Som úplne iný človek. Čo sa mi stalo?

limetka69
19. jún 2017

Zienky pomoc, neviem co sa mi stalo a ako sa mi to​ stalo, ale je zo mna uplne iny clovek. Vzdy som bola usmiata, pozitivne mysliaca, okolie ma malo rado, pohodacka, ktora milovala cely svet. Vydala som sa, narodil sa mi krasny syn, a zrazy som si uvedomila, ze vobec nie som sama sebou. Stal sa zo mna nervak, ktory si vsetko berie k srdcu, neviem sa uz tesit, neviem byt mila, vsetko ma hned vytoci, som prchka, taka blba temperamentna povaha. No nebola som taka vzdy. Vcera som pozerala film, urcite ho poznate, Nikolas Cage tam daruje pol vyhry casnicke. Chcela by som byt ako ta casnicka, zial som skor ako jeho hrozna zena Muriel. Uvedomujem si to, chcem to zmenit, no neviem ako. Neviete o nejakej literature, ktora by mi otvorila oci? Mam precitane asi vsetko o pozitivnom mysleni, ale neviem to uviest do praxe. Chcela by som byt ako pred tehotenstvom​. No od porodu som frigidna nervacka. Myslim, ze aj kuz lutuje co za harpiu si vzal. Myslela som si, ze to su hormony, ale maly ma 16 mesiacov a nic sa nezmenilo som bezradna.

denisa098
19. jún 2017

Treba dat maleho nachvilku k svokre,ist sa vyspat,sadnut si na kavu a v klude vypit,a stretnut sa s priatelmi..... 🙂

dzjanetta
19. jún 2017

@limetka69 ahoj.pride to..neboj kym sa vsetko da doporiadku..kym ai zasa budes uvedomovat aj svoje potreby..bo sa teraz krutis len okolo maleho a jeho potrieb..ja bola tiez taka nevrla..ale vrati sa to neboj..drzim palceky🍀

limetka69
autor
19. jún 2017

@denisa098 vsetky moje priatelstva nevydrzali, kazda sla po svojom...aj to je z casti dvod, spolieham na nove priatelstva ked pojdem do prace 🙂

@dzjanetta dakujem, velmi mi to pomohlo

dzjanetta
19. jún 2017

@limetka69 ja som sa tiez tak tesila do prace..aj vsetky priatelstva sa vytratili z casti..ale su spat..predsa som bola len s dietatom..a muz bol ziarlivy..len doma a tak..

tiper24
19. jún 2017

@limetka69 ked si nervozna niekde chyba musi byt, porozmyslaj

cailinevelyn
19. jún 2017

podla mna si len vycerpana.
Vsetka nervozita prameni z unavy, ved aj okolo 16 mesacneho drobca treba kmitat A je to uplne iny zivot v porovnani so zivotom pred tehotenstvom. A aj pri pomoci partnera, je vacsina starostlivosti o drobca na mamke. A navyse, kym chlap ma predsa len viac "volnosti", maminka ju NEMA. A akoze "chvilka pre seba" (kolko to je v realite? a kolke si ju naozaj aj dopraju?), je pri takomto dlhodobom kmitani predsa len malo.

limetka69
autor
19. jún 2017

@tiper24 Rozmyslam az ma hlava z toho boli, priciny by som aj vedela, len neviem ako z toho kruhu von

ludkka0407
19. jún 2017

Ja mam 4mesacne babo a niekedy mam pocit,ze vyletim z koze😀tiez som nevrla,a ked som sa tak nad tym zamyslela,tak je to hlavne o unave a o tom,ze si staaaale s dietatom,niekedy uz chyba aj ten pocit odist niekam aj ked len na hodinu ci dve a byt sama so sebou alebo sama sebou😁aj taka kava bez malej dobre padne,a to mam este manzela,kt.malu zoberie bez problemov von😁mojim najvacsim "nestastim" je to,ze som v kuse viac ako dve hodiny uz straaaasne dlho nespala a ono sa to nezda,ale neskutocne to chyba,aby som nabrala novu silu😁

limetka69
autor
19. jún 2017

@ludkka0407 mj syn bude mat rok a pol a ja som rok a pol nespala celu noc 😕

zuzka38
19. jún 2017

@limetka69 zanedbala si svoje potreby to sa ti stalo..a potom sa z nas stane iný človek.na prvom mieste musia byt až potom dieťa, domácnosť, cokol ek..pekne to povedal nedávno jeden pán je to ako v lietadle kde vám ukazuju co robiť v prípade núdze, najskôr nasadite masku sebe až potom dieťaťu.. Ja si to tiež často neuvedomijem a zabudam na seba a potom som ako monštrum, ktoré opisujes. Keď pozeram však na to čo potrebujem a aj si to plnom je to iné..zacni si plniť svoje základné potreby 😉

limetka69
autor
19. jún 2017

@zuzka38 znie to celkom logicky. Ano zanedbavam sa, musim to zmenit. Dakujem.

zuzka38
19. jún 2017

@limetka69 drzim palce a zacni hneď dnes ideálne 😉

eliska13
19. jún 2017

@limetka69 nic sa Ti nestalo dospela si, mas dieta, zodpovednost starosti🙂ked si nemala dieta, ak si nenavarila dala si si chlieb ci objednala pizzu.podla mna je to z unavy.Stereotyp je vsade aj v praci.Teraz si vychutnavaj dieta a rob si dni peknymi zmen myslenie vies kolko zien by chcelo deti, alebo byt s 15 m este doma?mna zase ubija praca, vstavanie, nahananie pre dieta do skoly po robote, zla kolegyna🙂)
zmen to, co Ta najviac trapi.Vzdy budes davat dieta na prve miesto

limetka69
autor
19. jún 2017

@eliska13 ja davam prednost dietatu, muzovi a este aj mojej mame. Na mna mi neostava cas, ano syn bude prvorady vzdy, ale kuz ma od dnes smolu 😋

janickacrazy
19. jún 2017

@limetka69 Celé zle, najskor si ty, potom muž, potom dieťa a nakoniec mama. Ked máš dobré vzťahy s mamou, tak ju popros, nech ti dieťa postráži a ty chod do mesta, pobehaj obchody, chod na kávu, cvičiť, na prechádzku do lesa alebo čokoľvek, čo ti dobije baterky. Ja mám 3 deti, najmladšie má 19mes. a tiež si pravidelne doprajem kávu a relax s kamoškami. Potom z toho čerpám aj mesiac energiu. Spokojná mama, spokojné deti aj manžel.

taami
19. jún 2017

@limetka69
to si tiež pomôžeš touto hierarchiou...za chvíľu budeš písať inú tému..

zibi
19. jún 2017

@limetka69 ja som taka prakticka a ked si taka az po porode, tak je mozne, ze ti moze chybat aj zelezo..vtedy je clovek strasne nervozny, uplny uzlik nervov, vsetko ho vytoci a nic nezvlada, strasne zle to robi na psychiku - skus krvny obraz a zelezo ako na tom si a pootm doplnit zelezo a bekomplex 100 mg minimalne vsetkych beckok , vela magnezka a na ukludnenie je dobra aswagnanda
co sa tyka teba a ze nemas kamosky, stava sa to, pretoze sa cesty vplyvom okolnosti rozdelia mnohym zenam a radsej byt sam, ako sa uspokojit s niekym kto nevyhovuje, len preto, aby som mala "kamosku" ... ver nepotrebujes niekoho inekho kym nebudes sama spokojna so sebou a preto si dopraj relax napr. masaz, dotyky dokazu velmi pomoct, kozemtika, kadernicka, pravidelne kazdy mesiac, prihlas sa do fitka, alebo cvic doma, zacni behat - vela endorfinov sa vyplavi ... a najdes aj nove partie a kamosky je to super
a knihy ? dobra je napr. od psychologa , nie je zdlhava a je to zamerane na jednotlive kapitoly , ktore riesia konkretne problemy ..vola sa Netrapte sa pre malickosti a je to dobrym a lahkym stylom napisane
http://www.martinus.sk/?uItem=149591

ma este aj ine knihy , ktore su teiz dobre , skus

ide leto a teplucko, vybehni s malym na kupko, opaluj sa, nechaj nech ti slnko ohreiva kozu a vitamin D zazenie depky ..spi ked potrebujes s malym a neprepinaj sa a nebud na 100 percent bezchybna matka... mas pravo na omyly a chyby a pravo byt aj smutna a frustrovana..takze tak

ked mas depku a nevladzes , skus si robit relaxcne cvicenia, chod do kostola, do prirody, niekde kde ti je skratka dobre a vypnes, ked si to mozete financne dovolit, chodte na welness aspon taky vikendik dva tri x do roka, ono sa to celkom aj opoati a clovek nacerpe silu a je v prirode .hory su krasne 🙂 skus si kupit flasu alebo skatulku, kde si budes pisat co pekne ta postretlo pocas dna a potom si to raz za cas vyber a precitaj ...viem, ze ked je cloveku zle je zle, a je unavena zena a vycerpana, ale take barlicky pohanaju cloveka pred.... daj si ciel a chod za nim...a dosiahnutei ciela ti prinesie radost a znova zasa nieco dalsie...
ale skus hlavne poriesit tie odbery, ci to nie je aj zdravotny problem, strasne vela zien ma problemy so zelezom a nevladzu ani dychat a zit ..a to doslovne 🙂

ludkka0407
19. jún 2017

@limetka69 a to je tiez dost narocne,takze aj vyspat sa pomoze a urcite aj najst si cas pre seba,aj ked len dve hodky raz do tyzdna

zuzans258
19. jún 2017

ako ti napísala @zibi....radšej byť sama, ako mať "kamošku" ktorá nevyhovuje....neboj sa ako to prišlo, tak to aj odýde...ale tiež je pravda, že prídu životné situácie a neskôr aj zmeny..postupne sa všetky zmeníme...a to že už máš dieťa...ťa zmenilo veľmi...jasné že už niesi ako kedysi...ako vtedy keď bol svet gombička....si už MAMA, máš zodpovednosť, už nikdy nebudeš tak brať život ako pred tým....lebo vtedy si mohla spraviť hocičo ja neviem napr aj adrenaliový šport...ale teraz by si dva razy premyslela či do niečoho podobého pôjdeš...lebo teraz by si myslela na dieťa...keby sa ti dačo stane čo s ním...a pod...a možno je to aj dobré ;) ..uvidíš ako sa vyformuješ...neverím tomu že budeš len nešťastná nervozna a nevrla...proste ako prišlo tak aj odýde...ael skorej verím tomu že Ťa to posilní .) a verim že príde aj tá radosť a energia..ale zas bude o niečo iná ;)

limetka69
autor
19. jún 2017

Dakujem vam za odpovede. Ste zlate, vazim si to. Musim sa dat dokopy, popremyslat nad vsetkym a zorganizovat to tak aby som stihala aj seba. Sice neviem dat dieta az na tretie miesto, aspon zatial, pretoze ma fakt potrebuje, muz si druhe ani nezasluzi 😀 a mame maleho nemozem nechat, naposledy jej spadol dole schodmi z verandy... Neviem ako to urobím, ale najdem si na seba cas.

janickacrazy
19. jún 2017

@limetka69 tak daj dieťa mužovi alebo opatrovateľke, to je úplne jedno, ale musíš si nájsť čas aj na seba, ja som bola preč od malého už ked mal 3 mesiace, muž sa o neho postaral, síce bol z toho trochu na nervy, ale zvládol to dobre

limetka69
autor
19. jún 2017

@janickacrazy ano aj moj muz je s malym, zvladne to a je z toho na nervy, ale ja momentalne vtedy riesim doktorov a pod..... Ale porozpravam sa s muzom ked dnes pride z prace.

zuzka38
19. jún 2017

@limetka69 ja som bola preč od 2m.co i len hodina, psychohGiena je niekedy pre mňa aj obyčajný nákup v lidli 😉 aspoň raz do tyzdna odovzdam deti a rýchlo preč..najmensia ma len 5m.takze dlho nemozem ale nenormálne to pomaha...
Btw to ze je muž na nervy keď je s malým je jeho problém, ved je otec tak si to musí vyriešiť sam. Povedz mu že to potrebuješ a keď je už doma vecer vybehni si rovno na pohár vina 😉

mariana225
19. jún 2017

@limetka69 presne aj ja takto,zatiaľ "len" 11 mesiacov som nespala celu noc 🙂 tiež som bola takáto,ale od mája som nastúpila do práce na brigádu, 2x5 hodín týždenne. Ak som v práci, s malým je muž a pomohlo to. Nikdy by som nepovedala,že si pôjdem do práce oddýchnuť 🙂

limetka69
autor
19. jún 2017

@zibi velmi pekne dakujem za reakciu, knihu som nasla na nete, idem citat. 😊

lienockamalicka
19. jún 2017

@limetka69 Ako tak citam tvoj problem, tak ma hned napada spankova deprivacia. Skus si o tom precitat nieco 🙂

katrin21
19. jún 2017

@limetka69 no ved si to krasne napisala aj sama...
na seba ti nezostava cas.. toto treba zmenit.... stastna mama = stastne dieta....
Ak si vynervovana, lebo starat sa o dieta je narocne a nie kazda zena je stavana , aby bola v klude a pohode obetava a trpezliva 24h na dieta a popri tom zvladala vsetko s usmevom ( to je skor utopia, nez realita)..... cest vynimkam....
Najdi si cas aj na svoje zaujmy, chod len tak do mesta sama bez dietata, nechaj ho muzovi na chvilu.... ono byt mamou nie je sup a je to. je to proces a nie lahky.... skor naopak...
Mnm by svaclo, keby po poobediach, ked je muz doma z prace, si malu nezobral na chvilu.... to by som aj ja na kazdeho iba stekala a vrcala... takze... skus cast starostlivosti preniest aj na neho.... aj ked sa mu to nebude mozno pacit, ale zvykne si.... ak chce mat usmiatu a spokojnu zenu, bude musiet tiez nieco pre to spravit.

katrin21
20. jún 2017

inak odborne sa tomu hovori syndrom vyhorenia....

libawet
20. jún 2017

@limetka69 to sú hormóny, potrebuješ ich dostať do rovnováhy, odporúčam GYNEX.

limetka69
autor
20. jún 2017

No zeny...... Vcera vecer som sa chcela porozpravat s muzom. Este som len zacala s tym, ze potrebujem cas na seba, tak sa ma opytal ci nahodou nema dat vypoved v robote. Zrobila som strasny bordel. Pochopila som vsetko. Mam na hovno muza, ktory mi nepomaha ako by mal, neda sa s nim ani rozpravat. Vysvetlila som mu nech sa spamata, pretoze sa dam rozviest. A dnes som sla sama s mp3 v usoach do knižnice. Hned mi bolo lepsie. 😊