infekcii, na to si daj pozor, niekto byva počas tehu na ne viac nachylny, infekcia plodu vedie k potratu alebo zdravotnym komplikaciam babatka, čo robia ostatne, je ich vec, ale frajerinu struhat netreba, veľakrat sa tu dočitas ako to a to niekto v tehotenstve robil a nič sa nestalo, ale potom su tu baby, ktore prišli k problemom ,ani nevedeli ako, mať dieťa dnes už nieje taka samozrejmost....gratulujem a držim palce

bekanusenka
autor
29. okt 2019

@maxo69 urcite, vsak to je najmenej, zdrzat sa na par mesiacov wellnessu
Ved to, ja mam 26 a otehotniet tiez nebola sranda...
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre