Aký bol váš tretí pôrod?

mami92
6. apr 2022

Čaute. Mamule tie co už máte 3 a viac detí aký bol váš tretí porod . ?? Ja som mala prvý 13a pol hodinovy a bol hrozný druhý ledva hodinku a pol a ten bol super ale akosi s 3tieho mam strach . Rodím o necelé 2mesiace a čím ďalej tým viac sa bojím

luciah187
6. apr 2022

@sazumak o tak podobny rozdiel, ako ja by som mala. Vdaka za info. Zistujem, ze vsetko sa da, len treba chciet 🙂

luciah187
6. apr 2022

@nika23t rozumiem, dakujem, ze si sa podelila. Ja sa skor obavam toho, aby som to ja fyzicky zvladla. Mam 37. U mna by bol tiez vyse 8 rokov rozdiel. No snad si to telo este pamata a zvladne.

rawmamka
6. apr 2022

@mami92 To je veľmi individuálne, ja som mala prvé dva pôrody prirodzeným spôsobom (rozdiel 6 rokov), oba prebehli bez komplikácií, druhý bol z môjho pohľadu ľahší a aj rýchlejší (od začiatku kontrakcií po samotné narodenie dcérky neubehli ani 4 hodiny, zatiaľčo pri prvom to bolo takmer 8 hodín, pri oboch intenzívnejšie bolesti necelé 2 hodiny, bez akýchkoľvek analgetík, epidurálu a pod.) . No a ten tretí bol akútny cisársky rez (po 3 rokoch od druhého pôrodu), takže úplne iná skúsenosť......

diamond007
6. apr 2022

@luciah187 telo nikdy nezabudne, ja som napr.nevedela že kŕčom po prvom pôrode mení tvar a aj po druhom.... Ďalší pôrod už ho nemení. Telo na to nezabudnem už nikdy že rodilo 🙂

mami92
autor
6. apr 2022

@rawmamka ďakujem.

mami92
autor
6. apr 2022

Ja mam medzi dcérami 6rocny rozdiel a teraz tretí chlapec starsia ma 11 a mladšia bude mať 5r tak skoro na rovnako rozdiely . Obe sa tesia na brata ta najmenšia najviac .

luciah187
6. apr 2022

@diamond007 verim, ze nie. Super, vdaka

nika23t
6. apr 2022

@luciah187 neboj nič, zvládneš v pohode. A potom Ta čaká plno radosti 😉

luciah187
6. apr 2022

@nika23t dakujeem, tak uz len, aby to vyslo. Momentalne robim ovu testy, ale este im kusok chyba.

sazumak
6. apr 2022

@luciah187 Ten odstup je perfektný 🙂 Staršia mala 14 rokov, teraz má 16 a je skvelé, že ani pubertu nemusíme riešiť, lebo ju tá maličká naučila zodpovednosti a starostlivosti. Podobne aj naša prostredná 12 ročná, ona si ju vysnívala...strašne chcela sestričku 🙂 A ja len oddychujem...ani pri jednom dieťati som si tak neoddýchla, lebo sa o ňu bijú, kto ju bude prizerať, chodiť na prechádzky, kúpať a kŕmiť 🙂

nevenka
6. apr 2022

@mami92 prvy 3,5 hodiny, druhy 5 hodin, treti 45 minut, aj to 9 dni pred terminom - vyvolavacka kvoli vusokemu tlaku. Ale to uz som bola na 3 cm otvorena a stacilo vypustit vodu.

luciah187
6. apr 2022

@sazumak strasne by som bola zvedava, ako by to brali moje deti. Trochu si neviem predstavit, ze by sa syn chcel starat, tazko povedat. To mas skvele.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre