17 mesačný syn má vysoké teploty a fľaky na nohách a rukách

1234lubka
26. jún 2013

Uz stvrty den mame vysoke teploty od 38.5 do 40,2 dnes rano sme mu nasli take flaky na nozickach a rucickach vyzera to akoby ho nieco postipalo ale ked mu cez den ustupila teplota zmizlo to... teraz vecer ma zase na rucicke...davam cipky sprchujem...dr povedala ze to je koli tomu ze sa mu tlacia stolicky ze len mam daval gelik na dasna a nurofen,,,nasa dr nerobi az do 4.7....stretli ste sa s takimito flakmi ako sprievodnymi znakmi horucky?? ☹ neviem ci dobre vidno foto je to len mobil. mame 17 mesiacov

katieg85
26. jún 2013

a na brusku nema nic?
@1234lubka

1234lubka
autor
26. jún 2013

@katieg85 nie len na rucicke a teraz na nozicke mu zas vybehlo....na nete o tom nieje nic.....na hrudi ani chrbte ani tvari nic nema

amadora
26. jún 2013

fu... no nechcem strašiť ale prvé čo ma napadlo kombinácia vysoké horúčky a fľaky - zápal mozgových blán 😒 určite by som dala spraviť crp vyšetrenie čím skôr. neboli ste teraz dakedy očkovaní?

tatata
26. jún 2013

Dufam, ze to nie je meningitida, ta sa prejavuje flakmi a horuckou. Priloz pohar k flaku a pokial sa ti nezmeni farba ako pri normalnej modrine volaj zachranku.

ginger_fox
26. jún 2013

@1234lubka moj syn mava pri horucke nad 39°C flaky na licach a na koncatinach. Mimochodom pred 2 tyzdnami mal taku virozu, ze len horucka 5 dni a ziadne ine priznaky a CRP negativne.

luy
26. jún 2013

chod na pohotovost,daj urobit crp,nečakaj do príchodu tvojej dr.

luy
26. jún 2013

teda ak má okolo 38 chod,ak vyššiu volaj pohotovost ,opíš,ak sa im to nebude pozdávat pošlu sanitku

sorciera24
26. jún 2013

@1234lubka uz si mala byt na pohotovosti....to nie je sranda......teplota trva prilis dlho a flaky naozaj mozu znamenat meningitidu, utekaj na pohotovost....

amadora
26. jún 2013

@1234lubka daj vedieť ako ste dopadli, myslím na vás

1234lubka
autor
26. jún 2013

boli sme na pohotovosti, vraj je to alergicka reakcia....aj po 72 hodinacj ze sa moze prejavit....podla mna su to ceresne...v sobotu ich jedol.....pichli mu kortizon ci co, nadalej mam davat antipyretika....

jerryjanka
26. jún 2013

no neviem divna alergicka reakcia tiež ma napadla meningitída - ale tak snad to už bude ok držte sa

katieg85
26. jún 2013

@1234lubka no nemislim ze ma tu chorobu co pisu zeny lebo som citala a nesu tam priznaky flaky,ale na alefgiu je to tiez divne lebo skor by sa prejavovalo na tvari ci bruchu 🙂 tak drzte sa dufam ze to nieje nic vazne

1234lubka
autor
26. jún 2013

@katieg85 ved prave na traria ni bruchu nema nic ani flacik len rucky nozicky a chrbatik..je to take teple na dotyk a neprijemne tu som presne o tom nasla diskusiu https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/cerveny-bolavy-flak-na-stehne-z-coho-to-moze-byt/

ericka06077
26. jún 2013

presne taketo fliackiky mame aj my pri vysokych teplotach.. skor sme si mysleli, ze to je reakcia na sirup od horucky, ale potom nam povedali, ze to jeho telo bojuje s tou horuckou a prejavi sa to takimito ukazmy na telicku..

ericka06077
26. jún 2013

@ericka0607 JA BYSOM OBAVY NEMALA, ALE RADSEJ S TYM CHOJ..

bubulka722
26. jún 2013

Boli ste očkovaný MMR vakcínou? Práve tá sa očkuje v takom veku... Tvoja lekárka, no nemám slov... Ako môže povedať, že takáto vysoká teplota je od zúbkov??? Zvýšená teplota od zubov môže byť , ale určite nie horúčka akú uvádzaš. Má aj iné sprievodné znaky ako fľaky na končatinách?

xlucia
26. jún 2013

@1234lubka ZIANDE ZUBY. ale okamziteeeeeeeeeeee na pohotovost

lulka12
26. jún 2013

Štyri dni teploty také vysoké je veľa.... Určite k lekárovi...

janinah
26. jún 2013

@1234lubka čítam,že Prešov..už by mala fungovať nová primárka v detskej nemocnici,tak sa pýtaj za ňou a nedaj sa odbiť, / to píšem preto,lebo na pohotovosti môžeš natrafiť aj na menej skúseného lekára/a tiež choďte na infekčné konzílium

kristina.mihalovicov
26. jún 2013

a čo takto šiesta choroba? vysoké horúčky, na 4.´deň fľaky, postupne po celom tele.

katieg85
26. jún 2013

@kristina.mihalovicov 6 choroba to urcite nie je,dieta sa vyhodi pri tom inac su to take male cervene slabe bodky ktore niesu na povrchu tela

kaja73
26. jún 2013

@1234lubka to vyzera na 5 chorobu a ak ste mali nedavno MMRku.tak mate oslabenu imunitu a telo tuto banalnu virozu s vysypom horsie znasa a mate dlho vysoke teploty.
Moj mal pri patke len hodinku 37,5 a potom o tyzden vysyp na celom tele,ktory mu ale trval 3 tyzdne,kym starsiemu len par hodin.
Aj na tych foto co si dala link su vacsinou fotky patky, nie 6 chorby-ta je ina.
A nemate nahodu aj cervene licka? to zvykne pri patke byt pomerne casto.

patkobo
26. jún 2013

@bubulka722 zuby je odlubena odpoved vsetkych pediatrov .. ale takato vysoka horucka zuby urcite nie .. utekaj!

petrife
26. jún 2013

presne takéto niečo sme mali pred cca mesiacom, najskôr 3 dni vysoké teploty okolo 39 a potom také fľaky, ale u nás to bolo presne od zubov a práveže od zubov bývajú také vysoké teploty. Doktorka malej robila aj CRP, ale to bolo negatívne. A tie fľaky sú vraj tzv. 5-ta či šiesta choroba detí. Dala jej na to fenistil, do dvoch dní zabral a bol pokoj.

1234lubka
autor
27. jún 2013

@kaja73 mna hned ked som videla tie flaky napadla 5ka lebo sestku sme uz prekobali presne pred rokom..len on na lickach nemal nic akurat na tej strane ako mu ide spodna stolicka mal nacervenale...tie flaky sa objavili a ed ustupila teplota zmizli...tak s teplootu sa vracali.....dnes v noci uz chvalabohu teplotu nemal ale chudacik muselo ho to vsetko teplotovanie strasne vycerpat ved on mi od siestej rana uz behal ako strela a teraz len rano vypil mliecko hodinku bol este malatny a spinka....a ano boli sme cca pred mesiacom ockovany na mmr maly sme reakciu po 7 dnoch tiez par dni teplotky nic stasne a potom vyrazky na nozickach asi 4 dni....ale niekde som citala ze aj po mesiaci sa moze prejavit dalsia reakcia tk co nieje aj to...kto vie....ale vyzera to uz ovela lepsie...a zuby nam len do toho ako bombonik na oslabenie imunity skocili...

1234lubka
autor
27. jún 2013

@kristina.mihalovicov 6 sme mali a to co mal na pokozke teraz sa s tymi vyraztickami co sa vysypu po siestej chorobe porovnat neda. teraz mal mapy po nozickach a rucickach a chrbatiku na brusku a tvari nic,,,,,normalne horuce to bolo na dotyk a tuhe....ale uz to vyzera ok v noci sme uz teplotu nemali teraz spinka chudatko moje dobyty je po tom vsetkom

1234lubka
autor
27. jún 2013

@petrife uvidim ako sa to dnes vivinie ..v noci uz teploty nemal...moze sa 5 choroba prejavit j taky ze dieta nema flky na tvari? on mal len na nozicke rucickach a chrbte...ono to mizno a znova sa objavovalo

1234lubka
autor
27. jún 2013

@patkobo sak to nebola moja doktorka ale zastupujuca krava...nezabudla pododtkut ze sa nebude rozculovat nad matkami ktore neviedia poobliekat svoje deti(mal dvoje body) a ze to ma mala naucit moja lekarka...a bla bla bla no nekomentujem v zivote uz ku nej nepojdem, ze to zuby lebo mu pozerala do ust a to ze mu idu stolicky ze to stoho len mastit dasna a nurofen....com sme vcera boli na pohotovostiu tak dnes mame ist ku obvodnej na kontorl ale ja ku nej neidem nasej konci dovolenka 4.7 tak az vtedy pojdem