Mám dieťa, ale už nie partnera

tinacho
11. mar 2015

Ahojte všetci, neviem či to poznáte a zažili ste, ale ako sa nám narodila malá, mam pocit, že som pre manžela vzduch. Celý deň je v práci a keď príde domov vidí len malú.....tie jeho večné otázky: Čo robila malá? Kedy papala....čo papala....kedy kakala.....koľko spala....bola si s ňou vonku, ale s ňou musíš chodiť vonku/ a ešte stihať ful servis pre neho, keď príde z práce/ ........
Proste už nevládzem. po narodení malej som stratila manžela. .......Keď sa snažím s ním porozprávať, nemá záujem. Stačilo by niekedy tak málo, aby prišiel objal ma dal pusu ako kedysi .........Možno si niektorá poviete, že super manžel keď sa zaujíma o dieťa, ale partnerský život predsa nekončí narodením dieťaťa...či?

srnqqa
11. mar 2015

@natalym malý už má o chvíľku 3 roky, to bolo povedané možno, keď mal tie 2-3 mesiace... Tým, že sme spolu nebývali, je ľahké hrať hrdinu otecka, keď viem, že ho mám 1-2 hoďky a šup ho domov - bez akejkoľvek inej povinnosti. Nič nevie o nočnom vstávaní - či sa to týkalo kŕmenia, či prebaľovania, neskutočných ekzémov. V tých najhorších časoch som spala max. 2 hoďky, a ešte som na 2 dni šla do roboty - nevyspatá, z roboty hneď k malému. Brala účtovníctvo na doma, aby som zarobila. Na takéto veci sa ľahko zvyká - byť u každého otcom roka, za tú hodinku-2 denne...a všetku starostlivosť nechať na mne. Keď som ho poprosila, či nemôže prísť jeho matka na hodinku (LEN RAZ) mi ho zobrať von, vraj mám ísť na psychiatriu... Dnes mu dal jesť párok s chlebom a odišiel na net, aj keď vie, že bez dozoru to Matias nezje. Inokedy to bolo Monte alebo pomaranč, či cukrík... 😠 Takže, ani ja nechápem....
@janickacrazy ja by som tiež rada vypadla, ale skutočne mu neverím, keď idem do roboty, tak ho dám k mojej babke na tie 2 dni. Od 1/4 idem do novej roboty na riadny úväzok, takže mu budem platiť súkromnú škôlku. Babka má už po 70-tke, aj keď ho chcela, aby mi tie peniaze ušetrila, radšej ich zaplatím, aby som ju odbremenila. Už tak mi dosť pomáha. Jej zdravie mi je prednejšie. Inak, som u neho limitovaná na 1 hodinu (doslova) - a už je celý nervózny, ak musí ísť on s malým von a ja zatiaľ PRACUJEM (mám totiž robotu na doma - účtovníctvo). Za celých 7 rokov, čo sa poznáme, som jeden jediný raz bola bez neho a booože, pretiahla som disku do 4 rána. Doteraz mi to nevie odpustiť, pritom on ma klamal každý boží krát... Tým, že Matias je so mnou od narodenia, jeho netoleruje, robí scény, ak mu neurobím mlieko ja, musím s ním zaspávať v posteli... Mne to nevadí, raz vyrastie a vyhodím si z kopýtka ja 🙂
@janickacrazy @natalym ešte k tomu, ako sa ľudia môžu meniť - bola som na operácii v januári a malého mi opatrovala babka, keďže mne sa veľmi zle hoja rany, aby som sa zotavila - 2 týždne som počúvala, kedy si ho zoberieme a ako mu chýba a v deň, keď som si ho konečne vzala k sebe, po hodinke s ním odišiel a keď sa vrátil na polhodinku, ledva odpovedal na otázku, kam sa zberá - tak moc s ním chcel byť... toľko rečí a skutek utek.. 😒
@velkacica nie celkom rozumiem... Pre to, ako sa ku mne zachoval - a bolo toho oveľa viac, o čom sa mi nechce rozpisovať - len v skratke klamstvá, neúcta, nikdy si ma nezastal - mi záleží na Matiasovi viac ako na ňom. Mohol mať všetko - rodinu, no mal iný postoj. Syna má, mňa už nie. Boli a sú mu prednejší iní, no tak bohužiaľ.

srnqqa
11. mar 2015

@tinacho Vieš, ja som ho spoznala, keď som bola na VŠ - popri tom som brigádovala - nechcela som tpp, lebo som chcela 100 % v škole 🙂 Najskôr sa mu to páčilo, že má takú. Aj na tej brigáde som doniesla viac peňazí než on, na tpp. Popri tom som pomáhala s bratom - má ťažkú obrnu, takže koľkokrát sa stalo, že som z brig. bežala domov, brata na jednej ruke a v druhej 500stranovú knihu ekonómie.. kto nezažil, nevie... Nič som si nenechala platiť - možno, že aj to bola chyba? Potom som platila ja... Keď som potrebovala podporu "bude lepšie", či objatie, v najhorších časoch som dostala odpoveď "pomôž si sama" a šiel sa zabávať.. a ja som mala pocit, že nedokážem žiť...
ale aj vdaka tej jeho odpovedi som sa pozbierala, a tak som si zvykla - pomáhať si, na koho iného sa mám v prvom rade spoľahnúť, ak nie na seba? A na svoju rodinu ešte 🙂
Písala som, že nepotrebujem vyslovene lásku, ale určite ocenenie. U neho to nemám, aj keď si ma má za čo vážiť. Viem, že mám hodnotu, on ju asi nedokáže pochopiť. Počas RD som makala, našetrila prachy na byt, až neberieme 100 % úver, vložila tam ďalších 18tis... a dnes sa ma spýtal, prečo mám tak málo našetrené? Áno, mala som mať. No túžila som po uznaní, ktoré som nedostala, a tak som skončila v kolotoči nakupovania, som od toho závislá. Viem to, je mi z toho zle, chcem prestať. (Nikdy však nejdem do mínusu - na moje veľké šťastie). Za tento vzťah som zaplatila dosť... A ešte som sa dozvedela, že moja brigáda pre neho nie je rovnocenná s tpp - ale prachy sa páčia, že? Ale brigáda jeho sestričky bola predsa riadnou prácou - jednoducho, na jednu vec 2 prístupy. Nech by som bola v čomkoľvek výborná, nikdy nie dostatočne.

Píšem ti nie pre to, aby som sa sťažovala - ale len ako príbeh, ktorý sa stal mne. Viem, kde som urobila chybu vo vzťahu, viem už, čo chcem a čo nie. Čo robím, robím najmä pre seba a pre Matiasa. Len niekedy je toho na mňa moc - a ver, že viem, čo je to vyhorieť 😢 Stalo sa to na VŠ, a stálo ma to zdravie. Teraz je aj to vyhorenie pre mňa luxus, ktorý si určite nemôžem dovoliť, aj keď mi naši hovoria, že nemám si brať toľko vecí na seba... lenže,kto zaplatí za mňa úver, a všetky zvyšné poplatky? 😝 Nehovorím o luxusnej dovolenke - na takej som ešte nebola 😀

natalym
12. mar 2015

@srnqqa Nechcem sa sťažovať, ale u nás to vyzeralo veľmi podobne. Snažím sa zabudnúť, neriešiť, urobiť hrubú čiaru. U nás je ten rozdiel, že ja ho ľúbim a hádam aj on mňa, tak asi áno, lebo som ho podrazila a nerozviedol sa so mnou. Aj keď ten môj podraz je rukolapný, o jeho podrazoch nikto nevie a nikdy mu ich nedokážem a hlavne on to nevnímal ako podraz.
Lenže teraz je taká situácia, že vyzerá, že ma bude živiť on a ja sa trošku poveziem. Tak si to užijem.
Takže aj u Vás sa situácia môže zmeniť. Ono je vždy lepšie ak sa vie žena zariadiť sama.

srnqqa
12. mar 2015

@natalym čo sa týka mňa, z duše neznášam klamstvo - a je jedno, o čom sa klame, pre mňa je to vyjadrenie absolútnej neúcty. Aj včera - ja som nefajčiar, k tomu mám citlivý nos - peniaze na chlieb nemal, a zrazu cítim dym. Pýtam sa, na čo stojí na balkóne? Len tak... A ten dym ide od susedov - do očí mi klamal, že on tú cigu nemá.. bože, no chápeš? Ja nie... A takto klame o všetkom. Oni si zvykli, že si všetko dokážem zaplatiť sama. Na druhej strane, nerada prijímam, radšej dám. Aj teraz dostal - len tak, svetrík Gant aj Hilfigera - keď mám ja, nech má aj on 🙂 Len za to všetko, o čom sa mi nechce rozpisovať, nič k nemu necítim, môžeme byť kamaráti. Aj som mu to povedala, reval ako decko, vraj ešte šancu - vieš, koľko ich bolo? A ništ z toho 🙂 Vyslovene som predr***bala peniaze na oblečko (keďže ma neobjal, keď som potrebovala, alebo len tak, "nezištne", "objal" ma svetrík, tričko, či nohavice), ale teraz sa z toho snažím dostať, tvoriť úspory, môj príjem na mesto, kde bývam, bude (pre mňa) slušný - ale aj vydretý. Tie peniaze mám poctivo zarobené - účtovníctvom. Aj tu stráca istotu, že vie, že dokážem tvoriť úspory a s úsporami som zase slobodnejšia. Aj keď, doteraz ma fakt nefinancoval... Ešte mi vyčítal, že mi dáva o 20 eur navyše a za to som si mohla nakupovať 🙄 Mu ich kašlem a prepošlem každý mesiac späť (on platí hypotéku a ja všetok zvyšok - predpis za byt, elektriku, plyn, rtvs, poistku, matíkovi pss, dane). To je k finančnej slobode 😀
Neveru neuznávam, z mojej strany určite nie, ja mám silné morálne zábrany - ak si chce ale on vrznúť, mal dovolené (čo je asi ťažko pochopiť 🙂 ), vždy je to aj tak na jeho svedomí a kto chce, ten to aj tak urobí. Keďže viem, ako sme sa zoznámili, tak viem, že nič pomimo nebolo 🙂
U nás sa to síce môže zmeniť, ale čas nevráti späť, nič z toho nenapravil a nechce - ak, vydrží to týždeň, bola by som hlúpa opäť naletieť. Radšej sama a šťastná. Doteraz som vlastne bola sama - aj keď s ním, ale v skutočnosti sama bez opory...

natalym
12. mar 2015

@srnqqa Nuž za veľa vecí si v živote človek môže sám.

jana_eyre
12. mar 2015

@tinacho ono ho to prejde, ked mala trocha podrastie - teraz je z nej asi strasne nadseny.. nevravim, ze neskor taky nadseny nebude, ale viac si zvykne na to, ze ste traja a bude dobre..

aj moj muz bol podobny - ked sa narodil prvy syn, ked prisiel z prace chcel pocuvat len o nom.. mne sa naopak ziadalo pocut nieco z "normalneho zivota" - cokolvek aj taku blbost, co mal na obed, len aby to bolo ine..

v kazdom pripade - ja som mu svoje pocity povedala, ze potrebujem aj inak svojho muza ako iba otca - ze pre svoju psychicku pohodu potrebujem aby sa venoval aj mne.. par krat sme sa o tom museli porozpravat aby pochopil co tym myslim a potom to uz bolo lepsie..

takze ak ti nieco prekaza, najlepsie je povedat to rovno svojmu muzovi.. /co si mozno uz urobila, len som necitala diskusiu, prepac../

srnqqa
12. mar 2015

@natalym to je pravda. Najlepšie je sa chýb vyvarovať, no vo vzťahu to je zložitejšie...

@jana_eyre niektorí to nepochopia, ani ak sa povie "po lopate" a 100x 😎

natalym
12. mar 2015

@srnqqa Hej nechápu to je pravda. Môj muž mi napr. vykrikoval, že nevarím z lásky. Hej, keď boli decká malé a vstávala som o piatej, aby som navarila a mohla ísť do roboty, tak to nie je ani trochu z lásky...... On sedel doma a len nabral. A takéto chujoviny. Bolelo, hruď mi išlo roztrhnúť, nervy v kýbli, prebolelo, akosi sme sa zmierili, zrejme to príde aj vekom. Obaja sme ubrali z nárokov a očakávaní.
Ono hodne záleží ako a kedy veci povieš - predložíš. Musí byť tá správna chvíľa a pokojný, milý tón. Netváriť s furt nasrato, treba byť trošku manipulátor, aj sex hodne urobí............ A hlavne presne definovať čo od neho chceš a jednu vec a postupne, nie sto vecí naraz. Ja sa tiež učím a to čo som sa naučila ma stálo hoooooodddddnneeeee odriekania.........

srnqqa
12. mar 2015

@natalym to je pravda, hlavne nekričať. Lenže on nereagoval, ani ak som hovorila v kľude. Definovala som jasne, 1/ neklamať - neklamať - neklamať, 2/ ak máš na pivko, musí byť aj na chlieb 3/ po pivných výtrtoch spať k matke (veď nech vidí, čo má), 4/ zo slušnosti mi oznámiť, že niekam ide - jeho plány predsa súvisia aj s mojimi plánmi! A vidíš - ciga v ruke, ale nie je jeho 😠 Neporazilo by ťa? Šla som radšej v tichosti účtovať 😀 Sex nehrozí, ja k tomu potrebujem práve pocit, že som u neho docenená. Bez tohto to nepôjde.. Sú veci, čo neviem prekusnúť a ešte buchnem, no postupne sa učím kašľať na to.
Inak, včera som od neho dostala pozvanie - citujem "Keby som mal peniaze, pozval by som ťa" 😀 Milé 😀

janickacrazy
12. mar 2015

@srnqqa Načo ti je preboha taký vzťah? Si mladá, šikovná, ja by som na tvojom mieste balila kufre, určite si zaslúžiš normálneho chlapa, ten tvoj to je čistá katastrofa. Nemiluješ ho, nespávate spolu, stále ti klame, o malého sa nevie poriadne postarať, načo je to dobré? 🤐

natalym
12. mar 2015

@srnqqa Môj ma aj pozve, ale ja platím. 😀 😀 😀

tinacho
autor
12. mar 2015

@srnqqa ach jo, pri čítaní tvojích riadkov sa trochu nachádzam. Nie si sama, my silné ženy chceme od života trochu viac, neuspokojíme sa s rolou žienky v domacnosti v teplákoch a obklopená deťmi. /bez urášky všetkým super maminám ktorým takýto život vyhovuje/ .
Ja som ale mala veľké zdravotné problémy a zdalo sa že malú už ani mať nebudeme. Vieš všetko bolo prvoradé, auto, dovolenka, dom, ......len stále som sa naháňala za prachmi lebo ich bolo treba všade a moj muž žiaľ nemohol zarobiť viac. Nechcem sa sťažovať, to naozaj nie, chcela som aby raz moje dieťa malo všetko a ja som mu nemusela povedať :,,nemám ti to za čo kúpiť,, ale s podlomeným zdravím som sa vtedy rozhodla, že končím. Peňazí nikdy nebude dosť a nech ich človek zarobí koľkokoľvek nebude stačiť.
Zastavila som sa, vypla a narodila sa nám krásna zdravá dcéra, za ktorú od ráno do večera ďakujem tomu hore. Možno aj preto môj manžel na nej tak visí, lebo bolo to vytúžené bábo.
Neviem čo my život prinesie, viem však že nikdy sa nevzdám svojích priorít a svojho ja, vždy sa budem vedieť o seba a malú postarať a žiadneho chlapa na to nepotrebujem.
A ty nevešaj hlavu, si silná /aj keď je to niekedy napočúvané klišé/ ale viem prečo ti to hovorím. Aj ja som taká a neboj bude lepšie, niekedy človek musí padnúť až na dno aby sa znovu odrazil . Ty to dáš, verím tomu. Hlavne vykroč sama, lebo to čo si tu napísala.....si myslím že žiaden chlap za to nestojí aby si mu robila matku........

srnqqa
12. mar 2015

@janickacrazy @natalym @tinacho baby, dikes, nechcem sa sťažovať - okrem tohoto je skutočne inak šikovný, v byte porobí, uvarí, uprace.. No nie som skromná a chcem viac 😀 Sme rozdielni vo všetkom a mali by sme byť skôr priatelia ako... ani neviem, ako to nazvať v našom prípade. Vzťah to už nie je, povedala som mu to x-krát, je to na ňom, kedy to pochopí, nádeje mu nedávam a vyjadrila som postoj k budúcnosti.
Prečo (teraz) neodídem? Lebo máme byt na úver a momentálne si nebudem zháňať iné bývanie. Aj malý si tam zvykol, to je jeho "nová izbička", má len 3 roky, to nepochopí.. Počkám, kým vyrastie. Vrátim sa tam, odkiaľ som prišla - do bytu k babke - tam ma naši doniesli, keď som sa narodila, bývala rok, ja som si tam priniesla malého, bývali 2,5 roka a jedného dňa tam budem(e) opäť 🙂
Inak som z rodiny, kde to bolo (a, bohužiaľ, stále je) na figu a ešte horšie a aj z toho mám "následky". Všetko si plne uvedomujem, som priateľská, milá, rada pomôžem, rada sa zabavím - na druhej strane hrdá (čo je síce dobré, no niekedy až moc), sem-tam ma opantá pýcha, v niečom nekompromisná (ale viem aj ustúpiť logickému argumentu) 😎 V niečom lajdák, v niečom musím byť 100 % ... Takmer typický kozorožec 😀 A aj to môže robiť problém.
@tinacho jasné, dáme to. To je fakt, že sa na mňa spolieha, ale či teraz alebo v budúcnosti, naozaj nechcem byť partnerovi matkou, ale parťáčkou rovnocennou...
Ja mám aj niekde inde ambície alebo skôr sny ako on.. Chcem ešte jednu školu - aj keď mi bude na nič možno, ale rada študujem - tak prečo nie? Kým budem vládať, budem zarábať - aby som mohla dať Matiasovi všetko, čo by chcel, potreboval, aj to, čo by mu bolo zbytočné 😀 Okrem iného, finančná rezerva musí byť - to máme v rodine úplne bežné, žiadne od výplaty k výplate, neboli sme extra, ale ani spodná hranica. Bežný priemer.
Ako hovorím, peniaze nie sú všetko, ale s nimi je to ľahšie 😉 Myslím, že aj na nich stojí vzťah, pretože môžete sa milovať, mať perfektné výkony v posteli, no čo z toho, keď nemám čo do huby (a jedného dňa aj tak príde výčitka o tom poslednom cente) 😅
@tinacho no veru môže to byť tým, je to jeho princezná malá, možno u Vás to chce naozaj čas. Tými otázkami o dieťati som si prešla ja, moja mama... A asi každá matka. V pokoji mu odpovedz, a ak ju máš komu dať, skús vymyslieť niečo pre vás dvoch - aj keď len na hoďku... Veď ty už isto vieš, ako na "toho tvojho" 😉

tinacho
autor
12. mar 2015

@jana_eyre možno máš pravdu, malá je vymodlené dieťa, lebo dlho sme nemohli mať. Veď aj ja ju milujem neskutočne, ale rovnako chcem aj kúsok času pre seba, pre nás. Niekedy je to o držku a všetko na mňa padá. ďakujem za podporu, uvidíme čo ukáže čas

sunshineka
12. mar 2015

@tinacho vas problem musel kdesi zacat,skus sa zamysliet nad minulostou.vacsina ti tu pise,ze bud rada,ze chodi do prace.no ehmmm dobre sa nam hovori,kym nechodi v tvojich topankach.to je take ludske,bagatelizovat problemy inych.a nadnasat sa,ci je vacsi problem moj alebo tvoj... ak to s nim nejde slovne,tak skus bez reci.prisadni si k nemu,objim ho.daj mu pusu len tak bez slov.

na_znamenie
19. mar 2015

@tinacho Povedz mu, ze dva vecery v tyzdni si moze vybrat - strazi on, a 2 vecery mas ty. Ze sa inak zblaznis a musis sa niekde vybit. Zacni sportovat, najdi si chlapa na beh, bedminton, lozenie (aby nemal dovod si mysliet, ze podvadzas). A bud cely tyzden v pohode. Uvidis, ze mu to uplne lahostajne nebude. Ale nerob to len kvoli nemu, hlavne kvoli sebe. Daj sa dokopy a jemu mu najavo, ze nie si "samozrejmost".

27aduska
19. mar 2015

@tinacho myslim ze mam nieco podobne, uz ani nevladzem...

tinacho
autor
21. mar 2015

Moja rada pre všetkých: treba sa fakt porozprávať. Z našej krízi vysvitlo, že manžel má už dlhšiu dobu veľké problémy v práci a nakopilo sa to v nesprávny čas. Teraz keď som na materskej a on príde o prácu. No budeme musieť aj túto prekážku nejak zdolať. Milujeme našu úžasnú dcéru a hádam sa to všetko uvedie do nejakých koľají. Treba veľa komunikovať a nevzdávať to. Držte palce nech svitne na lepšie časy 😉

janickacrazy
21. mar 2015

@tinacho No to nie je dobrá správa, ale dúfam, že si čoskoro nájde novú prácu a budete v pohode. Držím palce.

velkacica
21. mar 2015

@janickacrazy takže zase muž má hľadať prácu a žena akurát váľať doma šunkami?? tak nejako??

janickacrazy
22. mar 2015

@velkacica Ona má 6mesačné bábo, tak asi ešte do práce nepojde, je to ešte malinké dieťa. Tak hádam si doma neváľa šunky. 😝

tinacho
autor
22. mar 2015

@janickacrazy Ďakujem asi to niekto pochopil lepšie, ale ja názor nikomu neberiem.

tinacho
autor
22. mar 2015

@velkacica Aj keď tu téma bola zadaná trochu inak predsa ti tak trochu v skratke odpoviem aj keď neviem či to má zmysel.....Doteraz som to bola ja kto od svojich 19rokov pracuje. Zarobila som peniaze za mesiac viac ako môj muž za 3mesiace. Mala som veľké zdravotné problémy, kde som ani nepredpokladala že ešte budem mať dieťa. Musela som teda nastoliť kľudový režim, vzdať sa práce a liečiť sa. Podarilo sa a my po dlhej dobe máme konečne dieťa. Nebudem tu opisovať aké bolo moje tehu a koľko krát som ležala v nemocnici..... Takže teraz si chcem to bábo užiť a peniaze nie sú všetko....boli aj budú ja mám vzácnejší dar od toho hore, je to moja dcéra. Takže toľko odpoveď na tvoj komentár aj keď naozaj neviem čo tento tvoj trapny koment znamenal.......

bordor
23. mar 2015

@srnqqa podľa toho čo píšeš, musíš byť neskutočne šikovná a výkonná žena!Ale nevážiš si samú seba! Nehnevaj po tom všetkom mu ešte kúpiš také značkové veci?Ty to ťaháš finančne aj inak, chová sa k Teba ako hulvát nezodpovedný a Ty mu kupuješ drahé dary?No povie si, že Ťa má stále istú, keď sa takto poddajne a otrocky chováš!

timea7
24. mar 2015

@jankapo nový účes a pokec s kamoškou ti samozrejme objatie manžela nenahradia, ale jeho možno donútia zamyslieť sa nad tým, či je jeho žena len osobou, ktorá sa mu stará o dieťa a o domácnosť, alebo je to stále žena, ktorá je pekná a príťažlivá a keď sa on nebude o ňu zaujímať, tak bude pekná a príťažlivá pre iného. Určite by som nežobrala o objatie a intimitu. Cítila by som sa ponížená. A zakladateľka témy pokecom s kamoškou, túlaním sa po obchodoch príde na iné myšlienky, čo je pre ňu veľmi dôležité, novým účesom jej stúpne sebavedomie, čo potrebuje tiež.

timea7
24. mar 2015

@srnqqa rozmýšľam, na čo by mi bol taký partner, akého máš ty. Ešte som na nič,okrem problémov neprišla 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

jankapo
24. mar 2015

@timea7 suhlasim, stale beriem, ze mame na vyber, a ona sama musi vycitit co potrebuje...uznam, niekedy je riesenim situacie resetovat, vypadnut, urobit nieco "sebecke", co mi umozni sa nadychnut a priblizit sa spat s partnerovi....niekedy zas je "kratsia cesta" priblizit sa aj ked mam pocit, ze sa mi nechce, nezasluzi si, nevladzem...nemyslela som ze budem zobrat o objatie, ale niekedy cloveka "preberie" ten pocit, ze ved ten druhy ma stale potrebuje...stale stoji o moje "pomojkanie"....mna neponizuje prejavit mojmu muzovi, ze dofrasa som na dne, pod sem, daj mi svoj chlapsky tuhy stisk, povedz mi ze si tu pre mna a ze ma ochranis, ze ja to zle vidim a tak....cize, ked som pisala ten prispevok, skor som to myslela takto...len ako moznost vidiet veci z ineho uhla....a nakoniec....ako autorka napisala, chlap mal problem v praci, z toho strasne zle pocity, mozno fakt on potreboval prave vtedy tiez povzbudit....neberiem to ako ponizovanie, ale prijatie toho,ze raz sme hore, raz dole, ja mam naprd obdobie, ty mna podporis, a ked budes mat ty zle obdobie, som tu pre teba ja....neviem, ci to dokazem takto pisanim vysvetlit, to je tazko niekedy... 😉 ale je to jedno, hlavne ze oni dvaja uz pochopili, kde je problem, a mozu na tom pracovat 😵

timea7
24. mar 2015

@jankapo to nie je únik, to je vzbudenie záujmu o seba samu a zdvihnutie si sebavedomia. Žena, ktorú muž už dlho neobjal, nezaujíma ho, ako sa cíti, čo si myslím neprejavuje muž o ňu záujem akoo ženu, intí,ne som nechce žiť, sa musí cítiť strašne.

srnqqa
29. mar 2015

@bordor Tie darčeky sú najmenej, už som raz taká. Ale až tak istú ma nemá - finančne to vie (aj keď neprizná), nikdy som od neho cent nepýtala a čo sa týka vzťahu, niekoľkokrát sa pýtal, či ho ľúbim.. Nemám rada- priam nenávidím klamstvo - som mu povedala pravdu, neľúbim.. Ani neviem, čo k nemu cítim. Nenávisť to nie je, niekedy ho nedokážem vystáť, ale lásku už nie... On vie, že za slovom si VŽDY stojím, som tvrdohlavý kozorožec, a u mňa naozaj platí, kto ma raz sklame, už to má ťažšie.. Nechodím so zavretými očami ani ružovými okuliarmi, takže som si všimla, že zopárkrát stratil "rovnováhu", keď vidí, že chcem ísť iným smerom. Aj dnes som sa o sebe dozvedela (čoraz zaujímavejšie) a mala som čo robiť, aby som nebuchla.. Je to ťažké, no pre moje zdravie sa musím naučiť ovládať - vlastne, aj pre pokoj susedov 😅 Len toľko k tomu (lebo by to bolo celé litánie), neprajem mu nič zlé, no možno jedného dňa sám pocíti, ako sa zachovali voči mne..
@timea7 ani ja neviem, ale verím, že naše predošlé skúsenosti a šance využité či nevyužité nás majú niečomu naučiť - čo konkrétne, uvidím v budúcnosti.. 😉 Ale ako som písala, inak je šikovný a verím, že ak by našiel takú, čo k nemu pasuje, bude to OK... My nie sme pre seba - každý máme úplne opačné záujmy. Nič, čo by bolo skutočne podstatné, nás nespája.. Len ja na rozdiel od neho viem, že rodina je prvoradá než čokoľvek, že som tu pre každého nielen v dobrom, ale aj v zlom...Jedine v tomto má u mňa istotu, že tieto pravidlá nezradím @bordor

timea7
29. mar 2015

@srnqqa som asi pribrzdená, alebo to už robí neskorá večerná hodina, ale nechápem, na čo s takým volom si? Ja by som ho nechcela ani ako kamaráta 😝 Máš pravdu, rodina je prvoradá, ale vy nie ste rodina, vy ste spolubývajúci, kde ty ťaháš za oveľa kratší koniec. Je to samozrejme tvoje rozhodnutie,ale okrem svojho života, ktorý si takto pokafreš, to robíš aj so životom svojho syna.Je úžasné, že on má v tebe istotu a čo máš ty?