Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lencyca
30. okt 2012

@mysiatkoo mnam,to som veru davno nerobila,sikovny manzel 😀

lienka2
30. okt 2012

ahojte, tak opat troska prispejem co som varila a co je v plane 🙂
pondelok - zeleninova s fliackami, knedlik masko kapusta z nedele
utorok - dojedame polievku, granadir
streda - polievka krupkova, ja dojedam granadir a manzelovi som urobila rezance s makom
stvrtok - dojedame polievku 🙂 v plane su morcacie rezne so zemiakmi
piatok - hrstkova polievka, ryzovy nakyp
a vikend este netusim..

ivanajelinek
30. okt 2012

Zo vcera mi zostali este kuracie prsia, a chcela by som ich urobit nejak na sladko. Nejake tipy na dobru omacku 😉

sweetsuzi
30. okt 2012

@ivanajelinek skus zamilovane kuracie prsia, su vyborne 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10562

sweetsuzi
30. okt 2012

My dnes zeleninova polievka s kuracim maskom od vcera a bryndzove cestoviny s koprom.

mimi21mimi
30. okt 2012

Cibulova polievka a makove rezance.

limoncino
30. okt 2012

@sweetsuzi jeee, môj recept 😀 😀 😀 😀 toto krásne zahrialo pri srdci 😵

ja som dnes improvizovala a uvarila som bravčové curry, dcéra chodila do hrnca a jedla len tak rukami, prasiatko 😀

danielaj
30. okt 2012

@lululka555 ahoj, no konečne ti píšem recept na tie Pardubické perníčky, sú výborné, ja ich robievam každé Vianoce, už asi 10 rokov a zabalené v alobale alebo v celofáne vraj vydržia celý rok mäkké, neviem, neskúšala som, lebo u nás sa vždy doslova zožerú, máme ich radšej ako klasické medovníčky 🙂

Pardubické perníčky

1 deň. pol kg kryštálového cukru, 2 a pol dl vody, pol ČL sódy bikarbóny. Dať do hrnca, variť od bodu varu 5-8 minút.

2 deň. 1,10 kg hladkej múky, 2 dkg salajky, 1 prášok do perníka, 20 dkg medu, 5 dkg džemu, 2 celé vajcia, 1 perníkové korenie

Všetko spolu zmiesi´t aj so sirupom z 1. dňa, nechať v chlade.

3.deň. Cesto rozvaľakť na 3 mm, vykrajovať kolieska alebo srdiečka, priemer asi 4 cm, to je tak akurát, piecť na vymastenom plechu na 200 st. 3-5 minút. Dávať ďalej od seba, zväčšia sa.

Plnka: Zbytky z vykrojeného cesta upečieme, rodrvíme a zalejeme 2 a pol dl horúcej vody, pridáme 3 hrste orechov mletých a 3 dl džemu. Zmiešame a týmto zlepujeme perníčky, hotové máčame v čokoláde a ľubovoľne ozdobíme, perníčky vraj vydržia v alobale alebo celofáne celý rok mäkké, neviem, neskúšala som, lebo miznú rýchlos´tou blesku.

danielaj
30. okt 2012

@lululka555 a takto to vyzerá, ja robievam kolieska alebo srdiečka, lebo sa troška roztečú zväčšia, tak iný tvar by sa asi stratil https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb...

zuziq
30. okt 2012

u nas dnes vajickova polievocka a po dlhom case plnena paprika - musim vyuzit este kym mame vlastnu urodu 😵

lululka555
30. okt 2012

@danielaj dakujem 🙂 salajku nepouzivam,mozem ju nahradit praskom do peciva? kolko ti ich vyjde z tejto davky?
inak ,zaujimavy recept 🙂

lululka555
30. okt 2012

@danielaj a 2 den- ide tam aj prasok do pernika aj pernikove korenie?

zklimekova
30. okt 2012

mini rožteky na večeru hotové 🙂...a sú mňááám už som si jeden uchmatla 😀

abriela
30. okt 2012

@lululka555 ved salajka je super 😉 - aj ked smrdi. Ja som ju davala do zazvorovnikov a robievam aj salajkove vyfuknute kolaciky.

lululka555
30. okt 2012

@abriela ved prave preto,ze smrdi...ja ju zacitim v kolaci 😅

minnie30
30. okt 2012

hovädzí guláš a krémeš

nakup
30. okt 2012

@womankc urob plnený bôčik, pečený, fašírky

lucka1987
30. okt 2012

priam som dorobila tento tvarohovo kakaovy kolacik na zajtra.. .. 😉

mata1976
30. okt 2012

grilovane kuracie prsia, couscous s bylinkami a cesnakovym olejom a tzatziky mnam-mnam 😵 😵 😵

b.bardyova
30. okt 2012

Tak toto sme dneska papkali..druhe som nestihla odfotit na tanieri..mm sa velmi tesil :D ale co na veceru ???

nakup
30. okt 2012

@ivanajelinek skús na kocky nakrájať s ananásom 🙂

natal12
30. okt 2012

no takze na obed sme mali kuracie prsia z nivovou omáčkou a ryža .. a na večeru budú špagety zo šunkovou syrovou omáčkou 😉

januschka10
30. okt 2012

Kuracie sote zapecene v slanej palacinke. Mnam 🙂

katinkaaa7
30. okt 2012

poradte mi prosím nejaké recepty z bravčového bôčika,muž ho veľa nakúpil a neviem čo s ním,jedine upiecť v rúre ale inak ma nič nenapadá.dakujem.

atiatko
30. okt 2012

@mysiatkoo blahoželám Ti k manželovi 😉 je šikovný 🙂

minnie30
30. okt 2012
lucikatn
30. okt 2012

@danielaj tieto som aj ja kedysi robievala a sú fakt vynikajúce
@katinkaaa7 mamina to robievala pečené s cesnakom (kožu narezať a tam popchať cesnak) s dusenou kapustou a knedľou - juuuuuj už slinky tečúúúúúú 😀

na večeru som práva dorobila pečené chlebíky (naukladaná zelenina a posypané syrom+domáci pikant) a kapustník - muž mal požiadavku na kapustňáky ktoré miluje a keďže som chorá tak som sa na to vybodla urobila kysnutý závin plnený dusenou kapustou čo ostala z víkendu 😀

rastulka
30. okt 2012

@danielaj Dakujem,ozaj nebolo treba pridat muku 🙂 Robila som dvojitu davku na večeru so slivkovou nutelou a na zajtra na zapekane palacinky 🙂 Vobec si nevšimli,že su tam jablka 🙂 😀
@lencyca Netrap sa moja,u nas už rano o 10,00h nemaju ani rožky ani chlieb 😠

rastulka
30. okt 2012

@lucka1987 Mnám 🙂 možem poprosit receptik 😉

lucka1987
30. okt 2012

@rastulka http://varecha.pravda.sk/recepty/kakaovy-kolac-... . akurat, ze som nemala orechy , tak som to urobila bez nich. rychly a dobry je aj tak 😉