Teplá sprcha urýchluje alebo spomalý začiatok pôrodu?

bzzmajka
26. sep 2010

Mala som informácie, že ked žena nevie či sú kontrakcie pravé osprchuje sa vo vrelšje vode a ked neprejdú sú to oni ale teraz sa mi dostal do rúk časopis, kde píšu, že skorá aplikácia vrelej sprchy v prvej dobre porodnej spomalý porod alebo ho zastaví,
Mám už druhý týžden falošné kontrakcie, ktoré po 2-3 hodinách prestanú a zase pol dna- den nič.

filipka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benkovamartina
26. sep 2010

Mna to chytá tretí týžden- teraz 39 tt.
Vždy večer začnú a do takej 2:00, potom ked zaspím prestanú a skúšala som aj sprchu ale prestali aj tak. Ja som to tiež niekde počula, vie niekto viac?
A dá sa vrelými sprchami urýchliť príchod porodu?

bershka
26. sep 2010

ja z vlastnej skusenosti viem, ze vrela sprcha mi trooooooooooooosku pomohla od bolesti, ale krutym kontrakciam sa nevyhnes 😉

cikyta
26. sep 2010

Moj porod trval 20 hodin. Na urýchlenie mi tiež odporučali v nemocke horuci kupel. Vraj to pomáha k rýchlejšiemu pôrodu a zmiernuje tlaky...
Preto by sa tehotné,ktore maju ešte čas do TP nemali kupať,či sprchovať v horucej vode 😉

andika10
26. sep 2010

aj mne pomohla pri bolestiach, keby sa dalo tak rodím vo vode, ale či urýchlila alebo nie, to neviem

ludka140281
26. sep 2010

mne pri prvom porode urychlila a pri druhom hefungovalo nic 😉 sama to radsej neskusaj,moze ti bit zle 🙄 ...nech je tam s tebou aspon manzel...v druhom tehu som mala kontrakcie od 5 mesiaca a porodila som v 42tt,takze si davaj pozor,ked prestanu,tak to este nieje ono...prave kontrakcie,sa budu zosilovat a neprestanu po dvoch,troch hodinach 🙂 drzim prsty 😉

k1k2k3k4k5
26. sep 2010

Po 8 hodinach miernych kontrakcii som bola otvorena na nejake 2 cm, tak som este isla pekne domov do vane pod teplu sprchu (na radu dr.), kde to bolo znesitelnejsie, hoci sa to uz stupnovalo a za 3 hod. som uz bola spat v nemocnici otvorena na 6. Takze u mna tepla sprcha urychlila 😉

ivkamt
26. sep 2010

ja som to mala podobné..tri týždne, vždy v piatok pri šli kontrakcie..už už som išla zobudiť manžela/ lebo boli stále silnejšie a intervali sa skracovali/..potom som ssi dala teplú sprchu a všetko prešlo a zaspala som🙂..porodila som presne na termín, ked pi v reštaurácií začala odtekať plodová voda..
takže k tvojej otázke: čo ja viem, ak sú kontrakcie pravé, tak sprcha pôrod urýchli a ak falošne, tak po sprche prejdu... aspon mi to tak všetci vraveli..

bubulka722
26. sep 2010

Vôbec by som sa nad tým nestresovala, dieťatko si samo rozhodne kedy je správny čas aby sa narodilo. Ak sa už samotný pôrod rozbehne, teplá (nie vrelá voda!!!) ho urýchli. Super na otváranie pôrodných ciest je kombinácia teplej sprchy a prechádzanie sa. Tým sa dostáva hlavička rýchlejšie cez pôrodné cesty a pôrod to môže značne urýchliť. Ak chceš predsa len pôrod spustiť, ako osvedčený recept mnohí uvádzajú sex "do konca". Ejakulát vraj obsahuje látky ktoré pôsobia na sťahy maternice.

latvia
26. sep 2010

pri rozoznavani pravych od nepravych kontrakcii sa ma pouzit tepla voda, nie horuca.ak po nej kontrakcie prestanu, su to neprave kontrakcie, ak zosilneju a budu viac pravidelne, su to "prave" kontrakcie.
do porodnice sa itak ma ist ked ich mas pravidelne, skor ako pri kontrakciach kazdych 5-10 minut by som nesla.

sabiatko
27. sep 2010

tak mne tepla voda vobec nepomohla od bolesti, ale niekomu vraj pomaha.

zuziq
27. sep 2010

ja som mala presne to iste ale ver tomu, ze ked to na teba "pride" budes hned vediet, ze je to ono 😀 a mne ta tepla voda nejak nic nerobila 😕

sylviq
27. sep 2010

keď som rodila prvú dcérku, sestrička mi poradila sprchu - takú teplú ako len znesiem. Uľavilo sa mi hlavne v krížoch, vtedy ma ukrutne boleli, kontrakcie však silneli, možno to napomohlo rýchlejšiemu otváraniu a každopádne som v sprche príjemne zabila cca 20 minút. Pri druhom pôrode som už šla do sprchy automaticky a bolo to určite príjemnejšie ako nikde ležať či chodiť s bolesťami. Navyše bolo dosť teplo, akže príjemné osvieženie :D

gabuci
23. mar 2011

Pred prvým pôrodom som sa osprchovala doma,v pondelok som mala ísť na poradnu,poprípade zostať potom v nemocnici.V sobotu pred polnocou som sa osprchovala,potom som išla ľahnúť.Pozerať ešte film lebo nevedela som spať.Z ničoho nič stvrdlo mi brucho,niečo som počula akoby puklo a začala mi tiecť plodová voda ale tak veľmi do postele.Potom ešte dlho som sedela na wc,vždy ked som skúšala naspäť do izby manžeľa zobudiť aby sa obliekol a prichystal auto že sa ide do mesta do nemocnice,tá voda len zo mna tiekla a tiekla.O trištvrte na tri sme boli v nemocnici a bábätko sa narodilo a piatej ráno.Doktor povedal,že sa to stalo preto tak rýchlo lebo som sa osprchovala a stvrdlo mi bruško.Ináč bola som v 40-om týždni a malo 3950 g.akže s tým kúpaním asi je to pravda.

lucka1987
24. mar 2011

kamoska porodila vcera vecer.. a hend mi volala.... ze co moze doporucit.. horucu sprchu .. ze jej strasne sa ulavilo od bolesti.... neviem ci teda urychli.. ale ulavy od bolesti urcite

miskap
24. mar 2011

Teplá voda pomáha zmierniť bolesti, celkovo teplo napomáha postupu pôrodu. Maternica je sval a svaly treba zahriať, aby dobre pracovali. Pomôže aj zabaliť bruško a kríže do deky, priložiť termofor ( nie vrelý ). Ak máte kontrakcie a neviete ich rozlíšiť, či už sú to tie pravé, teplý kúpeľ ich buď zastaví alebo sa rozbehnú. Voda by nemala byť strašne horúca a treba byť v nej pol hodinku. samozrejme radšej pod dozorom. Ak však odtiekla plodová voda, už sa nekúpať, len sprchovať.

titkovamiriam
25. mar 2011

ja som posledný porod doslova presprchovala este 15 min pred narodením Mareka som bola v sprche a potom šup na stol a bolo 🙂 .užasne mi to pomahalo pri bolestiach a urcite to bolo lepsie ako pri starsich detoch kde som nemala takuto možnost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre