Mám sa pripraviť na predčasný pôrod?

11gabrielka11
25. sep 2022

Ahojte dievčatá. Včera som bola na pohotovosti pre vyšší tlak . Ako má dr vyšetrovala mi povedala že som otvorená na jeden prst a na monitore zachytené menšie kontrakcie . Mám sa pripraviť na predčasný pôrod ? (Som 34+3 tt) ďakujem za odpovede . 🙂

pribinak
25. sep 2022
ckatka
25. sep 2022

Ako sa chceš pripraviť?
Pre istotu si zbal tašku a veľa vecí na vyplnenie voľného času ak by ta hospitalizovali a musela si ležať.
A doma tiež radšej lež a nohy hore. A keď budeš stresovať, možno to oddialis....stres /strach prirodzene zastavuje kontrakcie. 😉
Držím.palce nech je všetko.ako.ma byt...35tt je už krásne, to zvládnete, ak keby sa to rozbehlo. Skôr pozor na ten tlak. Radšej si meraj viackrát denne a ak by si si aj doma namerala zvýšený, let do nemocnice.

monkabs
25. sep 2022

Ahoj, hlavne sa zbytočne nestresuj, to je najdôležitejšie. Toto je ťažko odhadnúť, môžeš mať predčasný pôrod, ale nemusíš. Ja som bola pri prvom otvorená od cca 20 tt a vydržali sme to do 39tt a pri druhom taktiež. Magnézium, oddych, nohy hore. Psychika robí 80% úspechu 🙂 Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

zuzuliatko18
25. sep 2022

Toto sa podla mna neda odhadnut, ja som bola o 14.00 na pasoch a na kontrolu, krcok zavrety a maly sa narodil pred 23 vecer. Nastastie som dva dni predtym zbalila aspon nieco do tasky. Bola som 35+3 tt a dovtedy ziaden problem.

macko1007
25. sep 2022

@11gabrielka11 nemusis porodit,mozes byt otvorena na prst aj do konca tehu..moja dcerka sa narodila podla pm 38+3 no odpovedala na 34tt,kedze prietoky boli slabsie ale stale vraj dobre aby ju nechali vo mne od roho 34tt..no a narodila sa zdravucka🍀tak neboj,ked to bude mat prist tak to pride 🙂

jaskolka
25. sep 2022

Nie, vôbec to neznamená, že musíš porodiť predčasne. Možno sa už zbaliť pre istotu, ak by náhodou, alebo ta chceli nechať hospitalizovat, ale dopredu sa zbytočne neznervoznuj. Ono v takom štádiu už je aj časté, že na1 cm je žena otvorená, tiež som tak bola a týždeň som dokonca prenášala
Skôr si sleduj tlak, ak by si opakovane mala vysoký, radšej ísť na pohotovost.

dominidi
25. sep 2022

Nie, bola som na tom podobne a rodila som den pred terminom😀😅

kacena4
25. sep 2022

co znamena pripravit sa?? urcite by som riesila kupenie potrebnych veci pre babatko keby daco budes to mat pripravene... inak neviem ako sa chces pripravovat? len nezacni doma upratovat ze nech mate cisto keby daco... ja som tak porodia skor svoje prve a nemala som nachystane absolutne nic pri druhom som uz pripravila skor a vyplatilo sa

danielahamar
25. sep 2022

Nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre