Mali ste migrénu po cisárskom?

radkatt
6. mar 2014

ahojte, chcem sa opytat mala niektora z vas migrenu alebo strasnu bolest hlavy po CR.? Ja som po prvej sekcii mala teda strasnu bolest hlavy...poradte ako sa pri druhom CR tomuto vyhnut...dakujem 🙂

stanislavao
6. mar 2014

mali ste sekciu v lokalnej analgeze? to je vraj pri tomto sposobe normalne. mne povedal moj porodnik, aby som si dala celkovu, lebo po epiduralke byvaju casto priserne bolesti hlavy.

patkobo
6. mar 2014

ja som teda migrenicka a teda poriadna .. migrena 2-3x do tyzydna a paradoxne po cisarskom v spinale ma hlava nebolela vobec .. takze je to individualne

martina05
6. mar 2014

mne na to odporúčili kofeín....kuriozne pre kojacu ale pár pohárikov kofoly mi pomohlo....nechápem to do dnes...

nigguska
6. mar 2014

Rodila som najskor klasicky s dvoma davkami epiduralky a potom ma hodili do celkovej na akutny cisarak a vobec ma hlava nebolela....

renca55
6. mar 2014

Mala som....dostala som na to infuzku, lebo nic nepomohlo, nevedela som ani o dcérke starat. 😖

mimiatomi
6. mar 2014

musíš piť pepsi colu NIE coca colu hned ako ťa prevezú zo sály na izbu. mne to odporučila moja lekárka ale aj anesteziologička. sestričky mi vždy naliali do pohára a dali mi hadičku aby som mohla piť. ešte pred pôrodom som rýchlo volala mužovi aby mi doniesol pepsi colu. A čo je najdôležitejšie nesmú s tebou hýbať 24 hodín. Potom nebudú žiadne bolesti.

ivetlo
6. mar 2014

Ja som po dvoch CR, oba som mala lokalkou a nemala som bolesti hlavy. Kocka co ležala vedľa mňa na jis-ke mala po CR tiež bolesti hlavy a sestričky jej aj kávu uvarili. Chuda až grcala. Mi jej bolo ľúto

andiekens
6. mar 2014

baby, bolest hlavy po sekcii absolutne nesuvisi s migrenou.. suvis prave s lokalnou anestézou, teda spinalom, ktory vam bol pichnuty. predist sa mu neda nijako, proste sa to stava. odporúča sa na to kava, kola.. kofeinove tabletky proti bolesti..

sutiakova
6. mar 2014

ja som mala celkovú anestéziu a nebolela ma hlava. Iba hrdlo ma trochu bolelo po intubácii.

casdante
6. mar 2014

suhlasim s @andiekens, bolest hlavy suvisi s lokalnou anesteziou. Mne sa tak to pichli spinal pri laparoskopii, podvedome som sa mykla a problem bol na svete. To mi sposobilo potom velke bolesti hlavy, musela som byt 72 hodin po zakroku v polohe lezmo, mohla som ist len na zachod. Samo sa to potom zahojilo.Ten vpich do nespravneho miesta sposobuje unik tekutiny , ktora sposobuje bolest hlavy.
Ak nepomoze ani takato metoda, niekedy do miesta povodneho vpichu urobia dalsi vpich a miesto sa vyplni krvnou zatkou.
Mam uz za sebou dalsie dva cisarske a tam som si uz dala velky pozor a snazila som sa pri spinaly nemyknut. Hlava ma uz potom samozrejme nebolela.
Pri tej laparoskopii ale islo o taku bolest hlavy, ktora sa zhorsovala vzdy , ked som sa postavila. Vtedy tam bol totiz vacsi unik tej tekutiny.

euka210
6. mar 2014

ja som mala 2SC ale ani pri jednom ma nebolela hlava, hoci colu som mala prichystanu...stale ju potom vypil mm. Da sa i kava.

jabadaba
6. mar 2014

nemala som ziadne bolesti. Mala som spinal, dobre pichnuty, od toho to cele zavisi. Nasledne som si este davala bacha na prudke pohyby hlavy na posteli, pila som vyprchanu Colu. A nist. Plus som trvala na atraumatickej ihle, ktora je specialna tym ako je zakoncena a spravi v mieste vpichu uplne ine poranenie ako klasicka do sikma zrezana a hruba ihla, bezne pouzivana. Tuto ihlu mi tu poradila Latvia. Ja som nasledne na nej u lekara trvala, ze toto chcem. Zda sa, ze svoje slovo dodrzali, fakt ziadna bolest a toho som sa obavala najviac.

mariakovacova
6. mar 2014

po celkovej anesteze nie,ale po spinálke strašne asi až týžden

alla24
6. mar 2014

Myslim ze to zalezi od viac faktorov ale hlavne od toho ako ta pichnu. Mna hlava vobec nebolela a citila som sa fajn 😉

katusap
7. mar 2014

tiez ma po spinale nebolela hlava vobec a to som lezala len 9 hodin, potom som isla na nohy, ale za tych 9 hodin co som lezala som vypila ai 4 litre vody - doporucila mi to anesteziologicka, ze treba vela, vela pit po spinale, aby sa vyrovnali tekutiny v tele, tak asi na tom nieco bude

moon1979
7. mar 2014

mala som dve sekcie, prvá v celkovej, druhá spinál, ale ani raz som nemala migrénu a to som neležala bez pohybu ani po spinály ... je to asi individuálne, pokial trpíš migrénami aj za normálnych okolností, asi sa tomu nevyhneš ... ale vraj sa odporúča kofeín (postačí aj cola) 🙂

lilysk
7. mar 2014

Ja osm bola v celkovej anesteze a nemala som nic a baba vedla mala spinal a bolo mi jej fakt luto ☹

zewa11
7. mar 2014

Tak tohto som sa najviac obávala kedže som migrénová-respektíve bola som-už je to OK.Ani pri celkovej ani pri spináli som nemala .......... 😉

deni73
7. mar 2014

Žiadnu bolesť hlavy som nemala po spinále, pila som veľa vody a kávu dvakrát denne. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre