Ovulačný test - skúsenosti

starbuck
14. apr 2017

Ahojte. Som tu nová a budem vam vďačná za rady 🙂
Snažíme sa o bábätko a mam trochu strach, kedže mam za sebou jeden spontánny potrat.
Tento mesiac som si 8 dni robila OT a ani raz mi neukázalo podľa návodu, ze je test pozitívny (čiže dve rovnako silne čiarky).
Podľa menstruacneho kalendára by som však mala byt 2 dni po ovulácii. Boli ma celé brucho, cítim pichanie (jemne) v maternici a bolia ma kríze a vaječníky. Je to normálne? Moze to byt tehotenstvo?

katkari
26. jan 2021

@stefania100 ano pomohli, dnes mame uz 5 mes dievcatko 🙂 ja odporucam objednat testy One Step naprv ak cez Liga par paru tam ich posielali zadarmo neviem ci aj teraz...su lacne a spolahlive daju sa aj inde objednat...tie z lekarne mi pripadaju zbytocne drahe na to, kolko ich spotrebujes...

my sme testovali 3 cykly - pocas 1.cyklu sme celkom este nevedeli co a ako, druhy cyklus som bola mimo domu ked som mala ovulaciu a na treti cyklus to vyslo...

drzim palce 😉

stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkari
27. jan 2021

@stefania100 v ten den a aj 2-3dni po

stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandica
25. jún 2021

Ahojte baby, myslíte že už? Čiarka je o málinko bledsia ako kontrolná.

katkari
25. jún 2021

@vandica ano uz

mony222
27. jan 2022

Ahojte.Mozem aj ja poprosit o nazor k tomuto ovu testu?Testovacia bola vcera silnejsia...dnes uz obe skoro rovnako silne ale pride mi to dost nevyrazne...

katkari
30. jan 2022

@mony222 je pozitivny 🙃 treba skusat 😁

jaskolka
30. jan 2022

Moja osobná skúsenosť. Keď som robila tieto testy, ani raz neukázali pozitivitu. V podstate som pozitívny ovulačny test videla až tu na MK a potom už pri potvrdenom tehotenstve len tak zo zvedavosti som urobila, či bola, ale to už som mala doktorom potvrdene 7 týždňové tehotenstvo. fakt bude silná čiarka.
Keď som testovala celý mesiac, bola dáka druhá čiarka (ovu testy vždy budú ju mat), nikdy nie silná a očividne ovulácia bola, keďže som 3x tehotná
Takže za mňa je to len vyhadzovanie peňazí

katkari
30. jan 2022

@jaskolka urcite to nie je vyhadzovanie penazi, velmi zalezi aj kedy si robis ovulacne a to nielen den cyklu ale aj cas konkretneho dna…v case ovulacie treba zacat robit aj 2-3 dni pred ocakavanou ovu a robit ho napr kazdy den o 10:00 nikdy nie z prveho ranneho mocu…a sledovat vyvoj napr 5-7dni. vtedy sa tie testy daju porovnat medzi sebou a vidis, ci ciatka silnie a slabne…ak to nevyjde prvy mesiac mohol to byt aj anovulacny cyklus…treba skusit o mesiac znova. ak zena nema zdravotne problemy a ovuluje tak nie je dovod aby testy pri spravnom prevedeni neukazali spravny vysledok.

jaskolka
30. jan 2022

@katkari presne tak som postupovala. A pritom vôbec v ten mesiac, kedy aj došlo k oplodneniu, testy ukazovali vždy to isté..teda slabú druhu čiarku. A logicky ovulácia prebehnúť musela, keď som potom namiesto očakávanej menštruácie pozerala na //na tehotenskom teste ☺️

mony222
10. feb 2022

@katkari ahoj....skúšali sme...dnes mam 31dc a menzes nikde.Akosi ani náznak.Tak som si urobila dnes tehotensky test a vyšiel negatívny.Nedalo mi a urobila som aj ovulacny...prikladám foto...robila som kazdy den ale uz som ich potom nelepila..na každom bola len jedna čiarka.Normalne tomu môjmu cyklu nechapem uz.Je možné ze by som mala ovulaciu az teraz?

babushkaem
11. feb 2022

Ja som mala dnes takto a vidím to prvý krát, lebo doteraz som mala vždy iba jednu čiarku 🤣

katkari
12. feb 2022

@mony222 27.1. si mala ovulaciu - resp. +-2 dni pred/po pozitivnom teste…mali ste nechraneny styk v tom obdobi? toho 27.1. si bola 15. den cyklu. Este by som par dni pockala. Ovulaciu si urcite mala, bud este tehotensky test vysiel negativny (ten rob stale z prveho ranneho mocu), alebo to tento mesiac nevyslo. Ja som tiez mavala ovulaciu na cca 14.-15.-16. DC a moj cyklus trval zhruba 34dni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre