Mám krásny zážitok s manželom pri pôrode

sisa29
29. aug 2007

Chcela by som sa s Vami podelit o svoj najkrajsi den v zivote.S manzelom sme boli rozhodnuty od zaciatku ze si tento krasny den vychutname spolu.Hned ako mi odtiekla plodova voda prisiel manzel zamnou do nemocnice.Boli sme na tzv.cakacke kde sme predychavali spolu kontrakcie,prechadzali sa a sprchovali.Kontrakcie som mala kazde 3 minuty a stale to neslo.Manzel ma masiroval a snazil sa ma rozveselit.Nakoniec doslo k tomu najhlavnejsiemu manzel mi stal pri hlave pomahal mi dychat a utieral mií pot s cela.Mne stacilo len vedomie ze je primne a ze ma drzi za ruku.Ked prisla na svet nasa Ninocka tak samozrejme isiel hned za nou.Najkrajsi pocit bol ked som ho zbadala medzi dverami s malim uzlickom v ruke a po tvari mu stekali slzicky stastia.Bol to krasny zazitok

loren
11. jún 2009

ahojte ja budem mat onedlho dalsie dietatko no neviem ci chcem manzela pri porode mam protichodne pocity pri prvom mal byt aj bol ale doktor cakal komplikacie ktore nastastie neboli a kedze tam bola aj moja mama tak ostala len ona pri mne povedal ze len jeden tam moze s nich byt mama je zdravotacka a poznaju ju tam ale o to ani nejde ja ked som mala kontrakcie nezniesla som kohokolvek dotyk bola som na izbe a moja spoluleziaca ma chcela upokojovat a tak ma hladkala bolo mi to neprijemne ale nemala som jej to srdce povedat nech sa ma nechyta 😉 no a pri tlaceni mi velmi pomohla mama opakovala vsetko co vravel doktor utierala ma ovlazovala usta a povzbudzovala a ja som bola rada ze je tam prave ona aj ked som naozaj chcela manzela najprv myslim ze by som sa hanbila pred nim tak fucat a robit vsetky tie grimasy pri porode aspon taky pocit som mala proste ze by som sa ovladala na ukor tlacenia tak teraz neviem koho tam mat a este si myslim ze on by bol sice pri porode rad ale by len trpel ticho so mnou maximalne by ma podopieral ale koli lekarovi by bol ticho aby nevyrusoval a ja budem potrebovat slova povzbudzujuce tak co robit 😒

magdal1
11. jún 2009

ahoj Loren, ja som mala pri 1. dietatku mamu pri porode, pri druhom bol manzel - bolo to velmi dobre, bol kludny, masiroval mi krize a opakoval po lekarke ako mam tlacit a dychat, teraz cakame 3. a asi bude musiet zostat s nasimi detmi,pretoze rodiscov nemame blizko, rada by som ho vsak mala pri sebe, preto som sa rozhodla zajednat si dulu, urcite by som nechcela byt sama, takze, kto Ti najviac pomuoze a Ty sa pri nom citis dobre, toho si vyber

ladywitch26
11. jún 2009

ja som rodila v irsku a tu je uplne normalne, ze je niekto pri mamicke. vacsinou je to teda buduci otecko.uz to beru tak automaticky,ze dokonca v tehu knizke je kolonka,ze kto bude pritomny pri porode. mne muz velmi pomohol, hlavne kym som este na izbe rozdychavala kontrakcie. medzi nimi sme sa rozpravali a ked prisla kontrakcia,tak som sa len zaprela onho,kym nepresla. mal potom sice nejake modriny,ale pretrpel to statocne 😀 no a na sale som uz vnimala menej, lebo som ako ulavu od bolesti mala mix plynu, taky oblbovak,ale aj tak mi dobre padlo jeho povzbudzovanie. nebyt jeho, tak pri tlaceni to vzdam uz v polovici, nasa drobculka totizto mala rozmery mensieho macka,co nikto necakal, tak ma dost vytrapila a pri tlaceni som uz nemala ziadnu ulavu od bolesti. kazdopadne, ak tam chce muz ist (lebo su aj taki,co nechcu), tak by som mu nebranila.

lucka1987
3. júl 2011

ahojte. moj manzel tiez chce byt pri porode.. teda nenutila som ho do toho nikdy aj ked som mu naznacila, ze by mi to urcte pomohlo.. a tak povedal ze ak mi to pomoze k lepsiemu porodu tak to nejako "pretrpi" ... pytal sa ma ze co tam bude robit ci muz stoja pri hlavach svojich zien alebo ako.. neviem mu na to odpovedat...
ked sa bude citit zle tak moze odost zo saly nie?? myslim ze najviac mi pomoze ked bude v prvych porodnych dobach pri mne. ved na sale by to uz malo ist rychlo ci? 😕
tak ak mate nejake rady ako to prezili vasi mm, a ako teda akym sposobom vam presne pomahali tak budem rada 😉

damiankad
3. júl 2011

@lucka1987 ahoj...takze ja som dostala bolesti o 21,30 a mm ma odviezol do porodnice o 1,30...tam ho moj lekar poslal domov, ze to este potrva a ze mu zavola..ked budem rodit.Zavolali ho o 7,00 rano, ked som uz mala neznesitelne bolesti, a veeeeeeeeeeeeeeeelmi mi to pomohlo...hlavne povzbudive slova..pretoze som celu noc nespala a bola som strasne unavena z tych bolesti...a ked tam prisiel, hned som sa citila lepsie ako sama...prip.so sestričkou...porodila som o 9,30 a cely cas stal za mojou hlavou,drzal ma za ruku a povzbudzoval ma....a veru som bola rada ze tam bol...a ano keby mu bolo zle moze kludne odist...ta pomoc teda spociva hlavne v jeho blizkosti, ze nie si sama v cudzom prostredi a vo psychickej podpore..co je ta najvacsia pomoc..aspon pre mna bola...len mm sa tesil ze bude pri tom...a hlavne ho do toho nenut!! ak tam nechce byt,vie preco...a ty nebud sklamana ak budes rodit sama...porod je sam o sebe najkrajsim zazitkom prave pre tu maminku...nie kazdemu je prijemne vidiet manzelku trapit sa...radost z dietatka budete prezivat spolocne cely zivot a ak sa mate trapit jeho traumou z porodu...preco sa jej radsej nevyhnut?? ak mas strach zo samoty...bude tam porodna asistenka s nou sa mozes o vsetkom porozpravat....je veeeelmi mila a rada ti pomoze...nie kazdy ma na to povahu...ten moj po porode zavelil ze druhy sa zucastni urcite opat... 😀 takze sa porozpravajte a este cosi...my sme si pred porodom kukli zopar videi na youtube..myslim porodu...tam mm videl ako to prebieha a uistil ma ze tam bude...no neviem ako by to posobilo na toho tvojho... 🙂

lucka1987
3. júl 2011

@damiankad ahoj, dik za info... no ved ho nenutim... kedysi este pri prvom nevydarenom tehu som sa ho pytala ci by bol ochotny byt tam so mnou, ale ze nie na sale.. ze hlavne kym budem napr, v sprche, alebo na fit lopte ( u nas to tak byva ze sa da ist aj s mm do sprchy a tak) noa ze ked pojdem na sal nemusi ist.. a on odvtedy pohotovo ze pojde aj na sal ak sa budem citit vtedy lepsie.. a viac sme sa o tom nebavili.. az teraz dosla taka tema.. lebo svokra donho zacala rypat ze odpadne ze to nie je prenho a podobne... tak som mu doma povedala ze nemusi ak sa na to neciti... no ale chapes.. kde by bola jeho chlapska hrdost.... ze ked to vydrzim ja tak on uz musi isto 😀 a tak chce ist.. mozno si to este rozmysli.. no ale uz aj v praci povedal ze bude chciet potom volno.. tak uvidime.
kedysi davali nahodne v telke akysi porod, tak som to nachval neprepla, a mm este vravel ze to nic nie je sa na to divat... horsie je to prezivat.. tak uvidime 😉

damiankad
3. júl 2011

@lucka1987 nuz tak potom vypada ze by bol schopny sa podielat na tvojej bolesti 🙂 heh zaujimave potom bolo ako mm o tom rozpraval akoby to sam prezival... 😀 a na jednej strane bol smutny ze to tak bolelo ale tak to stalo za to 😉 no tak skus ho vziat na predporodne cvicenia...ktore 1rodicke dost pomozu...ak mate teda kurzy ...ak nie neva..porodna asistenka v rychlosti vysvetli co sa bude diat...a nie je to nic co by jeden chlap nezvladol...ved on rodit nebude....heh...ale fakt je ze to prezivaju viac ako my zeny 😀 a rypanie svokry poznam...aj ta moja rypala...ze ked uvidi krv ze odpadne...mm sa radsej nevyjadril...a tak plati ze najlepsie je vyskusat na vlastnej kozi... 🙂 drzim teda palce nech to dobre dopadne...vam vsetkým trom 🙂

lucka1987
3. júl 2011

@damiankad no mame ale zatial som pol roka na pn, tak nemozem nikam takto ist na cvicenia.. no mm sa stara ked ma nieco boli .. ako pan doktor a uz studuje na nete co by mi tak pomohlo... ked som nachaldka v 1 trimestry som mala horucky sak som aj v nemocnicci skoncila s krvacanim potom.. a dosla som stale som bola chora.. tak prisiel z lekarne a kupil mi homeopatika a sirupceky za 35 eur 😅 ze hadam mi to pomoze...
no ani moj sa nevyjadril ked tak svokra rype.. ona si strasne mysli ako pozna svojho syna..a le prd.. nepozna ho vobec... moc sa do nich nestarala, len ked mali vyplatu ze kolko a kolko daju do domu 😀
ak si to mm rozmysli, jsne ze mi to bude luto.. ale nebudem ho nutit
tak to musleo byt veru zaujimave.. ked tvoj mm o tom rozpraval 😀 fakticky to vedia prezivat.. uvidime ako dopadneme my.. tak dik za info 😉

velkocica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre