Ako ste zistili, že rodíte ?

visnacka
8. feb 2019

Čauko baby, ako ste zistili že rodíte ? Rozdiel medzi poslíčkami a kontrakciami ? Odtiekla vám aj plodová voda ?

sono2
3. máj 2019

@zbruna tak to si mala fajn, ja som mala práve od začiatku hneď po 5 o dve hodiny už po 3minúty a trvalo ešte ďalších 8 hodín kým som porodila, tak dúfam, že to pôjde teraz rýchlejšie. dík

sono2
3. máj 2019

@janedoe aj ja dúfam že bude rýchlejší. Ste mali obe podstatne rýchlejšie pôrody

klaudia_kaja
3. máj 2019

Voda mi neodtiekla, no bolesti určite rozoznáš, nie sú to iba menštruačné bolesti ale o dosť silnejšie bolesti

janedoe
3. máj 2019

@sono2 ja inac dufam, ze ak byde tretie, tak mi tiez praskne voda, lebo stale neviem, ako bolia kontrakcie, ked uz treba ist do nenocnice 🤦‍♀️ Po 2 detoch 🤦‍♀️ Kazdy mi hovoril, ze to spoznam, ale....tie porodne som mala zo zaciatku slabsie, ako poslickov a ked uz nabrali grady, ze uz by som vyrazila do nemocnice, tak rodim v aute 🤦‍♀️ Nieto este 2 hodiny cakat, ako mi radila gynekologicka, to by som asi rovno doma. Ved tento druhy bol taky relativne rychly, ze som porodila skoro v sprche, muz musel utekat po sestricku. Najskor co stresujem, ze ma kukali 10 minut dozadu, ale ked ma videla hned som sla na salu. Dokonca maleho hlavicku som si drzala, co sa tak rychlo teperil na svet. Hehe.... krasne spomienky.

mimiqa
3. máj 2019

Jednoducho krce a ktomu jemna krv tiekla zo mna

deti95060810
3. máj 2019

mne neodtiekla plodová voda ani pri jednom ...až na sále, alebo dokonca prepichovali.... pri poslednom pôrode som prišla otvorená na 9 prstov...

nika3136
3. máj 2019

Ja som popravde nevedela, že sú to pravé kontrakcie. Zo srandy som si merala a zistila som, že sú pravidelné každých 5 minút, takže sme išli do pôrodnice.

katka1981
3. máj 2019

Druhy porod zacal tak, ze som mala pocit, ze mam akoby koliku, tak som si varila caj na uvolnenie plynov, kt. mi vzdy zabral, lenze nepomohol. Potom ked som si na WC zbadala hlienovu zatku, bolo mi jasne, ze to nebola crevna kolika, lebo v dn porodu mi odisla zatka aj pri dcerke. Potom sa zacali bolesti stupnovat a ked som mala kontrakcie kazde 2-3 minuty, leteli sme do porodnice. Pravdielne som mala od zaciatku.

lenqua_12325
3. máj 2019

Ja pri oboch deťoch hlasne PUK a už tieklo ako z vodovodu.

sono2
3. máj 2019

@janedoe tak mne to šlo slimačim tempom. Deň predtým ináč absolútne nič. Deň predtým po presných 5 minút tvrdnutie brucha bez bolesti. Normálne som šla spať pripravila sa oholila ešte a ráno od piatej to začalo aj s bolesťou už po 5 minútach. Asi tri hodiny trvalo kym sa to dalo po 2 troch, to sme už šli lebo to už bolo dosť intenzívne teda poriadne😀 to som už na prehliadke riadne vzdychala otvorená na 4 palce no a to bolo asi 10 hodín, šlo to pomaly o 13 mi prasla vodu to už boli kontrakcie tak príšerne že som myslela že mi dotrha kríže. Od tretej som už bola na 10palcov a mohla tlačiť skončilo to presne pred piatou. Takže plných 12 hodín. Dcéra mala skoro 5 kilo takže akoby šlo mnou, sa to nedá ani opísať som prisahala, že ďalšie nikdy 🤣ale ono to mozog zabudne. Takže dúfam, že to bude niečo rýchlejšie.

sono2
3. máj 2019

A rodila presne na termín vypočítaný podľa ms

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre