V ktorom týždni tehotenstva je už vidieť na sone, že sa začína vývoj plodu?

zaira301
2. dec 2010

Ahoj... Prosím niekoho kto vie odpovedať na moju otázku, že v ktorom týždni je už vidieť na sone, že sa začína vývoj plodu? Napr. ak by som bola u lekára na 24 deň od začiatku menštruácie a keď test som si robila na 23 deň, teda deň vopred než som bola u lekára a tehotenský test bol negatívny. Je možnosť, že mohla by som byť tehotná aj keď lekár nevidel nič, iba konštatoval, že za pár dní príde menštruácia? Ďakujem za odpoveď

pami2
2. dec 2010

no to neviem presne, ja som si robila test ked mi MS meskala 3 dni, vysiel mi pozitivny test..takze som bola v 4-5tt, k lekarovi som isla koncom 5tt. bolo vidno iba gestacny vak a akcia srdca az koncom 6tt

ludka140281
2. dec 2010

ja som nedostala a hned som sla na gyndu a vnutorny ultrazvuk mi robil asi v 6tt a uz videl gestacny vak a malilinky plod...asi v 7tt zacala akcia srdiecka 😀 ...foto z 13tt....3d ultrazvuk

marikac
2. dec 2010

zalezi aj od toho,ake dlhe mas cykly a kedy bola ovulacia...co ak si ju mala na 21 den cyklu? to by teda lekarka fakt nemusela nic vidiet a ani test by tehu nezachytil...lebo teoreticky by este len oplodnene vajicko putovalo do maternice.....
ja som bola tyzden po meskani u lekarky, a mali sme len vacok -mala som ovu na 21den, tehu zodpovedalo ukoncenemu 4t,nie 5t, ak by mi to ratala podla MS

lucka1987
2. dec 2010

ja som sla na gyndu s dvoma ciarkami den pred tym ako som mala dostat mrchu.. ale nic nevidel.. o tyzden ked som bolo v 5 tt bolo pekne vidiet gestacny vacok.. (fazulku)
zalezi kedy mas ovulku

katka888
2. dec 2010

v 6 tt / tj 6 tyzden od zaciatku poslednej mens. / doktor videl vacok, 7 tt videl byt srdiecko.

bellugia
3. dec 2010

aj ja som bola na 7tt 🙂 a bola tam fazuľka 🙂

pedra23
18. máj 2012

ahojte ja som podla mojich vypočtov v 6 tyždni ale podla poslednej m. som v 8 tyždni. je to moje druhe tehotenstvo ,pred rokom som bohužial potratila v 6 tyždni bola som na sono tento tyžden v pondelok a mojmu gyn. sa nepaci že nepocul akciu srdiečka,mam ist na buduci tyžden v pondelok na kontrolu tak sa velmi bojim aby už sriečko bolo počut...ma niekto podobnu skusenost???

kamilkka
7. aug 2012

Je zbytočné a podľa niektorých odborníkov dokonca aj škodlivé vykonávať ultrazvuk príliš skoro, načo je dobré ožarovať milimetrové dieťa? Dokonca sú publikované aj názory, že príliš skorý ultrazvuk podporí vznik vývinových chýb, ak je u plodu pre ne predispozícia. Ideálne je na prvý ultrazvuk 2 týždne od meškania menštruácie, ak vydrží žena 3 týždne, má už rovno aj akciu srdiečka 🙂
Je však potrebné si uvedomiť rozdiel medzi dvoma prípadmi: prítomnosť gestačného vačku s plodom a prítomnosť gestačného vačku bez plodu, pričom do 7.týždňa nie je dôležité posudzovať akciu srdca, ešte ju nevidieť, avšak v gestačnom vačku je už vidieť zárodok plodu a žĺtkový vak, ktorý vyživuje plod na začiatku.
Gestačný vačok sám o sebe, prázdny môže znamenať bezplodovú graviditu a následne teda potrat.
Ja som bola na ultrazvuk 13 dní od meškania, mala som 15 mm vačok a v ňom 6 mm plod + žĺtkový vačok, o 9 dní neskôr bol vačok 30 mm a bola akcia srdiečka 😉

l_e_n_o_c_k_a
7. aug 2012

ja som bola prvy krat na sone 5+2tt a bolo vidiet machulku 😉

kacena85
7. aug 2012

ja som videla tiez machulu v 5 tt, najlepsie je ist ked uz meska ms minimalne tyzden

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojko777
16. aug 2012

ja som bola dnes na sone 5+3 podla MS a dr. nic nevidel ☹ Potom sa mu zdalo, ze nasiel nieco 8 mm - ove, ale ze nie je si isty. Zobrali mi krv, rano mam vysledky.

strny23
28. sep 2012

Ja som bola na prvý UZ cca 10 dní od meškania (cca preto lebo som nemala pravidelný cyklus tak som si to rátala zhruba od 28dňa) čo vlastne vychádzalo že som v 6 týždni. UZ ukázal že som v 5tt. asi som mala neskôr ovuláciu, ale pekne som videla gestačný vačok a miniatúrnou bodkou vo vnútri. Na ďalší UZ pôjdem v 9tt. to už snáď bude vidieť pekne aj srdiečko 🙂

sirima333
6. okt 2012

ahojte ja som mala pozityvny test a az 8,10 mam dostat mala som len spinenie preto som si robila test ale doktorka nic nevidela takze 9,10idem na krv

seklava
16. apr 2013

Je problem ked v 6 tyzdni je vidiet iba vak bez embria.....?

natalia1112
29. aug 2013

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať či niekto nemal /nemá problém ako ja ..:( MS som nedostala už skoro 7 týždeň, testy dva negatívne , bola som u gyndy a tá nič nevidela ... Dala mi vyvolávačku už je to 4 deň a nič ... neviete mi poradiť ? :(

rena888
24. apr 2014

Ahojte mne meška menštruacia 12dni a včera som bola u gyn.a povedal mi že tam zatial nič nevidi ale vyvolavačku mi nedal ale nechapem prečo!!a povedal mi že mam prist o 2tyždne a potom bude vediet lepšie tak som teras sklamana neviem načom som lebo teras by som ešte nechcela babetko!!

maria1989
24. apr 2014

@rena888 mohol ti zobrať krv na tehotenský hormón... nechápem, prečo s tým toľko lekárov má problém 😒

kiki68
25. apr 2014

Rena, vyvolavacka vobec nepomoze,ak si tehu,tak vyvolavacka ten plod len upevni, nic tomu nespravi. Skor si sprav doma zopar testov po tyzdni,aby to malo odstup a potom je dovod na paniku. Doktor jedien mohol vziat krv na hladinu HCG. Do 6tt sa neoplati robit USG, lebo tam nemusi byt vobec nic vidiet. V zahranici casto robia prve USG az 8tt,ked je jasne,ze srdiecko by malo uz bit a plodik by mal rast.

verka277
3. nov 2014

Babenky,prosim vas,je tu niektora z vas,co by mala skusenost s tym,ze jej este v 6+1 tt bolo vidno iba gestacny vak?Som zufala :'( Tyzdne tehu udavam skutocne podla ultrazvuku

zuzanajs
13. nov 2014

@verka277 ahoj🙂 mozem sa Ta spytat, ci bolo teda nakoniec vsetko ok?mne dnes robili sono a bola len 15mm machulka, zatial bez plodu, som dnes 5tt+4...dakujem za odpoved🙂

maja12161
11. dec 2014

ahojte mám otazku v piatok som bola na gynde a doktroka mi vzala krv a na utorok ma objednala na sono v krvi zistila ze som tehotna ale na sone nic nevidela je mozne ze cakam babetko len som tam bola skoro? ona mi aj povedala že v predchadzajucom cykle som neotehotnela že som musela už v tom čo mi mal teraz prísť. tak som kus zmetená

lilikamoja
5. jan 2015

Ahojte zienky chcem sa opýtať či je všetko v poriadku ked som bola dnes u gynekol.a posledny menzes som mala 24.11 on vyratal ze by som mala byť tak v 6-7 tyzdni ale ze sa mu to zda malé. ..som zmätená ...ma z vás niektora podobnú skúsenosť. ...dakujem🙂 snáď bude vsetko OK. ..

silvia662
26. jan 2015

ahojte baby viem že to je blbá otázka ale chcem sa opýtať po akej dobe od uhniezdenia je možné zistiť tehotenstvo ultrazvukom??dakujem za odpovede

petrusape
26. jan 2015

pri hodnote nad 1000 hcg je uz vraj mozne dieta vidiet na utz, to bola odpoved mojho gynekologa

ellabella22
17. feb 2015

Plod uvidis najskor od 9.tt vtedy sa embryo meni na plod ( fetus) od 3.tt do 8 tt moze byt vidno embryo, najskor vsak od 5-6tt na sone

lavinis
17. feb 2015

Ja som bola 10 dni po meskani. Bol vidieť len gestacny vacok (5tt). Tusim 3 tyzdne po oplodneni moze byt vidno.
Kamoska bola v 4.tyzdni a lekár este nic nevidel a bola tehu.
Embrijko vidno tusim v 7. tyzdni (6 tt +)

lucinka3289
3. apr 2015

Test robeny vcera poobede 28dc bola som aj u lekara spravil mi odbery no na sone este toho vela nevidel

dendulka4444
29. okt 2015

Dievcata poradte mi, som cca v 4t/4d a doktor povedal ze uz by mal vidiet vacok, ale nevidel nic.. stalo sa vam to niektorej? Bojim sa ci ot nieje mimomaternicove. :( Dakujem......

steinarka
29. okt 2015

@dendulka4444 ja som bola este neskor a nic nevidel.. hoci hcg bolo cez 3500.. hned mali podozrenie na mimomaternicove, ale cakam uplne zdrave babatko a tehotenstvo je bezproblemove.. moze byt, ze si mala neskor ovulaciu.. ja som vedela presne kedy bola ovulacia a aj tak nebolo nic vidiet na ultrazvuku 🙂 hlavu hore.. kym nemas neskutocne bolesti, tak je to ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre