Problém so stolicou po pôrode

karinka01
3. sep 2013

Čaute mamičky, mam po pôrode problem so stolicou (mam tvrdu stolicu a trha mi to konečnik neskutocna bolest) viete mi niekto poradit ako tomu predist?

aristka
3. sep 2013

@karinka01 o strave ti písať nebudem to poznáš a ak kojíš moc nenarobíš,takže si kúp glycerínové čípky a dávaj si ,dajú sa kúpiť bez receptu v lekárni ,zmäkčí ti to stolicu a nebude to dráždiˇť konečník a asi máš hemoroidy kúp si dubovú kôru a rob si sedavé kúpele a kúp si nejaký krém na konečník...neboj dáš sa do poriadku 😉

xlucia
3. sep 2013

@karinka01 daj si zavarane slivky, kup si kvalitne probiotika a zacni riadne pit. mas zapchu. vlocky do jogurtu, atd...

shibaba
3. sep 2013

Karinka, už v pôrodnici ti mali dať glycerínové čípky. Dajú sa bežne kúpiť v lekárni, ja som bola po pôrode na tom rovnako ako ty, ale toto zabralo takmer okamžite.Takže šup do lekárne 🙂)

karinka01
autor
3. sep 2013

No baby tak tie glycerinove cipky mam ale nezabralo to a ich uzivanie dlhsie ako 1tyzden vraj sposobi zavislost....
uz som zacala aj viac pit no zatial je to stale rovnake....aj acidko si davam vraj to tiez pomaha no stale je to zle... ☹

aristka
3. sep 2013

@karinka01 je to tým ,že konečník je podráždený a aj tá mäkšia stolica robí problém ,daj si tie sedavé kúpele a čípky používaj ďalej ,je to len olej neublíži a kúp si krémik na hemoroidy je ich dosť na trhu a vydrž....trvá to dlhšie,ký sa to dá do poriadku...

mon84
3. sep 2013

kup si v lekarni psylium. Je to 100% prirodne a mozes to uzivat dlhodobo. Ucinky sa u mna prejavili do 2 dni. Je to sice trosku nechutne, ale da sa to...

martinka_martinka
3. sep 2013

@karinka01 aj ja som s tym mala problem vlastne mam ... doktorka mi povedala že každe rano psylium, vela vody, vela tekutin a malo by to byť lepšie 🙂 ale ja som s tym išla k chirurgičke... takže uvidime čo mne ešte povedia...

nikolet_89
3. sep 2013

@karinka01 presne ako baby radia glycerinove cipky, ja som si davala kazdy druhy den preventivne 😉

shibaba
3. sep 2013

@karinka01 Neboj sa závislosti.Naozaj pi, ale nie len viac ,aspoň 2.5l vody denne, v čípkovaní pokračuj, mne to prešlo za tri dni.A ten sedavý kúpeľ vyzerá tiež fajn ako plus...Držím palce 🙂

katkas1
3. sep 2013

po prvom porode som si uzila svoje, vyse mesiaca som nemala skoro ziadnu stolicu ale krv sa mi valila z konecnika jedna radost, tie glicerinove cipky mi pomohli prve 2 uzitia ale potom vobec nic, nastastie to po vyse mesiaci polavilo same

m_ij_ka
3. sep 2013

@karinka01 vyskúšaj čípky , v lekárni ti určite poradia 😉

marylis
3. sep 2013

@karinka01 odporucam Dulcolax capiky, tie su super. 🙂

martinka_martinka
3. sep 2013

@karinka01 ozaj ešte som zabudla, že je dobre ked si to sprchuješ ladovou vodou a umyvas aj repikom alebo dubovou kôrou.plus masť dubova kôra.

maryennn1
3. sep 2013

Kočky ja mám tiež podobný problém aj keď nie práve so stolicou, ale s konečníkom ☹ dosť ma to bolí a to som už mesiac po pôrode ☹
@martinka_martinka a prečo si s tým bola práve u chirurgičky, ak sa smiem opýtať?

karinka01
autor
3. sep 2013

@marylis a mozem ich uzivat aj ked kojim?

karinka01
autor
3. sep 2013

@mon84 co je to nejaky sirup?

karinka01
autor
3. sep 2013

@martinka_martinka a co ti ta chirurgicka povedala? a co ti vlastne robila?

karinka01
autor
3. sep 2013

@aristka tak ja som tu skoro 4mesiac po porode tak mam fakt obavy ze mi to ostane
ale vyskusam este tvoje rady...uz som fakt zufala

alami
3. sep 2013

@karinka01 To psylium je čistá vláknina, to isto môžeš, je to také, čo ja viem, ako sypaný čaj, rozrobíš do niečoho a zješ/vypiješ
Dulcolax je jemné preháňadlo, v tabletkách je vhodné od 2 rokov, v čípkoch účinkuje do 10minút, nemyslím si, žeby sa ti to stihlo kdesi vstrebať, ja by som si dala na tvojom mieste.

aristka
3. sep 2013

@karinka01 🙂

marianna2468
3. sep 2013

@karinka01 kazde rano ked vstanes napust si teplej vody asi tak 3 dcl a vypij ju. Hlavne jedz jablka,aj 4 - 5 denne 🙂

evickapooh
3. sep 2013

mne vzdy pred porodom upozornil moj gyndos ze mam si vziat so sebou do porodmice glycerinove cipky ktore si mam aplikovat 20 minut pred prvou (respektive druhou tretou....stolicou po prode) kym nebude jazva alebo pretrhnutie hradze celkom zahojeny...je to super ako prevencia//lebo zmakcuje stolicu... ja som nikdy nemala problemi so stolicou ale aj tak som si to dala aby som predisla trvdej stolici a aby mi to tam nebolelo pri velkej potrebe...super vec...mozem len odporucat...a pritom ako baby odporucaju-dodrzat pitny rerzim,jedz vela vlakniny,ziadna horka cokolada...vela ovocia zeleniny...ale to moze trvat aj tyzden kym sa ti upravi crevna flora zatial si davaj cipky...

miselka252
3. sep 2013

baby pozor na glycerinove cipky a im podobne pripravky, telo si na ne zvykne a potom zlenivie. ich cielom je podrazdit konecnik a mechanicky vyprovokovat stolicu. treba si urcite davat po porode, ja som si tiez davala, ale po par dnoch treba prestat, aby sa telo samo spamatalo.
ja som s tym mala po porode dost dlho problem, niekolko tyzdnov intenzivne, potom to po par mesiacoch ustupilo.
mne pomohli: susene slivky namocit tak na 10-15 min do vody a potom to vsetko zjest/vypit. Lanove semienka drvene namocit do vody 15-30 min, kludne aj dlhsie a potom vypit. Struhana mrkva, moze byt aj s jablckom - doobeda si dat, ta to tam vycisti v crevach ako cistiaci prostriedok. Ja som niekolko mesiacov nejedla tuhu stravu vobec, maso som si mixovala, zemiakova kasa, varena ryza /aj ked ta skor zapeka/, nic tvrde nejest!! Vela vody urcite, ako tu baby pisu, moze byt aj psylium, ale sus. slivky + drvene lanove semienka + mrkva to istia.
pred kazdou stolicou si treba vziat vazelinu /to mi poradili uz v nemocnici po porode/ a "dilatovat konecnik", cize poumyvat sa a potom ponatierat, pomasirovat, aby to lahsie islo von. Toto naozaj pomaha.
Gynekolog mi este odporcucil Mobivenal plus /tusim/, to je na spevnenie cievnych stien, aby to tolko nekrvacalo. A este je gel z duvovej kory - ale to uz su take doplnky potom.
Ja som mala dost skarede vnutorne potrhanie, bolestive to bolo dlho, takze som si musela velky pozor davat, co dam do pusy. Postupne to vsetko vymizlo a teraz uz mi nic nie je🙂 drzim palec🙂

marylis
4. sep 2013

@karinka01 no podla mna urcite, pretoze mne ich sestricky davali este v porodnici, cize vedeli, ze kojim a nevadilo to. Ale pozri si letak, aj na nete sa da kuknut a budes spokojnejsia 😉

martina1305
4. sep 2013

ja by som si dala kuru so srvatkovym napojom. ten moju aj tehulky, aj mamicky, ktore dojcia. pekne upravi stolicu a celkovo zregeneruje organizmus

karinka01
autor
4. sep 2013

@martina1305 prosim ta ten srvatkovy napoj kde zozeniem?

martina1305
4. sep 2013

@karinka01 kuk IP

martinka_martinka
4. sep 2013

@maryennn1
@karinka01 ku chirurgičke ma poslala obvodna, zatial mi nič nerobila idem tam v oktobri predpisala mi akurat klistir ktory si mam dať pred vyšetrenim, povedala že mam brať psylium, ktora zmakcuje stolicu. uvidime čo mi bude robiť vraj mi pichne do zadku nejaku sondu a povie mi v akom je to stave, či to nieje niečo horiše ako hemoroidy a potom sa uvidi ako sa to bude riesiť dalej ... len dufam, že sa to zaobide bez tej opracie lebo toho sa bojim...

karinka01
autor
4. sep 2013

@miselka252 ked vravis ze si nejedla tuhu stravu len mixovanu a ked si potom zas presla na tuhu tak nemala si opät problem?

karinka01
autor
4. sep 2013

@miselka252 co sa tej vazeliny tyka tak to sa da kupit v lekarni? a vravis ze pred stolicou sa umyt a natriet konecik tou vazelinou dobre som to pochopila?