Ktorá pôrodnica v Bratislave je podľa vás najlepšia?

anomois
28. jún 2017

Prosim poradte mi lebo som uz zufala :( Kde je najlepsie rodit v Bratislave? Mam doktora v Ruzinovskej ale nie som spokojna a rodit tam urcite nechcem. Poradte mi prosim dobreho doktora / nemocnicu kde je najlepsie rodit. Zvazovala som ze mozno by bolo lepsie v sukromnej (napr. u Kocha) lebo tieto nase statne zazraky ma desia. Budem vdacna za kazdu radu a skusenost kde ste rodili a ake to bolo. Velmi pekne dakujem zienky 🙂

katkakovac
28. jún 2017

Pod do skupiny gpn koch. Rodila som na kramaroch a u kocha. V statnej uz nikdy rodit nechcem. V kochu som bola pacient, zakaznik, vsetci boli mili. Na kramaroch som bola dalsi kus, ktory treba odrodit.

mrkvicka060
28. jún 2017

@anomois Koch moze byt sice super, mna tam operovali a nemozem sa stazovat. Ale su dobri iba ak je porod bez komplikacii. zariadenie a moznosti na pripadnu zachranu zivota novorodenca po nejakych komplikaciach nemaju, take pripady prevazaju narychlo na kramare a antolsku. takze ja som porod tam neriskla.. nikdy nevies, ci nebudu pri porode problemy.. vzdy je tam to ,,co ak"...

katkakovac
29. jún 2017

@mrkvicka060 nemas pravdu. Maju kompletne zariadenie aj pre novorodencov z komplikaciami. Inak by nedostali licenciu. A prevazaju z kazdej porodnice, zalezi od konkretnej komplikacie. Z antolskej prevazaju na kramare, z kramarov na antolsku, ruzinova pod. Zalezi od konkretneho problemu. Na slovensku neexistuje nemocnica, kde by mali vybavenie pre vsetkych rizikovych novorodencov. Moj syn sa pre predpokladanu srdcovu vadu narodil na kramaroch. Prevazali ho 100m na detske kramare v specialnej sanitke. Aj napriek tomu cakal viac ako hodinu na prevoz. Ja som sa bala rodit znova v statnej.

mrkvicka060
29. jún 2017

@katkakovac Pracujem v zdravotnictve v BA a viem ako to tam maju... A stojim si za svojim. A nehovorim o bezne sa stavajucich komplikaciach, tych "mensich", ale o nejakom vyslovene probleme pri a po porode. Nikdy nevies, co sa ako moze zvrtnut. Ale ano, kazdy nech si urobi ako uzna za vhodne.. Nikomu jeho rozhodnutie neberiem.

iwesska
29. jún 2017

@katkakovac Znama rodila v Kochu a nejako to dobabrali, malej sa dostala pocas porodu voda do pluc a skoncila oddelena na JIS na Kramaroch dalsich niekolko dni...Povedala sama, ze od Kocha cakala viac...

bratislava2
29. jún 2017

@anomois
Ja som rodila prveho na Antolskej v r.2012 iba kvoli tomu, ze mi hrozil predcasny porod, inac som povodne mala rodit u Kocha. A druhy porodsom bola uz u Kocha. Mozem iba odporucit vsetkym, ktori si to mozu dovolit, za tie peniaze to fakt stoji. Ak by som mala ist znovu rodit, tak urcite Koch.

majusqa77
29. jún 2017

@mrkvicka060 kamoska koli tomu, ze malej zistili uz v brusku problemy rodila na kramaroch, aby mohli malu rychlo previezt a operovat. Prevoz medzi jednou a druhou budovou trval cca hodinu...

maciatkolulu
29. jún 2017

@mrkvicka060 ja naozaj nerozumiem tomu, ako sa niektore ohanaju tym, ze co ak sa nieco stane u Kocha, ved do kelu najlepsie porodnice boli Sulekova a Zochova a aj stary Koch a nikto sa nikdy nezamyslal nad tym, co ked.... Koch je dostatocne pripraveny na pripadne komplikacie a ked je naozaj vazny stav, bud matky, alebo dietata, tak sa prevazaju, tak ako to bolo predtym napriklad na Sulekovej. Co patrila medzi top porodnice s top odbornikmi
@anomois ja som rodila teda na uz spominanej Sulekovej, Zochovej a nakoniec u Kocha, bol to ten najkrajsi zazitok, aky som mohla mat, vobec som nemala pocit, ze som v nemocnici, muz bol pri mne pocas celej sekcie, potom po prevoze na izbu az do momentu kedy som zaspala, mohol prist ktokolvek kedykolvek a lekari super. Co sa tyka laktacnych poradkyn a tak, to som neriesila, lebo maly sa pricucol hned. Odporucam teda Kocha

majusqa77
29. jún 2017

@maciatkolulu suhlasim. A este hlavne ak to napise niekto, kto rodil v ruzinove....

maciatkolulu
29. jún 2017

@mrkvicka060 prosim ta a ruzinov ma ake vybavenie pre problemovych novorodencov? Trufala by som si napisat,ze nic moc a prevazaju tiez bud antolska, predcasniatka,alebo kramare, vazne ochorenie babatka. Tak mi je komicke tvrdenia tipu, ze KOch nema a Ruzinov ma?😉

lindt
29. jún 2017

Na margo Kocha a nevybanenosti v pripade komplikacii, tak milujem tieto vyjadrenia, ked mnohe nemate o tom ani paru. Kamoska povedala... maju vybavenie na komplikacie, dokonca mamina,co bola so mnou na izbe,tak jej dcerke sa stalo to iste, co mojej prvorodenej (aspiracia mekonia) a moju dcerku odviezli na Jisku v ramci budovy (rodila som na Antolskej) a dcerka tejto maminky bola cely cas u Kocha v tom "nevybavenom" sanatoriu. Samozrejme, pokial ide o zivot ohrozujuce stavy (netvrdim,ze toto nebol, ale su vybaveni u Kocha),tak prevazaju najma na Kramare a myslim,ze je jedno ci rodite u Kocha, v Skalici ci Malackach... len tolko k vybavenosti/nevybavenosti ku Kochu. A este vdaka tomu,ze si u Kocha vazia pacientky, tak mi prisli na trombozu v lytku po sekcii-stazovala som sa na jemny tlak v lytku,neodbili ma a spravili vsetky vysetrenia a vybavili mi prednostne vysetrenie u Milosrdnych. Takze im mam za co dakovat. Sam pan riaditel ma chodil pozerat a rozlucit sa. Ale tak to je na inu temu 😊. A verim,ze i na Kramaroch su odbornici a i v inych porodniciach a prajem to sptavne rozhodnutie pri vybere porodnice 😊.

misinka0611
29. jún 2017

@katkakovac Tak to je normalne ze sú mili ked si tam platíš dost veľkú sumu 🙂

margarita
29. jún 2017

ja som bola kedysi davno aj u Kocha, ale to po potrate a naslednych komplikaciach, no neskor som odrodila 4x v Ruzinove. uz som to tu dakde pisala, sto ludi, sto chuti,
nemam dojem, ze je to o peniazoch, hlavne je to o ludoch.
ja som tam bola spokojna, nie je to wellness hotel, ale ide fakt o to, co rodicka ocakava, a moze byt sklamana aj vo svojej vysnenej porodnici s tristo dobrymi referenciami, alebo milo prekvapena v starej skaredej a nemodernej statnej.

ja som rodila v Ruzinove kvoli mojmu doktorovi, a sla by som k nemu rodit aj na peron Hlavnej stanice, keby bolo treba 🙂

mrkvicka060
29. jún 2017

@maciatkolulu ved klidek, ja som o ruzinove nepovedala pol slova. Uz som ticho. Sak kazdy si urobi ako chce, co sa rozculujes? 😀 nadych vydych

stormie
29. jún 2017

@misinka0611 na zdravotnych odvodoch zaplatis viac ako Kochu takze podla toho by mal byt pristup v statnych nemocniciach trosku viac iny ako je...

misinka0611
29. jún 2017

@stormie Mal by ale nie je , kedže to co ľudia zaplatia na odvodoch sa reálne nedáva do zdravotníctva ale niekde inde a vieme kde .. 🙂

loginexistuje
29. jún 2017

@stormie veru mal by byt ten pristup iny aj v ruzinove ale teda neni ja som bola nedavno na gynekologii v Ruzinove na oddeleni ale taky pristup co tam bol no comment ... katastrofa ... az na par vynimiek ... velmi som vahala medzi kochom a ruzinovom presvedcila ma moja lekarka na ruzinov a teda nebola som spokojna .. ani omylom

maciatkolulu
29. jún 2017

@mrkvicka060 kto sa rozculuje prosim ta😉...

katkakovac
30. jún 2017

@misinka0611 lepsie plateny personal odvadza lepsie vysledky a je milsi. Ja by som chcela rodit v statnej, ale nie je prr mna prijatelny neludsky a cynicky pristup personalu. Alebo sestricka, ktora ma sama na starosti cele oddelenie a nemoze pomoct zene po sekcii ist ani do sprchy. Ja mam nemocnice na zapadnom slovensku prelozene a Videla som kde co. Je smutne, ze za slusnost a dobry pristup si musis zaplatit. Ale nelutujem ani cent. Aj pre deti a seba z muzom si vyberam dobrych lekarov a ano, som ochotna si za to priplatit. Je to kazdeho osobna vec.

katkakovac
30. jún 2017

@iwesska to je pokial viem celkom bezna komplikacia. Pri porode sa moze vela veci skomplikovat, bez ohladu na skusenost lekara. Kazdy porod je riziko pre matku aj dieta. Ja nehovorim, ze dokazu zvladnut vsetko. Vyhodnotili situaciu a urobili prevoz na specializovane pracovisko.

malasandrika
30. jún 2017

Keďže mám lekára u Kocha, rodila som tam a nemenila by som. A úprimne išla som tam aj kvôli komfortu. Nemusela som so sebou ťahať pol domácnosti. Za tú polohovateľnú posteľ by som aj dušu zapredala 😄 Návštevné hodiny sú od 9 do 21, čo mne vyhovovalo. Žiadny stres na vizitách, žiadne čakanie s rozčapenými nohami. Prístup personálu bol top, aj napriek mojej hystérií pri pôrode 😄
K tomu prevážaniu... väčšinou to tvrdia ženy/matky, ktoré tam nerodili, tak by som to nebrala vážne.
Zo štátnych nemocníc ženy po pôrode utekajú, ja som sa u Kocha cítila ako na wellnesse.

meluela
30. jún 2017

@anomois ja kebyze mam niekedy tretie, tak uprimne neviem kde ho porodim a ci vobec v BA. Je to vo velkej miere o stasti. V statnej vela veci takych ako by nemalo byt, ale vdaka stastiu v podstate ok. V sukromnej porod dost velky pruser, aj ked detaily pocas pobytu povacsine ok a lepsie nez v statnej a aj predporodna starostlivost super.

zeytin
30. jún 2017

Ja som dva krat rodila v Ruzinove, planujem aj teraz a bola som velmi spokojna. Aj so starostlivostou, s lekarmi, so sestrickami... a to som nemala zaplateneho lekara. Aj teraz, ked tam chodim do poradne, mam same dobre skusenosti. Samozrejme, kto caka namiesto porodnice Hilton, bude sklamany....

anomois
autor
1. júl 2017

Dakujem zienky za nazory, este si to pojdem pozriet u Kocha ale predbezne som rozhodnuta rodit tam 🙂 Myslim ze to budu dobre investovane peniaze 🙂)

sussan81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
queen_mary
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre