Vyšlo vám druhé tehotenstvo po prvom potrate?

aknomis
21. júl 2009

Ahojte, tak chcem sa s vami podelit o skúsenost a poprosit o radu. Pred 2 dnami som potratila... Ale od začiatku... S priatelom sme sice neni svoji, staviame spolu domček a tak sme si povedali, že začneme pracovat na mimču. Nečakane som otehotnela na prvý krát... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a v piatok po obede som začala z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. Dali mi nejaké lieky, pichli injekciu... V nedelu som išla v nemocnici na WC, stále som krvácala a ked som sa po vyčúraní pozrela do misy, v tej krvi bolo niečo malé biele, taká bublinka. Hned ma napadlo čo to je. Vytiahla som to mierne von z tej krvi, aby som sa lepšie presvedčila. Ano, bola som si na 100% ista, že to je moj drobček.. Kvočala som tam nad nim asi pol hodiny. Nakoniec som šla za doktorom, vyšetril ma a na sone nič nevidel... Moj drobček bol fuč... Pytala som sa na dovod, nevedel prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie. Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo... ☹

flamenga
21. júl 2009

aknomis jeden čas som pila alchemilku.... teraz nič....

aknomis
autor
21. júl 2009

takže ta kyselina by mala stačit? a niečo po potrate?

flamenga
21. júl 2009

neviem, s týmto nemám skúsenosť.... pýtala som sa aj v inej téme, či je niečo dobré na stav po potrate, ale nedočkala som sa odpovede 😅 Ja som jedine uvažovala nad tou alchemilkou... ale asi si počkám na prvé normálne krámy po... teraz sa ešte bojím "zaťažovať" maternicu 🙂

aknomis
autor
21. júl 2009

flamenga, a povedali ti príčinu potratu? alebo tiež to bola genetika ako v mojom prípade?

flamenga
21. júl 2009

mne lekárka povedala len toľko, že išlo o chemické tehu, teda vajíčko sa oplodnilo, uchytilo, ale hneď v začiatku odumrelo... ja som si nevychutnala ani jeden silno pozitívny tehu test 🙂 zastalo mi to na slabo rúžových.... už pri prvom odbere hcg som ho mala strašne nízke... a potom to už len klesalo 😔 Netuším, kde bola príčina... len si myslím, že v genetike... aj keď... ja beriem silné lieky, ktoré rozťahujú cievy a spôsobujú tým pádom potrat... doktorka mi vravela, že aj tie lieky mohli byť príčinou takého konca...

miru.j
21. júl 2009

Ahojte dievcata,mohla by som s vami popisat?Ja som tiez 12dni po kyrete v 10tt,plodik mi vraj odumrel medzi 8-9tyzdnom ☹ .Tiez mi nepovedali pricinu a tiez mam strach aby sa to uz neopakovalo.Ja som bola od 5t na rizikovom koli krvacaniu.Uzivala som Duphaston,ktory mal udrzat plodik v brusku.On sa tam sice udrzal,mna nic nebolelo,nezatazovala som sa len som oddychovala a drzala sa rad lekarky,jedla som same zdrave veci+calibrum a kys.listovu,napriek tomu neviem preco moj anjelik nevidrzal ☹ Preco to mi nikto nepovie 😒 ,len zevraj zasiahla vysia moc.Tiez mi nikto nepovedal co mam uzuvat po potrate.Ja nadalej pijem alchemilku a uzivam kys.listovu,pretoze chceme s manzelom skusit stastie znova 😉 Aj Vam drzim palceky aby sa vam podarilo moc,moc...

nevesta
21. júl 2009

Aknomis, po prvom potrate som bola na kyret, pauza pol roka, ale kym sa zadarilo, trvalo to este par mesiacov. Preventivne mi dali Utrogestan do 12 tt, inak nic.

Po druhom som na kyret ist nemusela, vsetko sa vycistilo samo. Znovu som otehotnela po 3 mesiacoch (neplanovane). Preventivne cca od 5 tt som brala Duphaston do 12 tt a kys. listovu. Dnes som bola na sono, vsetko je ok, drobec rastie, aj napriek obcasnemu spineniu...

Oba potraty som prekonala v 5 tt.

nevesta
21. júl 2009

A jo, este som zabudla, netusim, preco som potratila... Teraz mi zacal moj novy gyn. robit nejake testy z krvy koli zrazanlivosti, ci co, ani neviem, ze preventivne, kedze mam uz 2 potraty za sebou... Po prvom mi nerobili nic, len mi povedali, ze sa to stava...

nevesta
21. júl 2009

Po potrate mi nic nekazali jest, teda lieky ani bylinky, len keby sme chceli zase otehotniet, tak po tom druhom potrate mi kazali od polky cyklu az do menzesu uzivat Duphaston, co som samozrejme nerobila, kedze sme este neplanovali dalsie tehu 😉

cukor
21. júl 2009

aj ja pijem alchemilku,nalievam sa nou kazdy den......uz mi niekedy ide krkom 😝 😝 😝 ..ale čo už nespravíme pre seba aby sme otehotneli.......

miru......to,ze sme potratili je fakt a je zbytočné stale sa pytat PREčo?? pozeraj dopredu a mysli na to mimčo,čo budeš mat....

miru.j
21. júl 2009

Mas pravdu cukor.Je zbytocne stale sa lutovat 😒 ....ja len patram kde sa stala chyba...aby som sa jej vyhla 😔 nabuduce 😒 .Nechcem to uz zazit.Som pripravena v oktobri zacat snazilkovat 😉 moc sa na to tesim,bol by to pekny darcek k vyrociu.Cukor beries aj nejake ine vytaminky a manzel?

aknomis
autor
21. júl 2009

a čo za kyselinu listovu beriete?

cukor
21. júl 2009

ja beriem kys.listovu,wobenzym,zelezo....ale ja som iný prípad....trosku zložitejší.....ale aj napriek tomu stale verím,ze budem mat aspon jedno zdravé babo...moje......

cukor
21. júl 2009

aknomis.....ja beriem acidum folikum 2x1tab......daj si to predpísat gynekologovi.....

aknomis
autor
21. júl 2009

ja beriem Elasti-Q Acidum Folicum, ale počula som moc dobrého o femibion, len je trochu drahý.. neviete o nejakej jeho lacnejšej variante?

lubkabb
21. júl 2009

ahojte baby...ja som bola na kyrete 30.4. teraz som po druhej ms a čakám v auguste tretiu. Po nej sa chceme snažiť. Tiež sa príšerne bojím, aby sa to neopakovalo. už teraz mám z toho nočné mory.

cukor
21. júl 2009

to acidum folikum ti uplne stačí ale môzes brat aj calibrum baby plan.je dobry tiež a mesačná davka stojí okolo 5 eur.tak ja uz idem spat, rano ma čaká práca.... 😀 a inak aknomis aj ja som simonka.tak ahoj

aknomis
autor
21. júl 2009

ja som sice na kyrete nebola a povedal mi doktor že stačí počkat 2-3 týždne. myslíte že to stačí?

lubkabb
21. júl 2009

mne tiež dr. predpísal kyselinku 1-krát denne

lubkabb
21. júl 2009

aknomis, kyretáž je zásah do organizmu...vtedy je potrebná regenerácia maternice. v tvojom prípade to ide rýchlejšie.

cukor
21. júl 2009

aknomis.daj si pauzu aspon 3 mesiaci,nech si maternica oddychne.......ale ja uz važne idem spat...ahojte snažilky

lubkabb
21. júl 2009

nejaké štatistiky vraj tvrdia, že po potrate je väčšia pravdepodobnosť, že ďaľšie vajíčko sa lepšie uhniezdi. Aspoň ja sa tým utešujem.

aknomis
autor
21. júl 2009

lubkabb: dufam, že maš pravdu...

nevesta
21. júl 2009

U mna sa to potvrdilo, drzim vam palce babulky 😉

lubkabb
21. júl 2009

tiež neviem príčinu...zatiaľ to nik nezisťoval. Tento rok budem mať 30-ku na krku, tak mám pocit, že už mi riadne tikajú hodiny.

lubkabb
21. júl 2009

nevesta...ďakujemeeee

miru.j
22. júl 2009

Dobre ranko babulky!Ja som uzivala femibion800,lekarka mi doporucila kupit si ho.Je dost drahy(14,20euro mesacna davka).ale co by som neurobila preto aby bolo vsetko v poriadku.Pred tym som brala 3mes. calibrum.Nechapem preco mi daco nepredpisala akazala mi kupit si ten femibion.

miru.j
22. júl 2009

Cukor a Lubkabb Vam to lekar predpisal sam od seba,alebo ste si to pytali?

miru.j
22. júl 2009

Nevesta pozerala som si tvoj album 🙂 Miska je velmi zlatunka 🙂 posielam pusinku a tesim sa s tebou,ze si znova tehu.

wolfskinka
22. júl 2009

ahojte dobre ranko

flamenga tu alchemilku radsej nepi, doktorka v centre na umele oplodnenia povedala, ze stahuje maternicu a potom sa embryjko zle uchycuje ... a povedali to aj v inych centrach tak asi na tom nieco bude.

ja som mala tiez 1 biochemicke hcg 4.5 a potom 2 normalne potratty, kde ma museli aj cistit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre