Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

petap1
9. júl 2010

Ahoj děvčátka:

nanuskal: vítej 🙂 U tebe asi bude přesnější to měření teploty 🙂

Já dnes byla na kontolním UZ a obdržela jsem dobré zprávy 🙂
Folík 14mm takže asi praskne v pondělí – takže to vypadá, že se ovulka srovnává na ten 14 den….sliznice 7mm 🙂Zeptala jsem se na názor, že někdo to zkouší hned po první MS…prý můžou mít pravdu všichni…on by ještě tento měsíc nezkoušel, jelikož nemusí být sliznice všude stejně vysoká, po té revizi.
No je to dilema…je pravda, že já jsem taky chtěla ještě tuhle MS počkat….ale je to velké pokušení…i když by se to samozřejmě vůbec nemuselo povést.

vecernice
9. júl 2010

petap - gratulace k dobre zprave 🙂 super, ze folik roste a sliznice ma taky jeste chvilku do ovu cas povyrust 😉 kolegynka otehotnela s dvojcaty a sliznci 6mm, takze kdovi. ja mela ten temer uspesny cyklus sliznici 10mm, a stejne si to priroda usmyslela jinak 😉
tak uvidis, nemusite treba snazit cilene, ale nechate tomu volny prubeh ... cert vi, jaky s vami ma osud plany. ja do toho pristi cyklus jdu, stejne to nevyjde asi napoprvy.... 🙂

nanuskal
9. júl 2010

Môj cyklus býva rôzny, raz presne 28, inokedy 30-31 a raz dokonca 35 :( člevek nikdy nevie aký bude ten nasledujúci ☹
S tou bazálnou teplotou som to aj chcela skúšať, len to by malo byť rovnakom prostredí, dokonca by sa malo používať vraj aj rovnaké pyžamo, rovnaká doba merania....čo je u mňa problém...lebo začíname stavať domček a raz spávame u drahého rodičov, raz u nás... my bývame v teplučkom bytíku, ale svokrovci zase v studenom rodinnom dome...tak tie údaje nebudú presné....
Teda aspoň tak som to čítala....že by to stále malo byť rovnaké prostredie...čo vy na to????

Ak sa vás smiem spýtať a nie je to blbá otázka (že to nepoznám) ale čo znamená tá revize???? 😕 fakt som o tom ešte nepočula....

petap1
9. júl 2010

večernice: Já bych to taky prubla...taky si myslím, že to na poprvé nevyjde. Já měla minule sliznici taky 7mm a to jsem byla těhu..a udrželo se to v pohodě. Když já si neumím říct, že to nechám na přírodě ..mám v hlavě červíka, že by jsme měli poslechnou DR...přitom moje obvoďačka otěhotněla, ještě před první porevizní MS a má krásnou holčičku. Ta mi radila počkat na šetinědělí a pak to neřešit...no a teď babo raď 🙂

petap1
9. júl 2010

nanuskal: Revize je přerušení těhotenství...měly jsme zamklé těhu, tak se muselo přerušit.
Myslím, že stačí měřit jen ve stejnou hodinu 😀

nanuskal
9. júl 2010

@petap1 😀 ahaaaaaa....ja som to nepočula pod týmto slovíčkom .... to som tomu teda dala 😅
Od nového cyklu (ak sa teraz nič nepodarilo) asi skúsim to meranie....
Aký teplomer používate??? Digitálny? Ja mám doma ale má iba jednu desatinnú čiarku...nevadí to??? Asi by bol presnejší ten s dvoma však?

petap1
9. júl 2010

nanuskal..to je v poho..když jsi to neslyšela nemohla jsi to vědět 😉
Já ji neměřím, ale myslím, že holky používají normální digitální...myslím, že stačí i ta jedna desetina 🙂

petap1
9. júl 2010

nanuskal: na předešlé stránce jsou odkazy na grafy co holky naměřily..tak se jukni 🙂

nanuskal
9. júl 2010

petrap1: ďakujeeeem, si zlatá....neviem od koho by som mala brať rady ako od ľudí, ktorí sú v podobnej situácii 🙂
S manželom sme si toho veľa naštudovali na nete...ale to je všetko len také teoretické...Človek si myslí, že to všetko bude ako si to naplánuje, ale nie je to veru tak....
Nebude vám vadiť, ak sa tu budem zapájať do debaty, poprípade pýtať rady????

vecernice
9. júl 2010

ja pouzivam obyc rtutovy, odhauju na plus minus 0,5 stupne a vic to nehrotim. podle me to staci. prostredi to muze trochu ovlivnit, ale zas ne tak vyznamne, ta dvojfazovost by se tam mela projevit. a pyzamo nebo perinu neresim vubec. merim jazdy den ve stejny cas nez vstanu z postele. tak drzim palce 🙂

a petap - tak proste zadna ochrana, a uvidis, co z toho bude 🙂 budu ti drzet palecky!!!!!

vecernice
9. júl 2010

nanuskal - jen se mezi nas klidne zapoj, co budem vedet, to poradime, a holt si budem navzajem drzet vice palcu 😉

petap1
9. júl 2010

babuskal: Jasně, že se můžeš zapojit a ptát se...od toho tu tato diskuse je 😀

večernice: Asi jo...nechám to opravdu v rukou přírody. Moje Dr. říká, že se moc snažíme vše ovlivnit, ale že příroda si stejně udělá co chce 😀

nanuskal
9. júl 2010

Čím viacej palčekov, tým lepšie 😉

Ono je to asi stále tak, akokoľvek sa človek snaží, plánuje....príroda resp. naše telo si urobí po svojom....
My sme mali ideálny stav po svadbe...išli sme na medové týždne a ja som mala mať vtedy ovulku...tak sme sa tešili ako nám to skvele vychádza, že splodíme dieťa na naších medových týždňoch a nič z toho....Ovulka proste nebola ☹
Ale ako to tu tak čítam, tak baby, vy si zaslúžite byť tehotné...fakt vám to veľmi prajem.... 🙂 😉

petap1
9. júl 2010

nanuskal...přesně tak..já už jsem plánovat přestala...vždy to bylo jinak 😠 Ono to přijde až bude ten pravý čas 🙂
Zasloužíme si to všechny, protože to malé moc chceme a uděláme pro něj vše...takže držme si palce a hurá do snažení 😀

vecernice
9. júl 2010

nanuskal - ja si loni v dubnu rikala, ze vysadim prasky, necham telo ocistit, a od podzimu hura na to 😀 tak jsem skoncila od minuleho cervence na hormonalni lecbe, nebot telo zcela stavkovalo. no a "podarilo" se po 7 meisicich (odecitam ty zamerne nesnazici 😀), jen to bohuzel jaksi nevyslo do konce. takze pryc s planovanim, nechame to v rukou osudu, ale dle meho to ted (tedy v lete) vyjde 🙂 jupiiiii 😀

nanuskal
9. júl 2010

@vecernice - ja som vysadila antikoncepciu minulé leto, že nechám telo tiež oddýchnuť...ale dávali sme si pozor, lebo sme mali svadbu na konci mája, tak som nechcela byť bruchatá na nej 🙂 hoci, keby sa to aj stalo, tak by som bola šťastná :D
Ja som si aj myslela, že to nebude také ľahké.... som pesimista (realista) už od narodenia 😀 ale našťastie mám veľkého optimistu manžela, tak ten to u mňa zmierňuje :D
Ja tiež nechcem plánovať ale predsa len trošku musím, lebo mužíček pracuje v zahraničí, takže práve na tie "dni" nemusíme byť spolu....
Tak ale baby, ja tiež SILNO PRESILNO verím, že sa nám to podarí a budeme chodiť bruchaté :D

vecernice
9. júl 2010

vsak taky budeme, a pak si tu budeme stezovat, jak pribirame, funime jako parni lokomotivy sotva okem spatrime tri ctyri schudky, do niceho se nevejdem a ja nevim co jeste 😀 a pak si budem stezovat, jak ty nase ratolesti v noci nespi, a my jsme unavene a muzicci si odpocivaji v praci .... a ja nevim co jeste 😀 jojo jeste tu bude veselo 😉

nanuskal
9. júl 2010

Docela sa na tie "problémy" teším 😉
Vecernice, myslíš si, že 26DC je skoro na robenie testu???? Ja som už taká zvedavá a nedočkavá....v pondelok budem mať 26deň, tak dovtedy by som počkala ale dlhšie už asi nieeeeeeee 😀
Tak zvláštne ma pobolievajú prsia, nie ako inokedy pred mrchou....no neviem či si to len nenahováram....lebo aj cez týždeň som cítila v jeden deň také pichanie dole (to som zase prirovnávala uhniezďovaniu 😅 )... asi mi začína z toho šibkať :D

petap1
9. júl 2010

Tak já to měla taky tak..vysadila jsem ANT a kde nic tu nic...MS ani ovulka nikde...takže po 9m léčba na Prolaktin....no a pak první ovulka a těhu...holt taky ne do konce ☹

Já tedy moc na tuchy nevěřím, ale myslím si, že se nám to v létě podaří a hezky to dáme všechny rodině k vánocům 😀

Už se taky těším na těhu neduhy a tak 🙂

nanuskal: většinou se test hezky vybarví 5dní po dni kdy měla přijít MS...myslím, že 26 je ještě brzy..kord když máš cykly 28-31. Tvou nedočkavost ale plně chápu 😀

petap1
9. júl 2010

Přeji vám hezký víkend a já pádím na chaloupku 😀

nanuskal
9. júl 2010

Ďakujem ďakujem....uvidíme, či to vybojujem s tou mojou netrpezlivosťou 🙂 a možno počkám....

Pekný víkendík vám prajem 🙂

vecernice
9. júl 2010

petap - pekny vikend 😉

nanuskal - ja jsem skeptik ohledne priznaku, taky uz jsem na to parkrat skocila a nic ☹ ale ten mesic, kdy to vyslo, tak priznaky zadny, zadny nality prsa (to prislo az pozdeji), nevolnosti nebo neco takoveho. v tomto smeru je psychika neuveritelna. jinak ohledne testovani - radsi nez to zkoumat po uhlem z deseti stran je lepsi chvilku vydrzet. takze ja testovala az po terminu, a uz byla docela vyrazna. pokud driv dorazi nezvana ruda navsteva, tak aspon jeden usetri za testik 😉

nanuskal
9. júl 2010

Presvedčila si ma 🙂 počkám teda ešte týždeň.... Tie testy veru nie sú lacné.....a vyhadzovať ich pre moju netrpezlivosť tiež nie je rozumné....

papa a pekný víkendík

vecernice
9. júl 2010

nanu - nejde ani tak o ty penize, ale mozna zbytecne zklamani ci stresovani 😉
kdyz clovek meri teplotu, tak stejne aspon tusi, zda z toho neco muze byt
jinak tim ze mivas cyklus i 35 dni, tak bys 26dc mohla byt teoreticky treba jen 5dpo, a to by nebylo videt nic. hcg se zacne uvolnovat az pote, co se drobek zahnizdi, coz byva 7-10 dpo (vyjimecne i drive)
tak se pekne obrn trpelivosti, a pristi tyden s tebou budem mackat palce 🙂

babe19
autor
9. júl 2010

ahojky,čo to tu vidím,nový člen. 😀 super!!!! @nanuskal vitaj medzi nami. prečitala som vaše príspevky 😀
nanuskal aj ja som sa vydávala na konci mája,presne 23.maja 2009,takze my sme uz rok spolu s manzelom. no my sa tiez snazime uz tu nejaku dobu 😉 no ale ako vidís,este stale nie sme tehu. ☹ ale raz to pride,urcite 😉 ja tiez mavam 28 az 32 dnové cykly. merala som aj BT,no tento mesiac som sa na to vykašlala. treba si oddychnut! ale sme velmi rady,ze ta tu máme,sme jedna druhej oporou. ked mame zle dni,tak tu do nas urcite niekto vleje nadej a optimizmus. takze este raz nanuskal WELCOME!!!

nanuskal
10. júl 2010

@vecernice , však to, hlavne to sklamanie je najhoršie...človek nedočkavo čaká a potom nič ☹ ale som zvedavá, lebo fakt ma strašne bolia prsia, takto ma ešte neboleli...buď som chytila nejaký zápal, alebo žeby niečo iné... 😕
Uvidíme... 😀

@babe19 ďakujem za privítanie 😉 moja kamarátka sa tiež sledovala, merala si teplotu...a keď už nevládala a vykašlala sa na to, tak v ten mesiac otehotnela :D tak ktovie...možno sa to stane aj u teba 😉

cizu
11. júl 2010

ahoj kocky, tak se hlasim po male dovci🙂))
Vitam nanusku a holky zpatky z dovci............
Holky, nejake prispevky jsem precetla - hlavne o tech vysetreni....dneska jsem si vyzvedla zpravu z imuna ve schrance a problem - tam kde ho nikdo necekal...i kdyz mam za sebou tehotenstvi, ze se moje vajicko a manzelovo sperma spojilo a vyrostlo az do 10 tt, presto moje telo produkuje protilatky proti jeho sperma (norma je do 25%, ja mam 40%)☹ takze narizeny prisny kondomovy sex a tabletky a po dvou mesicich kontrola.....takze na to koukam jako blazen...a to mozna vysvetluje i ty dve nezdarene umele, jedno tehu a i kdyz mam snad nastartovane telo, tak zadne vysledky.....ale potvrdili manzelovi "dobre muzske sperma", takze aspon nejake pozitivum! Ale pry kdyz se to preleci (poctive se to dodrzi), tak uz je vyhrano.....takze ja tak......takze zacnu merit, protoze stejne cilene nesmime otehotnet.........a v zari uvidime!
Tak zatim pacek, pak se ozvu! Mejte se krasne, Z*

babe19
autor
11. júl 2010

cizu je mi to tak luto,ale aspon nato dosli ☹ a teraz budes uzivat nejaké lieky na to? alebo da sa to liecit? ach jo. a to ti zistili z krvnych testov? ja tiez myslim na také veci a vídís,je to tu,práve u teba ☹ takze teraz dva mesiace s kondomom ☹ este k tomu aj to ☹

cizu
11. júl 2010

ahojky babe: jj, da se to prelecit....budu muset dva mesice ja brat tabletky a pouzivat 100% kondom (a podle nasi frekvence, abych si koupila nejake rodinne baleni🙂)))) a pak znova na testy a uvidime....ale da se to prelecit a pak je vsechno pry ok...coz je dobra zprava.....tak aspon neco a pak uz bude pokoj......
no toto je to posledni vysetreni co nam chybelo...a vidis, takovy problem, ktery by nikoho ani nenapadl, kdyz se nam uz jednou podarilo otehotnet.....no ale co, prelecime a uvidime......na ty dva mesice te "kury" si necham naordinovat cviceni mojzisovou metodou a necham si napravit kostrc... a pak uz budeme jenom cekat na capa-bociana (ale zase, v zime se mu bude asi blbe letat,co?).....a ty jak, co noveho? 🙂

cizu
11. júl 2010

uplne jsem zapomela........me vzali krev a manzelovi sperma.......ale dobra zprava je, ze na manzelovi spermije mam lepsi % protilatky (40%, normalni rozmezi je 65-120), ale na cizi sperma mam 25! Takze asi muj manzel je jeste ta "dobra" varianta🙂))))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre