Ako odnaučiť dieťa aby mi pri zaspavaní neťahalo uši?

jankaku
29. mar 2011

Ahojte neviem ci to suvisi s niecim inym alebo len s tym ze sa takto ukludni a zaspi, ale kazdy spanok zaspavame s tym, ze mi chyta usi a doslovne mi ich natahuje a ak nie usi tak aspon nos. Neviem ako ho to odnaucit ☹ . Dakujem za kazdu radu.

murinka
29. mar 2011

my mame tiez taky problem len s tym rozdielom ze dcera si namota moje vlasy okolo prstekov a taha ich...aj v noci ked sa zobudi tak sa hned natajuje za mojimi vlasmi ☹ netusim am´ko ju odnaucit ☹

berus222
29. mar 2011

myslim, ze to sa musi odnaucit same. kamaratka ma dceru a ta si tiez pred spanim namotavala na prsty jej vlasy. ako zacala chodit do skolky, tak si namotava svoje. nas maly zase strka svoje prsty medzi moje. robi to uz dlho a asi aj dlho bude. lebo zaspi len vtedy.

maryanna
29. mar 2011

prestať ho uspávať...už je na to veľký...a je po probléme

ivett1
29. mar 2011

ahoj...toto robil ešte môj bráško ako maličký 🙂 ...pravdu povediac je to už "zopár" rôčkov...pomohlo jedine to, že "bol presťahovaný" mojou maminou do svojej postieľky 😀

miskinadamko
29. mar 2011

moj syn ma 3 roky a chyta ma za vlasy doteraz a robi to od maleho malicka, vzdy ked spi vedla mna tak len vtedy spi pokojne ked mi drzi vlasy. niekedy ma to znervoznuje ale nechavam to tak, podla mna to nema zmysel odnaucat, pokial to dietatko neprestane robit samo. ja to vnimam tak ze ma potrebuje a to ze ma drzi do neho vnasa pokoj, a pocit bezpecia takze ho nechavam

butrus
29. mar 2011

ahoj, tak moja dcerka tiez potrebovala moje vlasy na zaspatie, vyriesila som to tak, ze som jej dala vlasatu babiku, teraz sticuje ju 🙂, mozno by na tie usi pomohla tiez nejaka babika alebo plysove zvieratko s niecim, co moze natahovat. 🙂 pevne nervy!

kdezee
29. mar 2011

@jankaku trosku som sa pousmiala pri tejto v otazke..ale nie v zlom 😀 moj mi napriklad pcha prsty do pupku..ja neviem co ho to napadlo ale ide mi to riadne na nervy 😀 😀 😀 niekedy mu chytim ruky a snazim sa ho ukludnit a niekedy si neda a hned sa kruti tak ho necham aj ked ma to uz niekedy boli 😠 dufam ho to skoro prejde lebo ma porazi :D

ani3012
29. mar 2011

Paťko to robil do troch rokov..aj moje aj mm chytal uši , ale najčastejšie pri zaspávaní si žmolil svoje uška .....vtedy som si vždy vravela,že lepšie akoby sa mal hrať s niečim iným 😅
ale v tvojom prípade by som ho potiahla aj ja za uško,aby videl,že ťa to bolí..ja som tak malú štipla-odvtedy to už neurobila 😉
alebo ako písali dievčatá,skús nájsť náhradu za ušká..my sme teda nenašli 😀

vodnarky
30. mar 2011

moja mala neterka to robila od mala kazdemu kdo si snou isiel lahnut,lebo potrebuje mat niekoho pri sebe ked zaspava...dnes ma 5 rokov a uz ju to zacina pomaly prechadzat.. 😉

barca25
30. mar 2011

ono je to najhorsie asi naucit babo zaspavat s niekym-myslim ososbou..aj ja som to robila ale muz mi to zakazal🙂 a mala domala zaspinkava sama..neboji sa toho,ani tmy....a miluje zaspavat s latkovou plienkou..stale je drzi a tak zaspinkava..skus dat babatku aj ty bud nejaku handricku,plienku,alebo su take hracky tiez latkove na zaspinkavanie 🙂

dulkagabulka
30. mar 2011

😀 😀 😀
Moj muž ked bol maly, tak spaval so svojim bratom a toto bratovi robil...a tak sa uspaval...chytal mu uši alebo mu tahal vlasy - tak si ich nakrucal na jeden prst....
možem ti povedat, že ho to ale vobec neprešlo...
aj mne strašne rad chyta uši, deti ked boli male, tak uplne mal z toho pasiu, ked im uši chytal..aj zo sna mi velakrat tahal vlasy 😀 😀 😀

takže je možna i takato možnost- že to neprejde nikdy 😀 😀 😀 a bude takto terorizovat i svojho partnera a deti 😀 😀

michaelamia1902
17. máj 2011

aj mola Ella robi presne toto iste od malicka s mojimi usami, pri zaspavani, piti , ale aj pocas dna ked je unavena, a niekedy aj ked si je nesta. Kamoskyna mala si takto stale vytahovala tricko a chytala pupok a preslo to)

Neriasim to je ako s prienkami , flasou, zaspavanim a podobne vsetko raz skonci a vela veci sa zmeni ked idu deti do skolky a potom do skoly . . .

bambulka814
17. máj 2011

prepacte baby, ale ja by som to so sebou robit nenechala, mne to pripada riadne cudne. nejake hranice mat treba.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatkas
17. máj 2011

jani my sme to mali tiez, ked mal par mesiacov a inak nevedel zaspal len pri nas tak tiez nas chytal na usi a nos. Musis ho naucit spat v postielke, my sme mali veeeelikanske problemy so spankom, aj pri zaspavani aj v noci a teraz sa to tak naucil ze ako ho dam do postielky tak zaspinka sam bez uspavania. Nauc ho na postielku, je to sice tazke ale nie nemozne, my sme dokazom 🙂

henrietag
23. okt 2012

ha ha ha 🙂) viem si to zivo predstavit my sme zacínali tým ze mi tahala vlasy o mesiac mi tahala usi teraz mi skrabká líce este mi zvykne zaspavat na hlave bruchu boze moj ja len to tak trpím v tej posteli a strasne mi to vadi a je mi to neprijeme ale ked zaspi chvaaalabohu si vydýchnem :D vela stastia
ja som ju ucila zaspavat samu trocha som sa snou pomazlila v postely a prelozila do postielky aby sa ucila ze tam ma svoje miesto a dakedy aj sama zaspinka dakedy znova trpim a prelozim si ju ku sebe a znova mi skrabká tvár 🙂

sachmetttt
23. okt 2012

Ak jej to nezakažeš budeš za chvílu ako netopier: -)

No ja malej poviem ty ty ty nesmieš.Tapnem ju slabulinko po rukách a je to ešte jej ukážem vztýčený ukazovák.. 🙂

velvet26
23. okt 2012

moja si zas polozi moju ruku na svoju tvaricku a druhu si da pod ritku a tak zaspava, proste kazde dieta ma svoj ritual, neboj prestane ho to po case bavit.. 🙂

usiko
23. okt 2012

no nedovolit mu to, neuspavat, uz nech spi sam...my malu neuspavame od malicka.......a je to zdrave stastne dieta, co sa tesi na spanok a postielku..obava sa, ze bez kriku a placu to nepojde, ale musis, nesmies sa dat terorizovat dietatom, to kde sme/

rora
23. okt 2012

u nás nebolo natahovanie, ale máganie a štipkanie kože, takze odkedy malu nechavam zaspavat samu (od polroka) ma v postielke k dispozicii makkeho havka ktory "trpi" kazdy vecer za mna 😀 takze skus dat nejaku hracku

anjelik2509
23. okt 2012

no to neviem, ale robila to aj moja malá...Potom presedlala na pupok, pchala mi tam prstíky, potom ma škriabala, štípala, momentálne si položí druhú ruku na druhý "cecík" a tak zaspí....Ono to prejde samo, treba vydržať, alebo keď ťa to obťažuje, chytiť ručičku a držať ju, ale z mojich skúseností to nepomáha, takže asi vydržať a vytrvať 😉

lussy23
25. okt 2012

ja by som sa týrať nenechala, kam to bude spieť ďalej? v 15 ma aj zabije. 😔 ja by so mto vyriešila nejaký plyšákom , alebo tak.
V žiadnom prípad eby som mu to nevracala, ako tu niekto napísal. Tak by s alen ,,naučilo", že keď mu niekto nechtiac ublíži, má mu to vrátiť.

smiesko20143
29. apr 2018

@renatkas a ako si ho naucila zaspavat v postielke?

renatkas
5. jan 2019

@smiesko20143 uz je asi neskoro odpovedat (dlho som tu nebola) ale viem ze som ho ucila podla knizky co to vtedy kolovala na internete, proste polozit dieta do postielky a odist aj ked place, pravidelne za nim chodit aby nemal pocit ze je opusteny. Teraz bude mat syn 9 rokov a mozem ti povedat ze to bola taka hlupost nechat ho tam vrestat v postielke kym sa to nauci (trvalo to asi 2 tyzdne kym sa naucil spat sam ale to bol riadny boj a straaasny plac), neviem mam pocit ze to zanechalo na jeho psychike nieco, je neisty, este taraz chodi za nami do spalne...

petka91
18. jan 2024

Ako odnsučiť dieťa cmúľať palec pri zaspávaní