Píše sa v pôrodnici priezvisko na telo novorodenca?

5. apr 2022

Píšu ešte v pôrodniciach na brucho či chrbat novorodenca jeho priezvisko ?

domka222
5. apr 2022

U nás áno

im709vf
5. apr 2022

Synovi písal manzel na stehno (rok 2018), dcére uz nepísali (2021)

melanta
5. apr 2022

To záleží od nemocnice. Niekde to nerobili ani pred 25 rokmi.

tani777
5. apr 2022

Ako kde 🤷‍♀️ 2017 saca starsej nepisali,2020 presov,vedela som,ze pisu,vyslovene som si to nezelala,tak nenapisali

autor
5. apr 2022

@tani777 ja som mojej to “ drhla” ešte druhý týždeň doma tu šedu hnusnu farbu z brucha.. takze môžem odmietnuť ?🙂

danyelia
5. apr 2022

Ahoj, tak toto počujem prvý x...moje 4 deti mali po pôrode na rúčke takú plastovú pásku s menom a priezviskom a čísielko na šnúrke, ktoré som mala na ruke aj ja...

ivca88
5. apr 2022

Ano, v Martine mi obe dcérky popísali na stehne ( priezvisko), bol to rok 2015 a 2018.
Podľa mňa to je dobre .
Pásky sa môžu zameniť, alebo zničiť
Len neviem prečo to robia tak veľké. Stačilo by to aj menším písmom napísať ☺️😁

belllinka
5. apr 2022

zas bolo treba nieco vymysliet proti comu protestovat? 🙄

tani777
5. apr 2022

Vsetko mozes odmietnut 🙂 ja som mala malu aj tak stale pri sebe,tam mi ju ozaj nemali ako zamenit 😁

simona92101
5. apr 2022

V PN nepisu,na ruku daju plastovy naramok,na perinku nalepku s menom

letfenixa
5. apr 2022

Tiez by som bola radšej, keby písali na telo. Mala som sekciu, a synovi dali na ruku náramok s menom dieťaťa, ktoré sa ešte nenarodilo - jeho mama išla na sekciu po mne. Keďže mne ho len ukázali a odviezli ho na novorodenecké, mňa o 2 poschodia nižšie na JIS, a to isté aj žena s dieťaťom po mne, keby som si to nevsimla pri tom prvom ukazani , možno by ich aj zamenili.

sandyan
5. apr 2022

Mojmu malemu napisali na stehienko len cislo inak sme mali naramky.

zuzanockamt
5. apr 2022

Áno. Myslím, že je to dobre. Hlavne v pôrodniciach, kde sa rodí veľa detí a je tam frmol. Meno sa napíše hneď a riziko zámeny sa eliminuje na nulu.
Dnes už matkám vadí úplne všetko 🤷

malinoismum
5. apr 2022

Moja druha dcéra (rodila som koncom februara) mala aj náramok , aj priezvisko na nozicke.
Prvá dcérka narodená v 2017 nemala Priezvisko na nozicke - iba náramok.
Pripisujem to ale skutočnosti, že bola jediné dievčatko v pôrodnici 😅

laurika173
5. apr 2022

V TT ano a ja osobne som za to rada. Predomnou ho popisali a aspon viem, ze mi ho nezamenia pri takom pocte deti 👍 aj ked ano, maju pasku na ruke, ale ktovie...

makova333
5. apr 2022

Rodila som v dvoch porodniciach (jedna s nich fakt stara, dnes uz neexistuje) a ani v jednej to nerobili. A prvy porod bol viac ako 20 rokov dozadu. Na ruku naramok s cislom, na perinku cislo a meno. Kks prvy raz toto pocujem, ze popisat telo dietata.

marcellka32
5. apr 2022

Keď som rodila tak v ten deň sa narodilo 40 detí a absolútne mi nevadilo, že má popísaný chrbát až po stehno...časom sa to vymyje, no problem

simsalabim
5. apr 2022

Moje ani jedna nemali napisane meno na tele...iba naramok na rucicke. Jedna ma 16, druha 23.

danieladeley
5. apr 2022

Ano, pri oboch. Na celom chrbatiku, naramku na rucke a na perinke. Netusim, preco by to niekomu mohlo vadit.

domka222
5. apr 2022

Však odmietni. Ja som bola rada, že mal priezvisko na stehne. Náramok, ktorý dostal mu bol veľký. Zobrali ho na kúpanie a vrátili už bez náramku, lebo mu zliezol dole.

dada0902
5. apr 2022

Áno mali obe deti

ecko80
5. apr 2022

V porodnici v TT synovi v 2015 nepisali, dcere v 2020 pisali. Ziaden problem, pekne zislo.

luc308
5. apr 2022

Ja som rodila teraz v polke marca na antolskej a napisali smolkovi na chrbat, aj naramky, aj ciselka nam dali. 🙂

saxana000
5. apr 2022

V trnave 6 rokov dozadu oznacenie na 3x na ruke naramok na stehne s fixkou menou a na perinke nalepena paska.na vozicku tabulka s menom

mariejenka
5. apr 2022

Bardejov 2016 syn na chrbatiku číslo, ktoré mal aj na páske na rúčke,aj ja. 2020 druhý syn,uz len paska na ruke aj Ja. Na perinke na leukopore(lep.paska textilná) napísané priezvisko a c.izby.

terka224
5. apr 2022

Rodila som v tej istej pôrodnici a dcérke (2019) písali a synovi (2022) už nie

nevenka
5. apr 2022

@tani777 nooo, ale moze sa stat, ze potrebuje 24 hodin kardio monitor alebo ine vysetrenia alebo ide na JIS...potom na dalsie vysetrenia, tie skriningy, pokial je to vo velkej porodnici, robia to hromadne, aspon u nas. Mali sme pasky a este aj pisane. No nie ze by sa mi to pacilo, ale mala som ine starosti 😑

tulipanicek
5. apr 2022

U nás písali na chrbatik a bola som rada.

yanni
5. apr 2022

@ivca88 Aj ja mam dcery 2015 a 2015 😉 To len tak na okraj.

yanni
5. apr 2022

@autor ak sa bude dat, tak to odmietni. Zdrave to urcite nie je a po druhe, nejde to dole. Trva strašně dlho, pokym to zmyjes. Kamoska mala z toho take nervy. Drhla malu neskutocne duho. hadam aj 2-3 tyzdne. MY zijeme v zagranicy, nikdy to tu nebylo (a co viem, ani na SK pres desatrociami) a deti sa nezamienaju. Mala som deti od prvej sekundy stale pri sebe. Nemali ich ako zamenit. (Baby boli dokonca cisarskym a aj tak som ich mala stale pri sebe).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre