Som v 35. týždni a bábo je otočené koncom panvovým

10. máj 2020

caute kocky. prosim si vase rady a skusenosti. som v 35tom tyzdni a moje babo (dievca) je vzdy oticene koncom panvovym. nikdy nebolo inak. pytala som sa mojej gynekologicky ci mam skusit nejake jogove cviky co som nasla na otocenie.vravi ze nie... ja velmi dobre vnimam jej poziciu a viem ze sa neotaca nikdy neotocila. vo stvrtok mam dalsiu kontrolu. to uz bude 36ty tyzden... bojim sa ze uz pride k tomu ze mi naplanuje pokus o otocenie... neviem. naozaj ako prvorodicka nechcem rodit koncom panvovym to radsej cisarsky a mala urcite nebude. prosim vas. rady skusenost

kiki68
10. máj 2020

Ak sa nikdy dieta neotocilo, tak tam bude nejaky dovod. A nemusis s manualnym pokusom o otacanie suhlasit. Myslim, ze vela porodnikov rodit toto prirodzene nelajzne. O tom sa s nimi pobav a vacsina o tyzden naplanuje na urcity termin cisarak.

1katus1
10. máj 2020

Ja som tiež mala dcérku ako prvorodička otocenu KP robili mi cisársky. Nie je to nič hrozne. Radšej cisársky než by sa mali niečo stať. Pri druhom mi ho robili tiež. Mne nikto ani neplánoval dáke otočenie skratka cisársky a viac sa o ničom nebavili .

pribinak
10. máj 2020

Nepodpísala by som súhlas s otočením bábätka. To nie je žiadna sranda, nasilu otáčať babo v bruchu. Pozri si nejaké videá. Proste príliš nebezpečne.

sunny8
10. máj 2020

Poloha na "mačku" alebo mačací chrbát pôsobí na bábätka tak že sa otočia hlavičkou dole 🙂 počula som o tom a Mne to pomohlo pri prvej dcérke

mariska1989
10. máj 2020

Ešte sa kludne môže otočiť tak ako má..niekomu sa otoci zo správnej na zlú polohu počas pôrodu

autor
10. máj 2020

otocenia som si pozerala.neprislo mi to az tak drsne... uspesnost je okolo 60percent. mozno ma mala dovod preco tak je. mozno ma kratku pupocnu snuru. alebo proste nieco. ono predcasny porod z otocenia sa vyskytuje v 5percentach prioadov a tragicke nasledky z otocenia v 0.24 pripadov. cize 1 z 500.a mozno mam obavy predcasne mozno sa otoci. poznam pripady kde bolo dieta hlavou dole a zrazu sa pretocilo v 37mom tyzdni.. neviem ci vysilujem dopredu ci nie...

limetka55
10. máj 2020

Ja som rodila dcérku KP. Bola som aj na otacani v 38tt, ale neúspešne. Dcérka mala vystrete nohy a preto ju nevedeli otočiť. Kebyže ich ma skrcene, tak by to išlo úplne ľahko. 2 týždne som riešila, či ísť prirodzene alebo cisárskym.. Nakoniec sme naplánovali cisársky, ale nejako som sa s tým nevedela vyrovnať. V deň nástupu do nemocnice som sa ešte rozprávala s Dr a dohodli sme sa na ráno na vyvolavacku.. (nemohla som prenášať, aby dcérka nebola veľká).. Nakoniec mi vyvolavacku ani nestihli dat, večer mi postupne začala odchádzať voda a do rána bola dcérka na svete. Pôrod rýchly, od prvých bolesti cca 7 hodín, posledná fáza, 3 zatlačenia a bola von.. Bez poranenia, bez nastrihu.. 🙂

merilyn1234
10. máj 2020

Cvic mačaci chrbát, kľudne aj niekoľkokrát do dňa, chod po 4... Otočili sa obe moje deti v cca 36 - 38 tyzdni..

mima1
10. máj 2020

Mne otocili min.tyzden maleho. Nikto ma na nic nenahovaral sama som sa rozhodla. Skusila som a podarilo sa. Nechcela som rodit opacne a za cisar som tiez nebola moc naklonena.

katrinq
10. máj 2020

Mojá malá bolá tiež tak , nechcela sa otočit a naplanovali my sekciu... Teraz čakám 2 , a tiež sa neotočila , a som už v 34 tt ...

bosorka2302
11. máj 2020

ja som rodila koncom panvovym a bol to lahky porod

88koalka88
11. máj 2020

ja keď som bola u svojho gyn. naposledy v 35tt tak dcéra tiež bola ešte KP, keď som sa ho pýtala či sa ešte otočí povedal, že jasné, že deti sa otočia aj deň pred pôrodom...že to vôbec netreba riešiť.
A otočila sa mi asi v 37tt, a narodila sa presne v 39tt.
Sestre sa neotočila do 39tt a až potom jej začali plánovať sekciu, dovtedy polohu KP tiež neriešili...

jezefina
11. máj 2020

ja tiez cakam dievca a je kp najprv bolo stale kp potom sa pretocila hlavickou a v 35tt sa zas pretocila kp. Vo stvrtok 37tt mam sono, ci sa nahodou nepretocila hlavickou dole ale ak nie tak budeme riesit ake mam moznosti. Ja som zas nie nadsena z cisarskeho kedze prve dieta slo prirodzenym

evkamotka
11. máj 2020

Mne otocili babo teraz v januari. Na nete sa o tom zbytocne vela huta. Komplikacie su velmi vzacne, benefity otocenia velmi velke. Prijemne to nebolo ale to nie je ani porod :D

coochy
11. máj 2020

jejda urcite sa nenechaj nahovorit na prirodzeny sposob porodu KP, nemam s tym skusenost ale moj gynekolog mi vravel ze nech sa nenecham nahovorit aby som potom cely zivot nelutovala kedze to riziko pre dieta tam je milionkrat vacsie ako pri cisarskom. radsej jednu jazvu ako cely zivot vycitky.

manchester123
11. máj 2020

Mne sa malý otočil posledný týždeň 😁, nechaj to na prírodu. Držím palce

lavender273
12. máj 2020

Ja som bola na otoceni dietata, ale nepodarilo sa. Kočke vedla sa podarilo. 50% na 50%. Mne povedal lekar ze otocenie je 'mensie riziko' ako cisarak. Mlada sa mi neotocila, rozhodla som sa pre sekciu bohuzial. Drzim palce nech sa otoci.

anett52
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anett52
12. máj 2020

tiež som ako prvorodička rodila KP prirodzene a nič lepšie som ani nemohla spraviť pre svoje dieťa. Od začiatku bola KP, nikdy sa neotočila a to sme skúsili, okrem akupunktúry, úplne všetko (cvičenie a rôzne čudné cviky na to určené, mačací chrbát, mexickú bolu, spievanie, púšťanie hudby, svetielko, aromaterapiu, masáže, homeopatiká, aj manuálne otáčanie). Nič, sedela ako Budha, musela mať sakra dobrý dôvod. Môj gynekológ hneď plánoval sekciu, najprv som sa tak aj naladila, ale vnútorne som sa s tým nezmierila a hľadala som možnosti. Našla som veľmi dobrú doktorku v Kochu v BA, ktorá mala asi najbohatšie skúsenosti. Tam sú vlastne všetci naklonení prirodzeným pôrodom KP. A tiež hrozilo že ma budú rezať, lebo 4 dni pred TP malej namerali 3400 g. (KP prirodzene sa môže od 2500 do 3500 g, potom je už veľké riziko). Nakoniec nemala ani 2900g. V tej chvíli to síce tak nevyzeralo, ale s odstupom času môžem povedať, že pôrod ukážkový, bez nástrihu, bez poranenia, bez epidurálky. A keby ma nemonitorovali v polohe ležmo každú hodinu, tak aj rýchly. Takto to trvalo asi 6 hodín. Treba sa ale dobre a pozitívne naladiť, správne dýchať a zodpovedne sa pripraviť (ja som stihla s anibalom ledva 26 cm a stačilo), naštudovať si niečo a byť informovaná. Toto je môj príbeh, ktorý dopadol dobre. Každá ti môže napísať ten svoj, ale rozhodnúť sa musíš ty. Držím palce, nech je to správne 🙂

autor
13. máj 2020

@anett52 dakujem za zdielanie skusenosti. mozem sa spytat na meno doktorky? vies ono mozno je to blba otazka. ja som si o tom studovala. a viem ze babo je pri porode aktivne. a sice ze sa tlaci hlavou a odraza nohami. a mne nejde do hlavy ze ked ide opacne tak ze jak to moze do kelu fungovat... plus som citala o jednom pripade kedy to dopadlo velmi tragicky. malemu sa zasekla hlava a no. aj tam ostala. ja viem ze tragedie sa deju aj pri vaginalnych aj cisaroch ale ta predstava ze je tam zaseknuta hlavkou je hrozna

anett52
13. máj 2020

Bola to Dr. Gocník (Ondačková), ale tá je už tiež na materskej. Odporúčali mi ešte Repaskú, Šebíkovú a ak Ružinov, tak Záhumenský. Tiež som hrôzostrašné veci, aj nejakú bakalársku prácu pôrodnej asistentky. Keď som zistila, čo všetko do mňa musia strčiť aby dostali dieťa von a nástrih dobre že nie od brucha po chrbát, tak ma prešla chuť rodiť. To sú ale prípady, keď je dieťa uložené bokom alebo má jednu nohu pokrčenú. Vtedy sa normálne rodiť nedá. Inak KP (ak je v správnej polohe) nie je dôvod na cisársky, len u nás sa to prezentuje ako ťažký pôrod, lebo naši lekári s tým nemajú skúsenosti, radšej ťa pošlú pod nôž. Tým pádom sa ženy boja a oni nemajú kde chytať prax. Začarovaný kruh. Môj doktor mi hovoril, že len raz sa dal nahovoriť na prirodzený KP od pacientky a nedopadlo to dobre. Nebolo mi všetko jedno, asi 2 týždne sme len lietali a rozhodovali sa. Ale od kedy som spravila rozhodnutie, pevne som si za tým stála a nemyslela som na nič iné. Celá rodina má odhovárala a tŕpli, nakoniec som bola za hrdinku 😎 Tie, čo to opisujú ako ťažší pôrod, je asi preto, lebo keď ide najprv hlavička ktorá je tvrdá, lepšie roztiahne s pripraví pôrodné cesty, zvyšok tela už ide ľahko. Ale ja ti neviem, ono ak je v poroditeľnej polohe, tak je to jedno. Nie je to med lízať, porodiť s nejakým úsilím to aj tak musíš.

limetka55
13. máj 2020

@anett52 Presne aj u mňa tak. Tiež som rodila v Kochu. Mala som naplánovaný cisársky, ale konzultovala som to s viacerými doktormi a každý z nich mi povedal, že som ideálny prípad na prirodzený pôrod KP. Ze to rodia bežne a ze vedia, ako na to. Musim povedať, že som rada, že som sa nakoniec rozhodla rodiť prirodzene.. Bolo to rýchle, bez poranenia a mame aj s manželom krásny zážitok z pôrodu. Tiež som cvicila s anibalom. Nacvičila som 28cm a stačilo. 🙂

susanna2020
9. feb 2021

@mima1 ahoj môzem sa spytat bola si prvorodicka a maly bol stale hore hlavickou?dakujem

mima1
9. feb 2021

@susanna2020 uz druhe. Prveho som mala dobre a 2sa otocil opacne ani neviem kedy.

susanna2020
9. feb 2021

@mima1 môj je stale opacne😞

mima1
9. feb 2021

@susanna2020 mozno ma este sancu. Moj uz bol maco tak uz by to sam nedal sam

susanna2020
9. feb 2021

@mima1 uz tomu moc neverim, naposledy mal 2,8kg a to som bola v plnom 35.tyzdni...a citim ako ma tlaci hlavickou pod pravym rebrom asi uz ani nema miesto na to...

mima1
9. feb 2021

Ja uz ked som isla na obrat uz odhadovali cez 3,5 kilecka 🙈 a bolo to teda brutal ked ho otacali🙈
@susanna2020
Skusala som snad vsetko mozne aj nemozne co som nasla na nete ze mam chodit po 4 ze tak sa otoci no isto

susanna2020
9. feb 2021

@mima1 aj ja skusam cvicit ale ziadny ucinok:/bolo to bolestive to pretacanie?kolko to trvalo?ja som len citala ze ked je dlhodobo tak otoceny ze mozno ma na to dôvod, lebo u mna akokeby stale bol takto hore hlavickou...

mima1
9. feb 2021

@susanna2020 @susanna2020 no prijemne to nebolo. Tym ze otacali dvaja dr dost to bolelo lebo jeden posuval hlavu jeden zadok a teda tlacili hrozne. Moj bol pri tom a povedal ze ked to videl ze hruza ze on by to vzdal hned. Ja som teda predychavala. Museli to skusit na dva krat. 1krat sa to nepodarilo vysmykol sa a sadol si nazad a to ho mali uz priecne cez brucho. Nechali mi 10minut pauzu a potom prisli zas skusit. Otacali cca do 5minut viac nie na jeden pokus. Predtym ma zmonitorovali a aj pocas otocenia snimali sonom maleho ako je. Hned ako otocili hned ma znova napojili a dali mi infuzku a ostala som cez noc v nemocnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre