Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natal12
19. nov 2012

@abriela nie nepoťahovala ale chcem niekedy vskúšať 🙂

natal12
19. nov 2012

Baby už odchádzam lebo letím do mesta majte sa tu pekne 🙂 potom sa tu ešte stavím .

titkovamiriam
19. nov 2012

a na večer pre priatela 🙂

womankc
19. nov 2012

@natal12 aj ja som robila z cery, ale skús to tak uvidíš je chutnejšia toto som našla na nete

20 dg cokolad 150 ml slahač smotanarozpustita mozes polievat akusky skus to olej len kapocku aby mala cokollada lesk

ja si tam dávam ešte trošku masla

womankc
19. nov 2012

@abriela hehe no poslušná moc nie je xixixixi , ale keď už zvýšim hlas a zazrem, tak sa podriadia heheheh
nie je práve po masle je vláčna, keby si dala ceru , vtedy by bola tuhá , táto je veľmi chutná a dá sa dobre krájať

sladké mám moc rada a keď ich teraz nemôžem jesť aspoň vám pridam dáke dobré

mizulienka
19. nov 2012

Dbry den dievcata, nemate nejaky dobry recept na kolac s jablckami? dakujem vlemi pekne. 😉

veroninna1
19. nov 2012
miriamr
19. nov 2012

tak cez víkend sme mali: vysmážaný karfiol a gratinované zemiaky a v nedeľu karé zapečené so šunkou, kukuricou a zemiakmi a piekla som tieto dva rýchle koláčiky https://www.modrykonik.sk/fotoblog/miriamr/albu...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/miriamr/albu...
dnes sa bude dojedať 😉

titkovamiriam
19. nov 2012

a zabudla som vam napisat že dnes som si z posty vybrala tie semienka rastliniek okrem ineho aj to kivi 😀

martinkatinka
19. nov 2012

Tak aj ja pridám foto koláčika, čo sa mi včera podaril

megika1
19. nov 2012

skvelá kombinácia chutí z nových orechov ..... 😵 😵 😵

bklaudia
19. nov 2012

Ahojte! Včera sme mali na obec tvahorové rezence pečené v rúre. Dnes máme labužnícku zemiakovú polievku a výborné kurča 😀 s ryžou. Okrem toho dnes mi prídu kolegyňky pozrieť malého, tak pečiem ešte makovo višňový muffin a maslovú tekvicu🙂
Minule ste písali čo pečiete na vianoce, mne by viacej zaujímalo čo varíte, hlavný na 24.tého. U nás zvykne byť ryba, ale z vyprážaného už mám plné zuby, také nechcem!! máte nejaký dobrý receptík?

womankc
19. nov 2012

@natal12 ve´d je veľ´mi pekná , nič jej nec hýba veru a aj farebne ju máš peknú 🙂

slavka1307
19. nov 2012

@danielaj Pani Daniela, prosím Vás, dnes som robila s deťmi mafiny čo ste písala recept pár strán dozadu. Len som nevedela aká veľká má byť tá šálka - každá je iná. Vyšlo nám až 20 ks a chutí mi to ako olejový koláč. Tak to má byť ? 🙂 Ďakujem za odpovede.

womankc
19. nov 2012

@bklaudia u nás kapustnica len kapusta, voda z kapusty, veľa dubákov , čk, nk, bobkáč , veľa cesnaku na plátky a mrvenička - to je mužova , robili sme aj takú, čo sme zvykli robiť my doma - teda údené, klobásky smotana, ale časom som upustili, neskôr sme to presunuli na nový rok , ale nakoniec sme si vytvorili svoju tradíciu a na nový rok robím boršč. Ako druhé musí byť šalát / už robíme len taký zemiačkový s cibuľkou na kyslo, niekedy aj trošku por, ja si robím kašu zemiakovú a robím si kapra na masle, len s bylinkovou soľou a posypaný mandľami sekanými , tento rok ale asi budem robiť aj kúsok lososa so syrovo vínovým prelivom, alebo vínovou omáčkou so šafranom , vždy máme aj zeleninový šalát miešaný s vínnym octom a ako dezert sú koláčiky, bývalo aj vianočné poleno, ale tento rok asi urobím pavlovovu tortu s čerstvým bobuľovým ovocím a gaštanovou šľahačkou, na štefana idem k svokre tam je klasika hus, kačká, červená kapusta , knedlíček polievka zo soleného mäsa a obložené misy a dobošové rezy zvykne robiť , len tento rok jej koláčiky asi ja urobím zrejme a druhý sviatok vianočný , morčacinka bude. Nový rok spomínaný boršč , druhé anglický rostbeaf alebo hovädzí steak s bohatou oblohou a hranolky , ja si urobím dusené kuracie + ryža zemiaky

womankc
19. nov 2012

@danielaj no super , skúsim aj ja , to natrieš celým vajcom, či žĺtkom hneď také horúce, vytiahnuté z trúby a to potom keď dávaš tie zdobiace cukríčky tak to na to hneď posypeš a držia? Skúsim veru, niekde som aj našla , že potierajú medom aby sa leskli

enya00
19. nov 2012

Mrkvova omacka s kolienkami a tato ma pecene masko zo zemiakovym pyre este od vcera 🙂

daniz
19. nov 2012

V sobotu boal u nás cesnačka a na oslave pečené koleno, chlebíčky, bábovka,
v nedeľu hov.-kuracia polievka s rezancami a kuracie nugetky na opečenýh sójových cestovinách + ryža + čínska zeleninka
+ cenakový dzezing + kečup a piekla som jablkový mrežovník. Dnes mm doje a deťom rezance/halušky s tvarohom.

nelly3
19. nov 2012

@danielaj
zuzu1 mi neodpisuje, hodis mi prosim ta receptik na tu babovku? mam strasnu chut na nu, dakujem 😵

zuzuz1
19. nov 2012

@nelly3 prepac moja len som bola s malym vonku na spacire trosku a spravu som si nasla az teraz... link je tu : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11515

kaara1980
19. nov 2012

baby,keď robíte rybu či filé,tak ho rozmrazujete?A ohrievate jedlo z rýb?

simi505
19. nov 2012

@kaara1980 toto aj mna zaujima

zklimekova
19. nov 2012

dnes som nevarila, podojedáme čo ostalo z víkendu, už sme poupratovali..teda ja som upratovala a moja kočica hneď za mnou vyťahovala 😅 , a boli sme pri kamoške skolaudovať novú kuchyňu...nooo veľmi silná motivácia 😀

natal12
19. nov 2012

@womankc dakujem to mamina tak chcela aby sa to striedalo 🙂

womankc
19. nov 2012

@kaara1980 rozmrazujem a aj ohrievam, teraz to filé robia také napustené vodou , že to radšej rozmrazím a trošku vystískam

lucka1987
19. nov 2012

@tretulka si mi dala vcera inspiraciu na ten kolac 😉 dnes som ho rbila, je vyborny, ale nemala som bananovy puding, dala som teda jahodovy . a sneh sa mi nevyslahal, ale len akasi poleva, ale uz somto nesla vyhadzovat, dala som aj tu.. a chuti.. nevyzera tak pekne ako tvoj sice, ale mm hadam urobi radost 😀

a teda na obed mam spagety, lebo som doma sama.. 😉

nelly3
19. nov 2012

@zuzuz1
dakujemmm 😉

summer_103
19. nov 2012

@kikaneu jasne, najrychlejsie je kupit hotove 😀 ked robim domace tak podla tohto receptu: http://tanikinerecepty.webnode.sk/products/pate...

lencyca
19. nov 2012

@lululka555 krasna torticka 🙂