Cisársky rez, lebo bábo je otočené koncom panvovým

moninka666
19. feb 2016

Baby som v 33 tt ..malinke je stale otocene KP ..mam taky pocit ze hlavkou ani nebola otocena nikdy lebo na kazdom USG aj na 3D v 20tt bola KP..aj ked mi vraveli ze sa este pretoci nepretocila sa do teraz...mam celkom obavy ci je mala v poriadku ked neche byt prirodzene hlavkou nadol...mam vacsi strach z cisarskeho ako z prirodzeneho porodu....nakolko viem ze dieta a matka sa pomalsie zotavuju ako pri prirozdenom porode..
Neviete o nejakych osvrdcenych cvikoch???aby sa mala pretocila..snazim sa jej aj dohovarat ale stale nic..poradte prosiiiiim 😕

misel0806
19. feb 2016

@moninka666 mne sa mali tiez dlho nechcel otocit hlavickou dolu a uz dopredu ma strasili cisarakom ale nakoniec sa otocil v 36tt. Ale nakonie som aj tak rodila akutnou sekciou mali sa mi nezosuval do porodnych ciest nakolko som nemala v sebe vodu hrozilo ze sa zadusi ale vsetko dopadlo ba vybornu narodil sa mi krasny zdravi chlapcek. Vies s cisarskeho porodu som ani tak strach nemala ako stoho aby bol mali v poriadku. Bola som plne pri vedomi umrtvena od pol pasa dolu vsetko som vnimala kamen zo srdca padol v tej chvili ked mi mali zaplakal no bol to krasny aj nezabudnutelny zazitok. 😀😀

smatka
19. feb 2016

Zlatinko,ja som mala presne to isté čo ty. Od začiatku bola KP,proste sa jej dobre sedelo. Cvicila som cviky ale nepomohlo. Neboj sa je v poriadku. Este sa môže pretocit aj v 38tt aj 10min pred pôrodom.Čo sa týka cisarskeho na dieťa to nemá žiadny vplyv. Akurát matka sa musí šetriť a dávať pozor na rez.V mojom pripade pomohlo čím skôr rozchodit,tým lepšie. Mala som celkovu anestezu.Držte sa🙂

qwertxy
19. feb 2016

existuju na to cviky, mozem skusit, ale uspech nie je zarukov, alebo mne dula vravela aj, zesvitit si baterkou medzi nohy, aby sa dietatko tocilo za svetlom, lebo je prirodzene zvedave 🙂 no asi kadeco sa vymysli 🙂 skus pogooglit a verit, ze sa otoci, mylsi pozitivne, aj ked to mozno nie je jednoduche, ked ma sobavy
zvladnes aj cisarsky rez, neboj sa...na svete su aj matky, co sa dobrovolne rozhodli, ze pojdu na cisarksy rez, tomu ja nerozumiem, no ak si chela rodit prirodzene a proste sa to neda kvoli tomuto, tak s tym vela nenarobis - obaja budete v poriadku 🙂
inak v trencianskej porodnici sa rodi aj KP - osobne si to neviem predstavit - pre mna bolo strasne namahave porodit hlavicku, zvysok vysiel hned okamzite na jedno zatlacenie, ale tu hlavu som tlacila na niekolkokrat a stale nic - osobne by som sa teda uz teraz prirodzeneho porodu KP bala viac ako cisaraku

majba
19. feb 2016

@moninka666 aj ja som tak mala. neotocila sa. vlastne za cele tehotenstvo bola v rovnakej polohe
KP. obcas si kopla do mechura, obcas dala laktovku, inak nic. preto som bola na sekciu. a vsetko bolo v poriadku. je z nej velikanske sidlo. neviem preco sa v brusku velmi nehybala.
tiez som sa sekcii bala ale na prvom mieste bolo aby malicka bola zdrava aby sa jej pri porode nic nestalo. a to prevazilo ten strach. bola som na spinalke. bolo to rychle.

majba
19. feb 2016

@moninka666 a tie cviky. no ja som sa o ne tiez zaujimala a skor som sa docitala, ze ak dieta sa samo nepretoci a nezostupi mu hlavicka do porodnych ciest, tak tie porodne cesty budu proste nezrele a porod bude tazky.

kvietok12121
19. feb 2016

Moj maly bol tiez cele tehotenstvo KP a v den terminu mi urobili sekciu. Nemas sa coho bat, mna to bolelo 2 dni pri vstavani.Urcite by som tak isla opät.

cokololadka
19. feb 2016

Moja starsia dcera tiez bola od zaciatku az do konca KP. Cvicila som cviky,aby sa otocila, aj s baterkou som svietila na podbrusko aby sa otocila za svetlom .Ale nieee, jej sa dobre sedelo. Lekari zvazovali prirodzeny porod,nakolko nebola velka,mala len presne 3000 g. Nakoniec z toho bola aj tak sekcia, lebo mala bola zaseknuta v porodnych cestach,mala vykrutene nohy dohora. Cize ako prve by som musela vytlacit cele telo aj s nozickami. Fuuu... Potom by ale hrozilo,ze sa hlavicka zasekne v porodnych cestach.
Ale vsetko dobre dopadlo,a dnes mam doma krasnu trojrocnu slecnu 🙂
Na tvojom mieste by som este skusila nejake cviky,dalej skusaj mu svietit baterkou,ukaz jej spravny smer😉 Skus jej svietit od pupka pomalicky prechadzaj svetielkom az dole,tym ju lakas ..,.😉 Pekne sa snou rozpravaj....stekli si brusko nizsie , tym jej steklis nozky a nutis ju aby sa otocila.
Este sa kludne moze otocit. Kolegyni sa syn otocil v den porodu,zial z dobrej polohy na KP.
Nebala by som sa tej sekcie,hlavne aby vsetko dobre dopadlo. Neboj sa jazva sa rychlo zahoji.
Drzim palce, nech sa malinka este otoci ✊ ✊ ✊

moninka666
autor
19. feb 2016

@cokololadka svietim jej aj baterkou ale dako ju ani nehne..😑 no uvidime uz len dufat

moninka666
autor
19. feb 2016

Dakujem babule za rady..som troska kludnejsia...neviem sa dockat toho pocitu ked prvy krat zaplace... a este sa chcem spytat je lepsie spinal alebo celkova anesteza?? Mam obavy zo spinalu ak by naaahodou..predsa clovek vsetko pocuje vnima..a ten strach..neni lepsia CA??

margaretka_
19. feb 2016

mne sa malý tiež neotočil a kedže to je naše prvé bábo, tak tiež som musela na sekciu. tiež som sa sekcie bála viac ako prirodzeného pôrodu. ale dalo sa to. pre mňa najhoršie bolo to vstávanie na druhý deň. ale inak bolo všetko ok, malý sa vedel dobre prisávať, mliečko bolo asi trochu neskôr, ako by si malý prial, ale bolo ho dosť. a okrem strašnej migreny či čo to bolo som sa na nič nemohla sťažovať. pár dní sa mi dosť zle vstávalo z postele, ale kým ma pustili, tak v pohode 🙂
ale držím palce, aby sa ti ešte bábo otočilo.

moninka666
autor
19. feb 2016

@margaretka_ dakto pise ze strasne bolesti su po sekcii..po kolkych dnoch zvyknu pustat domov?

cokololadka
19. feb 2016

@moninka666 U nas sa dava len spinal pokila viem. CA sa dava ak sa nahodou nieco zvrtne.

moninka666
autor
19. feb 2016

@majba no mna tiez len sem tam kopne a hlavne lavy bok a sem tam mechur..hlavicku viem ze ma dade nad pupkom a tou len niekedy potlaci hore dole..☺
Nohy si si ako dlho necitila???to musi byt blby pocit ci??

myleontina
19. feb 2016

@moninka666 nas maly bol tiez cele tehotenstvo KP . isla som cisarskym, vsetko prebehlo v pohode, keby bolo dievca, tak by som isla prirodzene pravdepodobne 🙂 po sekcii su naozaj BRUTALNE bolesti , ktore budu trvat este minimalne 1,5 tyzdna, ja som rodila utorok a sobotu som sa vyzobronila domov, mala som spolubyvajucu, ktora ukrutne chrapala, kvoli nej som nespala ani jednu noc a bola som strasne unavena, za inych okolnosti by som sla domov nedelu alebo pondelok 🙂 na tu bolest casom zabudnes, vsetko sa da prezit 😎 co ta zebazije, top ta posilniy 😝

moninka666
autor
19. feb 2016

@myleontina ja cakam dievcatko a dr.povrdal ze ak sa nepretoci asi do buducej kobtroly tak vyzera to na cisar...asi je rizko rodit nozickami aj dievku..viem ze u chlapcekov to byva este viac nebezpecne

lauricka
19. feb 2016

v okoli poznam dve zienky, ktore rodili KP prirodzene, jedna dcerku a druha syna, obe v poriadku, bez problemov. Ale na Slovensku to vsetko rezu zvacsa bez debaty.

alexandra206
19. feb 2016

@moninka666 ahoj ja som prve rodila normalne a druhe som mala ritkou isla som cisarskym a skorej som behala ako po normalno nemas sa coho bat

butterfly333
19. feb 2016

@moninka666 ja som tak mala syna nebol otočeny a tiež sombolanachystaná na cisarky no pred porodom v 37tt sa otočil,no pri dcere to bolo iné ta sa neotočila bola priečne tak sme išliv 37tt cisarskym.Takže sa to vaše malinke može ešte otočit.

angelinja
19. feb 2016

Kks ja nechapem uz toto mozno to tvrdo napisem ale co to je ta somariny ze sa dlhsie zotavuje po sekcii...mala som prirodzeny porod skoro rok som citula cely spodok..maly bol v inkubatore nal skoro 4kg..mama moja ma rodila kp lebo vtedy nemali take moznosti sona a pod a zotavovals sa dlho...naco riesit toto nechapem nic necvic asi jej je tak dobre jak tam je dievca chod radsej kupit nieco babu a nestuduj blbosti

leeenka26
19. feb 2016

Ja by som velmi neodporucala cviky ziadneho charakteru ani ziadne hmaty. Moj bol tieu KP a mal obtocenu snuru okolo krku cize aj sam doktor po porode skonstatoval ze v mojom pripade bolo jedine mozne riesenie cisarsky.

moninka666
autor
19. feb 2016

@angelinja mala by si si prestudovat rizika cisarske a spontanneho porodu..hlavne pre dieta je adaptacia po cisarskom horsia ..spontanny prechod cez rodila aktivuje u novorodenca imunitu a milion dalsich veci ktore pri cisaraku nema..predsa prirodzene je prirodzene..a chcela som radu nie tvoju zlu skusenost..

margaretka_
19. feb 2016

ja som asi čudný prípad, ale u mna bol počas zákroku najväčší problém, že ma bolelo rameno kvôli neprirodzene položenej ruke, ktorú som mala pripevnenú, mi museli na chvilu povoliť. a potom jasne, že to nebolo uplne bez bolesti. mne bolo strašne zle, ked ma postavili. ja som nevedela vstať poriadne, na šestonedelie ma previezli, lebo sama by som nedošla. ale potom mi furt hovorili, že ked mi bude treba lieky proti bolesti, že si mám pýtať. ale mna to fakt tak nebolelo, iba to vstávanie mi nešlo a trvalo dlho, tie lieky som si ani raz nevzala. ráno mi dávali infuzku, tam bolo aj na bolesť, ale večer som si mala pýtať.
no potom prišla tá hlava, nevedeli čo so mnou, to mi zabrali až tretie lieky. a brucho v pohode.
ja som rodila štvrtok, v nedelu už v pohode došlo mliečko. a v utorok ma pustili, to už mi bolo dosť dobre 🙂

mamjka
19. feb 2016

@moninka666 ja sa tiež stresujem pomaličky.....môj má ešte čas no bojím sa či sa pretočí....dr.povedal že ak sa nepretočí má na to dôvod že len asi 3či4% ostanú s hlavičkou hore a že buď je krátky pupočník, alebo omotaný či niečo podobné že preto ani neotáčajú už bábatka tým hmatom nwm akým.....cisarskeho sa bojim jak čert kríža....ale pre drobca všetko 😉 držím palce a daj vedieť ako ste dopadli

angelinja
19. feb 2016

@moninka666 nwbudem sa hadat..poznam aj cisarske a oni v poho...a este som nepocula o pripadoch sekcie po ktorej by boli poskodeni kdezto pri prirodzenom sa to stava.
.....nebudem sa hadat viem co hovorim bud rada ze ta nenutia prirodzene ...ak budes druhorodicka toto nebudes riesit

anakristina
20. feb 2016

@angelinja urcite bude rodit tak ako odporuci lekar.po cisaraku niektore baby nevedia kojit....to je negativum.pre dieta je najlepsi prirodzeny porod.ak je vsak problem nikto nebude riskovat a pojde cisarakom.

mirkaaa80
20. feb 2016

@anakristina niektore baby nevedia po cisaraku kojit lebo nechcu. A nekojili by ani keby rodili normalne. Ja som po 2. Prvykrat som rodila v piatok, v nedelu sa zacalo rozbiehat mlieko a druhykrat tiez, mala som mlieko skor ako baby po normalnom porode. Takze moj nazor len taky, ze kto chce kojit, koji. Viem o com hovorim lebo pri prvom synovi to bol des nez zacal tahat, nechcel sa prisat a nakoniec sme sa kojili 22 mesiacov, druhy ma 18 m a stale sa kojime. Ja by som pri KP jesnoznacne chcela sekciu.

mirkaaa80
20. feb 2016

Nechapem!!! To vazne verite ze ked bude svietit baterkou, ze sa mala otoci???!!!????!!!?? Tak to moze rodit aj KP, ved ked bude verit ze to dobre dopadne...🙂

anakristina
20. feb 2016

@mirkaaa80 pri kp aj ja.aj pri inych komplikaciach kde je len malinke riziko pre malu.take poznam aj ja ze nechcu....normalne sa ti aj priznaju....nechapem.chcem babo ale jest mu nedam....nech si da co chce.strasne.ale myslis ze neni take ze sa neda?moja babka nevedela a rodila v roku 1960.ani svokra nevedela...nechapem co pokazili.

anakristina
20. feb 2016

@mirkaaa80 cudujem sa ze zahumensky odrodil vela kp porodov...je to predsa riskantne.

mirkaaa80
20. feb 2016

@anakristina ja som myslela ze sa dnes uz kp nerodi, ale zase to babatko sa vie otocit aj pocas prebiehajuceho porodu. Ja osobne by som sa toho tak bala ze by som to urcite nezvladla. Inak ja neviem ako by som dopadla, keby som nemala takeho dobreho porodnika. Nechcela som sekciu ale dala som na jeho radu, po dlhorocnych skusenostiach urcite vie, co hovori. A povedal mi pre mna rozhodujucu vec: "nema vyznam silit prirodzeny porod za kazdu cenu, aby sme mamicku maximalne vysilili- ved sa musi potom starat o babatko. V dnesnej dobe je dolezite nielen dieta porodit zive ale aj zdrave." Dlho som sa nevedela s tou sekciou vyrovnat ale ktovie ako by som dopadla kedy rodim normalne. Malo to tak byt 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre