Vrodená vývojová chyba (VVCh) - kyretáž v 12. týždni

kristinka128
4. feb 2024

Ahojte,v 12tt+6 som musela podstúpiť kyretaz prerušenie tehotenstva kvoli viacerým VVCH plodu bábätko žilo... chcem sa opytat tie co ste mali rovnaký koniec ako ja co vam vyšlo z histologie a genetiky? Ci sa nieco zistilo kazdej dakujem za odpoved a prajem vela sil...

kitycat
4. feb 2024

Ja nie, ale predomnou moja mama potratila v tretom mesiaci, ze tam bolo vela zleho v tom plode..

kiki68
5. feb 2024

@kristinka128 kamoska mala 4 mesiac, zistili tam edwards syndrom, plus nejaky atypicky hermafroditizmus a esste nieco. Vraj iba tri pripady toho boli na svete, tej kombinacie. Poslali to kdesi do Nemecka na dalsie skumanie a ci vobec budu moct mat vlastne dieta atd. Nastastie mali dalsie vlastne, prirodzene a maju zdraveho syna.

glorika
8. feb 2024

@kristinka128 Ahoj mne minulý rok v Januári museli ukončiť tehu v 23 tt kvoli rázštepu chrbtice a kopu ďalších diagnóz. Histologiu nám nerobili ale genetiku áno a tam sa na nič neprišlo. Z rozhovorov z viacerými lekármi viem že v mojom prípade to bolo spôsobene nejakou infekciou ktorú som v rannom štádiu prekonala a že žiaľ občas sa to stane.

kristinka128
autor
8. feb 2024

@glorika ahoj, a na razstep chrbtice sa az tak neskoro pride? V 23tt?

glorika
8. feb 2024

@kristinka128 ahoj áno žiaľ v mojom prípade prišli na to až na Morfologickom ultrazvuku.

adrianavanes
13. feb 2024

@kristinka128 môžem sa spýtať už si mala výsledky z genetiky a histologie, ja som podstúpila taktiež 14+6 TT ukončenie kôli vyvojovim vadam ale ešte stále nemám výsledky

kristinka128
autor
14. feb 2024

@adrianavanes Ahoj, v histologii nenasli vobec nic a genetika bude az bud mesiac takze to este neviem

adrianavanes
14. feb 2024

@kristinka128 dúfam a verím ze ani tam nenájdu nič že to bola len blbá náhoda, a dúfam ze to bude aj unas tak
Drz sa, a prajem rýchle zotavenie. Ja som dnes musela navštíviť dr aby mi predpísali tabletky na spanie a na psychiku lebo ja to vôbec nezvládam

kristinka128
autor
14. feb 2024

@adrianavanes dakujem ti a tiez prajem vela sil...
Neboj sa aj ja som psychicky zle natom to ake mam sny ani nehovorím doktor my povedal ze toto co sa my stalo bola len zla zhoda okolnosti a ze šanca ze by sa to stalo v ďalšom tehotenstve je nulová ja som bola v súkromnej klinike KOCH tam som aj rodila prve dieťa a tehotenstvo som mala bezproblémové takze takyto zvrat som teda fakt nečakala a psychicky som natom fakt uboho strašne prazdno cítim a ked si na vsetko spomeniem tak konec...
Fakt uz len co najskor otehotnieť a veriť ze vsetko bude ok aj ked strach tam bude stale ale treba myslieť pozitívne viem ze to je ťažké ale budme radi ze to dopadlo takto mohlo aj horšie a to by som uz asi fakt nedala...