Ako je to so sexuálnym životom ženy po pôrode?

mahalo
6. dec 2011

Caute mamicky, rada by som sa od vas dozvedela ako citite milovanie po porode. Od mami som totiz vzdy pocuvala, ze ked raz porodim, tak to uz nikdy nebude ako pred tym. Potvrdite, alebo vyvratite mi toto tvrdenie? Da sa vagina raz do "normalneho" predporodneho stavu, alebo ostane uz na stalo uvolnenejsia? Vopred dakujem za odpovede ;)

mahalo
autor
6. dec 2011

@irriss hej o take nieco presne ide..sorry za meskanie, ale tiez mam problem s netom..kazde dve minuty mi padne, cakam na reklamaciu uz treti tyzden 🙄

mahalo
autor
6. dec 2011

@sisaha tak nehovorila ti asi preto, ze si sa nepytala 😉 ja viem o maminich porodoch teraz uz viac nez si sama pamata..z tolkejo dlhorocneho vypocuvania z mojej strany 😉 som velmi zvedava aj na detailne blbosti uz od mala 😉

irriss
6. dec 2011

@mahalo
Jeste mi prozrad...to s tou maminkou..vzdy jsi pocuvala od mamy, ze to bude po porode ine a uz ne nikdy ako predtym..
To jako horsi nebo lepsi? Zvlastni tema mezi matkou a dcerou 😉 Zvlastni a obdivuhodne. 🙂
p.s. Mne zasivali... 😉 muj syn mel temer 5 kg a 56 cm..neslo jinak 😉

mahalo
autor
6. dec 2011

Hovorila ze horsie, ze bola o dost necitlivejsia a neupravilo sa jej to.
Mama mi hovori vsetko ako svojej najlepsej kamaratke 😉
Wow pekny macek! Super 🙂

irriss
6. dec 2011

@mahalo
Co nazyvas "detailne blbosti" (?!) to jako jaky je rozdil mezi vaginou pred a vaginou pod? 😨 😨 😨 😨 😨

alabama0011
6. dec 2011

@mahalo Mne sa najviac pacila hlaska mojho dokiho "no viete, uz to nebude to co to byvalo" 😀
viac sa k tomu asi ani neda povedat 😉

irriss
6. dec 2011

@mahalo
aha..nejlepsi kamaradce.. to jako jestli citi "tatku" lip nebo hur? 😨 😨 😨 😨
A to Ti bylo kolik, rikas, ze jsi zvedava na "detailne blbosti" uz od malicka....😉

mahalo
autor
6. dec 2011

@irriss nie to nebolo k teme..myslela som to tak, ze som prirodzene zvedava a pytam sa aj vtedy ked uz ini nemaju otazky..niekedy az do nepodstatnych detailov pre niekoho to su blbosti 😉
tamu temu nepovazujem ani nahodou za blbost 😉

irriss
6. dec 2011

@mahalo
V zadnem pripade to neni blbost, tato tema...tato tema je bohuzel az prislis realna.. 😉

mahalo
autor
6. dec 2011

@alabama0011 no ved to som myslela, ci to je tak ? 😉 uz som pozerala aj zakroky u chirurga..nieco ako spevnenie, ci zuzenie posvy. To iba tak nahodou..teraz o tom takto dopedu rozhodne nejdem uvazovat..ale pripadne keby mal niekto tuto skusenost, napiste 😉

irriss
6. dec 2011

@mahalo
pokud se ti bude snazit doktor pomoci..."odlozi vetsinou" tuto upravu na obdobi pri dalsim porode...ale vzdy zakrok povoli (povoli svalstvo)...a rodit kazdy rok (kvuli zakroku)se Ti zrejme chtit nebude 😉

bobocka
6. dec 2011

@mahalo no je pravda,ze pred porodom a po porode je to u mna rozdiel.pred porodom to bolo super a teraz parada fantazia 😉 fakt ,ja neviem ci s porodom prisiel aj novy prah citlivosti,no stazovat sa nebudem 😀 manzel sa tiez nestazuje 😉 rodila som naturalne,nastrih,stopkanie.

egyptanka
6. dec 2011

je mi jedno ci sa tu jedna o zart alebo nie, ale urcite doporucujem cvicit cviky na spevnenie panvoveho dna a ja mam dojem, ze po porode je to lepsie a nie horsie ... a to som rodila cisarskym.

irriss
6. dec 2011

@egyptanka
cisarskym se vyhnes vnitrnim zakrokum pri roztrzeni u porodu 😉

mahalo
autor
6. dec 2011

@irriss to si uvedomujem 😉
no tatku citila tak, ze skoro necitila vobec.
A opakujem ze tie detailne blbosti sa netykaju tejto temy a ani v rozpravach mojej mamky..to na margo toho, ze som casto pocuvala od kamaratov, ze booze teba zaujimaju take blbosti...;) prelozila by som to - drobnosti - detaily.

bobocka
6. dec 2011

@egyptanka tie cviky odporucujem hlavne koli udrzaniu mocu.teda ja pri dalsom uz cvicit budem,lebo po porode sa mi nedalo ist na malu,tak ma nacievkovali a par tyzdnov po porode som mala problem s udrziavanim mocu.potom sa to upravilo a problem zmizol.ale myslim si,ze keby som cvicila,tak by to nenastalo,alebo by to malo kratsi a lahsi priebeh.

irriss
6. dec 2011

@mahalo
uz jsme si to vysvetlily🙂..stretly se nase dva prispevky paralelne 😉

mahalo
autor
6. dec 2011

@egyptanka diky presne to mam v plane..snad nebudem len lenosit 😉

mahalo
autor
6. dec 2011

@irriss 😉 🙂

mahalo
autor
6. dec 2011

@irriss to vraj robia hocikedy samozrjeme za poplatok..aj plasticky chirurgovia.

inffinity
6. dec 2011

Je babule jak sem se fajn pobavila pred spanim 🙂 ja si taky nestezuju, zasita jsem poradne dokonce mi prasknul predcasne jeden steh a trpela sem jako kun ale na " funkci " to nemelo vliv 😉

irriss
6. dec 2011

@mahalo
u mne to tak nebylo 😉

mataharyy
6. dec 2011

😀 😀 Stačí si u šití nechat udělat o steh navíc a je po problému 😀 😀
Já teda nevím, ale sex po šestinedělí a ten následnej byl podstatně lepší než před porodem, po druhém porodu se to znásobilo, takže ještě párkrát porodím a budu jak dračice 😎

mataharyy
6. dec 2011

Ještě dodatek, u prvního z povinosti tři vnitřní stehy (měl dlouhé nehty a doktorka si připadala bezprizorní 😀 ), u druhého ani steh a jak říkám lepší a lepší... 😵

anjelicek26
7. dec 2011

@mahalo - toto nemozem potvrdit, pri malej som mala minimalny nastrih, veeelmi rychly porod, dnes ani neviem, kde ten nastrih je, minule som sa snazila najst jazvicku, no nenasla 😅 Druhy porod bol bleskovka, este rychlejsi, ako prvy, potrhanie ziadne.

Prvy sex sme oba razy mali 17 dni od porodu 🙂 Ocistky som mala kratke, u malej len 15 dni a u maleho len 7 dni, tak to nebol problem. Sice najprv opatrne, ale bez bolesti, nas sexualny zivot to vobec neovplyvnilo a nejaky pocit, ze by to tam dolu bolo ine nemam ani ja, ani manzel 😉

cmeliatko
7. dec 2011

@mandragora22 nie 4D ale pre styroch:D

dnes prebiehaju porody uplne inak - na stastie.

cmulinko
7. dec 2011

@mahalo nebudem riesit ostatne prispevky,len tvoju otazku,ktora sa mi na rozdiel od inych tentokrat zda byt normalna...a je mi jedno ako si nazvala nasu ''zenskost'' 🙂 napisem ti len osobnu skusenost...druhy porod som mala normalny a veru mali sme podobne problemiky....ja som skoro necitila nic a ani manzel...potom som zacala robit tie Kegelove cviky a zacalo sa to zlepsovat...cca po 6 mesiacoch sme si mohli povedat,ze sa zlepsenie dostavilo...ale podla manzela dodnes je to citelne trosku ine.

jakavi
7. dec 2011

😀 😀 😀 nikdy to nebude ako predtym moze to byt ale este lepsie 😀 😀 😀 😀 😀

jakavi
7. dec 2011

@cmeliatko ja mam 3 D nie 4 😀 😀 😀

jakavi
7. dec 2011

teraz by sa hodil vacsí a hrubsí kanec ale predtym by to nebolo bohvie co keby bol vacsí a hrubsí taky bol akurat a teraz toto 😕 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre