Suseda nám nabúrala do nárazníka. Ako je to s poistkou?

mssk
1. nov 2012

ludkovia asi totu nepatri ale fakt neviem kde by som co najviac zistila tak ak mate podobnu skusenost prosim porADTE,,,MAM SUPER SUSEDU KTORA NAM NABURALA ZADNY NARAZNIK skoda je200eur poistovna neuznala ani1cent ale zistilo sa ze klamala nahlasila to inak ako to bolo... tak sme to nahlasili a cakame a povedala nam ze ak nedostaneme ani teraz nic ze ju nemame otravovat,vobec neieje ochotna behat s papiermy setko fobi moj manzel previezol uz cez30eur o telefone ani nevravim tolko zabyteho casu...!!!ona nic netrapi ju to my na opravu peniaze nemame co sa da robit s tou stetkou neviete???dakujem pekne

trish31
1. nov 2012

@mssk aku mate poistovnu a preco to poistovna neuznala?Aku mate poistku?

marcelasandrika
1. nov 2012

@mssk treba dať na nu trestne oznamie na policiu?tieš sme mali podobnu skusenost ze nam na parkovisku de sme mali zaparkovane auto nabur a ani neprišiel sa ohlasit a ked sme zistily kdo to bol nnechcel nam zaplatiti išli sme ho udat a potom ho to donutilo dostal pokutu a cez jehovu poistku sme sito dali urobit a este nam vratily 20éeur a on musel platiti pekne aj doplacať skuste to tieš takto?my sme tieš nemali na to peniaze ale vyhrali smenapokon.

mssk
autor
1. nov 2012

sme v kooperative neuznala to lebo na zadnom narazniku je ozgrete od gumy ale onahlasila ze nas naburala jej zadkom ale ona naburala jej predkom do nasho zadku ked cuvala atocila predok takze klamala a oni si myslia na poiske ze klameme my...

6katka10
1. nov 2012

fuuuu tak to je pekný hnus ako sa poniektorý ludia vedia správať.... :(

dai
1. nov 2012

@mssk hm... To by ti najlepsie nejaky poistovak alebo pravnik ppradil... Ma policia o negode zaznam? Viem ze kedysi musela byt policia nad 5000 sk ale neviem ako je to teraz. Aj spoluucast bola obycajne rych 5000 sk...

Nemate nejakeho znamego pravnika zeby sa jej trosku povyhrazal zalobou?

mssk
autor
1. nov 2012

nie nenahlasili sme to lebo sme nechceli robit zlo brali sme to tak sak susedka je to nasa....nemam znameho ale uz mam nachystanu drevenu palicu ako jej rozbyjem to jej ruzoove auto uz sa to taha2mesiac

trish31
1. nov 2012

@mssk pri nahlasovani poistnej udalosti bola len ona sama???

mssk
autor
1. nov 2012

myslite ze ked zavolam na nu policajtov po 2mesiaco pri skodecca200eur ze by nieco s tym robili?

laqeeesha
1. nov 2012

@mssk kooperativa, najhoršia poisťovňa... tá má vždy problém dať peniaze... :/

mssk
autor
1. nov 2012

@trish31 ona ona sama nechapem to ani ja to bolo jedine co sla ona spravit...

mssk
autor
1. nov 2012

@laqeeesha och ani nevrav ja nechapem naco si cely zivot nieco platim ked nakoniec nemam pravo!!!!

trish31
1. nov 2012

@mssk a co nechapes?Je to jasne ako facka.Chyba na vasej strane bohuzial.Doveruj ale preveruj.Nahlasit poistnu udalost ste mali ist jednoznacne s nou,tam by ste videli co nahlasuje a mohli ste oponovat.Teraz je zbytocne sa stazovat a vyhrazat sa,poistovna Vam uz reklamaciu nevezme nakolko to jasne vyzera ako spekulacia z Vasej strany.Bohuzial.

mssk
autor
1. nov 2012

@laqeeesha bol tam uz pripad jedej naburali do auta ze moho ist do srotoviska a uznali jej celu sumu 5000eur a potom prislo ze iba3000eur ze zvysok toho rozdrveneho auta moze rozpredat na nahradne diely........🙂

trish31
1. nov 2012

@mssk a je blbost co hovoris,ze cely zivot si nieco platis a nakoniec nemas pravo....Pretoze ty si mala ist nahlasit poistnu udalost s nou

lejlla
1. nov 2012

ja poviem len tolko ze poistovne uznaju len to co im vyhovuje a im nevyhovuje skoro nic lebo sa to malo stat tak a hentak a vtedy by ste dostali 😠 .takze moj nazor...

simca06022011
1. nov 2012

volali ste policiu? Nahlasilo ste to hned poistovni? Neviim dovod preco by sa to neuznalo ak bolo vsetko splnene, museli vam dat vediet presne precoAj vy mate k nehode co povedat. Ked ste to nurobili hned mozete mat problem, potom vam ostane este riesit to sudnou cestou ale to bude este drahsie.
este ste povinny mat hllaseni o nehode v aute. je to tlacivo poistovne kde sa vsetko poznaci a vypise a pospise a potom sa to osnesie na poistovnu

mssk
autor
1. nov 2012

@trish31 ale jaj amm 2deti manzel nonstop v praci nemame cas behat koli chybam druhych..... a odvolat s a da a uz si a to posvieti prepac ale ja niesom svina ako ona brala som to ze dobra suseda sak preco by som jej neverila byva hned na domnou ja nemam problem s ludmi a nevedela som ze dokaze byt taka stetka!

mssk
autor
1. nov 2012

nase aoto bolo normalne odparkovane my sme vtedy doma spali som sa zobudila na rachot ale ona zdrhla...sla na rannu do roboty len ona bola za volantom ma19rokov 2mesiace vodicak a2x uz stihla naburat nechapem preco ma vobec este vodicak....

trish31
1. nov 2012

@mssk ja nehovorim,ze ty si svina.Ja len hovorim,ze poistnu udalost by mali ist nahlasit obaja poskodeni.Potom to dopadne presne takto.
@lejlla to nie je pravda,ja som pracovala v poistovni a naozaj sa preplacalo 99% poistnych udalosti.Vy si myslite,ze tam ludia sedia a hadzu si mincou co sa preplati co nie?Tak to nie je.Len sa riadia zakonmi a pravidlami,ktore su dane.

trish31
1. nov 2012

@mssk a ze nemate cas behat koli chybam druhych je riadna vyhovorka,prepac,ale ja ked mam auto tak musim ratat aj s problemami,ktore sa vyskytnu.

mssk
autor
1. nov 2012

@trish31 no ja ratam ale nie ked ona to ma v pazi!prepac chcela som pomoc a nie aby si ma to chytala za slovicka,,,,...ak poznas riesenie prosim porad ak nie uz my to nekomentuj dakujem pekne

trish31
1. nov 2012

@mssk 🙂 typicka zenska vlastnost.Jesitnost absolutna,poviem ti co nechces pocut a uz nemam komentovat...Preco si aj ty nepriznas chybu?Ja som ti riesenie povedala,ale to si mala urobit uz davno.Opakujem ti,ńepomozes si uz,bohuzial.Hovorim ti to ako clovek z prostredia poistovnictva-vyzera to ako spekulacia.Likvidator sa ta opyta to iste co ja:Preco ste s pani neisli nahlasit poistnu udalost?A s tym,ze ste nemali cas neuspejes.

mssk
autor
1. nov 2012

@trish31 opakupem byva hned vedla mna tak som jej verila ona stale nemala cas vravim cakali sme na nu mesiac kym ona mohla ked konecne mohla my sme nemohli!!a snou do auta ja nesadnem s detmi nie som samovrah.... a o tej sparvodlivosti a zakony v poistkach hahahaa mas znamost mas peniaze s poisty nemas znamost nems peniaze sak takto to chodi vsae....poznam pripad kde skrli zadny naraznik a skarabanec na dveroch normalne auti nic extra nali800eur tomu sa hovoi ze sa riadili zakonmu.-)

mssk
autor
1. nov 2012

@trish31 a chapem ta uplne kedze si tam pracovala alebo pracujes ze nebudes nadavat alebo nieco podobne aj ja by som si zakazdu cenu zastala svoje miesto.-))

trish31
1. nov 2012

@mssk prepac ale poslednej vete nerozumiem,neviem akym jazykom si to pisala.Ja som mala v zivote viac poistnych udalosti,ci uz zdravotnych alebo majetkovych a nikdy som problem nemala ani s posudkom ani s vyplatenim.A to boli aj casy,ked som v poistovni nerobila a nikoho som nepoznala v tejto sfere.

Na margo Vasej poistnej udalosti,hovorim ti,s tym,ze ty s nou do auta nesadnes a podobne,s tym u likvidatora neuspejes.Bohuzial.

trish31
1. nov 2012

@mssk ja si nezastavam svoje miesto ani poistovne,ja mam tiez vela vycitiek na niektore veci,co sa v poistovnictve deju.Takze to sem netreba pliest.

simca06022011
1. nov 2012

@lejlla vobec nemas pravdu, poistovne preplacaju sle je kopec podvodnikov co to tneuzivaju tak su davaju pozor a jed niekto nesplni podmienky a nieco nenahlasi tak co maju robit? Osobne sme vzdy nehodu vyriesili jedinou navstevou a nikde sme nemuseli vuac volat ani chodit ani ken vinnika kontaktovat a to mamr kooperativu aj allianz aj generali

janinah
1. nov 2012

minimálne si mala pýtať kopiu toho,čo s ňou spísali pri nahlasovaní...v poisťovni by som teraz šla za šefom,nie za človiečikom pri okienku....mne osobne by toto nestalo za narušenie vzťahov so susedou/kamošky byť nemusíte,ale aby ste sa ani nepozdravili kvôli 200 eurám?/,ona sa vyfarbila,ale budete tam spolu žiť ešte dlho a nikdy nevieš čo sa stane....

sissy27
1. nov 2012

@mssk akože prepáč, ale čo by si chcela počuť? že to nevadí, že ty s mužom ste sa dva mesiace nevedeli ozvať, a vlastne idú vianoce, takže opäť nie je času nazvyš, stačí tak o pol roka keď to pôjdete nahlásiť a poisťovňa mile rada vyjde v ústrety? samozrejme, že je v prvom rade vo vašom záujme, aby ste poistnú udalosť nahlásili, veď sa jedná o váš majetok a vaše peniaze ! a že mladá suseda má v paži? no má, veď ju možno oškreté auto netrápi, kým jazdí a vaše už ju vôbec nemá prečo...
keď si chcela len poľutovať za vlastnú lenivosť, tak si mala rovno napísať do úvodného príspevku, aby sa neozývali tí, čo ti napíšu pravdu...

simca06022011
1. nov 2012

@mssk normalne vymena naraznika a nedajboze prestriekanie tolko stoja takze neries kolko kto dostal. Pochodus mozno trestnym oznamenim ale budes potrebovat svedkov, vsetky dokumenty a hlave zdokumentovanu nehodu. Co nemate... nam tiez rozbila opita suseda na parkovisku starsie auto na totalku a tu sme, zavolali sme policiu a bolo... aj ked usla. Vsetko sme dostali spat... Toto nemavobec nic so znamostami s peniazmi🙂