5 ročný nechce chodiť do škôlky a je stále chorý

aehre
13. nov 2014

Ahojte maminy, prosim vas velmi pekne o radu. Nejde konkretne o mojho maleho ale ineho, z mojej rodiny. Maly bude mat v maji 2015 6 rokov a nechce chodit do skolky. Tak 1-2 dni a potom rano nariekanie, on sa chce ostat hrat doma s mladsim surodencom. atd. Sam ale hovori, ze tam ma kamaratov, aj kamaratky, ze pani ucitelka je super, ze nikto mu tam neublizil. Len proste chce byt doma a doma sa hrat. Nevieme uz ako dalej, uz hovori, ze ho brusko boli, ucilky domov volali, nech si pre neho pridu... a ked pride, uz ho prestane boliet. Ale vobec ho neprehana. Nechcel chodit aj preto, ze tam musel kadeco jest, co doma nejedaval. Lebo jeho mama je taka, ze radsej navari 3x tyzdenne rajcinovu polievku, halusky, francuzske zemiaky a hlavne nech to ma kopec vajec, len aby to zjedol.... A ked prisiel do skolky, bol to velky problem..Ale aj na to si uz postupne zvykol.... Jeho mamina je proste cudna, za vela asi moze aj ona svojou vychovou... Deti jej castokrat az "skacu po hlave". Ona proste pocuva len svoju matku... deti sa nebiju a nekrici sa na ne... Dobre, aj ja som toho nazoru, ze sa deti nebiju, ale niekedy treba dat dietatu proste vychovnu po zadku ci rukach... Nie ze bude do mna vlastne dieta skakat a mi papulovat a ma bit... Proste moc mäkka na ne a teraz nieco ked chce, tak ju maju vpazi. A dalsia vec, maly byva vemi casto chory, co mesiac, to antibiotika... uz vyskusala kadeco na imunitu a nic... A tu je dalsi probem, pocuva zasa len svoju matku... ze dieta z toho vyrastie... V skolke aj doktorka hovorila, ze by mali skusit detsku psychologicku... Tak neviem, preco doteraz u nej neboli... VEd to nie je hamba, su tu na to, aby nam pomahali. Aj maly trochu rackuje, povedali v skolke, ze by mali ist ku logopedke... a ona na to, ze na co, aj jeho otec rackoval a vyrastol z toho... Ze jeho otec isiel tiez o rok neskor do skoly, tak pojde aj maly, ze to zdedil... Ako ja na to nemam slov a je mi az do placu. Uz sme jej aj radili, nech zoberie kartu zdravotnu od tej doktorky, a nech ide dat skonzultovat zdravotny stav aj s inou doktorkou...Ale prose nie, naco... proste je viac chorlavy a musi z toho vyrast. Ja chapem, ze niektore deti su viac chore, aj moj maly mava costo sopliky a mame uz za sebou pobyt aj v nemocnici, ked za dva tydne presiel 3 chorobami a 3 mesiace sa potom z toho dostaval z tej jeho imunity... Ale mne sa tiez nepaci, ze dieta je chore, ma antibitika na 5 dni a ona uz na treti den ide s nim vonku, ze sak uz nema teploty a doma nemozu vydrzat zatvoreny... Ako ja to chapem, dobre, rak ked ma dieta antibiotika, ze pomaly malo zapal pluc, tak ho drzim doma a hotovo a nie ze pojde von, tam lieta, nadycha sa studeneho vzduchu a berie antibiotika... Ked som ja bola chora, tak som sa mohla aj hadzat o stenu, ale proste ma mama von nepustila!!! po tyzdni na kontrolu ku doktorke, ked vseko ok, tak az potom som mohla ist von... Tak toto su tie dva problemy a uz nevieme co ako dalej. Dieta ma ist od septembra 2015 do skoly a nevieme si predstavit, ako to bude. On si proste zmysli, ze tam nechce byt, ze ho to tam nebavi po par dnoch a hotovo.... A este jedna vec, maleho davala do skolky uz v 4 rokoch, ale po dvoch tyzdnoch ochorel a potom sa nechcel vratit do skolky, ked videl skolku, mal az panicke zachvaty... Tak ho uz nedala, az teraz zasa, ked mal 5 rokov uz ako je predskolak a aj to len na 4 hodiny. A ked som sa spytala, ze preco nie na cely den.. lebo sa boji, ze tam nebude chciet ostat, ze bude revat, ze chce ist domov... A ked som sa pytala, ci aspon casom ho da na celych 8 hodin, tak ze nie, 4 hodiny ze stacia...

bombonka
13. nov 2014

@aehre jedna fakt dobrá rada : nie je Tvoje tak sa nestaraj a máš po probléme

maslenka47
13. nov 2014

Decko rozmaznane, rodic rozmaznany a ty sa staras do veci, do ktorych ta vobec nic nie je.

simca06022011
13. nov 2014

"Tak toto su tie dva problemy a uz nevieme co ako dalej. Dieta ma ist od septembra 2015 do skoly a nevieme si predstavit, ako to bude."
Ani jeden problem sa ta netyka, ako to chces riesit, ked matke to vyhovuje? Podla mna si to nepredstavuj, neber to ako TVOJE problemy a neries 🙂) Aj tak nevyriesis. TU ide len o pevnu ruku/resp.ani nie ruku ale vôľu matky... kde sa proste zatne a bude ako povedala, ale keď jej to tak vyhovuje... nech to rieši ona, alebo otec dieťaťa a ty sa nevzrušuj 🙂)) Deti bývajú choré v tom má jej matka pravdu, ak je v kolektíve takto sporadicky je to podľa mňa aj kvôli tomu, nemá si kedy zvyknúť... a ďalšia vec.. riešime to tu v inej téme.. s dnešnými škôlkármi to nejde vždy jednoducho 🙂) papuľujú, pištia a vymýšľajú.. a ak má mama na to slabosť... 🙂) nuž... 🙂)) a počúva starkú (starká a matka majú úplne iné funkcie v živote dieťaťa.. aj na mňa mama bliaka, prečo som na malú zlá a nedám jej 3 lízatká keď ona CHCE a nepamätá sa, že keď ona bola na "mojom mieste", tak som dostala po riti a bolo po vymýšľaní ;) )

aehre
autor
13. nov 2014

Ja viem, urcite je to tazke vychovavat dve deti tesne po sebe... kazdy mame iny nazor na vychovu... Ja tiez svojmu kadeco dovolim ale kadeco zakazem a uz neraz vyfasoval po zadku ci rukach. Ale zasa nie tak, aby mu ostali modriny a podobne... Ja som bola vychovavana prisne a to dost prisne a teraz dakujem svojej mame, ze tak robila, neuskodilo mi to nijako. Este jedna vec, maly ked mal tak tri roky, v telke bola nejaka kreslena rozpravka a sa zlakol.. sa tam strielali ci co... proste tie japonske kreslene co byvaju v telke... a zacal sa pocikavat a zajakavat... to az sam povedal casom, ze sa toho zlakol... A potom este vzdy, ked brat alebo niekto na nehozvysil hlas, tak sa aj zajakaval.... casom sa z toho dostal, asi tak po roku... A vtedy ked neposluchal , tak mu jeho otec povedal, ze posluchaj, lebo dostanes po zadku... a maly mu na to povedal ako 4 rocny, ze tatik nekric na mna, lebo budem zasa koktat.... (pocul to raz, ked to jeho mama povedala jeho ocovi, nekric na neho, lebo bude zasa koktat). Je tam este aj viac veci, proste na dlho... On je velmi citlivy a zaroven ale hyperaktivny a povedala aj doktorka, ze ked bude chodit do skoly, ze sa mu bude treba vic venovat a mat individualny pristup na zaujatie ho.... Ale ako zdravotny stav nema hyperaktivitu potvrdenu... Lebo podla doktorky co maju, tak dieta sa meni a z toho vyrastie...

pipilady
13. nov 2014

1. nerozumiem, čo chceš riešiť, prečo to chceš riešiť a ako to chceš vlastne vyriešiť...

2. je ťa do toho, škaredo povedané, suchý prd....

3. máš tu fotku, podľa tvojich riadkov sa dá vyčítať, že ide o synovca? (bratovho syna?) Čiže ktokoľvek ťa spozná a pozná ťa osobne, tak vie presne, o kom hovoríš... prepieraš tu cudzie súkromie, pritom na to nemáš najmenšie právo.

4. nič z toho, čo vnímaš ako problém nemusí byť pre iného človeka s inými hodnotami, postojmi, zmýšľaním a názorom na život, výchovu, dieťa... problém.

5. máš dieťa, tak ho vychovávaj po svojom a cudzie deti nechaj, nech vychovávajú jeho rodičia a nech konajú podľa svojho svedomia a vedomia. Hádam sú svojprávni, či?

6. Ja napr. neočkujem, švagriná očkuje, to sa teraz budeme takto "naťahovať" na internetovom fóre len preto, lebo máme na určitú vec iný názor?

aehre
autor
13. nov 2014

ja viem baby, ze to nie je moje dieta, ale je tazke, ked mi babka, moja mama kazdy den vyplakava do telefonu co a ako... Ide o moje krsna, ktore mam rada ako svoje. Aj brat ma rovnaky nazor ako ja, ale ked svojej zene nieco povie, tak je ohen na streche... Uz na nu aj zhucal, ze to ona a jej matka z neho takeho upistanca vychovali.. sa urazila a zobrala na par dni k matke... Chcela som len radu, ci mame na nu tlacit, nech ide k tej psychologicke a aj k logopedke? Tiez tam nerada chodim, lebo moje dieta od neho nic dobre nepochyti... A este , ci je fakt nejaka sanca, ze dieta z toho vyrastie, z toho vzdoru chodit do skolky a si naozaj zvykne a aj z toho, ze tak casto chore byva... Lebo neviem, ci je dobre davat kazdy mesiac antibioka... nemam stym skusenosti...

katy1979
13. nov 2014

@pipilady uplne s tebou suhlasim dievca 🙂

@aehre mozno keby ste ju konecne vypoculi a nie kazdy mudroval co a ako robit tak by ste aj pochopili jej konanie. To ako vychovava svoje dieta je jej vec. netyra ho nebije takze nemas co riesit.

sissy27
13. nov 2014

@aehre základná otázka - prečo to chceš riešiť ty? čo ťa k tomu vedie? a druhá vec - pokiaľ matka nemá záujem, tak ty sa môžeš aj rozliať na kolomaž... ak jej vyhovuje takáto výchova, je to jej vec... ja si tiež o výchove iných občas myslím svoje, ale len myslím... a oni o mojej predpokladám tiež, ale tiež len myslia 😀 a dobre je...

ivett1
13. nov 2014

@aehre tiež sa nad tým pozastavujem, čo sa staráš do výchovy cudzieho dieťaťa...má svoju rodinu - svoju matku a otca ... to, že ti vyplakáva tvoja matka do telefónu, je jej problém, nech odovzdáva svoje rady tebe, ako svojej dcére ...a ty sa podľa nich riaď ... tvoja švagriná sa zase bude riadiť radami svojej matky ... som zvedavá, ako by sa tebe páčilo, keby sa tvoja švagriná zaujímala tak o to, ako vychovávaš svoje dieťa a ...napísala by ...že "ja neviem, čo budeme robiť?..." 😖

aehre
autor
13. nov 2014

@sissy27 , ivett1 Baby chcela som tym len vediet, ako to maminy zvladali s tym odporom deti ku skolke, ci to islo podobrom a ak ano, tak ako alebo ci fakt tam to dieta nasilu nechat... Ze co maminam pomohlo. A nazor na psychologa detskeho... Viem, ze ona ma svoju hlavu a svoju vychovu... nemyslela som to vzlom, nozaj, mrzi ma to :(

prasiatko30
13. nov 2014

@ivett1 presne to iste ma napadlo ze urcite by bola zakladatelka nadsena kebyze jej sestra jej muza sa pokusa miesat do jej vychovy😄😄😄😄

Vsak ak sa bratovi nepaci tak nech sa zaangazuje viacej do vychovy vlastneho syna - ono je to pekne prist pol hodinu pred uspanim domov q chciet aby syn stal v pozore spraval sa tak ako si to otecko a babicka predstavuju. Otecko nech si najde kazdy den 3-4 h casu a bere dieta na kruzky, pohra sa s nim , porobi ulohy a vstepuje mu svoje hodnoty a potom sa moze stazovat ale takto je velmi lahko hadzat vsetku vinu na matku - vsak ta je neschopna vychovavat jeho dieta podla otcovskych predstav a kde je otec????

aehre
autor
13. nov 2014

@prasiatko30 stara sa a venuje ako moze... no ma taku pracu, ze je malo doma, alebo chodi neskoro vecer domov a skoro rano do prace. Ale ked je s nimi, tak sa s nimi aj uci atd. Jeho posluchaju. Len je pravda, ze vela casu na nich nema.... Nejedna sa teraz o to, ako ona vychovala, co sa to da zmenit a podobne... len nazor na tu skolku, ako ho motivovat, nech je tam rad atd a a ci je ten detsky psycholog dobry napad...

ivett1
13. nov 2014

@aehre je to pekné, že si to nemyslela v zlom, ale ona v tom asi problém nevidí ...skrátka to má premyslené a keďže malý už reagoval na stres (strach z animovaného filmu) tým, že sa začal zajakávať, tak to rieši tak, aby ho to nezaťažovalo ... takže načo nútiť dieťa chodiť do škôlky, keď nemusí ... a ono samé tam ani nechce chodiť ... horšie by bolo, keby tam ísť musel, lebo by mamina musela ísť do práce, vtedy by bola dobrá aj rada od toho psychológa ... takto to ako problém nevidím a ani ty z toho nerob vedu ...😉

prasiatko30
13. nov 2014

@aehre a v com je problem - dieta chodi do skolky na 4 h - no a? Ako viem na zakladke nebude mat 8h vyucovania - prvaci maju kolko 4-5h neviem ako to je teraz na sk - ale ak to tak vyhovuje matke a aj dietatu tak na co ty v tom vrtas prosim ta? Podla vsetkeho ho matka nepotrebuje mat zavreteho v skolke 8h podla tvojich slov je svagrina este asi na RD alebo MD tak preco by ho tam mala na tych 8h nechavat - nejako mi unika pointa - pretoze ty to tak chces???

aehre
autor
13. nov 2014

@ivett1 no len to, ze on ma uz predskolsky vek a musi chodit do skolky. Lebo ked ide do prveho rocnika, tak zo skolky davaju posudok do skoly, aby ho zobrali... Ona dobra mamina, o deti je postarane, su ciste, nie su hladne atd... a ano, presne ako si pisala, ze kazdy mame iny nazor na vychovu... Doktorka povedala, ze ma az neurozu tej skolky. Len nechapeme ako je to mozne, ked sa mu tam paci aj ma kamaratov... jedine je, ze sa mu tam nechce ostat. A potom hysaci, ze nemoze ist domov ked si zmysli. A stres je hrozny... to pozna aj dospely clovek a nie to este chuda dieta. Proste aj tam je rad aj nie. A velmi je na maminu naviazany. Mozno aj kvoli tomu. Ale asi naozaj by bol ten psycholog najlepsi, ten sa royprava urcite nie len s dietatom ale aj rodicom, len tiez asi treba natrafit na dobreho.

aehre
autor
13. nov 2014

@ivett1 mas pravdu, bude najlepsie sa do toho nemiesat, aj ked mi bude luto toho maleho, lebo mohlo byt vsetko inak, keby sa problemy vcas podchytili... Ale oni su rodicia a je to hlavne na nich. Mne tiez moje mamy, moja aj manzelova, radia kade co... ale vzdy si urobim ako ja uznam za vhodne, a tak asi robi aj ona....

aehre
autor
13. nov 2014
ivett1
13. nov 2014

@aehre no, aj keď bude mať 6 rokov, neznamená to, že je naozaj zrelý na to, aby chodil do školy ...sama píšeš, že je dosť naviazaný na svoju mamu ... ale toto môže posúdiť detská psychologička alebo skôr psychologička, ktorá sa zaoberá posudzovaním školskej zrelosti...dieťa absolvuje testy a podľa toho sa napíše posudok ... v našej škôlke sa to robí automaticky ...aj teraz niekedy boli termíny na depistíž ... ďalšie testy sa robia na jar ... samozrejme, že malý pôjde na zápis do školy niekedy vo februári a až potom absolvuje testy a na základe toho sa rozhodnú rodičia, či požiadajú o dklad školskej dochádzky ... ale toto si asi už tvoja švagriná zistila, tak preto ju to až tak netrápi a je rozhodnutá dať malého do školy o rok ...ale všetko sa ešte môže zmeniť a nakoniec malý bude chcieť ísť do školy sám ...aj to sa stáva🙂...

ivett1
13. nov 2014

@aehre 🙂😉

aehre
autor
13. nov 2014

...

aehre
autor
13. nov 2014

@ivett1 nie nezistovala, ked som jej povedala, ze to takto funguje, ze sa robia posudky a tak, tak bola prekvapena, bola vtom, ze rodic sa rozhodne, ci da dieta do skoly alebo nie. Len vies, ona tak automaticky hovori, ze ked jeho oco mal odklad rok, ze aj jeho daju o rok... ako keby sa vobec nesnazili pre opak a cakali, ze to pride samo... Aj s tou skolkou tak mysleli, ze tak ho zoberu zo skolky a narok uz bude hadam dobre, uz bude zrelsi... Viem ze sa to stava... ja si neviem predstavit, ako by som to riesila, kto vie, mozno to o par rokov budem presne aj ja riesit. Su aj horsie veci ako toto, da sa aj tak povedat.... Len ja by som hned nevahala a riesila psychologicku a aj logopedku. Tiez doma teraz riesime, ze maly ked je niekedy vonku a mame ist niekam do obchodu, banky atd, tak niekedy nechce ist do vnutra a hysaci.... tiez mi hovoria, ved jeho to prejde.... ale zasa som toho nazoru, ze mu vtom treba trosku pomoct, aby ho to preslo a nech si zvyka na take veci.... nie len detske ihrisko a vonku sa blaznit. Aj ked v tom veku ho nic ine nezaujima teraz hlavne .

jana_eyre
13. nov 2014

"radost" byt nevestou vo vasej rodine... 🙄

mihula
13. nov 2014

@aehre a prečo toto všetko neriesiš so svojim bratom?

katrinka8
13. nov 2014

@aehre - a ako súvisí predškolský vek s 8-hodinovou dochádzkou v škôlke? Veď všetky é potrebnaktivity robia detičky v škôlke doobedu a vtedy tam ten chlapček predsa je. Keď sa najedia, idú spať, potom olovrantujú a hrajú sa, kým neprídu po nich rodičia. To všetko azda malý môže robiť aj doma, či? Zbytočne sa stresujete, nežijete s nimi denno-denne, nemôžete presne vedieť, aká je situácia s deťmi a prečo sa Tvoja švagriná rozhodla tak, ako sa rozhodla. Nie všetko musí byť také, ako sa Vám zdá.
Mimochodom, my sme si prešli niečím veľmi podobným. Dcérka minulý rok v škôlke odmietala jesť, piť, hrať sa s deťmi, zapájať sa do aktivít a komunikovať. Samozrejme, spánok nehrozil. Vďaka trpezlivým pani učiteľkám a ich doporučeniu len 1/2 - denného pobytu (som na MD s mladším synčekom, tak to šlo) sa to zlepšilo. Do škôlky tiež chodila rada, len tam nič nerobila, len pozorovala deti. Prvý prázdninový týždeň preplakala, že chce ísť do škôlky. To isté bolo na začiatku tohto roku, žiadna zmena. Tá prišla pred 2 týždňami zo dňa na deň. Zrazu zjedla celý obed, začala piť (dovtedy len zo svojej fľaše z domu - nie s cumľom, aby si niekto nemyslel, z normálnej fľaše na vodu, čo sú) škôlkársku vodu či čaj, hrať sa s deťmi a rozprávať a aj sa zapájať do aktivít. Chodí zatiaľ stále len na 4 hodiny, netlačíme na ňu, keďže sa to tak dá riešiť. Aj v škôlke nám povedali, že už je to na dobrej ceste, že sa nemáme báť, a že netreba na deti tlačiť, proste každé je iné.

katarinamarkova
13. nov 2014

@aehre ak chces zmenit spravanie a zdravie dietatka zmen mamicku!
da sa to? ....asi moc nie....co s tym?....nepripustaj si to k srdcu, ona sa s nim bude v prvej triede a vlstne stale trapit.
ak chces aspon trosinku pomoct tomu dietatku, zober si ho na prazdniny, na vikend, na tyzden....ukaz mu iny pohlad na svet. to je to najviac, a nie vobec mala cast co mozes pre to dietatko spravit.
ver, ze ked bude velky, bude vdacny za to, ze ma moznost vidiet aj iny sposob zivota a bude stastny, ze ma moznost rozhodnut sa, ako bude smerovat.

vzdy mi je takych deti luto :(
a casto chory? ano vystihla si to spravne, pocas choroby von lietat na studeny vzduch....rajcinova polievka, francuzske...stale dookola...no bodaj by nebol.

abbey1
13. nov 2014

@aehre Predškolská nie je vôbec povinná. Dieťa môže nastúpiť rovno do školy. V tom žiadny problém nie je. Myslím, že zbytočne chcete niečo robiť nátlakom na matku, či malého. Jeho otec i vy s ním trávite určitý čas a tým ho tiež formujete.
Som si istá, že i o mojej výchove dcér si mnoho ľudí poťuká po čele a som rada, že nepoznám názor svokry a švagrín. Staršia nikdy nechcela chodiť do škôlky, i keď tam bývala max 3 hodiny. Ale od prvého dňa v škole bola spokojná a vyrovnaná žiačka a dodnes má školu rada a k tomu samé jednotky. Mladšia má teraz 4 roky y do škôlky nechodí, čo tiež zopár ľudí rieši.
Ak sa matka malému venuje, nechýba mu láska a starostlivosť vaše naťahovačky sú zbytočné. Nech sa mu venuje otec, prípadne ho vy občas vezmite na výlet, na celý deň, nech vidí, že rodiny môžu fungovať a j trošinku inak. S matkou hovorte ako s kamarátkou, teda nie formou rád, ale bežného babského pokecu, možno sa časom na niektoré veci chytí.

katarinamarkova
13. nov 2014

@aehre psycholog je fajn napad, ale tam je zakald, aby hlavne splupracovala mamicka 🙂
ako ho motivovat na skolku? teraz ked pomaly uz pojde do skoly, dost neskro na otazku....
na skolku sa deticky motivuju hlavne pred nastupom do skolky - ako tam je super, kamosi, hranie, nove veci, pesnicky, basnicky, ihrisko.....
pripravit dietatko na skolkarsky rezim spanie, strava, kolktiv, novi ludia, par h. bez maminky.....
to bolo potrebne riesit pred par rokmi.
ale preco sa pytas ako ho motivovat na skolku? treba sa skor spytat ako motivovat maminku aby ho davala do skolky viac ako na par. h. aj to obcas....takto sa na skolku nikdy nenauci....o to vacsia ,,sranda,, bude potom v skole.
ako motivovat maminku? ma predsa manzela, ktory je tiez rodicom ich syna, maju sa na takychto rozhodnutiach podielat.....

pochop, ze ty toto nezmenis....to by si musela zmenit cely ich svet. tak ako ju, tak aj jeho, aj ich dieta....
rob co mozes, pomahaj ako vies, tomu malemu, ale nechci zmenit vsetko, to sa neda.
ona bude mat vzdy svoje nazory na vychovu, ty ich zboznovat nemusis, ale nezmenis ich.

aehre
autor
14. nov 2014

@katrinka8 velmi pekne dakujem za prispevok, konecne niekto aj normalny s vlastnymi skusenostami. Byvam u nich velmi casto, aj na tyden a tak, tak viem velmi dobre ake to je u nich... ale to uz nebudem riesit. Rozhodli sa pre tu psychologicku nakoniec. S bratom to vela riesim, len tam je probelm, ze on by chcel vychovavat inak a ona inak... jeho posluchaju na slovo . Ale to asi kazdeho ocina deti viac posluchaju ako maminu. A dakujem za skusenost, viem, ze vela zavisi aj od uciteliek v skolke. No snad to uz nejako zvladnu a ako ste Vy napisala, bude to snad lepsie a lepsie casom. Dakujem

aehre
autor
14. nov 2014

@katarinamarkova dakujem krasne za normalny prispevok, ktory ma neodcudzuje.... chcem len pomoct, lebo si oni nevedia rady a nemaju ani internet... na prazdniny, to by museli ist jedine obaja surodenci.... a zvadnut tri deti no neviem... mozno aj ano, ako si pisala, ze by sa spravali inak. Ved aj ten mladsi ked je bey toho starsieho tak je to uplne ine dieta, najlepsie na svete. .. 🙂 Mamina sa neda vymenit, to je jasne, ona je dobra mamina, len bola na nich malo prisna a to si uz teraz uvedomuje a uz sa jej nedari ich skrotit.... a oni by na prazdniny ani nesli, resp.mozno aj ano, ale su na nu velmi naviazany, maju 5 a 4 roky a doteraz od nich bola mozno raz na noc... Ked ju aj brasko volal, aby si isli spolu sadnut samy vonku niekam, nie ona nejde, ona musi byt pri detoch, co a ako deti... a teraz sa bez nich nemoze pohnut ani na krok. A pritom byvaju s rodicmi aj aj mama by ich kedykolvek postrazila na noc... no nie... Takze tam je problem, ze oni si zrazu spomenu na maminu a zacnu hysacit, bud jeden alebo druhy... mozno aj preto tak nechce ten starsi chodit do skolky, lebo je len a len na nu zvyknuty a vobec nechodili medzi ine deti... az od takeho jeho tretieho roku...

aehre
autor
14. nov 2014

@abbey1 dakujem za rady 🙂 no neviem isto ako je to s tou predskolkou, ale aj v TV novinach davali , ze predskolska dochadzka je povinna, ze dieta musi ponovom aspon jeden rok chodit do skolky, ci uz na 4 alebo viac hodin, potom sa robi posudok psychologa, ci odporuca dieta do skoly. -Ze bez papiera zo skolky, ze tam chodilo ten predskolsky rok, ho psychologicka nezoberie na posudok a bez posudku ho nezoberu do skoly... Neviem ci to tak bolo alebo nebo predtym. Ale vraj to tak teraz je. No snad sa im to nejako upravi a maly si zvykne. Je velmi citlivy a nepriebojny, tak to bude mat asi o nieco tazsie v zivote, ale snad to zvladnu. Po vyzssie napisanych prispevkoch ich uz nebudem riesit, nech si robia podla seba. Ja im moj nazor poviem. Ja si vychovavam dieta podla seba a oni podla seba...