Ako odstrániť problém s tvrdou stolicou u seniora?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

mám 64 rokov a trápia ma problémy s tvrdou stolicou. Niekedy ju nemám aj 3 dni, pijem dostatok tekutín, často jem kvasenú kapustu, nič nepomáha. Pri veľkej potrebe ma pri tlačení bolí konečník a minule som mal aj krv. Dávnejšie som bol operovaný na hemoroidy, vtedy mi lekár povedal, že krvácanie môže spôsobiť trhlinka v konečníku. Iné problémy nemám, snáď len zväčšenú prostatu, na ktorú sa tiež liečim

Ako odstrániť problém s tvrdou stolicou a krvácanie z konečníka u seniora?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyskúšajte si kúpiť produkt Forlax, ktorý sa môže užívať aj dlhodobo. Nemusíte si ho dávať každý deň, niekomu stačí, ak ho užije 3-4x do týždňa.

Ak krvácanie z konečníka spôsobujú hemoroidy, tak by ste mali užívať Detralex. Avšak, ak nebola u Vás realizovaná kolonoskopia, tak by ste mali prv absolvovať toto vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková