Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

skippy7
17. dec 2009

ano ninočka, ale chceme sa povzbudzovat,no a keby už nikto takyto nepribudal ku nam, to by bolo najlepšie... 🙂

beak
17. dec 2009

Ahoj dievčatá, po dlhom pátraní som zistila, že tie moje výsledky boli len z kyretáže a z genetiky budem mať výsledky až koncom januára, tak musím čakať.
Mám pocit, že čím sú vianoce bližšie, tým viac revem, včera som dokonca musela odísť z robotky, pretože som sa vôbec nevedela ukludniť. A dnes máme vianočný večierok, účasť povinná a mne sa tam strašne nechce ísť. Stále sa mi chce plakať a pred celou firmou to zadržiavať, to ma dosť vyčerpáva. Tak som sa vám troška posťažovala a dúfam, že to zvládnem.

skippy7
17. dec 2009

Beak, tak vela sily ti prajem.....potom napiš ako si to zvladla....aj pre mna su tieto sviatky smutne 😔

ninockaskv
17. dec 2009

beak a to ako? co su uplne hyeny? nemozes sefovi proste povedat, ze na to nemas silu??? alebo sa na to vykasli, ved co ti spravia? vyhodia ta:?

skippy, no jo.. pismenkovanie dobre padne.. tak hadam sa aspon nikto novy nenajde 😅

diapozitiv01
17. dec 2009

veru baeak, ja som sa na vianocny vecierok vykaslala a ked som povedala ze nemam naladu sa zabavat, kazdy to akceptoval a viac nerozrypoval,,,
ahoj ninus 😉

beak
18. dec 2009

ahojte, tak sa hlásim po večierku, celkom sa to dalo zvládnuť, našťastie tento rok sme mali len večeru spojenú s ochutnávkou vín, takže to bolo pre mňa oveľa prijateľnejšie. Minulý rok sme mali aj zábavu s hudbou a to by sa mi naozaj nechcelo absolvovať.
V robote to je trocha horšie, proste to nevedia pochopiť ako sa cítim. Zdá sa im čudné, keď idem na obed a som v pohode a potom o hodinu revem v zasadačke. Pýtajú sa ma, čo mi je keď ešte pred hodinou som bola v pohode a ja im to nedokážem vysvetliť. Proste keď to na mňa príde, neviem to zadržať. Už som im aj povedala, nech ma nechajú tak, ja sa vyplačem a budem o.k., zo všetkých strán len počúvam, že to nemôžem byť taká, musím to prekonať, život ide ďalej, každý človek má nejaký problém.... a nepochopia, že ja ten svoj až tak dobre nezvládam, ako by si to možno predstavovali. Nikdy by ma nenapadlo, že mi bude pomáhať práve pokec cez takéto fórum🙂 Ďakujem.

skippy7
18. dec 2009

Ahoj Beak,
PRESNE viem o čom hovoriš.....moje okolie absolutne nechape ako sa ja citim.Oni vobec nepochopia,že to neni to iste ako ked mi zdochne kocur,alebo škrečok,že to tak musim hlupo napisat....ale oni si myslia, že po mesiaci sa už budem usmievat a tvarit sa,že je to za mnou alebo čo.Aj moja vlastne sestra mi ukazuje babätká, že aha ake zlate, a nechape, že mna to boli,ked pozeram na babätka...Stale musim opakovat, že kto taketo neprežil, nema páru o tom, čo je to za bolest a že to len tak rychlo neprejde.Ja dokonca nezvladam ani to,ked sa dozviem,že je niekto tehotny....pride mi to vždy hrozne luto,že ostatnym to vychadza a mne to nevyšlo...až taky hnev mam.Ja stale akosi neviem spracovat svoje pocity.Dokonca som uvažovala nad psychologom.
Beak, aj mne toto velmi pomaha,že sa mam s kym o tom porozpravat-popisat....lebo ini nechapu o čom hovorim
Drž sa, pa

ninockaskv
18. dec 2009

no.. to je vsetk proces, aj ja som nastvana,nestastna, smutna, zuriva.. vsetko stale dokola..ale je to lepsie, casom to bude hadam znesitelne..
beak, kolegov ingoruj, plac ked potrebujes, nic neries.. musis to dostat zo seba von.. aj ja chodim plakat na zachod, niekedy ma to chyti rovno pri pocitaci 😅

ja chodim ku psychologovi a na rodinne konstelacie a dost mi to pomaha.. beriem bachove kvapky.. 😅

mne minule kamaratka vravela, ze sa nemoze tvarit, ze nema deti a ze za to nemoze.. no ako povies kamoske, ze si nastvana na cely svet, na vsetky zeny, ktore si otehotneju ani nevedia ako...?

takze skippy, presne viem, o com hovoris.. nezvladam ani len tehotky v meste, v obchode.. ked som po porode bola v auparku a boli tam male deti a tehotky (niektore so zelenou stuskou na kabae - maturantky) tak som tam akurat zacala plakat, tak ma chlap nalozil do auta.. a odvtedy tam chodim len vo velmi vecernych hodinach
a to nehovorim o tom, ze kamoska rodila mesiac po mne, dalsia bude teraz v januari. a my sme zase uplne na zaciatku.. s anjelikom

vsetko zas bude v poriadku.. 😅 len to musime vydrzat 😵

skippy7
18. dec 2009

ano Ninocka.....tak vidim,že moje pocity su adekvatne, že to mame všetky. Mne tehotna kamoška vyčita,že sa moc zaoberam sama sebou,že jej to nedoprajem,zavidim atd.,a taketo reči ma privadzaju do šialenstva.... 😠 ...ale ja nemam teraz silu ani chut sa s nu kontaktovat,o čom sa mam s nou bavit? o tom ako jej rastie bruško? ...to nepotrebujem.....aj druha kamoška mi napisala, to jej musiš dopriat,nie zavidiet.....ale však ja im to všetkym prajem, len to proste neviem spracovat....a v manželovej rodine su všetky baby(švagriné) každu chvilu tehotne,furt niekto čaka....a ja som tam najstaršia....ach

ale chceme sa tu povzbudzovat dievčata však??? tak sa tešme, že ten buduci rok bude štastnejši 😵 😵 😵 , len naozaj vydržat 😉

beak
18. dec 2009

...a všetci sa čudujú prečo sa uzatvárame do seba ☹ veď kto by sa chcel po tom všetkom s nimi o tom rozprávať.
ninockaskv ako si sa dostala k tomu psychológovi, to ti dala obvodná odporúčanie alebo si zaklopala na nejaké dvere a oni ťa zobrali? A pomáhajú ti tie konzultácie, alebo len tie kvapky?

ninockaskv
18. dec 2009

skippy, to nech ti ani nenapadne, ked sa s nou nechces stretavat alebo rozpravat, tak to nerob.. ty si zazila sok a traumu, ktora sa neda prekonat lusknutim prtov.. ty mas narok zavidiet a nemat radost z cudzich brusiek.. ved preboha, co im nenapadne, ze mozno na to nemas silu... ??? ja mojim tehotnym kamoskam a rodiacim ani neodpisujem na sms, odmietam sa stretavat.. akoze ked su to kamaratky, tak to pochopia a daju mi ten cas, ktory potrebujem, ak to nepochopia, tak to asi nie su kamaratky..

beak, chodim tu v bratislave, od Dia som mala kontak na jednu pani a ta mi doporucila psychologa.. ale tam som bola len raz.. ja chodim na rodinne konstelacie, lebo u nas v rodine aj mojej mame zomrelo dieta, aj babke, dokonca dve, aj z otcovej strany.. takze sa u nas nieco prenasa a ja to potrebujem vyriesit a stopnut 😅 nech sme jedna velka rodina.. bachove kvapky mam od tej pani na konstelaciach, chcela som nech mi da aj pre priatela, ale ona, ze to ho musi vidiet.. v akom je dusevnom stave..

ak si z ba,, mozem ti posalt kontakt

alebo skuste http://www.plamienok.sk/index.php?pgid=28

beak
19. dec 2009

Ďakujem za pomoc, uvidím ako sa budem cítiť po mesiaci a zistím, či som to schopná zvládnuť aj sama alebo požiadam o pomoc. Mám ešte v rezerve aj lieky od obvodnej "neurol" na depku a úzkosť, tak zvažujem, či ich mám začať brať.

fiallinka
19. dec 2009

beak, mně jedno dítko zbylo, jsem proti vám všem vlastně dokonale šťastná, ale přesto bohužel musím říct, že ani já jsem se přes všechno ještě nepřenesla a když teď moje kámoška šla na ivf, moc jí držím palce, ať to vyjde, ale strašně bych nechtěla, aby měla dvojčata, protože je to nejlepší kámoška, bydlíme blízko sebe, vidíme se často a já vůbec nevím, jak bych to celý život rozdýchávala. A to už je 14 měsíců, co se to stalo... tím chci říct - neboj, jsi úplně normální, tvoje pocity taky, jen to bude hrozně dlouho trvat, než to bude o moc lepší...
jinak mně psycholožku zavolali už v nemocnici a ona říkala, a´t se pak ozvu, jeslti budu potřebovat...

ninockaskv
19. dec 2009

beak, podla mna to neber.. ak si z Bratislavy dam ti kontakt na tu psychologicku, alebo pani, co robi tie rodinne konstelacie.. ja k nim stale chodim plakat.. 😅 toto sa z nejakeho dovodu malo stat a ty to musis spracovat.. smutenie je proces, ktory trva urcity cas.. neda sa to za par dni.. ak si rano schopna vstat, umyt sa, navarit, ist do prace.. tak je to v poriadku a casom to bude lepsie.. ja uz sa aj smejem a ver tomu, ze ked som sa prvykrat zasmiala, normalne som mala vycitky svedomia 😅

ja uz trosku zacinam verit, ze na nas este nejake tie detske dusicky cakaju 😔

ako fialinka hovori, chce to cas... a musime si to proste pretrpiet.. jedna babula na konikovi vravela, ze jej trvalo 10 rokov,kym strate svojho dietatka mohla hovorit viac menej bez emocii.. podla mna o tom treba rozpravat a rozpravat a rozpravat.. ulavi sa tebe a na dusicku sa nezabudne 😔

tak nam drzim palce.. je to boj na dlho 😔

skippy7
19. dec 2009

dievčata....podla mna nam pomože, ked zas budeme tehu....bude to určite strach, ale aj radost.... 😵 😵 😵 čo myslite?

my už sme tento mesiac skušali,aj ked nešlo vyslovene o snaženie na 100%....ale tak dufam, že aspon v tom januari sa zadari 🙂

ninockaskv
19. dec 2009

joj skippy, keby toto bolo u nas take jednoduche 😔 my musime zase naklusat do CARu.. ja asi inak neotehotniem, iba ak s IVF.. alebo iba ak by sa stal zazrak 😅

ale na psychiku to je asi uzasne pohladenie 😝

skippy7
19. dec 2009

aj predtym to bolo IVF?
ninočka, aj zazraky sa niekedy deju.....v každom pripade ti držim palce 🙂

ninockaskv
19. dec 2009

jo, aj predtym bolo IVF.. 😅 len keby na tie zazraky bola sila.. nevladzem teraz na ne verit 😅 😅

ale hadam, ked sa raz podarilo, podari sa aj druhykrat 😝

fiallinka
19. dec 2009

ninočka, u nás taky bylo ivf a chci jít v lednu na ket...přesto, jak říkám, se s váma ani nemůžu srovnávat, myslím, že i přes ten hrozný strach všem dítko pomůže...budou to jiné myšlenky...

ninockaskv
19. dec 2009

s tym rozhodne suhlasim, len aby to vyslo aj druhy krat 😔

a fialinka, vzdy je to strasne, ked niekto pride o dietatko.. aj ked dvojicka ostane.. ale ta strata tam je.. 😔 cloveka to poznaci

fiallinka
19. dec 2009

ninočka, u mně je to takové zvláštní, už jsem se s tím dostkrát setkala, že holky, které přišly o jediné dítě, mně tak nějak moc nechápou, protože já jsem měla vlastně štěstí. A já to vlastně chápu, ale fakt, že zemřel malinký človíček, mi každý den připomíná jeho bráška a taky je to těžké, ale asi jinak.

Každopádně, budu držet palce, ať ti ivf vyjde...já sama v to taky doufám, i kdy teda zrovna do toho ketu moc nadějí nevzkládám, tam jsou ty šance dost malé... ale taky si říkám, že když se jednou podařilo, tak snad ještě jednou....

ninockaskv
19. dec 2009

no vzdy je to strata, urcite aj jurasek to tak citil 😔 ja si to teraz tak predstavujem, ze keby mi aspon jedno ostalo, ze by to bolo lahsie.. ale myslim, ze pre teba to tiez nie je take jednoduche..

a preco myslis, ze pri ket je sanca mala? jeden nidky nevie, mozno vyjde prave to... 😅 my mame tiez este mrazacikov, ked to nevyjde, chystame sa do brna.. 😔

fiallinka
20. dec 2009

ninočka: já jsem to teď zjišťovala, a ona je menší hlavně prý proto, že na zamražení zůstávají ty horší embryjka, tak prý proto (neprokázalo se, že by to bylo tím zamražením), navíc se všechny nerozmrazí... ale pořád je tam asi 30%, to není úplně málo 😉

ninockaskv
20. dec 2009

treba mysliet pozitivne, ved co mi uz ine ostava.. doky povedala, ze stale sa mrazia len kvalitne embryjka.. a ze sa sice nemusia rozmrazit ziadne, ale ze mozu aj vsetky 😀 😀 snazim sa tomu verit, inak budeme musiet absolvovat pichanie uplne od zaciatku 😝

beak
20. dec 2009

ninockaskv, som z BA, ak teda môžeš, pošli mi ten kontakt a ja uvidím, ako to budem zvládať 😒

..dievčatá, ďakujem za podporu, držím vám všetkým palčeky... budem si želať, aby sme v budúcom roku riešili problém, že kto nás odrodí 😅

..dnes som zdobila vianočný stromček, poviem vám, mala som dosť divný pocit 😔

ninockaskv
21. dec 2009

beak, poslala som ti do IP

ja vianoce a stromcek ignroujem.. 😔 pekne vianoce a nech sa na nas nalepi stastie v novom roku 😅

skippy7
21. dec 2009

aj ja chcem Vianoce ignorovat, vobec ma nebavi zhanat darčeky,ani pečenie ma netankuje,stromček nehrozi.....
dnes mi je hrozne ťažko, som sa vyplakala, zase som sa dozvedela,že dve z manž.strany su tehotne, ja neviem, ja to hrozne zle zvladam-taketo spravy,pride mi to hrooozne luto ☹

aj ja dufam, že buduci rok bude lepši 😉

ninockaskv
22. dec 2009

skippy, bude lepsie, vsetko zas bude v poriadku 😉 len to chce cas a trpezlivost.. aspon teda dufam..

a taketo spravy ani ja nezvladam.. mesiac po tom, ako nam malus odisiel tak kamoska rodila, posielali sms 😅 ani som neodpisala, v januari cakam dalsiu.. 😅

beak
23. dec 2009

ahojte, ja som dnes bola kúpiť jeden vianočný darček pre seba a muža, veľmi naliehal nech aspoň niečo máme pod stromčekom...kúpili sme si kávovar Dolce Gusto, už sme ho aj vyskúšali, celkom dobrá káva a keď budem tehuľa, budem si v ňom robiť horúcu čokoládu

skippy, držím palce aby si to zvládla, a keď bude najhoršie, spomeň si na nás, nie si v tom sama a napíš pár riadkov, mne to vždy pomôže 🙂

ináč, atmoška je u nás hrozná, ticho, proste tak divno, odkedy som sa vrátila z nemocnice, už ani z mužom to nie je to, čo to bývalo...niekedy mám pocit, že mu tá moja nechuť do života lezie na nervy
A ešte aj tie vianočné návštevy, čo musím absolvovať, od potratu som s nikým nebola a teraz sa budem musieť pretvarovať a všetci mi budú želať krásne sviatky a pritom sú otrasné

..moje vianočné želanie "do roka a do dňa všetky rodíme zdravé deti"

skippy7
23. dec 2009

Beak...moja, z duše mi hovoriš.....teraz sme sa vratili z navštevy mojej kamošky,ma dvojičky(4-mesačne), ani neviem ako som to zvladla, možno preto že som si dala 2 pohariky 😝 ....ja zajtra ani do kostola nechcem ist,presne to, že všetci mi budu želat krasne sviatky,popripade sa budu pytat ako sa mam....čo mam povedat, že na h...?prepač...
aj moj muž minule,ma totalne zarazilo,že: ty maš zle sviatky? vieš, muži to nechapu, oni nikdy dieťatko nebudu nosit,citi jeho pohyby....

Beak musime tieto sviatky proste zvladnut, za chvilu su za nami a potom nas čaka a aj ja tomu verim,že lepši a šťasnejši rok s mimi pod stromčekom 🙂

drž sa pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre