V 39. týždni som porodila mŕtvu dcérku. Kedy môžem otehotnieť?

radusqa20
23. nov 2015

Dobrý deň prosím vás o radu ak máte niektorá skúsenosti. V 39tt som porodila mŕtvu dcérku je to ešte čerstvé bolo to pred týždňom s priatelom by sme chceli druhé bábätko máte niektorá skúsenosti s otehotnením po šestonedelí a s tehotenstvom po takejto strate. Budem vďačna za každú radu, odpoveď

cervikpepik
23. nov 2015

to mi je velmi luto,uprimnu sustrast ☹
skus sa dat najprv psychicky dokopy.Iste,mozes otehotniet v podstate hned,ale skor si myslim,ze psychika ti to nedovoli,tak skoro po takej strate...zabudnut nezabudnes,ale asi sa s tym skor zmierit a ked budes pripravena potom dotoho...prepac,nezazila som to,je to len moj nazor a takto by som sa zachovala ja,

sardinka335
23. nov 2015

@radusqa20 je mi velmi luto čím si si musela prejsť a čo sa ta stalo, maš anjelika v nebi. Na druhej strane sa velmi rýchlo hrnieš do dalšieho tehotenstva. Zregeneruj svoje psychické aj fyzické sily a daj tomu trochu času. Šestonedelie je len nevyhnutne nutný čas na ako take zregenerovanie organizmu, telo zeny sa dava do ,,povodneho chodu,, ešte niekolko mesiacov po šestonedelí. Hormonalne si ešte stale ,,rozladena,, a aj tvoje telo dostalo zabrať - ved ,,stvorilo,, noveho človeka. Predpokladam ze ti aj zastavovali laktaciu...daj tomu aspon trochu času. Otehotnieť možeš prakticky hned ako ti nabehne cyklus.

terezka1947
23. nov 2015

☹je mi to velmi luto

moja kamaratka porodila mrtve babatko v 30tt,vyvolali u nej kontrakcie a porod bol "spontanny"...inz problem nebol....preto to tak opisujem,aby aj rada bola uplna-takze v JEJ pripade lekar radil otehotniet hned ako sa bude dat...teda vyckat 600nedelie,no a potom,po kontrole ist na druhe babatko
im to vyslo skoro hned
uprimne zelam aj vam presne to iste...asi tri mesiace po porode otehotnela,nijake problemy neboli,maju nadherne babo
drzim velmi palce.

radusqa20
autor
23. nov 2015

Ďakujem. Neviem čo mám robiť ešte máme čas ja viem ešte je to všetko čerstvé no myslím si že pokial nebudem držať v rukách zdravé bábätko tak po psychickej stránke to nebude v poriadku. Ďakujem za rady vážim si ich

radusqa20
autor
23. nov 2015

@terezka1947 ďakujem za podporu a za odpoveď moc ma to potešilo

terezka1947
23. nov 2015

@radusqa20 nemozem a ani nechcem "mudro" radit....ak napisem opat za kamosku....velmi im pomohlo dalsie babatko....ale nebudem ani klamat,jasne ze prve babatko chyba ☹
naozaj drzim palce,aby ste to spolocne vsetko zvladli a bolo uz vsetko iba dobre

radusqa20
autor
23. nov 2015

@terezka1947 ďakujem moc za podporu ja si tiež myslím že pomôcť nám môže narodenia druhého drobca aj keď na našu Mišku nikdy nezabudneme ale zase sa bojím že sa to zopakuje ☹ ..

evinqua
23. nov 2015

@radusqa20 mam podobnu skusenost.mne sa to stalo pred dvoma mesiacmi..svoju mysel upieram na dalsie babatko,neviem sa ho dockat.nikto z lekarov mi nepovedal presne kedy mozeme zacat so snazenim.organizmus sa musi spamatat a ja osobne som sa rozhodla pockat aspon dva menstruacne cykly,nech viem , ze je telo pripravene,lebo to dalsie tehotenstvo nebudem prezivat vo velkej pohode,ked mam taku skusenost so stratou..prve tyzdne som bola nedockava ,svoje zohrali aj rozhadzane hormony,brala som upokojovaky,lieky na zastavenie laktacie,lieky na hypertenziu..drzim ti prsty nech hned ked budes pripravena dockas sa noveho babatka.

dedian
23. nov 2015

Uprimnu sustrast a vela sil ti zelam. Ja som porodila mrtve babo v 21 tyzdni, o 4 tyzdne som mala prvy menzes a nasledne ovulaciu pocas ktorej som otehotnela s Adamkom ( teraz ma 5)... nebala som sa lebo som mala vysledky pitvy a vedela som ze to nebol geneticky problem ale prosto nahoda.. nasemu malemu sa upchala cievka v hlavke.. mne druhe tehotenstvo velmi pomohlo po psychickej stranke. Drzim palce nech vsetko ide ako ma.

andrejka1974
23. nov 2015

@radusqa20 v prvom rade uprimnu sustrast , ja som zazila trosku inu sytuaciu, mne zomrela dcerka ako 4 mesacna, velmi to bolelo bolo to nahle necakane, isla spinkat a uz sa nezobudila a ja som vahala chvilku, ale manzel ma presvedcil, ze bude lepsie mat dalsie dietatko co najskor aj tak bolo Dianka mi zomrela 25.1.1997 a Simonko sa mi narodil 21.11.1997 necelych 10 mesiacov po jej odchode , bolo to najlepsie pre moju psychiku, hoci boli to este aj teraz

radusqa20
autor
23. nov 2015

@andrejka1974 je mi luto co sa vam stalo . Ja si tiez myslim ze najlepsie bude drzat babatenko uz vrukach

maria123
23. nov 2015

osobne chvalabohu nie,ale manzelova znama porodila mrtveho donoseneho synceka,o rok uz mali zdravu dceru,islo o vyssi vek 35,,ale niekde som citala,ze otehotniet by sa malo hned,ak chces,hladina hormonov je vysoka,zalezi aj od toho ci tam nie je napr.nejaka genet.zalezitost,mozes to prebrat sosvojim lekarom,toto je si myslim,vysoko individualna zalezitost

radusqa20
autor
23. nov 2015

@maria123 genetická to asi nebude lebo malinka sa nám zadusila ale nevieme ako blizsie nam k tomu nic nepovedali iba to ze pupocna snura okolo krku nebola a ani zauzleni pupocnik tak nevieme :,-(

maria123
23. nov 2015

@radusqa20 drzim palce

katrin82
3. dec 2015

Uprimnu sustrast..😢 Mne moja laska zomrela ako 5-dnova pred dvoma tyzdnami...strasne to boli..tiez by som velmi chcela dalsie babo,ale ja bohuzial musim ist v januari na operaciu myomu na maternici a ak vsetko dobre dopadne,tak sa budeme snazit o pol roka...ale lekar mi vravel,ze standardne 3 mesiace po porode moze zena kludne otehotniet...prajem vela sil a nech o par mesiacov drzime rukach krasne zdrave babatka...

redlola
4. dec 2015

je mi velmi luto, co sa ti stalo :( mam kamaratku, ktora prisla o babatko myslim, ze v 21tt. po dvoch mesiacoch od porodu bola tehotna. pre teba je idealne, aby si sa precistila, pravdepodobne ti zastavia laktaciu a potom, ked nabehne cyklus, sa mozete zacat snazit. ta moja kamoska v pohode donosila babatko a ma krasnu dceru, tiez sa bali, ze tak skoro po porode, ale v pohode, mala bezproblemove tehotenstvo.

redlola
4. dec 2015

inak toto sa stalo dalsej znamej, tusim v 38tt, nakoniec sa zistil infarkt pupocnika. ona mala za sebou seriu niekolkych potratov v nizsom stadiu tehotenstva, teda aj predpoklad, ze bude mat problem so zrazanlivostou krvi a nakoniec taketo nestastie. myslim, ze doktor jej navrhoval, aby si zacala pichat fraxiparine a myslim, ze ona to nespravila, ale to neviem naisto, zase sa jej nevypytujeme na tuto zalezitost, je to velmi, velmi bolestive

radusqa20
autor
8. dec 2015

@katrin82 uprimnu sustrast je mi to moc luto neviem si to predstavit ze by mi zomrelo dietatko ktore zilo na tomto svete ☹ prajem vela vela sil a verim ze tie nase krasne anjeliky nam do bruska poslu surodencov a vsetko bude dobre

radusqa20
autor
8. dec 2015

Dakujem moc vsetkym ☹

katrin82
8. dec 2015

@radusqa20 ta bolest je obrovska...zabudnut,nezabudneme nikdy a nikto a nic na svete nam nasich anjelikov nenahradi...musime len verit,ze im je dobre,a ze im nic nechyba,aj ked my si vzdy budeme klast otazku preco sa to stalo..preco sa to stalo prave nam...ale silno verim v to,ze budeme mat este krasne a zdrave babätka a nasa bolest sa aspon trochu zmierni...drzim palce,nech sa Vam rychlo zadari babätko...treba pozitivne mysliet..a prajem nam vela sily a energie na zvladnutie tohto tazkeho obdobia...

radusqa20
autor
8. dec 2015

@katrin82 chcem napisat IP ale nejde mi to ☹

katrin82
9. dec 2015

@radusqa20 ano viem,ani mne to nejde...potom kludne napis,ked to spojazdnia...budem rada...

liuliu
9. dec 2015

Pane boze toto je to najstrasnejsie co som tu kedy citala ☹ uprimnu sustrast radka. Ak si rodila normalne po sestonedeli by som to skusila zas, naco mas cakat, ved takto sa mozes aj zblaznit od nestastia ☹
Mozem sa opytat ? Citila si ze sa menej hybe ci vsetko prebiehalo normlane ? Ako sa preboha mohla zauzlit ta snura ked ju nemala okolo krku ? ☹ ☹
Ja mam z tohto nocnu moru za 3 tyzdne nam rodit a strasne sa bojim ze sa jej nieco stane ☹ ja mam pocit ze lekarov len so vsetkym obtazujeme a potom umrie babatko a vsetci ruky prec od toho ☹

radusqa20
autor
9. dec 2015

@liuliu dakujem ... ja by som tiez chceli ist na snazilkovanie hned po 600nedelii uvidim co mi povie doktor ... malinka nemala ani snuru zauzlenu nic proste netusim co sa stalo jednej babe sa stalo toto iste a zevraj blba nahoda ze babatko si ju samo mozno prilahlo neviem este uvidim ci nam nieco pride s patologie alebo nie ... ja som sa rano zobudila a necitila som ju az tak moc ako predtim ...

liuliu
9. dec 2015

@radusqa20 a isla si do nemocnice ? Ci az neskor ? Ale nemusis odpovedat ked je ti tazko o tom pisat.
Mne to pride tak ze cela ta starostlivost o tehotnu je len tak aby sa nepovedalo. Ak porodis zive dieta tak porodis, ak nie tak smola nestastna nahoda. Ved ultrazvuk robia naposledy v 30 ten morfologicky a potom co ? Ved kolko zien dostane v nemocnici termin dalsieho ultrazvuku az po dni porodu. Ja chapem ze nemozu kazdu tehotnu sledovat kazdy den ale toto sa mi zda fakt malo. A este aj tie vysetrenia 2 minuty v ambulancii a dovi ☹ a z cloveka spravia hysterickeho debila ked sa dozaduje niecoho extra. Mne svrbelo cele telo tak volam gynekologovi ci mi moze spravit pecenove testy ze sa mi to nezda. A ze nie on take nerobi. Testy som si nakoniec vybavila inde , a vysledky nemam dobre. A pri tomto by som fakt nemala napriklad prenasat, keby sa tych testov nedozadujem nikdy sa o tom ani nedozviem a uz vidim ako by dali odo mna vsetci ruky prec keby sa nieco stane.

liuliu
9. dec 2015

@katrin82 ach baby ☹ strasne mi je to luto. Ste ich mali mat uz doma nie takto ☹

kakatulik
9. dec 2015

jednej mojej znamej sa toto stalo v lete. A to prisla do nemocnice na planovanu sekciu v termine porodu.Dali ju na ozvy ze co a ako a zistili ze srdiecko nic......toto nikto nedokaze pochopit a musi to byt ten najstrasnejsi pocit na svete,ale zivot ide dalej.....tato znama chodila na psychoterapiu a vyzera byt OK,ale....sprava sa podla mna divne na to ze jej zomrelo dieta. Ziaden smutok...nic...rozprava o nom ako keby bolo doma v obyvacke a hralo sa.....
Ja si myslim ze by bolo dobre co najskôr znova otehotniet.Nove babatko prinesie do zivota ine myslienky a upriami pozornost na uplne nieco ine.
Vela stastia dievcata. 🙂

ifkael
9. dec 2015

@kakatulik nesud...co sa ma ako spravat? ma sa tvarit ze dieta nebolo? aj nam sa to stalo.. a rozpravame o malinkom normalne.

och baby... vela vela sil.. uz budu navzdy s nami... su v nas...♥

kakatulik
9. dec 2015

@ifkael vôbec nesudim,nemam pravo sudit nikoho a nic....iba vyjdrujem nazor....urcite sa nema tvarit ze nebolo.Zostane navzdy sucastou zivota....ja by som asi bola smutnejsia,ale ako hovorim,kazdy je iny....

zuzankasm
9. dec 2015

@kakatulik Mysliz,ze by bolo lepsie,keby ta tvoja znama spachala prinajmensom samovrazdu,ci co? Zivot ide bohuzial dalej,aj po takejto strate,a ak sa zena nechce zblaznit,musi zacat zit normalne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre