Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

MUDr. Korňan v pôrodnici v Martine

parisea
14. máj 2014

Ahojte maminky, ktoré ste rodili v MT pri Dr. Korňanovi, prosím dajte mi vedieť aké ste mali s ním skúsenosti. Som v 37.tt, čakám dievčatko, ale nie je otočená, zostala koncom panvovým a veľmi sa bojím prirodzeného pôrodu KP kvôli všetkým tým komplikáciám. Dnes som bola u neho a nevyjadril sa nijako jednoznačne, viem že poloha plodu KP sa plánuje cisársky, ale on to nechal tak, nič konkrétne mi nepovedal... :( Aké máte skúsenosti tie čo ste s ním rodili? Je tu niektorá maminka ktorá rodila pri ňom dieťatko KP?
ďakujem za všetky reakcie, veľmi mi pomôžete.

katrinka8
14. máj 2014

@parisea - ahoj, ja ked som rodila dcerku pred 4 rokmi, tak ma prijimal 😉 Bol velmi prijemny, citia som sa pri nom dobre, tak pokojne a kludne.
Co sa tyka babatka, dcerka sa mi otocila asi az 2 tyzdne pred porodom dole hlavickou (prenasala som ju 10 dni), syncek bol taky pohyblivy, ze robil otocky este tyzden pred porodom. Cize preto Ti nic nepovedal, pretoze babatko sa kludne este moze otocit 😉 Mojej gynekologicke sa dokonca 3. babo otocilo dole hlavickou az pocas porodu 😀 Osobne by som sa pri dievcatku neobavala porodu KP, pri chlapcekovi je to ine. Neboj sa, babatko sa este kludne moze otocit 🙂

ekobaba
11. jún 2014

Ahoj, aj ja som sa rozhodla Ti napísať svoju skúsenosť s pánom doktorom Korňanom. Rodila som pri ňom štyri roky dozadu a druhý pôrod pred cca dvoma týždňami, čiže mám čerstvé spomienky. Podľa mojich dvoch skúseností si neviem vynachváliť. Je to v prvom rade odborník, ktorý vie, čo robí a v rozhodujúcich chvíľach Ti bude nápomocný, uvážlivý a je vidieť, že vo svojej praxi už zažil všeličo, ja ho môžem len odporučiť. Všade, kde pôjdem ho budem chváliť, pretože pri prvom pôrode mi zachránil dieťatko a budem mu za to veľmi vďačná. Je milý, vtipný a počula som o ňom, že patrí ku najlepším operatérom a pôrodníkom, akých tam majú. Takže toľko moja skúsenosť. A inak na toto som sa ho pýtala a tiež mi povedal, že dieťatko sa niekedy aj počas pôrodu zvykne otočiť 😀 takže ešte má to tvoje malé dosť času pokrútiť sa správnym smerom. Držím palce.

maminka142
19. okt 2014

@parisea Ahoj ako si dopadla? 🙂 Ja som pri dr. Korňanovi rodila teraz v auguste a s lepším doktorom som sa nikdy nestretla 🙂 Da sa zazmluvniť...
Robil mi sekciu a cely čas ma chodil potom aj kontrolovať ako sa cítim a či som ok 🙂 Potom na 4 deň sa bol so mnou rozlučiť, lebo išiel do Tatier a kedže mal môj maly žltačku a museli sme zostať dlhšie, tak ešte s tatier mi volal, že telefonoval s doktorkou a že aby som sa nebala, že zajtra ma už pustia domov a on jediny mi dokazal polopate vysvetliť aky kolvek problem.. On to vie tak ľudsky povedať, že to každy pochopí 🙂
Keď mi to doktorka predtym vysvetlovala, som absolutne nevedela čo mi hovori, nerozumela som tomu :P
Takže ja dr. Korňana len odporučam, je to užasny doktor a hlavne spoľahlivy, čo som si u neho vážila... Ďalšie dieťa chcem rodiť len a len pri ňom... 🙂

janjelika
23. apr 2015

ahojte žienky, ja som 3 dni po termine, rodiť budem u doktora Korňana, to čo si tu čítam som zatiaľ počula od viacerych kamaratok..No vždy keď sa s nim stretnem tak mam pocit,že ho otravujem, normalne rozmyslam,že si ho ani nezavolam k porodu, lebo som v strese z toho, že ho obťažujem. Kamošky neveria, ževraj je velmi vyrečny a vtipny, pri mne ani raz nezavtipkoval a dokonca sa ho musim na vsetko pytat, ako to bude prebiehat, kedže som prvorodicka a neviem do čoho idem...potrebovala by som podporiť, lebo mojmu dietatu sa vobec nechce von a nechcem, aby mi vyvolali porod, trapiť sa niekolko hodin a potom ist na cisarsky..
este taka otazka- rodili st aj v noci? Ak to pride v noci na mna, ci mu mam zavolat, ci pride vobec alebo zodvihne telefon.. dakujem za rady 🙂
viem, ze chlapci su vacsinou lenivy, ale potrebujem podporiť a zatiaľ som nepocula nic podporujuce od doktorov..

ewkaga
10. aug 2015

@janjelika ahoj citala som prispevok od teba ohladom porodnika Kornana v MT.Ako vam to dopadlo?My ho mame tiez zazmluvneneho,termina mam 17.8. A tiez mam z.neho taky pocit ako si ty napisala.Velmi mi ho chvalia ako.odbornika len je dost malo zhovorcivy a pride mi taky prisny.Tak hlavne aby vsetko dopadlo ok.Syna som rodila v ZA len bol velmi velky 4600 g a dost riskovali kedze som.sla klasicky nie sekciou.Nastastie.vsetko dobre dopadlo ale ta sala v ZA katastrofa preto chcem ist do MT.Potesi ma ak mi odpises.Prajem pekny den

janjelika
10. aug 2015

Ahoj mamina 😊 pán DOKTOR sa na mna vykašľal, vôbec neprišiel k môjmu pôrodu.
Išla som tiež sekciou lebo som sa ani po 2 dňoch neotvorila, čiže on ako odborník musel tušiť, ze pôjdem na sekciu. Po pôrode som skoro vykrvacala, nechcela sa mi stiahnuť maternica. Vsetko dobre dopadlo nakoniec ake jeho uz nechcem nikdy stretnúť. Ani nikoho v jeho veku, najlepsi su doktori okolo 30- tky, ochotní vysvetlit co sa deje a diať bude. Ak sa sa cúvnuť od tej zmluvy, urobte to. Vela štastia prajem ☺️
P.S. Ked sa dozvedel, ze som skoro vykrvacala tak bol zrazu múdry a chcel da at rozumy mladučkej a veľmi milej doktorke, ktorá bola za mnou niekoľkokrát na JISke.

janjelika
31. aug 2015

@ewkaga ako ste dopadli? 😊 vsetko v poriadku prebehlo?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli