Používame cookies. Viac informácií tu. OK
marya
30. mar 2012

@iwesska kazdy porod je iny, takze vobec sa nemusi opakovat to co sa udialo pri prvom 😉 ale zas urcite existuje pravdepodobnost, ze ak si sa neotvorila pri prvom, moze sa to opakovat, toto je naozaj indikacia k CS ktora sa zvykne opakovat ( na rozdiel od cs, ktory sa vykona pre zlu polohu babatka alebo pre nedostatok kyslika,... ).
Ale hlavne je mysliet pozitivne, pri druhom moze byt vsetko inak, a v kazdom pripade Ti prajem krasny prirodzeny porod a hlavne zdrave babo, co je najdolezitejsie 😉 ( neda mi nedodat, ze mam kamosku, ktora rodila 2x CS, oba razy mala babo KP, ale je jej to uplne jedno, lebo druha dcerka ma razstep chrbtice ☹ a dala by cokolvek za to, len aby bola zdrava, sposob porodu je pre nu uplne nepodstatny.....takze chapem, ze chces rodit normalne, ale nezneprijemnujme si zivot zbytocnymi starostami a tesme sa z toho, co mame 😉 )

januska191
30. mar 2012

@iwesska ja som presne ten pripad ako ty. Pri prvom dietatku som sa tiez neotvarala, vobec, este som prenasala, ale nic nepomohlo. tiez mi nakoniec robili akutny SC, kedze maly mal uz zle hodnoty. Pri druhom dietatku som v 38. tyzdni zacala mat pravidelne kontrakcie od polnoci, do nemocky som sla rano o 7, zaco ma doki pekne zjazdil, ze preco som tak dlho cakala uz po cisarskom.. Dali mi vyvolavacku, aby som sa rychlejsie otvarala, teda aby boli silnejsie kontrakcie a cakali kym sa zacnem otvarat. Lenze samozrejme sa to nedialo a ja som uz akosi vedela, ze sa neotvorim a takto som to pretrpela az do 15.30, kedy mi konecne ten cisarsky spravili. Zazitok z druheho porodu otrasny, mala bola pridusena, mala apgar 4, museli ju ozivovat. Este sa mi prisli nakoniec aj ospravedlnit, ze tak dlho cakali, totiz rana po prvom cis. sa pretrhla a keby cakali este dlhsie, podla ich slov, by to dopadlo katastrofalne pre mna aj dieta. No nechcem uz na to mysliet.
Ale zase na druhej strane musim povedat, ze som sa zotavila naozaj rychlo, urcite lepsie ako po prvej SC. Uz na druhy den som bola v pohode, sama som nechapala, ako keby som ani nebola operovana.

ada274
30. mar 2012

@iwesska tak tvoj pribeh je takmer navlas rovnaky ako moj, s tym rozdielom, ze mne zacala plodovka odtekat v 36. tyzdni. Mne nedavali na rozbeh porodu nic (kramare v ba), kontrakciu som nemala ani jednu, ziadne bolesti brucha proste nic co by nasvedcovalo tomu ze rodim okrem unikajucej plodovej vody. Po 36 hodinach to ukoncili a malu mi vybrali v celkovej narkoze. Dakujem, ze si otvorila tuto temu, tiez ma zaujima. Druhe dieta by som chcela riadne donosit a obavam sa aby sa situacia nezopakovala.

kiwi82
30. mar 2012

ahojte dievčatá, moja skúsenosť bola trošku iná ale mala čosi spoločné. Rodila som takmer na termín, kontrakcie boli riadne a som sa neotvárala, mala som už zelenú plodovú vodu a dr.ma nechal rodiť prirodzene, 3krát oxytocín a iba pomaličky som sa otvárala, prosila som ho, nech mi urobí cisarák, nechcel,.... rodila som12 hodín. bola som totálne vyčerpaná, aj manžel, ktorý to celé spolu s nami vytrpel na sále. malá sa ale nahltala počas toho dlhééééééého pôrodu infikovanej plodovej vody a skončila na detskej jiske na umelej ventilácii v kritickom stave. chvala Pánu Bohu sa z toho dostala bez následkov. ja by som v tedy dala všetko za ten cisarák. a aj ked budeme čakať druhé bábo, nebudem sa brániť cisaráku, možno ani plánovanej sekcii, len aby to bábo neohrozilo. sama neviem, prečo som mala tú plodovú vodu už infikovanú aj ked som neprenášala.... samozrejme rada by som rodila prirodzene ale ked sa nebudem dlho otvárať nerada by som takto opat riskovala....

dankolucka
30. mar 2012

ahojte dievcata, nechcem rozpisovat detaily, ale prvy porod bol tiez neplanovany CS z dovodu neotvorenia aj po vyvolavackach (tehotenstvo v poriadku a nic nenasvedcovalo komplikacie), CS bol robeny na poslednu chvilu, lebo dietatu slabli srdc.ozvy, narodil sa s apgar 3 v prvej minute, potom sa to vylepsilo, ale 1. rok bol syn vyrazne hypotonicky ako nasledok.
Ked som 2. krat otehotnela, hned sme konzultovali so znamymi doktormi porod a moj gyn. mi odporucil planovany CS, co vobec nelutujem. Vraj sa tento dovod - neotvorenie - zvykne opakovat.

marika6
30. mar 2012

ja som sa tiež pri prvom neotvárala , v 42 tt mi robili cisársky , pri druhom sa to zopakovalo ale to už mi urobili pred termínom, všetci doktori tvrdili že sa neotvorím, a teraz už idem na istotou na CS

mirka285
30. mar 2012

tiez som sa neotvarala pri prvom porode a pri druhom sa to zopakovalo,rozdiel bol v tom,ze pri prvom mi ten cisarak nechceli spravit ani za svet,nechali ma trapit 16 hodin,nakoniec som sa tak potrhala,ze mi trvalo pol roka kym som sa dala dokopy,pri druhom po 10 tich hodinach usudili,ze ten cisarsky spravia a som rada,za dva tyzdne som bola vcelku ok...

vejula
30. mar 2012

@iwesska ahoj. PRvy pôrod cisarsky pre nepostupujuci pôrod. Ja som na rozdiel od teba kontrakcie mala najprv sa dali vydržať, po tom ako mi prepichli plodovu vodu boli na umretie po necely 2 minutach, no napriek tomu som sa otvarala velmi pomaly. Vkuse som bola napojena na monitor,no niečo hrozne. pri druhom si chcem lekara zazmluvniť, žiadne prepichovanie vody ani vyvolavačky a velmi tužim po prirodzenom pôrode. samozrejme ak by bolo babatko v ohrozeni suhlasila by som s cs... ale dufm že to pôjde aj normalne

dadis
30. mar 2012

Pri prvom som bola v 42tt, neotvarala som sa, ani po vyvolavacke, po 6h som isla na CS.
Pri druhom som v termine porodu ziadne zmeny na krcku, dieta vyzeralo velke, rovno ma poslali na CS.
Pri prvom bol probem v tom, ze dieta bolo velke, nekleslo dole a nevytvaral sa prirodzeny tlak na porodne cesty aby sa pripravovali na porod (skracovanie ,maknutie a otvaranie krcka) a vraj mal aj omotanu pupocnu snuru, takze porodnik bol rad, ze sa aj po relativne kratkom cakani po vyvolavacke (od rana do obeda)rozhodol pre CS, pri druhom som to uz tak do podrobna nerozoberala, chcela som ist prirodzene, mala som zaplateny aj epidural, ale riadila som sa odporucanim porodnika na poradni, pretoze som nechcea ohrozit zdravie dietata...mozno by bol prirodzeny porod tiez dopadol v pohode, ale som to uz potom neriesila, rychlo som sa zotavila po obidvoch "operaciach"...urcite mensie bolesti a rychlejsia rekonvalescencia ako po apendektomii...ale porovnat s prirodzenym porodom nemozem...

petruska55
30. mar 2012

@iwesska aj ja ti velmi pekne dakujem za otvorenie tejto temy, tiez som zazila to iste. do porodnice som isla s tym, ze mi pravdepodobne odteka plodova voda, co sa aj na prijme potvrdilo. kontrakcie som dostala hned po prichode na vzdycharen, ale otvorena som tiez bola len na jeden a pol prsta. po 15 hodinach kontrakcii a vyvolavacke doktor usudil, ze by bolo lepsie spravit sekciu, lebo uz sa mu to nepozdavalo (navyse som mala zapal, lebo mne ta plodova voda odtekala pravdepodobne 2 dni, len ja som si myslela, ze to su len tehotenske vytoky, lebo som to mala cele tehotenstvo) nakoniec, ked ma otvorili, tak zistili, ze dcerka mala pupocnu snuru 2x omotanu okolo krku, takze este stastie, ze sme to nesilili, lebo sa mohla udusit...tiez dufam, ze pri druhom babatku to bude bezproblemove, lebo ja by som velmi rada rodila spontanne, kedze z toho mojho porodu mam este stale traumu, bola som nastavena na spontanny porod a ta sekcia ma uplne rozhadzala..musim ale dodat, ze hojenie po sekcii bolo uplne super, ja som uz na druhy den veselo pobehovala po nemocnici, az na ten vyvod, to bolo obmedzujuce, ale co uz....takze urcite, ak pri druhom miminku bude vsetko ok a aj gynekolog potvrdi, ze nie je dovod na sekciu, tak urcite na planovany CS nepojdem..

zuzik1983
30. mar 2012

no ako to tu citam,mam taky pocit, ze sa mi moj prvy porod zopakuje.porod mi zacal v nedelu rano o 5 kontrakciami, ale stale som sa neotvarala, tak mi po 11 hodinach kontrakcii pichli vyvolavacku a prepichli plodovu vodu. ale ja som sa neotvarala stale.nakoniec som som sa uz otvorila a porodila aj tak prirodzene,nebol potrebny cs. ale to az po 35hodinach kontrakcii 😒
takze podla tohoto ako to tu citam, tak asi bude problem s otvorenim aj pri dalsom porode 😒

lulu24
30. mar 2012

Tiez sa pripajam,prvy porod skoncil CS,kedze som sa neotvarala a syncek bol aj dost velky 4,56 kg.Pri druhom riesili ci planovany CS alebo ma nechaju rodit prirodzene (tiez tam bola pravdepodobnost velkeho babatka)nakoniec som porodila normalne,sice uz uz to vyzeralo na dalsi CS kedze som sa zase prestala otvarat asi pri 7 cm,lekar nakoniec pristupil na podanie oxytoxinu(po CS sa ho lekari boja davat,kvoli moznej rupture maternice)Nakonie sa to pekne rozbehlo a porodila som krasnu 4,42 kg dcerku.Vobec nelutujem ,aj napriek 3.stupnu natrhnutia s akym som skoncila.Planujeme aj tretie babo a ak to bude v mojej kompetencii som za prirodzeny porod.Tolko moja skusenost 😉

zuzana76
30. mar 2012

@iwesska neotvorila som sa pri prvom, maximum 4 cm a ani pri druhom, skusali sme prirodzene, otvorna na 1 cm, oba skoncili CS

miskax2
30. mar 2012

@iwesska o tom otverani neviem ale aj som zasa pocula ze ked uz zena prve dieta rodila sekciou nasledujuce porody idu SC automaticky...... somnou bol v porodnici zena co rodila prve SC a druhe chcela prirodzene a sam primar jej povedal ze isto nie.....aj ked neviem z akeho dvovodu musela ist prvykrat na sc....

nibiru
30. mar 2012

fuha baby tak ked to tu tak citam normalne mam obavu ja som pre pomale otvaranie sa porodila 22h. od odtecenia plod.vody na prijme otvorena v nedelu o 17.00 na 2cm potom co mi o polnoci odtiekla plod voda druhy krat zacali kontrakcie ale aj tak som sa neotvarala okolo 9.00 v pondelok mi dali oxitocin otvorena na 4cm mala zacala stracat odozvi tak ho vypli lenze mne ostali neskutocne kontrakcie a tlaky na konečnik a nic stale som sa prechadzala a nic okolo 13.00 som bola otvorena na 5cm o 14.00 na 7cm nakolko sa mi tam mala vyslovene hojdala dali mi dotiect oxitocin a na 3 zatlacenie bola vonku no len o chlp sme sa vraj vyhli cs.pozasivali ma a o 3h. som bola okk az na tu neskutocnu zlatu zilu....ale ked vas tak citam a mala by sa to zopakovat tak si dam urcite epidural a budem sa modlit aby bol porod iny.moja mama mala pri mne cisarky tiez pre nepostupujuci porod a nakoniec este dalsie 3deti cs.

beruska141
1. apr 2012

to sa vam vsetkym tie sekcie zavidim! mne zacala odtekat plodova voda v pondelok o 11, aj kontrakcie som mala, potom prestali, potom mi vyvolavali porod cely utorok, to som mala take kontrakcie, ze som sa po stene skriabala, a neotvarala som sa a neotvarala som sa , kedy nie vtedy na treti den rano o 7 ma ZAS (asi 1000x) prehliadli a ze uz som otvorena slavnostne na 3centimetre, po troch dnoch kontrakcii! tak mi pichli epi, a odvtedy bolo vsetko krasne, mala sa narodila do troch hodin. tak celkovo od zacatia odtekania plodovej vody, kym som drzala malu, som si uzila otrasne silne kontrakcie 46,5 hodiny! neviem preco mi neurobili sekciu, viem, ze dalsie dieta nechcem, uz to nechcem nikdy zazit. nikdy.

santerra
3. apr 2012

uf... tak vidim, že je nás viac takých "neotvorených" 😀

saxana36
3. apr 2012

no fuha, radsej som to nemala ani citat aspon by som nevedela do coho uz druhu raz idem a to som si tiez po prvom porode povedala ze nikdy viac ,ale dobre vieme ze my zeny zvladneme asi vsetko .mne tiez zacali kontrakcie o jedenastej vecer,dali ma na monitor ,otvorena tak na dva prsty a rano o siedmej ma poslali na izbu,ze sa nic nedeje, sťahy prestali a ze zaberam vzdycharen,asi o tri hodiny sa kontrakcie stupnovali,dali rozne injekcie,prepichli plodovu vodu a nakoniec som sice uz z poslednych sil a pomocou zvonu o 13 10 porodila syna.museli ma dva krat zasivat a to tiez ako nibiru nehovorim o zlatej zile.tak sa zacnem na to psychicky pripravovat, da sa to ovplyvnit nejakymi cvikmi,alebo niecim?

gaby21
4. apr 2012

Baby, moj pribeh neotvorenia sa 😝 . Tyzden po termine, zacala pozvolna odtekat plodova voda, to bolo rano, stale som si myslela, ze to este nie je ono, vecer okolo siedmej zrazu bum, bola som cela mokra, tak to som vedela, ze je cas, osprchovala som sa, v klude zavolala manzelovi, nech pride z prace domov, okolo deviatej som dorazila do nemocnice, tam najprv lekar zdrbal, ze preco som cakala cely den ked mi pomaly odteka voda, a ked ma vysetril, tak ma zase zdrbal, za naco som prisla ked nie som vobec otvorena a krcok uplne tuhy 😀 . Ale ze ked uz som po termine, ze si ma tam nechaju, dali mi njekciu do zadku, ze aby som sa do rana otvorila, plus nejake antibiotika, kvoli neustale odtekajucej vade, vraj kvoli moznej infekcii. Celu noc slabe kontrakcie, rano vysetrenie, krcok nepovolil ani milimeter, na ultrazvuku zistili hranicne mnozstvo plodovky, kedze s kazdou kontrakciou nieco vyslo von, dostala som do posvy cipok, ze na otvorenie, cely den nic iba slabe kontrakcie a neustale odtekanie plodovky, ale zase nic, tak so prebdela dalsiu noc, no a na dalsie rano, sup oxytocin do zily, ze to sa uz musim otvorit, tak to boli nenoramalne slehy, kazde dve minuty, po 15 minutach vysetrenie a div sa svete, krcok uplne tuhy 😅 . Ale to uz maly stracal ozvy, tak do piatich minut sam bola na stole a rychlo cisar. Zotavovala som sa velmi dobre, uz na druhy den som behala pochodbe, na treti som uz mala mlieko, po tyzdni som nevedela o ziadnej operacii, bola som uplne fit. Keby bolo na mne cisara beriem znova vsetkymi desiatimi, lebo takto zase neviem co ma caka, sama som zvedava, ci sa otvorim alebo nie, moj dr hovori, ze stale mam moznost na prirodzeny porod, ale to ja nechcem 😖

iwesska
autor
13. apr 2012

@gaby21 No tak to sme mali velmi podobny pribeh s tymi vsetkymi liekmi co nam davali. Az na to, ze ja ani neviem ako kontrakcia poriadne vyzera, co je mi aj luto ☹ Ale si ma aspon potesila, ze Dr. ti hovoril, ze sanca pri dalsom na otvorenie je, lebo co tu ostatne baby pisali, tak ma aj chut na dalsi cisar presla 😒 Mala si stastie, ze si sa tak dobre zotavila, lebo ja som to znasala dost zle. Hoci pri malom som nemala moznost to vnimat, nikdy v zivote nezabudnem na tu nenormalnu bolest pri vytahovani drenu z rany. Som myslela ze lekarovi do drzky kopnem 😀 A cely pobyt v nemocnici ma strasne rezalo v tej rane, nemohla som sa ani vystriet, co sa moja spolubyvajuca tiez cudovala, ze preco, lebo ona si tam hopkala ako zajacik 🙂 Ale najhorsie, co ma asi nikdy trapit neprestane je ten pocit, nemoct si privinut dieta hned po porode a to nekonecne cakanie 24 hod potom bez pohnutia s opuchnutymi nohami a moznosti byt s babom 😢 Zavidim zenam, co maju to stastie porodit normalne.

iwesska
autor
13. apr 2012

@beruska141 Ale neboj...teraz hovoris inak...pockaj o par mesiacov, rokov ako zmenis nazor 😉 Ja som si tiez povedala, ze dalsiu sekciu uz nikdy viac, ale ine to uz asi nebude, podla toho co tu baby pisu a na 95% ju mam istu. Ale ked chceme dalsie, inak to nepojde. Vies co, mne keby niekto povedal, ze keby som mohla este par hodin pockat a otvorim sa, radsej spristupim na tie bolesti ako ist dobrovolne pod noz. Pri plnom vedomi vsetko vnimat...a potom tam bez dietata lezat dalsich 24 hod. bez pohnutia...no, nic prijemne.

iwesska
autor
13. apr 2012

@lulu24 Nooo, ale pri otvoreni na 7cm to uz je ina "malina" ako pri 1cm 😉 To sa ani necudujem, ze ta nechali prirodzene. A pri prvom si nakolko bola otvorena? Lebo je asi rozdiel ked otvaranie aspon postupuje, ako ked si zastuplovana a nic sa stale nedeje. Ti lekari co sa pri mne striedali uz boli na prasky zo mna. Nechapali, ze preco na nic nereagujem a dokonca som si vysluzila prezivku " TA co nechce porodit" 🙂

iwesska
autor
13. apr 2012

@petruska55 No ved to, ze ako niekto pise, ze by bral SC vsetkymi desiatimi, tak ja zas by som tak brala prirodzeny porod. Vsak uz len to slovo PRIRODZENY znamena, ze je to urcite pre telo menej zatazujuce ako operacia. Velmi tuzim zazit ten pocit moct si babatko privinut hned po narodeni a nie tam lezat bez pohnutia 24hod. s 10kg nohami a odratavat kazdu minutu, kedy uz budem moct byt s nim. Pre mna to malo dost zly vplyv na psychiku.

iwesska
autor
13. apr 2012

@ada274 A prosim ta ako je to so sekciou v celkovej narkoze. Tam ked sa prebudis, tak mozes hybat nohami a hlavou? Samozrejme najstastnejsia by som bola keby sa mi druhykrat podarilo prirodzene, ale ked uz sekcia, neviem ci v mojom pripade by nebola lepsia celkova anesteza. Ja som totizto dost precitlivela na nemocnice, lekarov...proste mam strach zo zakrokov a pod. Tuto sekciu som prezila v klude len preto, ze som bola uz tak unavena z toho nejedenia, nepitia a cakania, ze mi to bolo viac menej suma-fuk, len uz nech ho vyberu a je to za mnou. Ale ked to bude planovane a budem presne vediet co vsetko ma caka, tak budem urcite viac panikarit. Aj ked ten pocit, vidiet babatko hned po narodeni je uzasne, ale ta bezmocnost nemoct sa postavit ani ho pomojkat dalsich 24 hod. ma strasne ubijala.

lulu24
13. apr 2012

@iwesska pri prvom som to "dotiahla" tiez iba na 7 cm aj to po straaaasne dlhej dobe a dalej nic tak sa rozhodli pre CS.

m.i.r.i
13. apr 2012

som rada, ze si otvorila tuto temu, lebo vidim, ze nas je hodne tych, co sa neotvarali🙂 Ja ale viacmenej ratam s CS pri druhom raz takmer na 100%, ani neviem, ci by sa mi chcelo skusat prirodzene...
Ja nemam ziadne zle spomienky...ja som mala termin 2.2 a 1.2 , teda den pred terminom mi zacali doma kontrakcie..rano to zacalo, do vecera boli asi kazdych 7 minut, tak sme sli do nemocnice...prijali ma okolo 23:00 s tyjm, ze mam kontrakcie, ale otvorena na 1 cm...tak som sla na cakacku a ze mam ist spat..tak som toho naspala, so 7 minutovymi kontrakciami..rano ma vysetrili a stale na 1 cm...tak som tam pochodovala cely dalsi den, odrodilo 16 zien, skakala som na loptach, stale ma brali na ozvy a pocula som rodit maminky a ja furt nic...kontrakcie boli potom uz len kazdych asi 10 minut, ale trvalo to teda cely den..vecer som uz bola riadne unavena, po noci a celom dni chodenia,skakania, cakania..ale aspon mi dovolili jest normalne a pit..vsetky zeny uz odrodili a ja stale tam..vecer mi pichli nejaku injekciu tiez, povedali, ze mi to ultmi bolest, aby som sa vyspala..a ono to aj celkom pomohlo, aj som trosku zdriemla, tie bolesti ustupili..ale rano o 5, teda uz 2 noci a den potom co som dosla do porodnice s kontrakciami ma lekarka vysetrila a ze ideme rodit, ze som otvorena na 5 cm..ako som sa postavila, odtiekla aj plodovka..tak ja prestastna, sla som na salu, rychlo epi, cipky a vsetko...do hodiny som bola na 7 cm, do dalsej pol hodiny na 8...a tam to skoncilo.. 😀 od 7 rano do 2 poobede som ostavala na 8 cm..naliali do mna oxytocin asi 3x, atb kvoli streptokokovi, poslali ma zas chodit, sprchovat, skakat, neviem co...moj zazmluvneny doktor odbehol spravit cisarsky, na svoju poradnu co mal 2 hodiny, na obed a vsetko a ja stale tam na 8 cm...tak o 2 poobede ked sa nic nedialo mi povedal, ze bud urobime CS teraz, alebo budeme cakat dalej a podla neho ho aj tak urobime potom, o piatej, o siedmej...tak som ostala sice v soku, ale uz som to chcela mat za sebou a mala som tiez lokalnu anestezu..a ja si to neviem vynachvalit...celkovo mam dobry zazitok, lebo som mala epi, a tak tie bolesti boli v pohode a nakoniec aj ta operacia bola ok, zotavila som sa do 3 dni...a maly mal tiez pupocnik 2x okolo krku, tak som bola prestastna, ze vlastne dole nezisiel, ktovie ako sa to mohlo skoncit..radsej si ja odtrpim dalsi CS a to zotavovanie, len nech mi maleho netahaju kliestami alebo sa mi pridusi...ja viacmenej s druhym CS uz ratam...myslim, ze to mame aj dedicne, mama sa tiez neotvorila ked mna ako prvu rodila, 26 hodin sa trapila kym jej spravili CS, ked rodila sestru potom o 2 roky, sla uz na planovanu sekciu..vtedy sa to neriesilo...a neotvorenie sa bralo ako ojasna vec, ze uz sa neotvori ani potom..tak asi som to aj ja zdedila a ja uz s inym porodom ani nepocitam...

monika15
13. apr 2012

Nie kazdy porod je rovnaky 🙂 mozna to prebehne rychlo a hladko....
ja som mala prvy cisarsky a uz mi povedali ze nemozem rodit len cisarskym keby som chcela mat dalsie dieta....
takze aj som rada lebo maly bol inak otoceny a 4.7 kg... takze mohli byt obrovske problemy.....
a tak som to mala zasebou raz dva.. a sme zdravy obaja.

uz ako kolvek to bude drzim ti palce neboj sa 🙂

ako to pisala aj @m.i.r.i radsej cisara ako keby dieta mali tahat von kliestami a ublizit mu :((((

petruska55
13. apr 2012

@iwesska no ved to, ja som sa z toho psychicky nespamatala doteraz a stale lutujem, ze som nemohla rodit spontanne ☹ a tiez mi strasne vadilo, ze malu mi prvykrat priniesli az po 10!!! hodinach a aj nasledujuce dva dni po sekcii mi ju nosili len tak raz za 4-5 hodin a maximalne na 20 minut 😠 tak som si ozaj nepredstavovala svoj porod...

iwesska
autor
14. apr 2012

@monika15
@m.i.r.i
No tak to mate dievcata pravdu prevelku, ze zas lepsie bezpecna sekcia ako nepredvidany skomplikovany porod s nasledkami. Moja mama ma jednu znamu...mala presne rovnaky priebeh porodu ako ja. Tiez odtiekla plodovka a lekari cakali...a cakali...a cakali...ked ich uz prosila nech jej po dvoch dnoch spravia sekciu, tak stale len cakali...donutili ju rodit spontanne a maly sa chudak pridusil. Mohla mat uplne zdrave babo a dnes ma maly 9 rokov - nedokaze sediet, lebo nema dostatocne pevne svalstvo, nevie jest, rozpravat, nosi plienky. Strasne je z toho nestastna, zvlast ked jej mama ukazovala nasho maleho. Ja viem, ze je to od pripadu k pripadu, kazdy porod iny...len strasne by som chcela vediet, cim je toto neotvaranie sa sposobene, ci sa to neda nejakymi podpornymi vecami ovplyvnit, ako napr. ked sa masiruje hradza pred porodom, aby sa nenatrhla. Ved ako @m.i.r.i pise...ako je mozne, ze sa zena otvori az na 8cm a dalej uz nic??? A inak to som ani nevedela, ze pri tolkych cm sa este neda rodit. Myslela som ze tych 10cm, je skor taky priemer, nie ze to musi byt presne tolko. Lebo viem ze jedna mamicka ktora tam so mnou lezala bola na 6cm a uz ju brali na salu rodit. A pocula som ze sa tam trapila asi aj hodinu, ale porodila normalne. Inak keby toto neotvaranie bolo dedicne, tak to chapem ako jednu z moznosti. Ale moja mama mala oba porody lahke a rychle, babka tiez, tak co to mam po otcovi? 😀 😀 😀

monika15
14. apr 2012

@iwesska
chudak...... :((( fakt :(((((
take nemam rada.... a presne tak zomrel kamoske maly :(
riesili somariny neni otvorena, pockajme
bla bla bla bla bla.... :(((( a dieta prestalo dychat ... za 3 min ju mali na operacke ale uz neskoro ... uz sa nedalo nic :(
celych 9 mesiacov sa clovek tesi robi vsetko :( a potom tak nakoniec :(((((((((
ja som sa bala sekcii velmi... ale som rada fakt.....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli