Ako sa mám tešiť z bábätka, keď máme stále dlhy?

karap
27. okt 2011

Mam manzela,2 deti a cakam tretie.Sme v strasidelnej financnej situacii,ktora sa taha uz od zaciatku roka.Nie a nie sa vyhrabat z bahna.Doteraz som obvinovala muza,ze nemame penazi [len v mysli,do oci som mu nic nepovedala]no prave dnes som si uvedomila,ze nie on,ale JA som vinna!
Zaciatkom roka som zatuzila po tretom dietati,hoci aj vtedy sme zili od vyplaty k vyplate.Manzel najprv nechcel ani pocut,potom som ho ,,zlomila,,2 tyzdne sme sa milovali bez ochrany,no zakazdym sa ma muz spytal,ci to naozaj chcem a ci si uvedomujem,ze budem sama z 3 detmi,lebo on bude stale v robote.Chcela som.Po tych 2 tyzdnoch povedal,NIE.Pockame z tretim dietatom par rokov.Zduvala som sa za jeho ,,zradu,,No my sme za tie 2 tyzdne dieta splodili.Ja som si medzitym uvedomila,ze ma vo vsetkom pravdu,takze pozitivny tehotensky test uz nebol veru radostny.No co uz.Muz to zobral v pohode,ze nejako to zvladneme.
No teraz,tesne pred porodom je nasa financna situacia este horsia,mame na krku exekucie,muzovy sa cely rok nedari v praci[hoci sa snazi]a ja si uvedomujem,ze keby som netrvala na dietati,mohla som nam pomoct,dat mladsieho syna varovat svokre[starsia dcera chodi do skolky]a ja som sa mohla vratit do prace.Urcite by sme sa vyhrabali z dlhov.....Boze,co som to vykonala?
Ako sa mam tesit z babatka?

jarunka111
27. okt 2011

@karap v niečom je to veru nezávideniahodná situácia, ale treba žiť v prítomnosti a nezamýšľať sa nad tým, že bože, čo som to vykonala. Vaše bábätko je dar, keby nemalo byť, tak nezostaneš tehotná a veci by boli inak. Či lepšie sa nedá tvrdiť, ale asi to takto malo byť. A ty máš dôvod na radosť, aj keď verím, že neľahká situácia vie spôsobiť také starostí, že dôvodov na radosť je akosi málo. Je zbytočné sa obviňovať, v manželovi máš zrejme podporu, tak prajem, že by ste ešte našli svoje rezervy a možnosti ako situáciu polepšiť.
Môj manžel sa nedal nahovoriť na druhé, asi je na tom niečo, že my to vidíme inak ako oni, ktorí pracujú 😒

bzucinka2
27. okt 2011

@karap tak veru je to asi celkovo tazke v tomto case s detmi , ale neobvinuj sa, urcite to nejako zvladnete, oblecenie mate este urcite po detoch, teraz by sa ti aj materska mala asi zvysit, ak mas na nu narok, pripadne skus vyrabat nieco z domu , vela mamiciek na MD si vypomaha ako vie, pecu torty, hackuju ciapky, strikuju svetre, vyrabaju sperky, aj ty urcite nieco pekne dokazes a podari sa vam zvladnut tuto nezavideniahodnu situaciu , ale urcite sa neovbinuj, ze ty si na vine, lebo to tak nie je, ved aj muz bol pritom tie 2 tyzdne, tes sa z babatka, vies kolko zien ti teraz zavidi? U nas sa muz na tretie nahovorit nenechal, ale aj tak sa tesim ze mojich dvoch drobcekov. Urcite sa vo vasom okoli nachadzaju ludia, ktori vam vedia pomoct, tazko takto radit, ked nevieme aky je skutocny problem ☹ prajem vela vela sil

maminuska
27. okt 2011

@karap a čo chceš teraz robiť ? Máš pred pôrodom , malá to určite pociťuje.
Moja, su daleko horšie veci ako tretie bábätko aj ked v nie práve v najlepšej dobe. Viem že nedostatok peňazí nie je práve tá najideálnejšia situácia , ale si predstav že by si mala niektoré z detí ťažko choré ako napríklad ja.
Porozmýšľaj ako si uchránit peniaze pred exekúciou,ako zostavit pevný rodinný rozpočet, ako kde čo ušetrit.

anjelicek26
27. okt 2011

@karap - neviem co chces pocut, rozumne to velmi nebolo, predsalen si treba premysliet, AKO to dietatko uzivime, kym sa do toho pustite, mozno stacilo pockat rok-dva a situacia by bola ina, ale teraz je uz neskoro si hlavu buchat. Drahy si co najskor musi zohnat INU pracu, ak je zivnostnik, tresknut s tym a dat sa zamestnat, nech ma aj nizky prijem - ale pravidelny.

Ale teda exekutor pred dverami a tri male deti, to je sitaucia velmi zla 😖 Na rodicovsky prispevok ti siahnut nemozu, ale na vsetko ostatne ano, urcia vysku minima, aby ste prezili, to tiez nemozu zobrat, najlepsie hned na sud, vyhlasit privatnu insolvenciu a urcit tieto sumy, inak fakt nebudete s coho mat zit 😔

Dat dietatko na adopciu pre vas asi nepripada do uvahy.

sisaha
27. okt 2011

@karap ak je svokra doma a vedela by postrazit, tak pol roka ostan doma a potom jej skus babatko zverit a zamestnaj sa. urcite sa to da zvladnut aj takto s odretymi usami

rebecca2006
27. okt 2011

@karap netráp sa... dupľpm teraz nie, keď príde maličké. Ono je to tak, karty sú rozdané, maličké na ceste, s tým teraz už nič nenarobíš. Ja Ti rozumiem, ja som takto veľmi chcela druhé- aj ho čakáme, a keď žena pocíti túžbu po dieťatku, vačšinou je to silnejšie ako rozum. Okrem toho, ja nie som veľmi veriaca osoba, ale fakt si myslím, že veci sa dejú tak, ako majú, a keď vám bolo súdené s manželom spldiť dieťatko za dva týždne, tak si asi niekto hore myslí, že to zvládnete... A neviň sa. nemôžeš za to, že manželovi sa od celý rok nedarí a že máte na krku exekúcie, t si predsa nemohla vedieť. Rovnako to mohlo byť tak žesa mu od februára mohlo dariť super, a mohli ste byť za vodou...
Pozri, skús si utroediť myšlienky, tešiť sa asi v tejto situácii fakt nedá, ale to odTeba ani nikto neočakáva, súsreď sa na to, že potrebuješ porodiť s poriadku, aby si sa mohla vrátiť skoro k deťom, môžeš šetriť v domácnosti, na strave, oblečku, a pod- ale to už určite robíš. 🙂 Malinké toho zo zaiatku veľa potrebovať nebude, vecičky máš určite postarších, a ak nie, určite kopec vecí dostanete, asi budeš dojčiť- teda, ak sa nebudeš trápiť priveľmi, a budeš mať dostatok mliečka, a ak sa situácia bue vyostrovať, tak si s manželom urobte krízový plán- s najhoršom prípade , pokiaľ Ty máš možnosť ísť spať do práce, tak sa doma vystriedajte, kľudne aj keď bude mať mimi len pár mesicov. Že sa to tak nerobí? Prosím ťa, naše mamy nás v pohode šzupli od pol roka do jaslí a bolo, proste museli a nerešili, nie je to ideálne riešenie, a určite si si to takto nepredstavovala, ale ak sa inak nebude dať.... Alebo vypomôže svokra, už polročné bábo by snáď zvládla....
Ja viem, ono sa ťažko radí, chcem Ti len pvedať, že dnes je veľmi ylá doma a veľa ludí je v podobnej situácii, my tiež máme hypotéku na 2,5 mil a len trpnem, či MM nepríde o prácu, lebo inak sme tam kde vy.. Proste je to tak, žije sa veľmi ťažko, a keby nad tým človek moc poemizoval tak nemá fakt žiadne deti.
Neboj sa, bude dobre. Nevravím, že ideálne, ale zvládnete

lucik85
27. okt 2011

no nebolo to od teba velmi zodpovedne ked ste ledva prezivali z dvomi detmi,pre mna nepochopitelne vobec rozmyslat nad dalsim dietatom ..ale ako sa hovori neskoro plakat nad rozliatym mliekom , treba si povedat ze horsie veci sa stavaju ,hlavne ze ste zdravi

filipal
27. okt 2011

velmi smutne! vsimli ste si, ako sa v poslednu temu rozmohli temy o peniazoch? o tom ako hospodarit, ako sa da vyzit a podobne. zda sa, ze kriza uz dolahla plnou silou na ludi....
naozaj niekedy je uz nemozne davat akekolvek rady. snad by sa predmet ako hospodarenie v domacnosti, zodpovednost a zakladanie rodiny mal ucit uz v zakladnych skolach. lebo je to naozaj umenie.

k_a_j_k_a
27. okt 2011

@karap ahoj, mate to tazke, no neboj, nejako bude. Drzim Vam palce, nech sa co najskor pozbierate.

@filipal ja si nemyslim, ze to az tak bude tou krizou. Podla mna maju ludia v sucasnosti proste velke naroky, su zalozeni materialisticky a potrebuju vela penazi. Jasne, su ludia, kt. naozaj nemaju, ale myslim, ze ich nie je o dost viac ako kedysi. Ja si pamatam, ze sme mali na skole s manzelom, vtedy s priatelom, 6 000 SK na semester. Bolo to v 2004. Chodili sme do skoly, ja som nebrigadovala (nebolo kedy), manzel obcas. Z tychto penazi sme zivili byvanie, skolu, dochadzanie do BA, elektricenky, jedlo (kupovali sme si presny pocet rozkov a ak sme si chceli trochu dopriat, tak na to presny pocet koliecok salamy alebo sunky, co sme zjedli - na viac viac sme nemali). Potom som zacala robit aj ja a obaja sme nakoniec prestupili na inu skolu, lebo BA bola pre nas luxus. Nebolo to nic moc a som rada, ze je to za nami, aj ked aj teraz to nemame 100%-ne, ale dalo sa to zvladnut.

hoogy
27. okt 2011

@karap tazko radit v takejto situacii. mozes uz len vymysliet to,ze ked porodis pojdes do roboty ty(ked lepsie zarobis) alebo od pol roka das malinke strazit svokre alebo do jasli a pojdes robit. podla mna zostavat este dalsie 3 roky na materskej je nemyslitelne. alebo si najdi nejaku pracu na doma co mozes robit popri detoch. nevie si tiez takto privyrabam lenze ja som vystudovala anglictinu tak prekladat mozem aj doma. a ked mm podnika a takto tazko mu to ide tak nech sa zamestna ak je moznost lebo aj to nie je vzdy jednoduche. ked vie jazy nech sa popozera po niecom aj v zahranici,ale to uz naozaj budes uplne sama s 3 detmi.

annaopialova
27. okt 2011

ahoj ano mas to tazke ale ked to babo je na ceste tak sa snaz byt bez stresou i ked tvojej situacie sa to tazko da prajem ti pevne nervy

stardust
27. okt 2011

ak ste vo financnej nudzi, mali by ste dostat nejake socialne davky od statu na deti, veci na oblecenie moze mala zdedit po starsich surodencoch a urcite ti pomoze rodina, nie?

stardust
27. okt 2011

mas este male deti, ich udrzba az tak vela nestoji...naklady pridu az nastupom do skoly 🙄

monkri
27. okt 2011

@karap prepáč za môj názor ale kde vychováš dve deti tam aj pre to tretie sa nájde a ver ked sa chce všetko sa dá

anjelicek26
27. okt 2011

Fakt si myslite, ze je to take jednoduche - kde su dve, prizivi sa aj tretie? Ako ine potreby ma skolkar a ine babo, co potrebuje plienky, extra stravu - vela ovocia, zeleniny, kvalitne mäsko, umele mlieko po case, meni oblecenie - velkost - kazdu chvilu a nemusi jej to co ma doma sadnut velkostne podla sezony... Ja neviem v takejto situacii rozsirovat rodinu je len stres pre rodicov a co tie deti, ved budu na posmech celej skolke, to, ze rodina nema peniazky - nemyslim znackove veci, drahe dovolenky - ale myslim, ze im chyba aj to zakladne - je vidno hned :(

Ak jej nepomoze rodina - tak sa z toho tazko sami vyhrabu a do tejto spiraly ist s detmi :(

gloria9
27. okt 2011

ahoj s exekuciami mam skuesnosti napis mi spravu urcite ti pomozem

monkri
27. okt 2011

no predstav si nemyslím že je to lahké ,ale ked sa už stalo a je tehotná tak iné neostáva bud sa dietata vzdať alebo sa snažiť vychovať miesto plaču nad tým čo sa stalo treba hladať riešenie ved nieje sama má manžela minimálne a nemusí mať hned všetko značkové

lucka1987
27. okt 2011

@karap je mi luto, v akej si situacii,. je zbytocne sa obvinovat. nechcela si nic zle, len mat dieta.
je zbytocne plakat nad rozliatym mliekom.. uprimne si myslim ze tretie dieta vam vase dlhy nejak extra neprehlby.. aspon nie prvy rok jeho zivota.. cize by ste na tom boli takmer rovnako ako teraz ked sa ti narodi tretie babatko. ved vecicky ponosi po starsich dvoch, a ak budes kojit, tak by nemal byt problem nie?
nie vzdy sa dari v praci aj ked sa muz moze snazit akokolvek.. moj bol na zivnost, montoval sadrokartony a muratske prace robil... tiez sme mali financnu krizu dva roky dozadu.. chodili upomienky a najom sme platili 3 mesiace pozadu. siel do zahranicia z vidinou velkeho zarobklu a tam ho oklamali a po 2 mesciacoh namiesto 7 tis eur prisel s tym ze prejedol, previezol, a nic mu nevyplatili a bol navyse dva mesiace prec odomna.
co keby zemni tvoj zamestananie? nemoze vam pozicat rodina na zaplatenia najakutnejsieho dlhu? aby ste sa aspon exekutora zbavili? alebo poziaajte si o este mensie splatky..... hlavne treba ist za tym kde su dlhy a povedat im co a ako a neignorovat upomienky a vystrahy exekutorom...
drzim silno palce aby ste sa akosi dostali z toho najhorsieho a mohli sa vsetci tesit zbabatka.... ono drobcek za to nemoze do akej situacie sa narodi, a nemalo by citit ze je "nechcene"

eviq
27. okt 2011

No ja tu teraz asi budem za zlu, ale @karap neviem, co vlastne chces pocut v tejto diskusii. Si dospela, vies ako ste prisli k dietatu, bolo to vedome rozhodnutie a uz vtedy ste vedeli, v akej ste financnej situaci...tak teraz uz je skoda nad tym plakat...co ocakavas od tejto diskusie? snad si len nejak pozistuj na co mate narok zo socialneho hladiska a manzel nech si hlavne udrzi pracu a ak ti bude mat kto byt pri detoch tak casom mozes aj ty...zvladli ini, zvladnete aj vy...lebo nic ine vam uz teraz neostava .A este jedna vec: my s manzelom mame dobru pracu, ziadne dlhy ani exekucie, niekolkokrat do roka sme na dovolenke a v obchode ci restauracii sa nestaram, co kolko stoji ALE nemame dieta a dali by sme za neho vsetko. Tym chcem povedat, ze kazdy sa musime popasovat s takym osudom ako mame a co najlepsie ako vieme. Fnukanie na fore ti nepomoze.

maznacik007
27. okt 2011

@karap no co si si navarila to si musis aj zjest dieta nie je hracka po ktorej sa da tuzit ale ma svoje potreby a naroky a na to treba tiez mysliet nez sa clovek rozhodne ze sa zacne sanzit.... no ale to je uz jedno prosto dieta sa o chvilu narodi a s tym nic nenarobis...

hlavne je treba zabezpecit zakladne potreby ako je
byvanie /ak som spravne pochopila tak mate problem s bankou a s hypotekou a hrozi vam zobratie domu / tak v prvom rade treba skusit ten dom predat za nejaku rozumnu cenu lebo banka ho da do drazby a budu jej stacit peniaze tak aby si pokryla svoje naklady a naklady exekutora/ popri tom si zhanajte rezervne byvanie.... mozno u pribuznych aj v jednej izbe ak vas budu ochotni prichylit... ak nie tak potom skusit azylove domy a skusit poziadat o najomny byt... tam ale musite mat nejaky dostatocny oficialny prijem... v istej vyske vzhladom na pocet deti... a manzel moze skusit ubytovnu... u nas existuje len velmi malo zariadeni pre rodiny v nudzi kde je mozne ubytovat celu rodinu....
oddelene ucty ... pokial je vedena aj exekucia na manzela kvoli odvodom /ako na zivnostnika/ tak si daj posielat rodicovsky prispevok a aj pridavky na odlisny ucet alebo postou .... lebo exekutor moze zablokovat cely ucet a moze trvat nez sa k nim dostanes...
zacni si hladat pracu kde by si mohla nastupit po dovrseni 6 mesiacov malej a popri tom si zabezpec opateru deti u svokrovcov a pod....
manzel nech skusi ist pracovat mimo republiky
zabezpec si kontrolu pocatia po porode
hlavne treba s veritelmi jednat nezatajovat sa ... najma s tou bankou... odpustenie splatok nemozete poziadat ak ste ho uz raz tento rok mali a osobny bankrot je nerealny - nemate na neho prijmy

jedine rodina pribuzny a znamy .... ti mozu pomoct ... a najma ty sama spolu s manzelom..... naroky deti porastu ... cim je dieta vacsie tym je finnacne narocnejsie...
socialne davky vzhladom na SCZO manzela mozu byt v tejto situacii problem ale eventualne by ste mohli skusit poziadat mestky urad kde mate trvaly pobyt o jednorazovy prispevok... ale ako zazraky necakat

traktor
27. okt 2011

@anjelicek26 ja si to myslim.. teraz su bazariky, burzy, akcie, sekace ..da sa doslova za par korun kupit lacne..ale aj kvalitne oblecenie..aj znackove / musi byt znackove? a co je to vlastne to znackove?..hlavne, ze je ciste, pekne, vkusne/.., pri strave sa tiez da..aj na ovocie su akcie, varit sa da celkom dobre, kvalitne a vela..vela urobi domaca strava,,ci varis o jedneho viac , je uz jedno..aj tak nikto nevari uplne ze presne podla poctu osôb..toto sa môze stat hocikomu..dnes je dobre, zajtra nemusi..prides o pracu, o zdravie..a je jedno kolko ma kto deti..môzes mat len jedno, pôzicky a tak..a polozi ta to..ale stale sa to da..ak ma uver v banke, treba komunikovat, splatky sa daju znizit, pripadne pozastavit na daky cas..ked bude drobec trosinku velky,da sa najst dalsie dietatko k nemu, opatrovanie.., ked je muz doma, ona môze ist trebars susedom poumyvat okna/ tiez som tym presla ..aj som strazila deti, piekla kolace, umyvala okna- v tom case bol muz po nocnej doma s detmi- inak to neslo, slaba robota..podarilo sa nam to preklenut, uz je dobre.. 😉

lucka1987
27. okt 2011

@eviq nie si za zlu .. ale mozno @karap sa chce len vyrozpravat co ju tiazi a mozno caka ze najde niekoho kto je na tom podobne.. ved od toho je tu MK . a myslim si ze na Mk je tu ooovela viac takych ako karap..
ved karap nepise ze by sa chcela babatka zbavit ani nic take.. tak je zbytocne tu prirovnavat ze ona peniaze nema a ma deti a ty naopak... my si nedovolime si ist sice na dovolenky viac krat do roka, nakolko sporime na domcek, ale byvame vo svojom, dlhy nemame, do restiky zajdeme ked chceme aj na vylety, aj teraz ideme na vikend do kupelov, a babo sa nam podarilo po 2 rokoch a tiez nie na prvy krat.. jedno sme uz stratili... a vtedy mi tiez bolo nespravodlive ked niekto mal 3 deti a nemal im co dat pomaly do ust a my ani jedno a dali by sme mu aj modre z neba...
presne ako si pisala.. treba sa s tym popasovat...a niekto ma sposob boja ten ze sa mnusi niekomu zo svojich problemov vyrozpravat

anjelicek26
27. okt 2011

@traktor - to je vsetko pekne ale ked ma niekto exekutorov na kruku a strach - tak mu uz ide o "krk" teda o vlastne byvanie. Ak chce pracovat s domu - napriklad opatrovat deti - musi na to mat podmienky - a ked to nie je dane? Aj "za par korun" oblecenie nieco stoji, zadarmo ti nikto nic neda. Hlavne su to zakladne platby co porastu - clen rodiny navyse zvysi spotrebu elektriny, vody, poplatok za odpad, poplatky za lieky, ak su deti chore. Su to detaily ale jedno k druhemu a k tretiemu. Nikto nech mi nehovori, ze deti sa dnes daju vychovat zo vzduchu a lasky 😖 A to zakladatelka temy podla mna dobre vie. Len kde mala ten rozum par mesiacov dozadu. Jedna vec je ak sa pritrafi, ina ked sa v takejto dobe splodi dietatko vedome...

eviq
27. okt 2011

@lucka1987 to beriem, mozno jej tu fakt niekto s podobnou skusenostou poradi ...ale ja som ju neobvinila, ze sa chce babatka zbavit a ani to nevnimam ako "nespravodlive", ze ja ho nemam, to vobec nie, ja som to prirovnanie pouzila skor pre to, aby som poukazala, ze niekto sa trapi s tym a druhy zase s inym...a kazdy sa len musi snazit popasovat sa so zivotom ako najlepsie vie...a ja dufam, ze sa jej to nakoniec aj podari 😉

lucka1987
27. okt 2011

@eviq ako nespravodliove som to kedysi chapala ja... ze niektore potzmavsie mensinove matky maju 12 deti kazdy rok jedno, a tie drobaztka chodia spinave a nejedia nic poriadne.. vzdy mi ich bolo luto.... a my s mm by sme ozaj sa aj rozdali pre nase dieta.... vtedy somn to brala ako nespravodlivost velikansku....

traktor
27. okt 2011

@anjelicek26 jasne nedaju..ale toto dietatko tu uz je..a je skoda rozmyslat nad tym, co by bolo, az by bolo..a myslim, ze v tejto situacii by im bolo tazko aj s tymi 2 co uz maju / az taky neskutocny rozdiel teraz mat nebudu,,ved deti su male..urcite aspon ten zaklad bude mat po nich, /.. a suhlasim , co pise
@maznacik007 ..

eviq
27. okt 2011

@lucka1987 ja mam za sebou 3 potraty a uz som to prestala brat ako "nespravodlivost", porovnavanie s druhymi k nicomu nevedie, len k nespokojnosti, moj zivot sa mi paci a vieru do buducna nestracam 🙂 nezavidim karap tuto situaciu, ale uz tu padlo zopar rad, tak mozno jej niektore pomozu a casom sa situacia vyjasni...

viera27
27. okt 2011

@anjelicek26 ale ano, pravdu mas anjelicek. Len to uz teraz neporiesi. A bohuzial ohrozila este viac buducnost svojich uz dvoch deti (byvanie, exekucia). Ale vies co je pozitivne? Ze autorka na to prisla sama, ze si uvedomila, ako krivdila manzelovi a o co vlastne ide. A to je uplne uzasne. Niektori ludia nie su schopni takejto sebareflexie za cely zivot. Za to veru @karap silno tlieskam. A nevyse toto jej uprimne priznanie mozno pomoze dalsim zenam, ktore si tiez neuvedomuju co robia az kym nie je neskoro.
Teraz sa uz len zapriet a snazit a snazit a snazit. Nic ine im koniec koncov nezostava. Urcite by som aspon popoobediach chodila upratovat a brigadovat, zehlit, piect. Co sa len da. Lebo treba teraz pomoct manzelovi. Ten je urcite pod obrovskym tlakom....
PS: A tie vyjadrenia, ze popri dalsich detoch sa to jedno nejak pretlcie. No s tym teda ani ja vobec nesuhlasim. To je kravina. Sice nieco posetri clovek na obleceni a podobne, ale 3 roky v najhorsom pripade mimo prace (a teda aj platu) + poplatky za skolku, skolu, to uz akosi nik nerata...

monkri
27. okt 2011

@viera27 prepáč ale to vyjadrenie nieje kravina že pri dvoch sa tretie vychová ,no my sme sa naučili žiť že naše dieta musí mať všetko len to naj a naháňame sa za peniazmi voľakedy som bola aj ja taká ale život ma naučil že to nieje dôležité dôležité je rodina jednoducho sme zabudli čo je pre život dôležité ,že má exekúciu na krku to poznám bohužial aj ja ale všetko sa dá zvládnuť to zase tvrdím ja

maminuska
27. okt 2011

@viera27
@monkri tak vám poviem radšej mat exekuciu na krku ako učit dieta všetko od začiatku po mozgovej porážke ako ja pred 12 rokmi . Vtedy si človek uvedomí naplno hodnoty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre