5 ročný nechce chodiť do škôlky a je stále chorý

aehre
13. nov 2014

Ahojte maminy, prosim vas velmi pekne o radu. Nejde konkretne o mojho maleho ale ineho, z mojej rodiny. Maly bude mat v maji 2015 6 rokov a nechce chodit do skolky. Tak 1-2 dni a potom rano nariekanie, on sa chce ostat hrat doma s mladsim surodencom. atd. Sam ale hovori, ze tam ma kamaratov, aj kamaratky, ze pani ucitelka je super, ze nikto mu tam neublizil. Len proste chce byt doma a doma sa hrat. Nevieme uz ako dalej, uz hovori, ze ho brusko boli, ucilky domov volali, nech si pre neho pridu... a ked pride, uz ho prestane boliet. Ale vobec ho neprehana. Nechcel chodit aj preto, ze tam musel kadeco jest, co doma nejedaval. Lebo jeho mama je taka, ze radsej navari 3x tyzdenne rajcinovu polievku, halusky, francuzske zemiaky a hlavne nech to ma kopec vajec, len aby to zjedol.... A ked prisiel do skolky, bol to velky problem..Ale aj na to si uz postupne zvykol.... Jeho mamina je proste cudna, za vela asi moze aj ona svojou vychovou... Deti jej castokrat az "skacu po hlave". Ona proste pocuva len svoju matku... deti sa nebiju a nekrici sa na ne... Dobre, aj ja som toho nazoru, ze sa deti nebiju, ale niekedy treba dat dietatu proste vychovnu po zadku ci rukach... Nie ze bude do mna vlastne dieta skakat a mi papulovat a ma bit... Proste moc mäkka na ne a teraz nieco ked chce, tak ju maju vpazi. A dalsia vec, maly byva vemi casto chory, co mesiac, to antibiotika... uz vyskusala kadeco na imunitu a nic... A tu je dalsi probem, pocuva zasa len svoju matku... ze dieta z toho vyrastie... V skolke aj doktorka hovorila, ze by mali skusit detsku psychologicku... Tak neviem, preco doteraz u nej neboli... VEd to nie je hamba, su tu na to, aby nam pomahali. Aj maly trochu rackuje, povedali v skolke, ze by mali ist ku logopedke... a ona na to, ze na co, aj jeho otec rackoval a vyrastol z toho... Ze jeho otec isiel tiez o rok neskor do skoly, tak pojde aj maly, ze to zdedil... Ako ja na to nemam slov a je mi az do placu. Uz sme jej aj radili, nech zoberie kartu zdravotnu od tej doktorky, a nech ide dat skonzultovat zdravotny stav aj s inou doktorkou...Ale prose nie, naco... proste je viac chorlavy a musi z toho vyrast. Ja chapem, ze niektore deti su viac chore, aj moj maly mava costo sopliky a mame uz za sebou pobyt aj v nemocnici, ked za dva tydne presiel 3 chorobami a 3 mesiace sa potom z toho dostaval z tej jeho imunity... Ale mne sa tiez nepaci, ze dieta je chore, ma antibitika na 5 dni a ona uz na treti den ide s nim vonku, ze sak uz nema teploty a doma nemozu vydrzat zatvoreny... Ako ja to chapem, dobre, rak ked ma dieta antibiotika, ze pomaly malo zapal pluc, tak ho drzim doma a hotovo a nie ze pojde von, tam lieta, nadycha sa studeneho vzduchu a berie antibiotika... Ked som ja bola chora, tak som sa mohla aj hadzat o stenu, ale proste ma mama von nepustila!!! po tyzdni na kontrolu ku doktorke, ked vseko ok, tak az potom som mohla ist von... Tak toto su tie dva problemy a uz nevieme co ako dalej. Dieta ma ist od septembra 2015 do skoly a nevieme si predstavit, ako to bude. On si proste zmysli, ze tam nechce byt, ze ho to tam nebavi po par dnoch a hotovo.... A este jedna vec, maleho davala do skolky uz v 4 rokoch, ale po dvoch tyzdnoch ochorel a potom sa nechcel vratit do skolky, ked videl skolku, mal az panicke zachvaty... Tak ho uz nedala, az teraz zasa, ked mal 5 rokov uz ako je predskolak a aj to len na 4 hodiny. A ked som sa spytala, ze preco nie na cely den.. lebo sa boji, ze tam nebude chciet ostat, ze bude revat, ze chce ist domov... A ked som sa pytala, ci aspon casom ho da na celych 8 hodin, tak ze nie, 4 hodiny ze stacia...

aehre
autor
14. nov 2014

@katarinamarkova dakujem 🙂 no jej manzel ma nazor ako ja a velmi sa kvoli tomu hadaju... ale tym ze byva malo doma, tak vacsinou vsetko na nej ostava. Ale on ked nieco povie, tak posluchnu... A uplne s tebou suhlasim, ze to mali riesit skor a nie na poslednu chvilu... nepolavit mozno uz ten prvykrat, ked ho tam dali ked mal 4 roky, lebo takto to teraz je niekedy, ze ako dieta zaveli, tak bude... aj s tym jedlom napriklad...

abbey1
14. nov 2014

@aehre Môžeš si to overiť kde len chceš. Predškolska povinná nie je, ani žiadne psychotesty pred nástupom do školy, pokiaľ dieťa dovŕši 6 rokov v riadnom termíne. Pri zápise do školy mozu pedagógovia navrhnúť vyšetrenie, ak sa im dieťa nepozdáva.
Ale popravde nechápem, že tak veľmi riesite, že syna do škôlky nedáva. Je to ich rozhodnutie a nie je jediný na svete. Svoj názor jej povedať môžete, ale rovnako ona môže vyjadriť svoj názor na vašu výchovu. K logopedovi môže syna vziať i jeho otec a budete vedieť, či je ozaj nutné s malým pracovať. Myslím, že lepšie riesenie ako sa len s matkou hádať.

saskarisko
14. nov 2014

@aehre - nehas, co ta nepali ...

ad - depistaz (posudenie zrelosti dietata pred skolou) sa robi v skolke len so súhlasom rodica. povinne je len, ak chce rodic poziadat o odklad, a to v pripade, ze dieta dovrsi 6 rokov do 31.8. v danom skolskom roku. odklad musi odsuhlasit psycholog, na zaklade zhodnotenia dietata (urobi s nim testy) + porozprava sa s rodicom, popr. skolkou, popr. pediatrom. ak do 31.8. v danom skolskom roku dovrsi 6 rokov, musi ist aj na zapis.
predskolska dochadzka nie je povinna.

0silvia0
14. nov 2014

@aehre ty mas tendenciu vsetko riesit a tvoja svagrina nechava veci plynut, aby sa to vyriesilo samo a bude riesit len to, co je skutocne nevyhnutne. Mam v okoli matky aj take aj take, dokonca jednej mojej kamaratke decka riadne skakali po hlave, dalsia svoje deti cepovala ako na vojne a poviem ti, ze styl vychovy a styl riesenia problemov ma kazdy iny a jednoducho nemozes ziadat od svagrinej, aby veci videla tvojimi ocami a riesila veci a problemy tak, ako sa zda spravne tebe. Ked z kazdej strany niekto do nej huci co robi zle a ako to ma robit, tak sa jej vobec necudujem, ze jej to uz lezie dobre na nervy. Kazda normalna matka chce pre svoje deti to najlepsie, ale kazda to robi inym stylom. Aj moja sestra na moj vkus deti prilis rozmaznava, ale su to jej deti, jej rozmaznavacie prostriedky, jej zivot a jej videnie vychovy. Kedze viem, ze je to milujuca matka, tak verim a viem, ze robi pre svoje deti to najlepsie a ze si svoje deti dobre pozna. Aj ja vychovavam svoje deti odlisne. To, co plati pre jedneho, neplati pre druheho. A viem, ze pri dcere mozem byt benevolentnejsia, pretoze ona ma vnutornu zodpovednost. Pri synovi musim byt ovela prisnejsia, pretoze zneuziva, ked sa vo vychove povoli... kazdy ma svoje vychovne metody a nikdy by som si nedovolila povedat, ze prave tie moje su vhodne pre vsetky deti sveta🙂

katarinamarkova
14. nov 2014

@aehre hmmm ved to...vidis...aj tie prazdniny musi mamka odsuhlasit....
neboj zvladla by si to... ja som prave uspala 4 🙂 tri svoje a jedno pozicane 🙂
skus na nu ist skor oznamovacim sposobom.....chcem si zobrat krpcov na pol dna, na vylet, na vyrobu vianocnych ozdob, na sankovacku....kedy ich mozem prist zobrat? kedy ti to najviac bude pasovat? zoberiem ich aj na noc? alebo ti bude lepsie na pol dna napr.
takymito otazkami jej das minimalnu sancu povedat nie 🙂 ale samozrejme kladnu odpoved ti nezaruci v tomto pripade nikto.
ja neodsudzujem, ani teba....ani ju....
ona ma svoj pohlad na svet, ty svoj....ocividne diametralne odlisny 🙂 ci je jeden z nich dobry, alebo zly, nie nie je. kazdy je len iny.aj ja mam svoj, tiez nehovorim ci je dobry alebo zly.len sa 100% viac blizi tomu tvojmu ako jej pohladu na vychovu, rodicovstvo.

jedine co je cele zle, je rozdielny pristup k vychove zo strany rodicov v jednej domacnosti....to potrapi, nielen deti, ale celu rodinu. - ale to len tak na okraj, nie ako podnet k rieseniu 🙂 to si oni musia doma vyjasnit v provm rade sami, lebo deti budu vychovat este dalsich 10-15 rokov.

aehre
autor
14. nov 2014

@saskarisko dakujem 🙂 super vysvetlene konecbe od niekoho 🙂

1marika1
16. nov 2014

@aehre
Najlepšia kombinácia na podporu imunitného systému detičiek.
Na jednej strane nevyhnutné vitamíny, minerály a rastlinné živiny, ktoré každý deň potrebujú. Na druhej strane úžasná kombinácia Aloe vera s broskyňami pre zachovanie správnej funkcie imunitného systému. Pýtajte sa vášho Foreveráka na viac informácii o týchto produktoch!
Forever Kids™
Vďaka týmto žuvacím multivitamínom Forever Kids™ poskytnete svojim deťom výživné látky, ktoré každý deň potrebujú. Tieto zábavné a chutné multivitamíny poskytnú dospelým a deťom od 2 rokov dôležité vitamíny, minerálne látky a fytonutrienty, ktorých môžu mať v organizme nedostatok.

Novou zložkou vo Forever Kids je železo, ktoré hrá dôležitú úlohu pri podpore imunity a v kognitívnom rozvoji. Je to látka, ktorá zlepšuje celkový zdravotný stav, ale v organizme ho máme často nedostatok.
Fytonutrienty sú veľmi dôležité rastlinné látky, ktoré sa nachádzajú v ovocí a zelenine. Nová receptúra má ešte viac fytonutrientov vďaka vylepšenej zmesi ovocia a zeleniny. Výsledkom je multivitamín, ktorý má skvelú chuť, jeho užívanie je zábavné, a dopĺňa rad ostatných výživových doplnkov, ktoré Forever Living ponúka!
Fytonutričná základňa Forever Kids pochádza z takých výživných potravín, ako je napríklad mrkva, cukrová repa, špenát, brokolica, čučoriedky, jablká, brusnice, paradajky a jahody. Neobsahuje umelé farbivá ani konzervačné látky. Vy i vaše deti si zamilujete prirodzenú hroznovú chuť, a navyše budete mať pocit spokojnosti!

• bez umelých farbív a konzervačných látok
• žuvateľné tablety
• fytonutrienty získané z najlepších surovín, ako napríklad brokolica,špenát, cukrová repa a mrkva

Forever Aloe Bits n’ Peaches
- ponúka ďalšie chuťové potešenie zo 100% aloe vera gélu s jemnou prírodnou broskyňovou príchuťou a broskyňovým koncentrátom. Kúsky dužiny aloe vera nasiaknuté príchuťou broskýň, pridané do nápoja, dotvárajú jeho neopakovateľnú osviežujúcu chuť.
Už mnoho storočí ľudia po celom svete používajú aloe pre jeho priaznivé zdravotné účinky. Pridaním broskýň získavame naviac zdroj karotenoidov – cenených ako zdroj vitamínu A a ako antioxidant, a navyše sú dôležité pre zachovanie správnej funkcie imunitného systému. Bits n’ Peaches ponúka množstvo zdravých ingrediencií obsiahnutých v nápoji s úžasnou chuťou. Či ho pijete s ľadom, alebo zmiešaný s ovocným džúsom, vychutnajte si v každom čase dňa úžasnú chuť štedrej prírody!

• má všetky účinky Aloe Vera Gelu
• obsahuje celé kúsky čistého aloe vera
• osviežujúca ovocná chuť broskyňového džúsu
• ideálny pre deti

david93
12. dec 2014

a tvoj brat, otec toho dieťaťa, je dospelý a svojprávny? že riešie rodinné veci s mamou a sestrou namiesto svojej ženy?