1.IVF

petyike7
3. júl 2018

Ahojte, som tu nová...absolvovala som KET - dnes som 12.den po vklade, menštruácia mi mešká 5 dní. Ja som zdravá, IVF sme absolvovali kvôli mužovým spermiám. Môžno to vyjde, ale obávam sa že meškanie menzesu mám z tabletiek - beriem Estrimax 3x1, a Progesteron 200mg 3x1..Bolia ma aj prsia, ale to tiež môže byť z tých tabletiek 😀 .aký máte n to názor? mám šancu že som tehotná?

michaela1905
3. júl 2018

@petyike7 Ahoj. Ja som dnes 10. deň po ET tiež po prvom IVF. Ono lieky ti môžu oddialiť MS, ale niektoré žienky krvácajú aj napriek liekom.. neboj, všetko dobre dopadne 😉 A neskúšala si si urobiť test?? Na krv máš ísť kedy??

petyike7
autor
3. júl 2018

@michaela1905 Ahoj, test som si robila 10.den ale bol este negatívny...tak neviem .. na krv idem piatok 🙂 embryjko mi vlozili na pravu stranu a presne tam mam také pichanie stále... ty citis nejaké príznaky?? 🙂 ty nedy ides na krv? 🙂

michaela1905
3. júl 2018

@petyike7 Ja som mala slabé pichanie 2. a 3. deň po transfere.. odvtedy vôbec nič... Žiadne špinenie ani nič podobné.. tiež som z toho nervózna.. že žiadne príznaky... Ja idem na krv tiež v piatok 6.7.

petyike7
autor
3. júl 2018

@michaela1905 ja som 2 -3 den mala aj dosť krče ako pri menzese aj to pichanie, to sa vraj zahniezduje embryo...takze to zahniezdene asi máme, uz len vyckat na ten piatok... 🙂 beries aj nejaké lieky? spinenie som nemala ani po zákroku ani potom...a kolko ti meská menzes?

petyike7
autor
3. júl 2018

@michaela1905 a ty si si robila test?

michaela1905
3. júl 2018

@petyike7 Ja som mala poslednú MS 2.6. beriem iba 2x1 Progesterón vaginálne. Noo ja si na testy netrúfam.. moc tým močovým testom neverím.. čakám na piatok 😉

petyike7
autor
3. júl 2018

@michaela1905 testy su aj tak nespoľahlivé, takže krv bude istota... 🙂 aj ja som mala poslednú MS 4.6. No len musíme dúfať, dúfam v jediné že ked by som to mala potratiť tak by som sa rozkrvácala aj napriek tabletkám... 😀 😀 tak si píšeme v piatok, daj vedieť ako si dopadla, držím palce 😉 😉 😉

michaela1905
3. júl 2018

@petyike7 Jasné 😉 aj ja ti držím palce... Všetko dobre dopadne 😀

petyike7
autor
3. júl 2018

@michaela1905 verím tomu 🙂 🙂 inac kolko mas rokov ak sa môžem spýtať?

mary2412
9. júl 2018

Ahojte baby.Neviete mi niekto poradiť? Na akú dobu možno odložiť KET,nakoľko sa mi po punkcii oocytov rozvinul OHSS musel byť transfer odložený.Z pracovných dôvodov už transfer nestíham,nakoľko by bol naplánovaný najskôr o 2 mesiace. Až zas o rok .Mozem mať vklad odložený aj takmer 11 mesiacov? Hradí cyklus v takomto prípade poisťovňa? Ďakujem za vaše odpovede.

patka00
9. júl 2018

Ahojte mala som 2krat mimo maternicove tehu zobrali mi obe vajickovody
A chcela bi som umele oplodnenie co si mislite podari as mi otehotniet? Podarilo sa zvas nejakej stakimto problemom???

petyike7
autor
11. júl 2018

@mary2412 ahoj, ked más embrya zamrazené tak na vklad mozes ist kedy chces...určite si si zaplatila na rok to mrazenie. Nie? ale čo sa týka poistovne tak na to odpoved neviem, my sme nesli cez poistovnu...ale myslím si ze by to mala preplácať, lebo IVF hradia ako celok cize do toho spadá aj transfer, a je jedno kedy to absolvujes...

petyike7
autor
11. júl 2018

@patka00 ahoj, to ma mrzí. Dnes je mozné vsetko... 🙂 to sa musíš uz konkrétne s lekármi poradiť...ja som uplne zdravá, a prvý ket nám nevysiel, tak dnes uz clovek nikdy nevie...

patka00
11. júl 2018

@petyike7 nie moja neman este embria chcela bi som az v decembri to ivf no uvidieme ci sa nam podari

ikuska
11. júl 2018

@patka00 Ahoj, ano podarilo hned na prvy krat ked som si ich dala zobrat, tiez som mala mimomaternicove tehu a nepriechodne vajcovody, nechceli mi ich odstranit lebo som mlada bla bla bla, tak som absolvovlala 3 platene IVF na Slovensku a ked som si ich dala zobrat, 4.IVF sa podarilo v Brne.
Ak existuje este moznost ze ti preplatia sluzby IVF centra v zahranici, isla by som hned do Brna., ak to nemas dialku cez cele Slovensko 🙂

patka00
11. júl 2018

@ikuska nie moja ja som z michaloviec ale zijem v UK teras idem domov na dovolenku chcem ist ku svojej ginekologicke sa poradit aj visetrit a chcela bi som to umele v kosicjach v decembry
No ja si mislim Ze ja budem platit si sama to umele lebo ja uz mam dcerku ma 9 rokov mala som ju prirodzenov cestov tak neviem uvidime

ikuska
11. júl 2018

@patka00 do 38 rokov mas narok cez zdravotnu poistovnu, ale nakolko byvas v zahranici a neviem ako ta beru tu na slovensku, ako si platis zdravotne poistne. Drzim palce nech ti to vide na prvu supu 🙂

soniada
15. júl 2018

Ahojte, ak by niekto chcel mam
PROLUTEX
DIPHERLINE 0,1 iba dve ampulku
CETROTIDE 0,25 4 kusky
FOSTIMON 75 mh

lelluska
6. aug 2018

@mary2412 ahoj, ja som v rovnakej situácii. Liečbu podstupujem v CR a kedže mi neurobili vklad(tiez kvôli ohss) tak si ani nemôžem požiadať na poisťovňu o refundáciu nákladov. Pri schválení žiadosti o IVF je však lehota pol roka na absolvovanie zákroku. Odporúčam si to overiť cez poisťovňu.

apolonka
3. okt 2018

Dievčatá, kto by mal záujem predám načaté pero GONAL 450 IU, použité je z neho len 112,5 jednotiek, takže v ňom ostalo 337,5 jednotiek plus nejaká rezerva aká býva v každom pere. Uskladňované v chladničke, exp. do 4/2019. Možný aj osobný odber v Banskej Štiavnici, alebo vo Zvolene. Cena 50 Eur.
A tiež predám 21 vrecúšok s práškom INOFOLIC, exp. do 1/2021, cena 10 Eur.

stehli
12. okt 2018

Dievčatá čo ste mali OHSS na základe čoho sa vám to stalo, neviete? Tohto sa trochu bojím...

lelluska
12. okt 2018

@stehli Ahoj, ohss je nadmerná reakcia na stimáuciu. Môžeš ho dostať, ked ti odoberú vela vajíčok napr 20+. Lenže realita je asi taká, ze ja som ho mala a odobrali mi 11 co je pomerne malinko a lekári sa čudovali prečo sa skrúcam v bolestiach a kocka co bola na odbere so mnou vo vedľajšej izbe mi 30 min po odbere bola zakývať ze ide ide domov a jej zobrali 32🙂 a bola uuuplne ze vpohode.

stehli
12. okt 2018

@lelluska aha čiže sa to môže stať s nemusí a ani nevieš prečo v podstate... tak dúfam sa tomu vyhnem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre