Aké veľké dieta ste porodili prirodzenou cestou?

leanela
2. mar 2011

Som v 36tt a drobec ma podla sona 2990g bojím sa ze bude velmi velký kym sa dostanem k sponntánemu porodu, prve bolo sekciou takze mam na vyber ale chcela som najskor skusit vaginálny pôrod, ale zatial sa vobec neotváram 😒 Neviem či namam ist hned na sekciu v 38tt alebo skusit vyvolávačku. Dakujem za rady a skúsenosti 🙂

cikyta
2. mar 2011

Moja mala 3 370 kg v 40tt prir.cestou.

tweetinkapp
2. mar 2011

@leanela tie odhady podla sona su vacsinou dost skreslene, takze sa neboj 😉 . a ja som porodila 3700 g synceka 😅

sisinka76
2. mar 2011

ja som rodila v novembri 2009 a syn mal 4230 g. bol to druhy porod, prvy syn ma 3150, oba prirodzene,ale ten druhy som uz poriadne citila

drobik1
2. mar 2011

@leanela ahoj no ja som obe deti porodila prirodzenou cestou 🙂 dcera mala 3270g v 37tt a syn mal 3450g v 38tt a v pohode.neboj vsetko bude v pohode.nebude väcsi ako 3500g podla mna 🙂

edie63
2. mar 2011

Ja som bola 2 dni pred porodom totalne zavreta, nemohli porod ani vyvolat, hoci som uz prenasala, takze moze sa to zmenit zo dna na den. Porodila som dievcatko s mierami 3520g a 52cm prirodzenou cestou. 🙂

leanela
autor
2. mar 2011

Dakujem ste zlate, tiez by som predsa len skusila prirodzeny porod 🙂

miamia3
2. mar 2011

mne povedali v 37 týždni na sone že chlapec má okolo 3500g, narodil sa o tri týždne a tiež som sa tohto bála že bude velký, mal iba 2700g. Druhá mala pri narodení 3500g. ˇˇZiadny rozdiel som pri pôrode necítila, môžu sa teda aj mýlit a bábatko je menšie ako povedali.

katusradus
2. mar 2011

céra 3750g a syn 4300 oboch prirodzene a tiež som nebola VOBEC otvorená

tinnka9
2. mar 2011

@leanela prvy 4400g a druhy 4650g - oba prirodzenou cestou 😉

slasima
2. mar 2011

36tt..mi odtiekla voda...maly mal 2900..keby rodim tak ako mam asi by bol tiez velky...hrozila mi sekcia...bo mam uzku panvu..

nini78
2. mar 2011

ja som mala druhý pôrod vyvolávaný, prenášala som týždeň, a tiež som nebola otvorená, až asi dva týždne pred termínom na špičku prsta, čo sa až do vyvolávania nezmenilo. A vyvolávanie bolo rýchlé, najprv čípok na zmäknutie krčka, to som sa otvorila na 4cm a potom mi pustili vodu, a za hodinu a trištvrte od nástupu kontrakcií bol malý na svete 😉 a mal 3900g a 51 cm. Porodila som ho úplne v pohode len 4 stehy som mala 😀 . Prví syn mal 3160g a 49cm. A tie odhady ohladne váhy miminka, mne na poslednom sone dal odhad že má 3500g čo bolo v 36tt. takže neviem.

sisinka76
2. mar 2011

@leanela zabudla som dopisat 😀 - porodila som v 41.tyzdni, tiez som sa vobec neotvarala, na poradni mi povedali, ze ako neporodim do 3 dni, tak ma hospitalizuju a vyvolaju porod. a maly sa asi zlakol, lebo hned na druhy den doobeda zacali kontrakcie a poobede sa narodil 🙂

slasima
2. mar 2011

skus doma s manzelom vyvolat porod...spermie obsahuju to co vyvolavacka...a ked to da manzel tam kde ma 😕 ...mozno trosku posuniete podod nam sa to hnedka na 1x podarilo..a to sme ani necheli...ze to tak trva tyzdne 🙂 a tak...aj tak dobre..maly je OKčko vsetko prebehlo v poriadku...porod bol v pohodicke

basika
2. mar 2011

dcéru som porodila v 41tt a vážial 4410g a 57cm, a nebola som ešte otvorená poriadne ani po vyvolávaní v deň pôrodu na obed, narodila sa o 16:50 nakoniec v ten istý deň.

leanela
autor
2. mar 2011

@miamia3 fakt si necitila rozdiel? Pretoze uz pijem malinnik ostosest aj lanove semienko mam aj homeopatika a vsetko usilie zmarit sekciou by ma sklamalo. Vela robi aj psychika preto tu zbieram odvahu 🙂

mimkao
2. mar 2011

moje najťažšie dieťa malo rovných 4000g v 38 tt, prirodzenou cestou.

magimary
2. mar 2011

@leanela prvý syn v 42tt ako 4150g-ový prirodzenou cestou, absolútne som sa neotvárala a i tak "prešiel"... 😉 dokonca, nielen že bol váhovo veľký, on mal ešte aj veľkú hlavičku 😝 😅 , ale ako povedal lekár (po tom, čo ma "ručne" otváral): "nebojte sa, mamička, to pretlačíme!".. 😅 😀
keď ho napokon videl po pôrode, aký je veľký, tak bol aj sám prekvapený, že sme to predsa len "pretlačili"...

kalifa28
2. mar 2011

@leanela vyvolavačku ti ale nedaju, kedže si mala prvy porod sekciou... moja mala 4400g, žial no neporodila som ju pre jej velkost, takže CR ☹

leanela
autor
2. mar 2011

@slasima urcite vyskusame tuto metodu 😵 len co pride z tyzdnovky domov bodaj by sa to aspom trosku pohlo 😵

dadis
2. mar 2011

@leanela spermie mne vobec nepomohli.. 😖 ...prve dieta som mala cisarskym, druhe som sa tiez chystala prirodzene, ale kedze na ultrazvuku v 39tt vyzeralo dost velke (okolo 4kg), tak som isla na planovany cisarsky v 39tt..pretoze ratali, ze do terminu este vyrastie a ak by som prenasala ako pri prvom dietati 2tyzdne..tak si neboli isty, ci to materncia po cisarskom vydrzi..no nakoniec Saska mala iba 3250g...dost sa ten ultrazvuk zmylil, kludne som si mohla pockat na prirodzeny porod...ale clovek pocuva doktorov a boji sa riskovat...

leanela
autor
2. mar 2011

@kalifa28 Ved práve, ale dr povedal ze mi vyvolavacka pomoze ak k tomu bude zodpovedat nalez cize asi az ked budem trochu otvorena pripadne mäkký krcok. Zial prve bolo sekciou a som ako prvorodicka tak som zvedava ako to dopadne.

norikk
2. mar 2011

ja som po 36 hodinach porodila 4kiloveho buka 🙂 spontanne,ale cely porod som doslova ziapala ze chcem cisarak, no nevyhoveli....a ja mam len 164 cm, 53 kg

magimary
2. mar 2011

@dadis veru ani mne!!!ani najmenej...a tak sme si to pekne "potiahli" až do takého vysokého týždňa tehu 😝
najhoršie bolo to čakanie

leanela
autor
2. mar 2011

@dadis Presne tak, mrzi ma ze to sono len skresluje a potom sa nevieme rozhodnut. Aspom by nam nemali hovorit vahu lebo sa len vylakame a psychika robi svoje. Ja som sa pri prvom zo strachu ani len neotvorila 😨

saza007
2. mar 2011

narodeny 40tt+2, tesne pod 4kg, 56cm, prirodzeny porod bez nastrihu/natrhnutia 😅 😀

dadis
2. mar 2011

@leanela ja som mala prvy cisarsky kvoli tomu, ze 2tt po termine, krcok pevny, neotvoreny, vyvolavacka ziadny efekt - len mierne menstruacne bolesti, zmeny na krcku ziadne...tak som isla cisarskym, maly mal 4kg...s touto anamnezou a nalezom na ultrazvuku pri druhom dietati to uz "vzdali" v 39tt, ani my uz vyvolavacku nedavali, rovno som isla na salu...

miamia3
2. mar 2011

leanela necítila som rozdiel, ked sa narodil chlapec čakali sme všetci 4kg chlapa a to taký cíbik malinký, druhé som čakala že bude menšie, velmi ma prekvapilo že mala 3,50 , pri prvom som mala aj viac štichov, nevjem prečo ked bol menší.

tintinka
2. mar 2011

syn mal 3,82 kg a nesiel von, vytiahli ho kliestami..dcerka 4,28 kg a uplne v pohode (mala ale mensiu hlavicku ako syn)

bihan
2. mar 2011

4030g/50cm a 4060g/51cm - obe prirodzene a obe bez nástrihu a natrhnutia hrádze.

leanela
autor
2. mar 2011

@bihan fíha to vaazne 😵 super tak to by som prijala 🙂 co si cvicila s epino?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre