Stačí jedno dieťa?

Zodpovedané
10. nov 2018

Dobrý deň,

chcem sa podeliť o svoju traumu z pôrodu.

Môj pôrod trval 22 hodín. Ku koncu som už ani nevládala dýchať a omdlela som. Pôrod bol opakovane vyvolávaný a dieťa má doteraz neurologické problémy. Takze čas si môže utekať koľko chce, viac detí má ani nenapadne mať.

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto zážitok musel byť pre Vás aj Vaše dieťatko veľmi ťažký a traumatizujúci.

Táto poradňa slúži pre tehotné maminky, ktoré sa zaujímajú o tému hypnopôrodu a chcú sa pripraviť na čo najprirodzenejší príchod bábätka na svet.

Samozrejme sú aj tehotenstvá aj pôrody, kedy nastanú komplikácie, treba robiť kompromisy a lekár musí zasahovať.

Avšak, žiaľ veľmi často, sa u nás stáva, že sa zasahuje do procesu pôrodu bezdôvodne (len z rutiny napríklad), alebo sa tento proces narúša prostredím bez intimity a nerešpektujúcim prístupom, čím sa pôrody, ktoré by inak prebehli hladko a v pohode, komplikujú.

Bol to aj môj príprad. Dlho som si myslela, že chyba bola v mojom tele a až časom som zistila, čo sa presne pri našom pôrode dialo a že to tak byť nemuselo, keby som mala iné vedomosti a inú prípravu. Na kurze informujeme maminky a sprevádzajúce osoby aj o tom, čo môžu v pôrodniciach žiadať a naopak, čomu sa vyhnúť, pretože sa to robí len z rutiny a nijako to nepomáha maminke ani bábätku.

Hypnopôrod učí maminky o tom, čo sa v našom tele prirodzene deje a ako sa na tento proces naladiť, pozitívne sa nastaviť, vytrénovať telo aj myseľ, aby bábätko prišlo na svet pokojne, bezpečne a v súlade s prírodou.

Neviem, aké boli pri Vašom pôrode komplikácie, prečo nepostupoval, prečo bol opakovane vyvolávaný, preto sa viac k tomu neviem vyjadriť. Skúste sa možno obrátiť na niekoho, kto pracuje s takýmito traumami (aj keď ďalšie dieťatko už nechcete), možno Vám to pomôže.

Držím Vám palce!


Mgr.Hana Rollová
Lektorka kurzov Hypnopôrod Slovakia™
hana.rollova@gmail.com
tel: 0917480077
www.hypno-porod.sk
www.hypno-porod.com/facebook