Poradne a pôrod v Ružinove

dvetinky
7. júl 2016

Ahojte mamičky 🙂 Rozhodujem sa o tom, kde v BA rodiť. Nastavená som na Ružinov. Mohli by ste napísať Vaše skúsenosti ako to tam aktuálne chodí? Prístup personálu, odporúčanie na lekárov a všetko čo Vás napadne. Ďakujem vopred za každú reakciu. 🙂

ewelyn3
7. júl 2016

@dvetinky ahoj, ja som rodila v ruzinovskej obidve svoje deti a bola som spokojna. Jasne ze to neni nejaky luxus ako Koch alebo ine sukromne napr. v galante alebo nebodaj hainburg. Ale pristup ludi bol prijemny, priestory ciste a starostlivost pre mna dostatocna. Co sa tyka chodenia na poradnu v poslednom mesiaci tehotenstva, ak si nezazmluvnis doktora a nechas to na nahodu ako ja, tak odporucam chodit na poradnu rano, lebo pred samotnym vysetrenim ti este musia sestricky natocit monitor...to trva cca 30 min a potom sa mozes ist zaradit pred ambulanciu na vysetrenie. Doktor tam je sice kazdy krat iny, podla toho kto ma sluzbu, ale vzdy ma dobre vysetrili a poriesili vsetko co som potrebovala a ake problemy som mala. Ja som obe deti prenasala, takze ma vzdy tyzden po termine automaticky hospitalizovali a potom trikrat denne sledovali ci je babo v poriadku...umelo nic nevyvolavali, vzdy sa cakalo na prirodu, lebo ona najlepsie vie kedy to ma prist. Gynekologovia tam boli vsetci mili a ochotni, hkavne musim pochvalit doktorku Pilarovu. A ked uz prisiel porod, tak sme sa rychlo z lozkkveho presuvali na porodnicu kde bol vzdy tym zohranych sestriciek a porodnych asistentiek, ktore mi pri oboch porodoch velmi pomohli. Videla som tam protivne mamicky, ktore mali furt s niecim problem, tak potom boli na ne aj tie sestricky take cudne, ale ked sa s nimi bavis slusne a milo a nestekas po nich rozkazy, tak su zlate. A doktori co ma rodili boli uplne uzasni, Gabor, Borosova, Foltin...vdaka nim su moje deti dnes tu s nami, zdrave a stastne 😉!!! No a novorodenecke sestricky tiez uzasne, s babatkom mi vsetko pomahali, ak ked musim povedat ze tie starsie sa snaziki viac ako tie mlade..tie robili len co museli, ale tie starsie vsetko vysvetlili, s kojenim, s odsavanim s cim len mohli, pomohli.
Takze za seba ruziniv urcite odporucam 😉!!!
Drzim palce nech vsetko dobre dopadne!
A ked by si mala este nejake otazky, napis 😉

stanulienkat
7. júl 2016

Ja som tam skoro skapala. Banda debilov. Sorry za expresivne vyrazy, ale KATASTROFA. Ale je to asi individualne. Mne sa pani doktorka ani neracila predstavit a pozdravit ma, takze doteraz neviem, kto ma rodil, kedze to nepisu ani do prepustacej spravy. Odporucam vsak MUDr. Divekyho-to je pan doktor.

ewelyn3
7. júl 2016

Suhlasim, Mudr. Diveky je naozaj vyborny. A este aj Mudr. Redecha a Mudr. Plichtova (predtym som pisala Pilarova, to som sa pomylila, mala byt Plichtova).
A este som zabudla napisat, se by som ti odporucila po porode nadstandard..doplatis si, ale naozaj to stoji zato 😉

sardinka335
7. júl 2016

@dvetinky rodila som tam pred rokom ....ako pripravovala som sa ,,na horšie,, uz som tam rodila 2 dieta. Kazdopadne nečakaj ziadny luxus. Ja som mala zazmluvneneho porodnika MUDR. Dráb takze ma volal na poradne v čas ked tam bol on, prišiel a k porodu bola som s nim maximalne spokojna. Sestrička bola aj milá a dalšia aj protivná čo mi vadilo nakolko nemozem za to, ze ona chce v noci asi uz relaxovat a moje dieta sa chce narodit....spravala sa povyšenecky a mala som pocit, ze ,,obtazujem,, pritom som nemala ziadne poziadavky. Sestričky uz potom na izbe boli normalne, presne ako piše vyššie tak tie staršie sa mi zdalo ze sa snazia viac, tie mladšie ako povedali, ze keby niečo ale tak same od seba sa nešli ,,trhat,, Zvlášť by som chcela podakovat takej staršej sestre volala sa Viera Somorová, ktora s kojenim velmi pomahala. Proste to tam treba tie 4 dni vydržať a hotovo. Doktori sa mi zdali fajn, milý je aj Chuda velmi prijemny človek, Plichtova aj tu chvalia...

sardinka335
7. júl 2016

@ewelyn3 nadštandard ani nemusi byt volny....mne ta ochechula ked ma viezli z porodneho boxu zahlasila, ze je obsadene, sak normalne som sa jej pytala a povedala som ze jasne ved ako je tak je, ale ten ton a štýl ako to povedala, aj moj muz si to všimol ze je oprsklá....

ewelyn3
7. júl 2016

@sardinka335 aj mne to tak zahlasila, dali ma na standart a asi za tri hodiny priski pre mna, ze uz je nadstandart volny a ci ho stale chce..ja na to ze ano, tak ma presunuli a bolo vsetko ok 😉

sardinka335
7. júl 2016

@ewelyn3 za mnou prišla az o den o dva, ze či chcem....no boli sme 3 na izbe a celkom fajn babinec tak som ostala tam, zase bol to moj 3ti porod tak uz ma nejake ,,exkluzivne wecka,, az tak nebrali...som si vravela ze tie 4 dni vydržím. Ale napr. liezlo mi na nervy ze tie bábätká su za tým sklom...konečne mi prišla navšteva, celkovo sa mi ,,cnelo,, chybali mi mala som tam aj staršie deti a mala ako na just tam revala za tým sklom, hormony som mala ako na hojdačke a ešte tam bol prievan v tej prechodnej chodbe, bol jun okna všade otvorene...fukalo tam. Ale ako nehovorim, ze tam bolo len a len zle, ale welnes to nebol.... 😀 😀

dvetinky
autor
8. júl 2016

@ewelyn3 Ďakujem veľmi pekne za reakciu. To je tiež otázka - či zazmluvňovať, alebo nie. Mám to komplikované, lebo gynekologičku mám v inom meste - nechcela som ju práve v tehotenstve meniť, nakoľko som s ňou spokojná. Rodiť však už chcem v Ba, kvôli partnerovi atď. Mám v tom preto taký chaos, že ako to vlastne všetko bude 😒

dvetinky
autor
8. júl 2016

Ešte ma napadlo - ako je to teda s tým zazmluvnením. Keď dajme tomu na základe odporúčaní mám vybraného lekára, kedy treba začať riešiť to zazmluvnenie a akým spôsobom? Vďaka.

dvetinky
autor
9. júl 2016

Este ma napadlo -sa mnozia tie otazky :D V ktore dni byvaju poradne v Ruzinove?

ewelyn3
9. júl 2016

@dvetinky poradne su v utorok a vo stvrtok
Na tejto stranke mas vsetko zakladne info 😉
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

dvetinky
autor
9. júl 2016

@ewelyn3 Fíha, ďakujem 🙂

sardinka335
9. júl 2016

@dvetinky porodníka si mozeš zazmluvnit len na porod a to vtedy ked uz ta tvoja gynekologička pošle na vyšetrenia do nemocnice pred porodom. Ty nemeníš gynekologa, len vyuziješ tu službu ze v nemocnici si mozeš zazmluvnit toho kto je jednak ochotný ,,ťa zobrať,, a koho by si chcela.

dvetinky
autor
10. júl 2016

@sardinka335 Áno, to mi je jasné - tú moju som spomínala len preto, že žiaľ nemám možnosť ju využiť pri pôrode a preto riešim - keďže budem rodiť úplne inde, či zazmluvňovať alebo nie 🙂 Čiže stačí to začať riešiť až po zahájení chodenia do poradni už v danej nemocnici? Lebo ma napadá aj to, aby potom už nebolo na zazmluvnenie toho vybraného lekára neskoro - že nebude voľný.

ewelyn3
11. júl 2016

@dvetinky ked vies ze chces zazmluvnit, tak to urob co najskor...doktor ti uz potom sam vysvetli aky byva v jeho pripade postup

sardinka335
11. júl 2016

@dvetinky vieš čo ja som pri 2 porode zazmluvnovala ked som išla do Ružinova na poradne, ale mala som uz vybrateho porodnika. Ak máš vybrateho porodnika tak podla mna sa ho dá oslovit aj skor a on ti povie čo a ako.

dvetinky
autor
22. júl 2016

Dakuejm 🙂

marllik
29. júl 2016

mna by zaujimalo, ci na nadstandarde moze prist za mnou manzel hockedy na navstevu na izbu a byt kolko chce, alebo tiez len na chodbu..ja som rodila v ruzinove pred 3 rokmi dvojicky a manzelovi dovolili byt na izbe len v den porodu a potom sa tvarili, ze co ja chcem, aj ked som bola na nadstandarde a vlastne preto som ho chcela, aby mi manzel trochu pomohol (ja som mala bohuzial skusenost, ze sestricky velmi ochotne neboli a pri dvojickach to bolo dost narocne) tak sa pytam ci sa nieco nezmenilo, ze by mohol byt muz pri mne, ci sa i vobec oplati dopacat si nadstandard

marllik
29. júl 2016

@dvetinky a dnes som sa bola pytat na ambulancie, tak su tam sice od osmej do 12,00 v utorok. A stvrtok je este + jedna ambulancia 8,00- 10,00 , ale , ze si treba brat cakaci listok na recepcii a ze zeny zvyknu byt tam uz i o pol siedmej, aby sa dostali cim skor na rad.. to mi povedala sestricka 😖

madames
15. apr 2019

Este stale je na dverách poradne dole napisane " niekoho vidime radi prichadzat a niekoho odchadzat"? (parafrazujem) Lebo toto je podla mna slovensky fenomen drzosti, dat takyto napis na poradnu pre tehotne. Ruzinov nikdy viac!

shebamex
30. sep 2020

Nie je to sice aktualna tema, aj ked zaroven aj je, rokmi sa nieco zmenit mohlo 🙂 kvoli placental lake som tam bola na poradni este dost skoro kvoli sledovaniu, no tak neprijemnu sestricku som nezazila snad nikde.... Nieco sa slusne opytam, lebo neviem a ona mi odpovie akoby som tam chodila kazdy den a stale to nevedela.. Dnes som potrebovala len zapisat vysledky z monitoringu, kedze doktorka co ma mala na starosti odbehla, klopem, nic, vnutri smiech, buchanie o stol, 20 minut som musela cakat kym sa jej uracilo vyjst von, zavolala si pacientku, ja som vstala ze by som sa len rada opytala ohladom porodu u Krizka. Na otocku mi povedala ze nie, doktor mi povedal ze mam kazdej hovorit ze nie. A zabuchla dvere. Neviem ci ona je nejaky hovorca doktora, ale cakala som aspon odpoved ze ktory este rodi, bude ochotny, ale vzdy ked som chcela nieco vediet tak nie, neda sa, doktor nema cas, doktor ma vela roboty, alebo proste po jej oblubenom nie zavrela dvere. Absolutne si nevsima pacientky ktore tam sedia od rana, brala jednu po druhej a ked mi to uz bolo cudne po 4 hodinach, ked som konecne prisla na rad tak mi oznamila ze doktor tu dnes nie je, aj ked mal mat sluzbu, totiz skor som sa nedostala ani k otazke, pretoze len otvorila dvere, zakricala meno a isla ku stolu, tak aby sa jej nebodaj nikto nic nepytal... Parkrat som zapocula ze ona nemala este ani kavu, ze stale tu musi dajaka zena byt... Des no... Napriek tomu ze mam v papieroch napisane ze som rizikova ma poslala vedla do normalnej poradne, ale lepsie urobit ani nemohla, pani doktorka Rybanska je uzasna vesela zena, pri ktorej sa nebojim a sestricky su tiez mile a ludske, pokojne mi postup zopakuju aj trikrat, aby som mala istotu, vysvetlia veci ktorym nerozumiem.... Jedna stena a hned pristup lepsi o 150% 🤔 Krizko je skvely doktor, ale nezavidim mu s takym clovekom pracovat...

elka77
21. júl 2021

Ahojte dievcata počula som tu toľko mien že už som z toho zmetena 😁. Neviem či je ešte toto “vlakno”rozhovoru aktívne ale skusim sem napísať ;) - prosím vás koľko cca stojí zazmluvnenie lekara a v rámci BA po skúsenostiach vlastných či od známych odporúčate na pôrod Ružinov ?
Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre