Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

michaela2410
8. sep 2010

@kasami to je mi divne, ze maju tie volne hodiny, som sa stym u malych na prvom stupni este nestretla 😕

inak, akosi sme fakt rozdvojene, popisala som v tej nasej teme o rozsadzani, nevadi nam to...a len kukam, ze u vas sa uz ucia s pismenkami robit, nasi zatial nie, aspon som na to naprisla, ani mi tomas nic nehovoril 😒

ani3012
8. sep 2010

@michaela2410 ani my ešte nič,Patrik je taký z tej školy sklamaný,ale dostal pochvalu 😵 Tak idu sa mi zdá pomalšie.
dnes žiadne DÚ,tak mu niečo vymyslím.som kúpila pre prvákov-moje prvé čiary,tak nech trénuje,lebo čo robili dnes rovné čiary,tak pravítkom 😎 😠 😀

@kasami hihi ,som to napísala všetko do kopy 😝 😀 Bolo to pre Katy 😀

silvia07
8. sep 2010

boze, Nina dnes nenasla v taske dres na gymnastiku 😨 ...mna z nej porazi...ze vraj ho nevidela....ale sa vynasla cvicila v tom, co ma na telesnu...
mali na ulohu napisat rovne ciary, DU si maju znacit hviezdickou...ona si to ale znacila az doma!...ze v skole sa jej uz nechcelo zosit otvarat! 😠 ....chvalabohu, ze aspon nezabudla, co maju na ulohu

michaela2410
8. sep 2010

@ani3012 nasi dnes tiez nemali ulohu...a rovne ciary este nerobia, stale len tych panacikov...

kasami
autor
8. sep 2010

@michaela2410 no esete im to nejako poupravuju ... tak uvidime .... tiez mi to moc teraz nevyhovuje ... lebo maleho musim na tyzden stiahnut z obedov, kvoli laktoze a testom co ho cakaju a teda neviem chudak co tam bude robit ... asi za nim pridem s nejakym jedlom a potom ho vratim na poslednu hodinu 😅 no tyzden to nejako zvladneme ... len cely den budem mat rozbity ... a to som si chcela uz pripravit oblecenie pre malu a veci do porodnice .... vlastne jedine co mam do porodnice su nocne kosle, ktore som vcera kupila a mast pre malu na ritku 😝
@ani3012 snad sa Patkovi v skole zapaci 😉 drzim pate 😉 aj ja som kupila tie cvicebne zosity, este v pondelok, ale este sme sa k nim nedostali 😅 stale mame nejake ulohy a nestihame popri treningoch 😅 som zvedava ako to pojde dalej

dnes mali na ulohu nakreslit zalozku v matematike, v slabikari sa naucit porozpravat pribeh podla orazkov ... a pre nas doniesol ulohu nastrihat abecedu, slova, obrazky, cisla - vlastne cely taky matematicky zosit ... tak mame co robit asi do polnoci 😝

kety80
8. sep 2010

ahojte 🙂
my rozvrh este zatial nemame snad v pondelok dnes mali domacu ulohu pridovat pismenka ked sme povedali slovo tak zaciatocne pismeno musela ukazat uz jej to ide velmi dobre a kraslit kruhy tak sa tesila ked prisla domov ze di ide robit DU tak som zvedava dokedy nam ta radost vydrzi 😅 dnes tiez dostala dve vcelicky sikula moja 😵
@ani3012 - dakujem dufam ze takych uplakanych dni bude co najmenej vymenili sme ceruzky a je vsetko v poriadku 😉

kasami
autor
8. sep 2010

@kety80 Kati mozno sa vsetko na dobre obracia 😀 Vcera uz neplakal Jurko, dnes ani Sami nezaplakal a aj tvoj Kika bola usmiata 🙂
nie su tie nase deti uzastne 🙂
Sami sa dokonca pytal co si moze potom v izbe kreslit a strihat ... ale nestohol, kvoli treningu ... ale vsak ma aj vikend pred sebou 😀

kurci
9. sep 2010

dobré ráno mamičky 🙂
ja som už hore od 3, Matúš prišiel ku mne, že má upchatý nos a nevie dýchať 😀 , tak mu striekam sprej do nosa, a čítam čo by mu pomohlo. Zatial nekašle ani nič iné nevidím, tak neviem čo mám robiť. Dnes majú 4 hodiny, tak asi zbehneme k doktorke, alebo uvidím čo povie aj pani učitelka.
My sme včera dostali rozvrh. Pondelok a Utorok 5 hodín a potom do piatku 4. Angličtinu majú raz do týždna.
Škola v pohode, len mi nechce veľa rozprávať, dozvedám sa to od susedky, tej aj včera porozprával všetko len so zírala 🙂 . Tak sa majte idem si ľahnúť, dúfam, že matúš bude spať do pol 7 a už sa nezobudí. papa
pekný den

brisilda
9. sep 2010

ahojte maminky velkych skolaikov prvacikov chcem sa vas opytat ked moje dieta urobi skodu v skole inemu dietatu teda rozbije mu napriklad okuliare ☹ som povinna taku skodu v plnej vyske uhradit ja? neni tam od toho aby na deti davala pozor ucitelka? pri zapise som jasne povedala ze nechcem aby chodili spolu do triedy lebo v skolke sa stale biju a oni ich aj tak dali spolu 😠 😠 😠 dnes rano ma zastavoila jedna mamina ze by sommsi zarobila tazke prachy lebo moj syn hodil o zem jej synovi okuliare normalne ma to vytocilo lebo ja nemozem jeho spravanie v skole ovplivnit a pokial viem tak v skolke bitky stale zacinal ten druhy chalan ☹ ako by ste to riesili vy? uhradili by ste taj´ku skodu? je jasne ze som mu povedala aby ziadne okuliare do ruk nechytal a aby toho chalana ignoroval ze ma inych spoluziakov ale ked on ma vrtulku v zadku a neda si povedat 🙂

ivankaalenka
9. sep 2010

Ucitelka nemoze byt pri vsetkom a ty ako rodic si zodpovedna, u nas sa to riesi tak, ze ak sa take nieco stalo, tak rodic bol povinny uhradit, lebo to spravilo jeho dieta. Uz teraz s tym nespravis nic, ale poziadala by som priamo riaditela skoly, aby moje dieta bolo preradene do inej triedy, ak je to mozne. Mozes sa dohodnut s maminou, ze pojdete pol na pol, ale pochybujem, ze bude suhlasit...za opytanie nic nedas...ale okuliare su potrebna vec, takze si myslim, ze bude chciet nahradu ta mamina. Je smutne, ze niektore deti su totalne nespratne a mozu za to rodicia a my ostatni na to doplatime...ale aby nezacal ten chalan naschval likvidovat veci tvojmu synovi, aj to sa moze stat, nevies, co mu doma povedia...

brisilda
9. sep 2010

@ivankaalenka no ja ho preradzovat nebude mali sme dost problem so zajakavanim v skolke lebo ine deti ho bili 😖 vtedy sme zmenili skolku no ja uz ustupovat nebudem ! manzel stoji za nasim synom 😉 a ja tziez deti by drahe veci nemali nosit do skoly a uz ked tak ich maju mat na snurke a nie volne ja by som isto 500 € okuliare dietatu do skoly nedala kebyze viem ze maly je bitkar 😠 a uz ked tak od tak drahych okuliari ocakavam aj kvalitu

other_side
9. sep 2010

@brisilda ja by som to neplatila to ti poviem z fleku 🙂 preco by si to mala platit? ziadala si popredu aby ich nedavali spolu? ziadala. vyhoveli ti? nevyhoveli.. bol niekto pri konflikte? mozno tie okuliare hodil o zem sam majitel, a ak nie, nemal provokovat.. inac sa moze kludne stat ze nabuduce pridu za tebou aby si niekomu kupila novu tasku, alebo topanky.. podla toho co sa komu hodi..chapes.. videla si blocik z tych okuliarov? mozno ani neboli take drahe.. no a dalsia vec.. tvojmu synovi sa dostalo aspon ospravedlnenia za mozno psychicku ujmu? silne pochybujem.. a ak tak.. tomu chlapcovi by som kupila maximalne snurku na tie okuliare, nech ich ma pekne okolo krku.. to len pre istotu 🙂

renab
9. sep 2010

@brisilda Kým sa to poriadne nevyšetrí, tak neplať. Však tomu chlapcovi mohli spadnúť aj samé. Ak to bolo pri bitke, tak sú zodpovední obaja a nie len tvoj syn. Učiteľka bola kde? A okuliare za 500 eur? 😖

silvia07
9. sep 2010

@brisilda no moj syn, ked chodil na prvy stupen raz potiahol spoluziaka za tricko a to mu povolilo a jeho rodicia mi to hned dali zasit...asi 5cm rozparane na sviku...ale ked jemu spoluziak privrel medzi dvere palec, az mu zliezol necht, tak to sa vobec neriesilo
ja by som chcela vidiet tie okuliare, ci je rozbite iba sklo alebo aj ram...a ci sa nedaju nejako opravit a nie hned kupovat nove....a urcite ich tvoj syn nehodil o zem len tak...urcite tomu nieco predchadzalo...to by som si tiez zistila

brisilda
9. sep 2010

@renab
@other_side kocky dik za nazor tu snurku na okuliare kupim preventivne 😀 este dnes si dam tu namahu zatial sa okuliare nerozbili ale hodene o zem boli ☹ teraz sme mali stastie ale co bude nabuduce ? ja neplanujem nic uhradzat ved nesom ziadna charita su to deti a ano chcela som aby ich dali osobitne do tried aj to ze sa biju som pri zapise spomenula lebo chodili spolu do skolky cize ich poznam jeden neboj sa a druhy nedaj sa 😠 moj syn bol stale kritizovany a kricany no psychologicka mi povedala ze ja v skolke spravanie neovplivnim to musi ucitelka ktora je za deti zodpovedna proste ked je doma je to anjelik miluje mladsieho brasku vo vsetkom mi pomaha no ked je s rovesnikmi ktoryx maju tiez vrtulku v zadku je to na porazenie ☹ minule ho jeden starsi chalan nahovoril zapalovat zapalky 😠 uz len cakam kedy rozbije v skole okno 😖 proste je to sidlo ale s dobrym srdieckom 😀

brisilda
9. sep 2010

kocky ja neviem ako vasi prvacikovia no ty nasi su vraj podla uciteliek toho roku pekne povedane zive deti 🙂 uz to nesu male bojazlive deti ktore nevedia co ich caka 😀 sakra co bude kym skonci zakladku? 😝 este si asi uzijeme

silvia07
9. sep 2010

@brisilda ja by som ho dala asi na nejaky sport, kde sa nauci trosku discipline a sebaovladaniu...napr.take karate...aby sa nepobil hned, ked ho niekto vyprovokuje....alebo ma problem len s tym jednym spoluziakom?

brisilda
9. sep 2010

@silvia07 no ano on ma problem iba s nim ☹ zatial 😖 a bude chodit na plavanie 😀 karate tu u nas ani neni a ani by som ho nedala na take cosi 😒 to skor futbal

kasami
autor
9. sep 2010

@kurci tak s nim musis ist naprv k susedke a hned budes vsetko vediet 😀 to je super ... 😀
@brisilda a co poistenie v skole ? my sme davali poistit stratu ... podla mna aj nieco tatket by sa y toho dalo uhradit ... celkovo a ako prisli na to, ze len ten tvoj je vinny ? to ze ten druhy mu nic nerozbil, neznamena ze sa spraval ok, ze mu nerobil zle ... a druha vec ... bol niekto pri tom ? chlapec si to mohol aj vymysliet ... a podla mna by sa to fakt mohlo dat z tych poistiek 😅 ked tak ... ale na svoje veci si musi davat kazdy pozor sam 😅
teraz citam .... kolko euro 😠 to by som urcite neplatila ... ak dieta nosi take drahe veci do skoly ma si ich poistit ... vsak to mu mohli dat aj zlatu retaz na krk a rolexky k tomu 😝

kety80
9. sep 2010

@brisilda - ja by som to tiez neplatila ani presne nevies ako to bolo s tymi okuliarmi a ked si pri zapise upozornila tak ti podla mali vyjst v ustrety vsak to je aj pre ich dobro aby neboli v skole zbytocne konflikty 😒 a ten sport bude super tam sa dobre vybije 🙂 potom daj vediet ako ste to vyriesili 😉

ani3012
9. sep 2010

baby,ako obliekate deti do školy ? Dávate im rifle alebo tepláky ? Patrik bol po dva krát v teplákoch ,inak mal rifle a vravel,že on chce byť v teplákoch,že mu je tak lepšie.

kurci
9. sep 2010

ahojte. No boli sme u dc, tak povedala, aby sme zostali doma tieto 2 dni, dala aj ant. ale neviem či mám dávať. zatial len sopluje a nekašle , ani nemá horúčku. poradťe čo s tým
do školy chodíme v rifloch, ale že do družiny si môž u nosiť tepláky. Takže tak
Teraz sa bláznia tak ani nevidno, že v noci nevedel dýchať. tak zatial papa

renca3
9. sep 2010

@ani3012 - obliekame rifle, aj v druzine je v nich.

@kurci - s ATB by som pockala. ved sople mozu prejst aj bez nich, ked zostane maly 4 dni v klidku.


kety80
9. sep 2010

@ani3012 - ja davam kike tiez nohavice som sa tesila ze bude chodit v semtembri este v satockach no pocasie sa nechce zlepsiet a je v nohaviciach cely den ale uz som rozmyslala ze dam hrubsie pancuchy a suknu 😉
@kurci - tak sa skoro vyliecte ja by som tiez ATB este nedala ked nemal ani teplotu a nic ho neboli

silvia07
9. sep 2010

ja by som tiez s atb pockala....a pokial ma iba sopel, asi by som ho dala aj do skoly...ved to ja by som potom musela byt na ocr stale...teraz sa to da, ked sa poriadne este neucia, tak nech si oddychne.... horsie to bude, ked sa budu ucit pisat a citat

brisilda
9. sep 2010

kocky tak informovala som sa u pani ucitelky a ona o nicom nevie nikto jej nic nepovedal sama bola s toho prekvapena 😕 no tak ci tak zatial sa nic nestalo okuliare su asi v poriadku ja neviem co tym mamina sledovala lebo to povedala dost drzo 😠 maly mi tvrdi ze zacal tamten chalano no pravda je asi taka ze mojsyn donho sotil a tamtemu spadli okuliare aspon tak mi to povedal moj syn 😀 ved su to deti pekne som mu vysvetlila aby sa s nim nerozpraval a aby ho ignoroval tak ma hadam pocuvne 😉 lebo on je ako anjelik ked je doma 🙂 pocuva ma na slovo ale je pravda ze v skole ho nevidim ☹
co sa tyka obliekania my davame rifle no maly mi uz teraz hovori ze pancusky obliekat v zime nebude ani keby bolo -20 C a manzel je na jeho strane 😀 tak teda az si mrzne ked ich nebude chciet

silvia07
9. sep 2010

ja davam rifle alebo elastaky....ale tie asi chalani nenosia 😀

michaela2410
9. sep 2010

ahojte, tak na tie sopliky by somtiez este nedala atb, lukas bol tiez dva dni taky usopleny, ze v noci mal problem s dychanim, ale cez den to bolo celkom dobre a tak bol aj v skolke, aj ucitelky som sa pytala a vraj vobec nesoplil, ale deti ze tam zacinaju nadchovat... aboli sme aj na atletika, aj behal a skakal do toho studeneho piesku...a len v tricku s dlhymi rukavmi bol a dnes mam pocit, ze je po nadche...dufam, ze mu to do zajtra nezacne, lebo ide k zubarke...

tomas chodi do skoly v rifliach a je v nich aj v druzine...ani ma nenapadlo, ze by chodil v teplakoch...a zatial mu davam ponozky a podkolienky, na pancusky sa mi zda este skoro

a dnes doniesol prvu jednotku z klavira a dostal aj z teorie... 😉

kety80
9. sep 2010

@brisilda tak potom co tak zvalicovali take halo spravila ta jeho mama a prelozia tvojho maleho alebo ich nechaju spolu
@michaela2410 - gratulujeme 😵

brisilda
9. sep 2010

@kety80 no neviem ucitelku som poprosila aby si ich dvoch viac vsimala aby nedoslo k nejakym vaznejsim konfliktom 😉 no uvidime inak nam znamky nedavaju iba vcelicky a tiez uz jednu v ziackej knizke mame 😉 inak vase deti v skole placu? ten moj vraj vcera plakal dost zalostne ale nedal na sebbe doma nic vediet ani sa nepochvalil v skole sa mu paci rad tam chodi dokonca aj z druziny nechce chodit domov tak ja neviem ci plakal len pre ten konflikt s okuliarmi alebo co? 😒 hm...on je inak dost citlivy ale vraj je najzivsie dieta v triede teraz neviem ci mam byt rada alebo sa zacat bat 😀