Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

beak
7. dec 2009

ja sa bojim, ze moja psychika uz nikdy nebude o.k. a tehotenstvo bude pre mna strasne stresujuce

diapozitiv01
7. dec 2009

no urcite kazda jedna budeme plna obav pocas tehu pocas prvy poporodnych dni, kazda jedna, ktora sme nosili svojho mrnouska pod srdiekom a potom nahle sme o nich prisli ale nic ine nam nezostava ako verit ze sa raz zdraveho mrnouska dockame,, aj ked ziadne dietatko nenahradi to pred tym, to je jasne, kazde jedno je vynimocne a tym ze je anjelik je naozaj vynimocne,, 😔

ninockaskv
7. dec 2009

jedna babula tiez chodi k Niznanskej, velmi si ju pochvaluje.. vraj mi ju odskusa a ked budeme tehu, tak budeme vediet co a ako 😅

nic, baby.. treba verit.. uz som pisala, ze moja babka porodila prve svoje dieta vo vysokom stadiu tehotenstva a zomrelo, dalsie zomrelo kratko po porode az potom bola moja mamina ... a moja mama 2x potratila, potom dietatko kratko po porode zomrelo az potom som bola ja.. takze treba verit, ze sa to raz podari, ze uz sme si svoje odzili, ale stoji za nami minimalne 9 pokoleni zien, ktore mali deti, inak by sme tu neboli.. takze nevzdavat to..dnes rodia zeny aj po 40tke... 😅

my mame to vymesacie.. dnes nam zomrel a zajtra sa narodi nas malus 😅

a mne kazdy lekar povedal nieco ine.. my sme sice rodili prirodzene.. ale jeden kazal cakat aspon pol roka, dalsi tristvrte roka.. dalsi hned po 600 nedeli kazal... vraj je vacsia sanca.. baby, podla mna ako sa citite.. a telo si aj tak spravi po svojom 😔

skippy7
7. dec 2009

Ahojte,
mne kazali čakat tiež pol roka a poviem vam, rychlo to ubehlo....v januari ideme na to!...teda moj gyn. povedal,že aj v decembri už možme,ale asi to necham na ten januar...inak, ja by som sa bala otehotniet asi hned po šestonedeli,myslim si, že ta maternica sa potrebuje nejaky čas regenerovat a zosilniet...

a dalšie tehu bude určite stresujuce,to bez debaty, ale musime naozaj verit,že to dobre dopadne 😵 😵 😵

ninockaskv
8. dec 2009

ahojte, podla mna telo vie, co zvladne.. a otehotnie vtedy ked je na to cas.. 😕

ale je pravda, ze maternica si potrebuje oddychnut..

zulok
8. dec 2009

ahojte.prepacte ze vam idem do vasej diskusie..ste velmi statocne ako to vsetko zvladate..rekonat taky velky smutok..isto sa svojho stastia dockate...
mna tak napadlo..ze problemy s placentou..ci nevyzivenim babatka v brusku,,,ci infarkty pupocnika a ine mozu mat a vo vacsine maju za nasledok TROMBOFILNE mutacie..ono staci zobrat krv na hematologii..posle vas tak bud gynekolog alebo obvodny lekar.. na vysledkys a caka sice mesiac..ale stoji to za to..ono to mat nemusite..ale aspon si clovek vydychne.ze to nema ..ale ak sa mutacie potvrdia , s vhodnou liecbou to zvladnete..
ja mam trombofiliu tiez..ale nastastie som nezazila tu hrozu co vy..ale o babatka som prisla v 1.trimestry..

veli vam drzim palce..a este raz prepacte za molju spravu..ale neda mi to nenapisat..v com moze byt problem..

ninockaskv
8. dec 2009

zulok, nasa sprava z pitvy hovori, ze nevedia stanovit pricinu, preco to stalo.. placenta v absolutnom poriadku, pupocnik.. aj genetika.. ☹ v podstate asi dobra sprava.. ani neviem..

skippy7
8. dec 2009

Zulok, mne potvrdili trombofilny stav, takže viem pričinu(infarkty v placente)...a zaroven dufam teda,že sa to už nezopakuje...

beruskaveruska
8. dec 2009

ahoj děvčátka chci vám dodat sílu neb i já patřím mezi maminky co přišly ve vysokém stupni těhotentví o své miminko. Vše mám ve vzpomínkovém albu. Ted jsem znova těhotná a doufám, že se nám podaří být konečně 3 členou rodinkou.

Držím všem palce chce to moc pevné nervy a hlavně podporu jak manžela/přítele tak i rodiny a okolí .

skippy7
8. dec 2009

Beruska, mne je vždy hrozne smutno z každeho takehoto pribehu 😔 , a zaroven sa velmi tešim,že si opat tehu a velmi držim palce,nech všetko dobre dopadne a dočkali ste sa živeho a zdraveho miminka 🙂

beak
8. dec 2009

ninockaskv, tvoja kamaratka sa aj chysta rodit u dr. Niznanskej ?... to by bolo super keby sme sa dozvedeli, aka je, mne vsetci odporucali, nech si vyberiem nejakeho chlapa, doktori su vraj lepsi porodnici...ale neviem ci je to naozaj tak.
Dnes som sa dozvedela, ze tie moje vysledky z histologie boli len z kyretaze a ze este budem mat dalsie z pitvy, tak uvidim, ci tam na nieco pridu. V praci to bolo zase troska lepsie.
Beruska, drzim palce a chcela som sa opytat, teraz ked si opat tehotna, si cely cas doma na rizikovom? Mne totizto moja gynek. povedala, ze ak otehotniem, hned od prveho dna idem na PN.

diapozitiv01
8. dec 2009

beak, to je super ze sa to v praci zlepsuje a uvidis za dva mesiaciky to bude omnohoomnoho lepsie,,
Niznanska je super,, 🙂
Pekny vecer

skippy7
8. dec 2009

Beak, aj mne moja hematologička povedala,že od prveho dna ako zitim,že som tehu budem PN...

ninockaskv
8. dec 2009

beak, ano chysta.. dnes isli do nemocky, asi to bude cisarsky.. dam vediet, ako sa jej pacila.. ale zatial je spokojna..ja neviem, ja som mala mat zazmluvneneho lekara, ktory mi 10 dni pred porodom oznamil, ze ide na dovolenku... 😠 takze sme nakoniec nikoho nemali.. 😒

beruska, drzim vsetky palce.. nech ste tou stastnou 3clennou rodinou..dufam, ze postupne sa takto budeme tesit vsetky 😅

fiallinka
8. dec 2009

ahoj holky, už jsem tu taky psala, taky se mi stalo to, co vám, ale mám dotaz - pokud máte trombofilní mutace, co vám říkali ohledně fraxiparinu v příštím těhu? Kdy začít píchat, chodit na kontroly.... Já mám totiž mthfr homozygot i faktor II - hetero, ještě před těhu mi doktorka řekla, že píchat nemusím NIC a poté jsem šla k jinému doktorovi, který se na to specializuje, a ten řekl, že fraxík ano, ale stačí cca od půlky těhu...a přitom všude kolem všichni píchají fr. už od začátku, tak mne to dost mate, tenhle doktor je prý kapacita. Ale je pravda, že kromě těch mutací mám všechny výsledky krve v normě...Díky...

gabi.ta
9. dec 2009

ahojte dievcata
ja som sa tiez rozhodla napisat moj pribeh
s manzelom sme sa snazili o babo po prvom potrate asi rok
ked som v auguste otehotnela strasne sme sa tesili
prve 3 mesiace mi bolo celkom dobre len ranna nevolnost a tak.
v 14 tyzdni som zostala na pn len kvoli malemu spineniu tak som tomu neprikladala velky doraz lebo mi bolo inac fajn.
tyzden na to som zacala strasne krvacat tak ma zobrali do nemocnice a zistili ze mam hematom a ze sa s tym neda nic robit len sa vstrebe mi povedali a pustili ma domov ze mam lezat.
uz som si myslela ze vsetko bude ok ked som dostala v 18tt vysoku horucku ktora vyvolala kontrakcie a bohuzial tak silne ze som to babo potratila.
bola som z toho strasne smutna lebo tak dlho trvalo kym sa to podarila a nakoniec to takto dopadlo.
snazim sa s tym vyrovnat ale stale myslim len na babatko...ako velmi ho chcem ... ale neprestala som verit a dufat v to ze sa nam to podari a budeme mat krasne zdrave babatko...

skippy7
9. dec 2009

Ahoj Gabi,
je mi velmi luto,že si prišla o babatko....my sme sa tiež snažili rok a pol a potom mi v 27.tt zomrelo... 😔
musime byt silne a verit,že sa dočkame zdraveho babatka,aj ked toho strachu po tom všetkom sa asi nezbavime...
drž sa...

Fiallinka: ja mam potvrdenu trombofiliu a doktorka mi povedala,že začinam si pichat heparin hned ako zistim, že som tehu...

gabi.ta
10. dec 2009

dakujem skippy
mohla by som sa spytat ci ake vysetrenia by som mala podstupit
moj doktor ma zatial nikam neposlal ale pocula som ze po 2 potratoch uz by som mala ist aspon na geneticke testy.
kde sa to objednava?

ninockaskv
10. dec 2009

fialinka, my by sme nemali mat trombovolne mutacie, pri pitve sa nic nezistilo, vsetko bolo ok.. neviem ti poradit.. ale myslim, ze tu je na konikovi tema, ktora sa venuje len tejto diagnoze..

gabi, neboj, vsetko je tak ako ma byt, to zle ste si uz odzili teraz bude len dobre.. my sme sa o mimi snazili 3 roky, otehotnela som po umelom oplodneni a o maleho sme prisli v 42tt 😅 kedze mam enometriozu a nepriechodne vajickovody, tak nam neostava nic ine, len zase ist do centra a skusat to tak.. 😔

na vysetrenia sa spytaj svojho dokiho.. ako spominali baby, ci nemas trombofoliu

fiallinka
10. dec 2009

díky holky, já vím, že je to diskuze o trombofilii, zeptám se i tam...ale zajímala mne vaše zkušenost po tom, co se vám stalo.

skippy7
10. dec 2009

Gabi, mne kamoška poradila(gynek.) aby mi moj doktor(gyn.) urobil testy TORCH-to su testy,či som niečo neprekonala,rubeolu a pod.-lebo to sa bežne nerobi v tehot., a potom nech ta tvoja gynekologička pošle na hematologiu na tie trombofilne stavy, a pripadne genetiku.

gabi.ta
11. dec 2009

dakujem skippy
v january mm ist na preventivku ku gyn tak ho popytam nech ma tam posle...
inac kedy ste dostali prvu menstruaciu po potrate? ja som este len teraz prestala ako tak krvacat a to su uz pomaly 3 tyzdne odvtedy...

ninockaskv
11. dec 2009

gabi, mozno je to normalne, ked si zoberies, ze po porode sa zeny cistia aj 6 tyzdnov.. tak by to malo byt v poho.. ak je to velmi silne, tak sa rozhodne vyber ku dokimu

fiallinka
11. dec 2009

gabi, já jsem měla očistky po porodě osm týdnů...

skippy7
11. dec 2009

Gabi ja som sa čistila po porode vyše dvoch tyždnov a menzes som dostala zhruba po mesiaci(od porodu)...neboj, to sa da všetko do poriadku 🙂

skippy7
16. dec 2009

dievčataaaa, kde ste sa všetky stratili????????????

diapozitiv01
16. dec 2009

pozerame ako snezi 😀

skippy7
16. dec 2009

Dia, ty si tu aj tam... 🙂 🙂 🙂

diapozitiv01
16. dec 2009

ja stiham vsetko, som taky vetroplach a cistym od prachu vsetky temy co sa da 😀

ninockaskv
17. dec 2009

ahojte.. pri niektorych by bolo lepsie, keby zapadli prachom. ... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre