Vrátenie peňazí kvôli inej farbe

janickacrazy
26. jan 2017

Ahojte baby, objednala som kočík pre bábiky, zaplatila kartou, ale mi poslali mail, že im prišla len iná farba ako som chcela, či mi možu poslať aj takú. No ja takú nechcem. Inú farbu nemajú na sklade a ani nevedia, kedy asi bude, možno pár týždnov, no ja to potrebujem teraz. Musia mi vrátiť peniaze? Nikdy som takéto niečo neriešila, tak neviem ako to presne funguje. Ak máte skúsenosti, budem vdačná.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
womankc
26. jan 2017

@janickacrazy podľa mňa musia , nakoľko ponúknutý tovar odmietaš

eeffka
26. jan 2017

@janickacrazy samozrejme ze vratia, netreba stresovat ak je to seriozny obchod mas platbu do 3dni naspat

katusik19
26. jan 2017

Jasne musia ked nevedia dodat tovar aky si ziadala

sense
26. jan 2017

Ani vratoa resp mali byt... Pri serioznych e shopoch mas penuaze spat do 7 prac.dni inym to trvs aj mesiac

janickacrazy
autor
26. jan 2017

Dakujem vám, baby, tak dúfam, že to bude ok.

rakahaka
26. jan 2017

@janickacrazy jasne ze vratia, ziadaj okamzite vratenie penazi, tam nemaju na co cakat.

nyusika
26. jan 2017

@akronop nemoze to trvat mesiac, pretoze zo zakona je povinnost vratit peniaze okamzite, najneskor vsak do 14 dni od odstupenia od zmluvy.
takze ked ona dnes oznami, ze odstupuje (rozumej nesuhlasi so zaslanim inej farby), najneskor do 14 dni (nie pracovnych, kalendarnych) musi mat na ucte svoje peniaze 🙂

rakahaka
26. jan 2017

@nyusika ale oni ziadnu zmluvu ani nadialku neuzavreli, tovar nedostala. 14 dni by bolo keby ona vracala tovar.

nyusika
26. jan 2017

@rakahaka objednavka je zavazna.
ked jej to nevratia do 14 dni, nech da podnet na SOI

kym si ludia nechaju skakat po hlave, dovtedy nas budu obchodnici odzubavat