Rodičia, ktorým povaha práce umožňuje home office a pandemická OČR

ela90041
14. jan 2021

Dobry den. To naozaj rodicia, ktori maju pracu, ktoru mozu vykonavat na home office sa maju sucasne venovat detom aj praci pocas 8:00-16:00? Takito rodicia nemozu cerpat pandemicku OCR? Do skoly/skolky im deti nevezmu, lebo HO, ale OCR im takisto neumiznia cerpat? Clovek sa predsa rozdvojit nemoze, aby sa sucasne venoval 2 uplne odlisnym veciam. Riesili ste niekto so Socialnou poistovnou tuto situaciu? Dakujem.

basska_b
14. jan 2021

@ela90041 Kamoška to tak ma. Jeden deň je na HO, odrobí, ďalší deň ma OČR. nárok vtedy samozrejme je.

mamina321
21. jan 2021

@ela90041 prosím ta ako to teda je? Ak nedám deti do skoly a škôlky ale zamestnávateľ umožňuje HO ale nie každý deň (mame sa striedať b kancelárii aby tam bola vždy jedna), len či je teda nárok na pandemicku OCR ak deti nedám do skoly/škôlky ale budem si brat 1-2-3 dni OCr namiesto HO.
Nikde sa neviem dopátrať odpovede.
Nechcem samozrejme mat v ten deň aj HO aj OCR (pre rypacky), len či máme nárok na OCR.

ela90041
autor
21. jan 2021

@mamina321 ano, je mozne striedat HO a OCR, uz to stranke socpoist blizsie rozpisali

ela90041
autor
21. jan 2021

@mamina321 avsak v pripade, ze mate otvorene skoly/skolky, neviem ci mozete poberat OCR, nasa skolka je zatvorena

natalienka12
21. jan 2021

@mamina321 skolka je zatvorena alebo len ty nechces tam dieta dat?

mamina321
21. jan 2021

@natalienka12 škôlka je otvorená len pre kritickú infraštruktúru alebo pre tých čo nemôžu prácovat z domu. A skola je zatvorená.

mamina321
21. jan 2021

@ela90041 super dakujem, idem si to pozrieť.

anickaaa6aaa
21. jan 2021

Ako radia.. Oznamit na personálnom ze nebudes na HO ale na OCR ale nebudeš z domu pracovať.. Su tu aj take vymyselnicky, ze sa mi minule az zdvihol tlak.. Mamicka je nezamestnaná, ale dostáva pandemicku OCR.. Lebo vraj moze, ze sa pytala.. No mne to rozum nebere!

mamina321
21. jan 2021

@anickaaa6aaa ja by som v tejto situacii tuším radšej bola nezamestnaná a bola doma a nemusiet riešit stráženie deti s manželom a upratať to HO a OCR a aj reálne byt v práci 🤦‍♀️a oni ešte aj OCr chcú 🤦‍♀️

anickaaa6aaa
21. jan 2021

@mamina321 ano je to náročné.. Mne moc povaha prace neumoznuje HO. Tak par dni do prace potom doma so synom.. Muz ma vela práce a ostať doma sa mu neda.. Syn je tretiak.. Online hodiny chcú vsetky maminy doobeda.. Ako to mam stíhať? Des..

mamina321
21. jan 2021

@anickaaa6aaa áno presne takto to potrebujem striedať, len som si nebola ista či ak nemôžem robiť z domu tak mám dať dieťa do SKD, a či vôbec uznajú OCr.

sirikami26
7. feb 2021

Ako mám riešiť situáciu keď od zajtra muž bude na HO a ja by som mala ísť na pandemicku ocr z dôvodu karantény v škôlke? Nebude to problém. /Ja poberám ocr od januára, teda aspoň dúfam že mi ju vyplatia /

evinqua
7. feb 2021

@sirikami26 ak ty poberas ocr pandemicku normalne pokracujes, nikoho nezaujima ci druhy rodic je doma alebo na pracovisku. Ten kto pobera pandemicku ocr/ty/ nemoze akurat sucasne piberat mzdu

mareri
20. feb 2021

tiež možem pracovat z domu. SIce som si kvoli tomu musela zariadit pracovnu (stol, kancelarska stolička,tlačiareň, adapter na notebook,....). A niekedy je to s detmi doma naozaj zabavne a naročne

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essenceee
23. mar 2021

tiež pracujem z domu a tiež som si zariadila pracovnu, teda pracovny kutik. Mam ju v predsieni, odkial pekne vidim do detskej izby a vidim na deti. Naštastie ma nechaju pracovat, zatial a uvidime, ako to bude do buducna.

evina2
28. nov 2021

Prosím vás. Mam zlomenú nohu. Neviem sama fungovať. Manžel si na mna zobral OČR ku. Ale je to ken na dva týždne. A do vtedy to nebude oveľa lepšie. Mame dve deti 12 a5 ročné. A teraz sa pýtam či keď mu skončí OČR na mna môže si následne uplatniť OČR na 5 ročne dieťa keďže sa nemozem o neho starať. A ak áno môže chodiť aj do škôlky? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

hradnapani
28. nov 2021

@evina2 ak je ocr na dieta, tak nemoze chodit do skolky

evina2
28. nov 2021

@hradnapani aj keď je OČR na zdravé dieťa? Preto lebo sa musí o neho starať?

loginexistuje
28. nov 2021

@evina2 OCR sa neberie na zdrave dieta jedine pandemicka OCR je na zdrave dieta ale vtedy musi byt skolka zavreta pre karantenu