Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
11. feb 2010

baby ozaj,ked deti stoja na nozkach,davat topanocky alebo na boso???

Janulka,ideme sutazit v pluvani? 😀

babulka123
autor
11. feb 2010

na plutie sa pridavame aj my.. hehehe

ak lezia na brusku budu mat dobre logicke myslenie? fuuuuha tak to u nas potom asi ostava len ten sport.. hehehehehehe

petka. ona od zaciatku nechcela byt na brusku, ked uz sa vedela prevalit na brusko tak potom len na brusku ale akonahle bola na 4 tak do 2 tt sedela.. a viac n a brusku ani za svet.. no co uz..
ale dnes ma vobec celkovo nejaky urevany den... neviem co jej je, ale teraz som ju dala spat, pre istotu som jej natrela aj dasna dentinoxom, lebo bola cela uslintana tak neviem ci sa jej nahodou zubky netlacia vyssie..

no vudime co bude ked sa zobudi

mici11
11. feb 2010

baby pomoc, Samko ma 38,5 a dala som aj panadol a obklady, teraz ma 38 a zaspal. Moze to byt zo zubov vysiel mu ten ocny riadne a spodny. Zajtra asi behnem k dokyne ak nie dnes na pohotovost ☹ . Po kolkych hodinach mozem dat znova panadol, tak ako pisu az po 6 - tich?

tvojka
11. feb 2010

Mici,panadol až po 6hod,ale ak máš niečo s brufenom(napr. Nurofen čípky),môžeš dať už po 3hod a tak to striedať.Zábaly mi povedala dr,ak má vysokú teplotu a neklesne po hodine od podania antipyretika,mokrú plienku cez hrudník,zabaliť do osušky,po 3min rozbaliť a opakovať 3x.Určite nebaliť aj končatiny!Podla mna to má tiež tú našu 6.chorobu,zvykne to byť,ked sa prerezávajú zuby...A vraj môžu byť až 40st horúčky ☹
Skoré uzdravenie Samuškovi!

PS: Sári už je ok. 😵

babulka123
autor
11. feb 2010

tvojka super.. teism s vami

mici.. aj mne tak dr. vravela.. a obklady skus az od 39.. a hlavne veeeela tekutim

mici11
11. feb 2010

Baby dakujem vam velmi pekne, ste ozaj velke poklady 🙂 Uz sa zobudil vyzera lepsie, ale stale ma 38, mam ist na pohotovost ci staci rano k nasej dokyne?
Tvojka tesim sa ze je sarinka ok 🙂
Babulka dakujem aj tebe a co Ninka, ako?

petkaerdal
11. feb 2010

ahojte
tvojka,presne tak,moja Aylin mala cele tri dni 39.5 v ritke,potom uplne zmizla a vyrazky..moze byt taka vysoka..

babulka123
autor
11. feb 2010

mici.. ja by som na tvojom miest pockala do rana.. co ti na pohotovosti spravia?
kasle alebo kycha alebo ma soplik? ak nie tak ti povedia len tolko aby si znizovala teplotu a rano k dr..
teda aspon si myslim.. ale ak aby mal v noci vysie tak chod..

a ninka.. ukricana , uplakana dnes som uplne na dne so silami.. { a to cez den krasne spala} ale co je hore tak len reve.. uz ma to az neskutocne mrzi.. stale sa bojim ze niekde robim chybu..
a je to len o tom ze jej nedovolim stat, porpiade si dovolim ist na wc alebo tak..

viem ze deticky maju tzv. separacnu krizu cca v 8 mesiaci.. zeby bola aj v tomto dopredu???

dufam ze to coskoro prejde.. lebo vazne nevladzem .. niekedy rozmyslam ci by som radsej nevymenila prebdenu noc za usmievave babatko cez den..

jvo
11. feb 2010

caute kocky tak aj my sa pridavame do klubu chorych vecer mala 38 od rana sople po kolena tak neviem ci bude chora alebo jej konecne pojdu zuby....6 chorobu sme uz mali a tusim byva iba raz teda sa mi zda
A co sa tyka sikovnosti tak od zaciatku roka chodi po 4 a asi 2 tyzdne sa stavia a stala by cely den normalne sa divim ze ju nozky nebolia 😀 Peti s tymi topanockami je to tazke, kazdy hovori nieco ine, na cvicenie kam chodime hovoria neobuvat iba protismykove ponozky nech nespadne na plavajucej podlahe, neurologicka mi povedala obut vysoke kozene topanocky aby mala pevny clenok tak si vyber, tak zatial neobuvam ked sa rozbehne ze bude chodit popri nabytku tak asi zacnem obuvat len mam este problem ze ma malinku nozicku tak neviem ci zozeniem dake boty (neurologicka mi sice dala taky letak kde maju topanky ale ked som zbadala tie ceny sak kuknite urcite sa zabavite www.topanocky.sk )

babulka123
autor
11. feb 2010

jvo a dr. zabudla ze si na RD>???? to su co za ceny ? ved ja nedam tolko za svoje..

no moje nervaky..

inak sestrin maly tiez uz chodi {11 mes.} a ma ho naboso.. teda v ponozkach a pekne naslapuje na celu nohu.. tak neviem .

mici11
11. feb 2010

no tak Samko stale 38, ale vyzera lepsie aj trochu kase spapal, budem ho kontrolovat celu noc. Na pohotovost som nesla, presne ako pises Babulka, co tam..nekasle, sopel nema....Rano behnem k nasej dokyne.
Babulka iste nerobis nic zle, neboj aj mna to sem tam napada, ale neboj sme dobre maminy.
No mne vravela aj baba co chodime cvicit a aj nasa detska, ze ked chodi topanocky take ako pise Jvo, aj sme kupili ale za 20,-€ slovensky vyrobok vyraba Partizanske, myslim, ze super cena, potom ich odfotim....Samko v nich ovela lepsie kladie nozky ako bosy...Ale fakt je ze kazdy povie inak...

Baby zajtra sa ozvem pa...

babulka123
autor
11. feb 2010

inak u batu sa daju zohnat take tie komunisticke sandalky za par eur, tusim za 8 a su v pohode.. osobne si myslim ze to staci .. ved noha je fixovana..

inak neviem ci u nas zas idu zuby {konecne} alebo budeme chori.. ninka ma 37.2-3, cely den je neskutocne uplakana, viac ako inokedy ,teraz zaspat ani za svet, natrela som gel a dala tu chamomilu tak uvidime co z toho bude , ci choroba alebo zuby.. ach jaj..

petkaerdal
12. feb 2010

ahojte,
tak ja teda neviem,ci topanocky ano alebo nie,asi sa spytam dr . aj ja,ked pojdeme

mici ako je Samko? dufam,ze je uz fit 🙂

mauzos
12. feb 2010

ahojte, no tu je teda marodov ☹ Vsetkym zelam skore uzdravenie.

Peti my sme zacali pouzivat tie sedaky do vane, az ked vedeli mali pekne sami sediet, dovtedy sa im tam nepacilo a ako pises, smikali sa tam. Teraz su velmi spokojni, tatik sa tam s nimi hra aj 15 minut 😵

Ja som vcera zhanala papucky na doma, vraj maju byt take vyssie z klenbou. No neuverite, ze som presla 6 predajni a mali len v jednej a tam nemali nase cislo. Tak neviem, kde ich zozeniem. Uz sa mi obidvaja pekne stavaju a zacinaju chodit pori gauci a tak, tak by uz vraj mali mat pevnu obuv. Inak tie papucky su hrozne, presne ako pred 30 rokmi ... to nevedia navrhnut nieco modernejsie?

Inak z tych cien topanociek som ostala aj ja vcera vyvalena, ked som len tak zbezne pokukala, ze nam bude uz treba nieco na jar. A este ked to vynasobim dvojmo 😒 no je to palka.

mici11
12. feb 2010

Ahojte,

No my sme vcera isli predsa na pohotovost, Samko mal o 22:00 38,8 dala som mu panadol a potom aj zabal a po hodine mal 39,1, tak som sa vyplasila a sli sme. Popucuvali ho dychanie ciste aj hrdielko a ked mu pozerala a stlacala uska, tak taky rev ste este nepoculi. Hned mu dali do usiek strafiky, mame davat 4 krat denne, plus vytierat nos kvapkami a mame antibiotika klacid. Prisli sme domov mal 38,1 a do jednej bol hore, potom zaspinkal, zobudil sa o 5:00 horucka 38,9 dala som mu panadol a zacala mu klesat. Vstal o 8:30 a mal uz len 37,5, teraz spinka, ale nechce mi nic jest ☹ , ale to je asi normalne...Ale nieco do neho musikm dostat, aspon trosku...
A ja slapem na kave , spala som asi pol hodinu ak sa to da nazvat spankom, ale nevadi radsej ho mam pod kontrolou...

Volala som aj s nasou dokynou, mame prist v pondelok na kontrolu

babulka123
autor
12. feb 2010

juuuuuj mici .. Samuskvoi veeeliku pusinku.. usi to je najvacsie svinstvo asi ..

inak dr. mi vravela ze ak ma bolesti tiez mam dat nieco od bolesti {cipok alebo sirup} a asi tak 45 min potom dat jest.. ze vtedy je to asi najviac ucinne tak skus... snad to pomoze.. a hlavne uz antb. zaberu tak uz bude lepsie.. drzte sa.. cmuuk

mauzos
12. feb 2010

Mici, to mi je luto. Dufam, ze Samko bude cim skor zdravucky.

babulka123
autor
15. feb 2010

no 3 dni a nikto... tak sa ozvem ja..

my loziiiiiiiiime... dnes rano sa pustila a uz sa nevie zastavit.. taka je podarena.. ak chcete tak na fb je video.. cmuuk

janula13
15. feb 2010

ahojte...
tak my neloziiime ani nist ani na styroch nieee sme.. 😠 no jo, mau stale to pripisujes lenivosti?Tvoji uz lozili v nasom veku ci nie?

babul videla som, zlata je aka je velka slena, mam pocit akoby mala aspon 8mes nie tak ako ma...sikula..tak daj vsetko z dosahu 😀

ja kuchtim prikrmy tak cakam kym sa zobudia amozem pomixovat...inak jakubko mal predsa tu 6 chorobu 3dni teplota 2-3dni vyhadzany..uz som ophybovala kedze sa nevyhadzal a bola som trochu na dr nahnevana ze nevie sa strafit do diag ale nakoniec sa "krasne"vyhadal..a uz je ok, uz ho dat len do svungu bol strasne zly a uplakany min tt tak som sa bala ze teraz cely tt budem napravat moralku ale dnes je super, neviem co sa stalo zeby ho ta choroba tak rozparadila?noci stale vesele, to uz ani pisat nemusim..

Micka dufam ze Samuskovi je lepsie, chuda to muselo boliet fesacika maleho..

petka vy co nove?Uz lozia slecny?
Inak ja som ich zacala davat kupat s mm do vane , matuskovi sa to najprv nepacilo, bol taky zarazeny a teraz sa tak tesi a jakub je vodny zivel...mozno sa pojdeme kupat niekde..a davam ich do tych sedatiekna kupanie, zatial len nasucho a tiez sa im tam paci, takuvidime co vo vani ale toaz neskor ked budu lepsie sediet...

Tvojka uz zdravucky ste?

zdravim zbytok...Vieri zeriav beriem samozrejme, v stredu ideme na poradnu tak uvidim tu vahu...

jvo
15. feb 2010

babul mala je riadna sikula v jej veku 😵
jani neboj oni sa rozhybu aj ti bude luto ze uz lozia a stavaju sa 😀 lebo teda potom pri nich nic nespravis 😀

mici11
15. feb 2010

Ahojte,

Tak konecne mam chvilku 😅 No Samko mal vo stvrtok a v piatok vysoke horucky v noci cez 39,0 a od soboty rana ma 36,6 chvalabohu, ale radsej zaklopem. Ale az dnes zacal normalne jest, ale ani sa nedivim, ani mne nechuti ked som chora. Sopliky ma stale a vykasliava, ale inak je uz v pohode, boli sme aj na kontrole, antibiotika mame brat do stredy a ked sa nic nezmeni nemusime ist ani na kontrolu. A uska mam pocit, ze ho boleli len jeden den, ale strafiky davam poctivo, teraz staci uz len na noc.Inak ide mu von dalsich 5 zubov, dokyna mu pozerala, tie 2 spodne ma uz skoro uplne vonku a ten horny ocny je este taky malicky. Tie dalsie sa mu tlacia tiez hore. Dnes uz aj riadne ozil lozil neuveritelmou rychlostou 😀 . Boze to je hrozne, ked su deti chore, ze?
Jani tak vy ste mali 6 - tu chorobu? My asi nie, lebo vyhadzany este nebol...Aj nas Samko je vodny zivel, kupat sme sa uz boli a aj na plavanie chodime, teda raz sme boli a oficialne zaciname od marca. Samkovi sa velmi pacilo. Inak jani neboj oni sa ti rozlozia, etse sa za nimi nabehas 😀 , ja musim pouzivat cestovnu postielku ako ohradku, lebo by som sa ani nevicikala, vsade za mnou dolezie 😀 😀

Babulka Ninka je sikulka, uz som ti to pisala aj na FB, cela mamina, ze? 😉

Mau diky, uz je dobre, snad tak skoro chory nebudeme..a vy ako?

Vsetkym ostatnym cmuk 🙂

babulka123
autor
15. feb 2010

mici.. samozrejme.. ale urcite to bude tou najrychlejsou spermiou.. heheh mala by som zas navstivit FC...
a ukazat co nam spravili.. hehehe

som rada ze je Samkovi pooodstatne lepsie.. super, pekne 5 zubov, to je sila.. nam tie horne a dolne uplne navrete ale nie a nie von.. sakra.. a dnes uz aj hnackujeme tak snad to uz bude coskoro..

mauzos
15. feb 2010

Tak Jani pozrela som kvoli tebe do poznamok a Tomi zacal stvorkovat 30.12 a Luki 11.1.
6.1. mali 9 mesiacov, cize este stale mate cas 😀 😀 A uz to ani pravda nie je, ze boli lenivci ... teraz sa dokazu tak rychlo presuvat, ze kym odnesiem do inej izby druheho, ten prvy je uz naspat 😀 Uz sa dvihaju na nozicky a Luki uz aj chodi popri nabytku. Zachvilu budu behat a ja sa osalim 😝

Mici super, ze Samko uz nema horucku a ze mu uz chuti papat. Veru je to hrozne, ked su deti chore ☹
Fuuu a 5 zubkov naraz, to uz pomaly predbehne aj nasich a tiez si sa stale stazovala, ze ste bezzubi 😀

Babul, Ninka je neskutocne sikovna 😵

petkaerdal
16. feb 2010

ahojte,
babul,mala je teda riadna sikovnica.

Jani,Selin mi chodi uz po styroch po celom byte,Aylin sa davala zatial len na styri,ale posledne dni to uz nerobi,zabudla to asi 😀

my mame teraz kopec stresu okolo bytu,novy nabytok ,najmä linku potrebujeme co najskor objednat,dneska ideme nieco pokukat..

mici,super,ze ste uz fit 😵

petkaerdal
16. feb 2010

Janulka,tak aj vy 6-choroba? u nas to mala len Aylin,aj som sa bala,ci Selin nechyti,ale nic nastastie..tak uz by to nemali nikdy mat

babulka123
autor
16. feb 2010

jeeej peti vy sa stahujete? nieco vacsie?
ja som vas necitala tak neviem..

ale tesim sa s vami

petkaerdal
16. feb 2010

babul,ano uz mame byt konecne,trojizbovy..tvoja Ninka spava vo svojej izbe? tusim si ju dala ,ci s vami?

ja planujem same ich nechat,ale to sa asi v noci dost nabeham,ked budu mrnkat 😅

babulka123
autor
16. feb 2010

petka ano .. od 6 tt je sama.. a je to super, vysielacku mam pri hlave cize pocujem vsetko aj dvere su otvorene.. a neboj sa nenabehas. je to lepsie lebo sa nezobudis na kazde jedno mrnknutie a baby budu vediet naspat zaspat same.. ja si to pochvalujem..

aj ked teraz ked je chora tak spime spolu ja tam mam este roztahovaciu postel velku , a tak isto ked v noci nevie zaspat tak som s nou .. ale to je uz len polka noci ale vacsinou je to ok..

petkaerdal
16. feb 2010

aj ja si tam planujem dat postel babul,aby som tam mohla spat niekedy..
inak ani ja na kazde mrnknutie k nim neskacem,cakam,ci zaspia same,ale predsa som hore ,takto sa mozno este lepsie vyspim a najmä tatino 😀