Folikulometria - veľkosť folikulov na dvanásty deň

karolinka21
11. aug 2014

Ahojte dievčatá, dnes som bola u Dr. na folikulometrii a trocha ma vystrašil, preto sa chcem opýtať na vaše skúsenosti.
Minulý mesiac som bola na 10-ty DC - folikul mal 17,5 mm.
Na 12-ty deň praskol.
Tento mesiac som bola len dnes, na 12-ty deň, a folikul mal len 11,5 mm. Dr. povedal, že sa mu to nepáči.
Maternica je vraj krásna, len toto sa mu nepáči. 😖
Čo si o tom myslíte? Môže ešte prebehnúť ovulácia?
Cyklus mám cca 27 - 28 dní, niekedy aj viac.
Týždeň som pila alchemilku, dúfam že som si tým nejako neuškodila.
Ďakujem za odpovede, a zaujímajú ma hlavne skúsenosti, ako ste to mali vy.
Ďakujem! 🙂

matula88
11. aug 2014

@karolinka21 Ahoj, z vlastnej skusenosti viem, ze nie vzdy je nazor lekara smerodajny. Ja som bola naposledy na folikulometrii na 16.DC a mala som dva folikuly - 12mm a 17mm. Doktorovi v CAR sa to vtedy tiez nepacilo a dnes som v siedmom tyzdni tehotenstva...po dvoch rokoch trapenia s neplodnostou (PCO a teratozoospermiou) 🙂 Urcite veci bezia akoby mimo nas...

karolinka21
autor
11. aug 2014

@matula88 Gratulujeeem 😀 Tiež si myslím že veľakrát sa to podarí ani človek nevie ako 🙂
My sa snažíme tiež už skoro 2 roky, zatiaľ to bolo len bez lekárov, a teraz som začala chodiť na tú folikulometriu.
Môžem sa opýtať, kedy si mala ovuláciu? Tie fotikuly ti potom ešte podrástli? Povedal ti potom doktor, kedy sa máte snažiť?

matula88
12. aug 2014

@karolinka21 Dakujem 🙂 Ovulaciu som uz nemala potvrdenu od lekara...islo len o moj pocit, ze ovulacia prebehla na 21.DC a asi to tak aj bolo, ked nam to konecne vyslo a prirodzene 😀 Drzim palce, aby sa to i Vam co najskor podarilo 😉

siska765
12. aug 2014

@karolinka21 no ja som bola v zivote 2x na folikulometrii a vzdy sa po nej podarilo otehotniet.Co sa tyka velkosti folikulov nemusia byt vzdy rovnake, a to v takom zmysle , ze napr. prvy raz mi praskol ked mal cez 22-24mm a druhy krat neviem ci mal20-22 mm, je to individualne ,kludne moze este narast,ved aj tak skusajte 😉

eriksonka1234
12. aug 2014

Mne tiež nedorastali folikuly, bola som na prefukoch, menzes som nemala rok len s vyvolávačkou, Dr. mi povedal, že v mojom prípade tehotenstvo nie je možné, lebo mám tak malé folikuly, chodila som každý druhý, niekedy každý deň na premeriavanie..Potom som si povedala aj s mužom dosť, počkáme, kým menzes príde sám a potom sa uvidí, ktorým smerom pôjdeme, v tom čase som bola už tehotná 5 dní, čo samozrejme Dr. nemohol vidieť ani zistiť (meral len folikuly),Keď mi už bolo všelijako len nie dobre po takmer dvoch mesiacoch som sa predsa len dokopala k Dr. na vyvolávačku, bolo mi aj vtedy na odpadnutie, no keď mi po sone oznámil, gratulujem ste tehotná 🙂 , skoro som fakt odkvecla, môj syn je zázrak v tej najkrajšej podobe, samozrejme som Dr. spýtala, ako je to možné, veď tvrdil, že som neplodná, ,,vidíte, aká je príroda silná" 😀 , takže neviem, či ďakovať prírode, Dr. Jonašovi za výpočet a pozit. energiu, ktorú do mňa vlial, alebo môjmu manželovi???? 😀 😀 😀
V každom prípade, dozrievanie folikulov nie je až taký problém, možno nasadí doky Clostilbegyt, začne ťa stimulovať a opár mesiacov bude mimi na svete 😵

karolinka21
autor
13. aug 2014

@matula88 To je supeeer, že sa vám to tak podarilo, museli ste vystihnúť presne ovulku 🙂 Kiež by sa to aj nám tak.. Ja už pomaly strácam optimizmus a veľmi mi pomáhajú takéto príbehy, normálne sa teraz teším akoby som už aj ja bola tehu 😀

karolinka21
autor
13. aug 2014

@siska765 No veď skúšame, skúšame 😅 Neviem, čo ovulka ešte môže prebehnúť tento mesiac.. ach jo.

karolinka21
autor
13. aug 2014

@eriksonka1234 Fúú, to ti teda ten doktor pekne nepovedal 😠 Ale gratulujem, viem si predstaviť aká si potom musela byť šťastná, musel to byť najkrajší pocit na svete 🙂 Určite za to môžeš vďačiť aj tej pozitívnej energii, lebo psychika je myslím najdôležitejšia.
Mne Dr. nechce dať nič na stimuláciu, kým nepôjdem na nejakú operáciu, kde sa zistí či sú priechodné vajcovody a či nemám ednometriózu. Mne sa to nepáči, že ma tam hneď posiela, bojím sa operácií a ešte som nepočula, že by tam lekár pacientku len tak hneď na začiatku poslal... bez akéhokoľvek podozrenia, on že len chce mať istotu, kým ma začne naozaj liečiť... myslím, že sa to dá aj inak, lenže on vôbec nemá na nič čas, má strašne veľa pacientiek, aj túto folikulometriu som si musela "vydobyť" .
Takže myslíš, že tento mesiac ešte môžem mať ovu, keď na 12-ty deň mal folikul len 11,5mm?

siska765
13. aug 2014

@karolinka21 drzim palce ,urcite sa coskoro podari 😉

matula88
13. aug 2014

@karolinka21 Mne takisto velmi pomahali pozitivne pribehy zien, ktore sa dlho trapili a nakoniec im to vyslo. Preto sa teraz aj ja snazim posunut nadej dalej...psychika ma obrovsku pozitivnu i negativnu silu. Hlavne nestracaj pozitivny pristup...si sledovana lekarom a ked to nepojde bez liekov, nasadi ti hormonalnu liecbu a o nejaky cas sa budes aj ty tesit z babatka 😉

eriksonka1234
13. aug 2014

@karolinka21 samozrejme, že môžeš, skúšajte to na bud. mesiac každý druhý deň ak sa dá 🙂 , ja už si presne nepamätám či môj mal 0,7, alebo tak nejak, úplne že mizerne malé hodnoty, mne Dr. povedal, že niekedy môže byť väčší zatienený a Dr. si ho ani nemusí všimnúť, ja som bola na prefukoch na základe toho, že manžel mal super dobrý spermiogram a mne v zásede nič vážnejšie nenašli okrem tých folikulov, držím palce, skôr či neskôr sa dočkáš bábätka a ver, že je to iné, ako u žien, ktoré na prvú šupu otehotnejú, samozrejme sa nechcem nikoho dotknúť, ale pre mňa to bol neskutočný pocit, už nič od Boha nechcem, lebo mám dve nádherné deti a ešte k synovi mi poslal aj úžasné dievčatko, ktoré mi každý deň povie, že ma ľúbi najviac na svete 😔

karolinka21
autor
14. aug 2014

Ahojte, no bola som aj včera, a milý pán doktor mi povedal, že ovu prebehla. Asi v utorok. Prosím pekne.
A keď som sa ho opýtala, prečo tam pred tým ( v pondelok ) videl len folikul o veľkosi 8mm, tak mi povedal, že to to nebolo vidno, ale že to nemôže byť nič iné, iba stav po ovulácii.
A v pondelok mi ešte povedal, že teraz je zbytočné sa snažiť.
Ešte že sme ho neposlúchli 😀 😀
Dúfam, že to vyjde.
Ak nie, ponúkol mi stimuláciu nejakými liekmi, vraj mu mám zavolať na 5-ty deň cyklu. Musím si to ešte vygoogliť, že čo sa to vlastne na mňa chystá 😀 😵
Držte palce, ja už chcem byť mama 😵

@eriksonka1234
@matula88
@siska765

siska765
15. aug 2014

@karolinka21 my sme sa snazili obden a vyslo to , ak ovulka prebehla, vajicko je kvalitne a spermia sikovna tak by to malo vyjst 🙂 drzim palce

karabashka
17. aug 2014

@karolinka21 ja som bola prvý krát na folikulometrii min. týžden. V 12-ty den mal folik 25 mm a sliznica 16 mm. O dva dni neskor uz bol prasknutý. povedala ze som mala ovu tak 13-ty den. A ze toto su dobre hodnoty.

dorotka2013
17. aug 2014

@karolinka21 ja som chodila na folikulometriu pol roka...zial nepodarilo sa babo...pravdepodobnost otehotnenia s takym malym folikulom je dost nizka...moze sice prasknut a tym dojst k ovulacii ale vajicko pravdepodobne nie je dostatocne zrele...aj ked zazraky a vynimky sa deju...🙂 drzim palceky nech to coskoro vyjde...kazdy mesiac je iny,nabuduce to moze byt vsetkk idealne na otehotnenie 🙂

zuzula802
12. júl 2017

Pekny den. Dnes som 30dc,cyklus mavam cca32 dnovy a prave mi lekar povedal,ze folikul ma velkost 18mm. Nechapem. Ved to by sa rovnalo blížiacej ovulacii.... Ďakujem za kazde vysvetlenie.

tobiaskababo
28. nov 2017

@siska765 ahoj dnes je 9 den stimulky vraj domin.folik ma 1,2 mm je to ok?

siska765
30. nov 2017

@tobiaskababo ahoj ja uz sem cele roky nechodim

tobiaskababo
4. dec 2017

Juuuj tak narastli na 23mm caka ma punkcia ❤

z1984
8. mar 2018

Ahojte mam otazku . Mam ist na folikulometriu na 12-14den cyklu ale vychadza to sobota. Je lepsie ist skor vp iatok na 10 den alebo pondelok 15 den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre