Hroziaci predčasný pôrod po ukončenom 31. týždni

timea98455
23. máj 2020

Dobry deň chcela by som sa opytať či tu je niekto z vas komu hrozi v 31+2 tt predčasny porod mam skoro spotrebovany krčok a som otvorena na 2 prsty je to veľmi veľa myslite že to určite nevydržim do porodu a ak sa babatko narodi teraz môže byť v poriadku lebo doktorka ma stále straši postihnutim dieťaťom. Ďakujem za každu vašu odpoveď som už zufala.😔

pininka1
23. máj 2020

Moja známa porodila minulý týždeň v 28tt, lebo jej odtiekla komplet voda. Pýtaj sa do Košíc. Tam je najlepšia JIS a neboj, všetko bude ok. Nebola by si prvá. Všetko závisí od popôrodnej starostlivosti.

zuzap33
23. máj 2020

@timea98455 ja som ležala v Po od 28.tt otvorená na 1prst a od 32. Tt na dva. Porodila som v 34.tt. Jis v Po je úplne v poriadku. Syn má 11 rokov a je úplné zdravý, aj telesne aj psychicky. Športuje a má skoro samé jednotky. A to po pôrode nedýchal, 46hod len na prístroji a tri týždne v inkubátore. So starostlivosťou som bola spokojná

zuzap33
23. máj 2020

@pininka1 presun v tomto štádiu by bol už veľmi riskantny, možno by porodila už po ceste. Ležať, ležať, nohy hore a tony magnézia a úplny pokoj

moni73
23. máj 2020

@timea98455 to čo je za doktorku? Sestra rodila 29+2 dvojičky, jeden 1020g, druhý 1280. Samozrejme, že boli dlho v nemocnici, dnes majú 11 rokov a obidvaja sú v poriadku. Držím palce

benit
23. máj 2020

Neboj. Prvy predcasny som mala v 28tt. Zastavili. Potom este 2 aj tie zastavili, ale to som bola 24/7 na infuziach, dali mi aj injekcie na pluca. Vydrzala som to do 36tt. Je tu a o mesiac ma 18 rokov.

saskia_98
23. máj 2020

@pininka1 to uz ju nemozu presuvat... Porodila by po ceste. Ja som potrebovala pred porodom tiez ist do ke k lekarovi este ale uz ma gyn zo snv nepustil..
Otvorena som bola od 25 tt na rizikovom.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzap33
23. máj 2020

@veronika4495 ona je už určite hospitalizovalizovana v nemocnici s prísnym režimom. Ja som tak bola. Ráno sprcha, a celý deň v posteli, posteľ podložená ešte drevenými klatikmi. Aj jedlo v posteli. Nesmie vôbec chodiť

deti95060810
23. máj 2020

či bude postihnuté dieťa alebo nie to ti nepovie teraz nikto. Aj donosené deti bývajú postihnuté. Mentálne. A to je to najťažšie postihnutie....

mon895
23. máj 2020

Pridaj sa do skupiny predcasniatka je tam vela zdravych deticiek narodenych aj v skorsom tyzdni moj je 33tt a je uplne zdravy drzim palce nech ste co najdlhsie 2v1

mogaa
23. máj 2020

@timea98455 to už si v 32.tt , predpokladám že si v nemocnici....no čo najviac ležať a nestresovať sa....neboj lekári už vedia čo majú robiť a aj keby si už porodila už je to životaschopné dieťa....postihnuté dieťa je zväčša ak nastane chyba vo vývoji , ale predčasne narodené dieťa neznamená že bude aj postihnuté....naša sa narodila prirodzene v 36tt , bola síce drobnejšia cca 2300g ale uplne v poriadku....bude mať 2,5roka a nijako nezaostáva....dnes už nie je problém ak sa narodia aj menšie detičky, kamarátka rodila tiež predčasne tuším v 7.mesiaci a dvojičky mali jeden 1100g a druhá okolov1200g a deti sú v poriadku.....ale ano musela s nimi od mala cvičiť vojtovku a aj tá starostivosť bola náročnejšia - bolo sa im treba viac venovať - cvičenie, plávanie a boli 2, takže to mala veselé....dokonca v 11mes.jej doktorka hovorila že chlapeček nebude chodiť - teraz majú deti 3roky obe sú v poriadku obe behajú jedna radosť...

janinah
23. máj 2020

@pininka1 presne,nech sa presúva do KE,lebo dáka expertka na MK povedala....ach jaj,ženy....
počúvaj lekárov,každý prípad je individuálny,držím prsty...

pininka1
23. máj 2020

@janinah akože sorry, ja som jej chcela len pomôcť, určite nie som expertka a ani ju nenutim niekam ísť. Nikde vo svojom príspevku nepíše že je hospitalizovaná, preto som jej napísala nech ide radšej do Košíc. Expertky ste tu akurát tie, ktoré dobre mienené rady v momente prekrutite. Ešte sa jej kľudne môže stať že dieťa prevezú po pôrode do Košíc a ona ostane aj tak v PO.

saskia_98
23. máj 2020

@pininka1 ale to uz bude po porode. Pred porodom cestu do ke jednoducho neda. Sama viem o com hovorim..
Ja som surne pred porodom potrebovala vyjadrenie mojho neurologa (mam ho v ke) a 3 ja lekari sa zhodli ze to nepojde, nepustia ma lebo cestu nedam.

pininka1
23. máj 2020

@saskia_98 ja som ju nevidela, ani nečítala jej záznamy, a keby mňa nejaká lekárka strašila postihnutým dieťaťom tak isto nedostanem a idem sa podriadiť aj inam. Aj ja mám skúsenosť že kolegyni lekár tvrdil že je to strašné, že to je predčasný pôrod, že treba lieky a bla bla a išla k inému lekárovi a ten si poklepkal po čele, že čo tam ten videl. Porodila tento týždeň v 40tt v pohode.

saskia_98
23. máj 2020

@pininka1 mne zas lekar povedal ze dufa ze donosim aspon do 38 tyzdna aby netrebalo kortikoidy pichat a v 36+5 som porodila. 🤷🏻 ono urcite by som sa na jej mieste dala vysetrit aj inym lekarom ale v ramci po. Jednoducho ona v tomto stave (ja som mala podobny kedze som sa od 25 tt otvarala) musi len a len lezat. Nohy hore a ist max na wc..

kiki68
23. máj 2020

To co je za blbost strasit postihnutym dietatom??? Mne gyndos a to je prof na uni vo Wien a primar rovno povedal, ze akonahle potiahneme s peknou vahou cez 28tt tak uz keby cokolvek tak babo by malo byt ok a lahko to cele pozachranuju. My sme s tym totiz ratali skrz predosle problemy. Nastastie som uz v 35tt. Takze sa nenechaj strasit a ako bude , tak bude . Babatko bude urcite v poriadku. Asi zacinam byt rada za lekara, co ma pri tych problemoch v 1 a 2 trimestri nedesil roznymi horormi.

juliet86
23. máj 2020

pozri si oz malicek. naceroas vela informacii a moznosti. je to ok tyzden vyvoja. to date

nelinkabublinka
23. máj 2020

Tiez som mala problemy s kratkym krcom. A od 34.týždňa som len ležala. Krčok mal niečo do 1cm a na 1,5 cm som bola otvorená. Vydržala som poctivým ležaním doma až do 38+3 a dcéra mala 3780g a 52cm. V nemocnici som bola len prvý týždeň. Dostávala som infuzky. Mali preplnenu porodnicu aj gynekologiu,tak ma poslali domov, ze kedze nemam deti, mozem byt aj doma. Potom som dostala lieky na doma. Nemala som ešte deti. Manžel bol v zahraničí. Takže som bola doma sama. Nikto nič odomňa nechcel. O nikoho som sa nemusela starsť. 3x denne chodil moj otec, doniesol mi jest a umyl riad. Z postele som vstavala len na toaletu, sprchu a jest. Postel som mala vyvysenu drevenymi hranolmi, aby bola panva vyssie. Lezela som tak do 37 tyzdna. Bolo to hrozne. Uz som nevedela spavat. Lebo bez fyzickej aktivity som nebola unavena. A lezať ako netopier dole hlavou tiez nic moc. Ben som bola prelezana. Po 37. tyzdni som vstala z postele, zacala vysadzat lieky (magnezium a guajacuran) a vydrzala pokope este 10 dni. Takze hlavu hore, da sa to.

cecok
28. máj 2020

Ahoj , ja som teraz 31+6 tt ležím v nemocnici krčok na 9,9mm a otvorená na voľný prst .. najskôr ma dopovali magnezkovymi infuziami prvý týždeň a pichali kortikoidy na vyvyn plucok keby sa babätko narodilo skôr ,teraz druhý týždeň len tri krát 1 tabletku a utrogestan na udržanie tehotenstva a podložili mi posteľ ..nevie m teda či ty si doma alebo nie .. moja sestra tak ležala mesiac a nakoniec porodila v 30tt zdravého chlapčeka mal 1009gramov teraz mal 3 roky a všetko je v poriadku ♥️ nenechaj sa strašiť nechápem tu doktorku keď ti nevie pomôcť prečo ti robí ešte stresi ...držím ti palce nech všetko dobre dopadne ♥️♥️♥️♥️