Toto je varenie?

gita17
6. júl 2015

Baby, jedna vec mi vrta v hlave uz dlhsiu dobu. Neurazte sa tie, co sa v mojej otazke najdete, ale preco sa chvalite v albumoch velmi jednoduchymi jedlami? Myslim tym oblozeny chlebicek, natierka, salat, pecene kura s ryzou, nepecene piskotove torty... To vazne v dnesnej dobe zeny nevedia varit? Ja nemam v albumoch ziadne fotky, ale ak by som mala niecim prispiet tak by to bolo nieco ako - kacica s loksami, svieckova, divina, neaka exotika, pecene torty... ale chvalit sa oblozenym chlebickom? Vazne sa pytam ci vam toto pride ako skutocne varenie 🙂

maca_p
6. júl 2015

@prinzesz a mne chyba ten fest zensky luxovaci gen. ja zas by som varila, piekla, ale pucovat kupelnu, to je smrt 😝

vafinka
6. júl 2015

neskotuocne som sa tu pobavila, ano aj ja si radsej pozriem albumy co kto ako vari, cim sa inspirujem, ale ako albumy ja a moj stokee, to je ine kafco! alebo moj stanik, mojej malickej satinik, ako oooooo, to uz nemam slov, wow! ale musite bqaby tu uznat, ze tu chybaju albumy, a takto sme vyrabali nasho milacika 😀 😀 😀 😀 😀

prinzesz
6. júl 2015

@maca_p kazda daco mame, ja upratovat mozem.. mne to neva.. ale je pravda ze kupelku nerada upratujem.. 😝

zita19
6. júl 2015

@vafinka aj ja cakam na prvu lastovicku v tomto odbore 😀 😀 😀 Lebo slovne opisy uz prestavaju plnit svoju funkciu 😖

maca_p
6. júl 2015

@vafinka vidis! 😀
tak to hadam nebude az take zle s tymi zenskymi. 😀

sissmiss
6. júl 2015

A ja zase zasnem nad tym ze "toto mi nevadi, ale toto mi vadi, a hento mi vadi". Tak by sa asi podla toho co mne vadi a nevadi mali spravat vsetci??? 😕 Este mi nikdy ziaden album nevadil, je mi uplne jedno ci si niekto foti jedlo, ci si niekto foti uspechy chudnutia, ci satnik svoj ci satnik deti, ci dom, ci prirodu, ci pridava fotky nabytku. Nielenze mi to je jedno, ja si o tych ludoch ani nic nemyslim. No je tu tolko nazorov v style "toto je nic, to je ok, ale TOTO! to je clovece ina kava" ze by sa mal asi zriadit nejaky stab, ktory by povoloval co si ludia mozu fotit a casom aj, co si mozu mysliet 🙄 cele zle toto 🙄

maca_p
6. júl 2015

@sissmiss vidis to, aj chudnuce albumy su dobre 😉

tomiholjubavi
6. júl 2015

@sissmiss mne tiez nevadi nic...mam rada vsetky albumy...ale pohlad na prave rodiace sa dieta zo zakrvaveneho prirodzenia zeny, ktoru bezne stretavam, mi vtedy nespravil dobre...napriek tomu si o nej nic nemyslim..akurat to, ze tu fotku som vidiet nemusela...ja by som "svoju" neukazovala ani najlepsej kamaratke a nie sa s nou podelila na fb... 😖
na koniku sa daju zniest aj take fotky ako porod v priamom prenose, je to predsa len stranka o materstve.. no na fb, kde mam kolegov, byvalych ucitelov, mladych clenov rodiny a podobne...tam mi to pride nevhodne...
inak vo svojom albume mam aj jednoduche recepty, aj ocikane testy, aj jedlo z reštiky, aj chudnuci proces... jednoducho vsehochut toho, co sa ludom nepaci... 😀 a ked budem tehotna, hned prihodim test a neskor aj stokkáč 😀

maca_p
6. júl 2015

@tomiholjubavi stokac na ten vas makadam? a tie schody, co su skoro v kazdom mestecku? aspon takyto budes potrebovat http://www.cas.sk/galeria/468676/detaily-ktore-... 😉

tomiholjubavi
6. júl 2015

@maca_p no prave na tie schodky. baby pisali, ze je lahucky, dobre sa s nim manipuluje a naskakuje na obrubniky. ale logika mi hovori, ze najskor musime zaobstarat dieta, az potom ist na stokkac 😀 ale uz ho mam v merku 🙂

maca_p
6. júl 2015

@tomiholjubavi no sak uvidis 😉
mam jeden tip, co je este lepsi ako stokac a na dlzku sa v nom vyspi aj 3 rocne dieta. a nepokrcene 😉
a netreba ho vobec pri manipulacii rozkladat (napr. do auta) a odvezie dokonca aj dve deti, ked treba 😎
potom sa ohlas. a je oslahany aj chorvatskom, dokonca 3 letne sezony tam bol 😉

sissmiss
7. júl 2015

@tomiholjubavi vsak jasne. To uz je za hranicou slusnosti, nie otazka ci je to zaujimave, alebo nezaujimave

marianna162
7. júl 2015

Podľa mňa je to skôr na inšpiráciu, niekedy fakt už človek nevie čo spapat 😀😀 a čo ti poviem áno je to varenie,,, každý deň nemôže byť divina 😀😀

jabadaba
7. júl 2015

@gita17 nooooo, ono aj v jednoduchosti je krasa a pre mna najviac oku lahodiace je esteticke servirovanie jedla. A kludne to moze byt jednoduchy platok chleba s natierkou. Dogabat sa daju aj jednoduche bryndzove halusky, ak ich niekto spravi zelene z odstatych, oxidovanych krumplov, zleje riedenou bryndzou a svacne na to kvadre do cierna specenej slaniny. Jedlo lahke, jednoduche ale nie kazdy ho chutne pripravi a naserviruje. 🙂 😉 Ani tu komplikovanu kacku ci zlozitu tortu nemusi vediet niekto chutne nalozit. 😵 Cize, suma sumarum, nie je to ani tak v zlozitosti jedla....ako skor v kulture jeho podavania. 🙂

natalym
7. júl 2015

Mne sa najviac páčia tie obyčajné jedlá.

jabadaba
7. júl 2015

inac, dzifcence, ked sa tu uz pozastavuje nad albumami. Viac ma zarazaju fotky/momentky, ktore nepatria vobec do verejneho priestoru. Priklad - partner vyvaleny vo vytahanych teplakoch doma na gauci alebo chrapajuci v pelechu ci lietadle. Ako sorry...mna takto zvecnit manzel a nechat ma kolovat internetom, napadnem ho fyzicky. 😀

jabadaba
7. júl 2015

@stary_ujco heeeezkeeeeee.......

vafinka
9. júl 2015

@maca_p ved toto, a este su tu neni albumy ako dotycne rodili sekunda po sekunde a ako sa dralo na svet malicke, ale aj jedneho dna toto tu cakam, ale albumy o vareni si popozeram ozaj rada

maca_p
9. júl 2015

ozaj a co selfiny?
tie tu este nik nespominal tusim 😀
ja v modrych gatiach, ja s naspulenymi ustami, ja v novom outfiticku, ja v auparku, ja a dcerou, ktora ani neni vidno, ja ......... 😉

stellamaris
9. júl 2015

@maca_p jasne selfies 😀 Baby niekedy nafotia take vtipne,ze sa kvalitne pobavim 😀 😀 😀 😀 mne vadia akurat gatkove fotky v tehu 😕 😕 😕 😕

sirene
9. júl 2015

Kazdy album ( deti, moda, varenie, hobby, cokolvek) je len sebaprezentacia samej seba vo virtualnom svete cez to, co je nam blizke...je nas tu vela mamiciek, ktore zijeme v mikrosvete deti a aj tymto udrzujeme kontakt so svetom...a ktoru nepotesi pochvala alebo nejaky ten "lajk"? Zijeme v dobe zdielania vsetkeho mozneho.

maria123
10. júl 2015

ani tak nejde o varenie,na to su urcene ine stranky,skor o sebaprezentaciu casto za kazdu cenu,prehliadam to,a casto je mi z toho smiesno,vacsinou su tu mlade zeny,u mna sa varenie zdokonalovalo vekom 🙂

nyusika
22. júl 2015

ja som si dnes necapla po paprciach a neodpustila som si poznamku k jednej foto z albumu s veeeelmi primit9ovne jednoduchými jedlami - rybie prsty s hranolkami a tatárskou....pod fotografiou napocudovanie dost vela komentov typu "kde kupujes hranolky" a podobne 😀 nuz, rypla som si a napisala, ze mi v albume chyba este recept na maslovy chlieb. ale s podrobnym navodom na pripravu 😀 😀

suhlasim s vyssie napisanym, tiez nerozumiem gaucovym fotkam, kupelnovym selfiem, gatkove tehotenske, foto este z porodnice ZVEREJNENE...pardon, ale nemalo by to byt v rodinnom albume ?

kamaratka je sesdtricka na novorodeneckom, nedavno si tak vzdychla, ze ona uz nicomu enrozumie, ze prve, co mnohe mamy robia je to, ze postuju fotografie na kona a fejsbuk, nie málokedy rovno z porodnej saly

angoracik
10. sep 2015

zdravim Vas zienky .
poradi my niektora (niektory) ci sa da uvariť ,privarok cuketovy a ako? dakujem za radu .

cmulinko
10. sep 2015

@angoracik skusila si najst na internete....google ti vyhodi kopec receptov na cuketovy privarok na x sposobov.

angoracik
10. sep 2015

nie neviem pod akou strankou to je mozne najst.AĎakujem za info.

lenka110611
10. sep 2015

No prvé čo ma napadlo, že dnešné ženy dokážu variť, ale žijeme dobu, kedy si nemôžeme dovoliť (aspoň tie pracujúce) stráviť denne tri hodiny v kuchyni. Ja teda určite nie, napriek tomu navariť musím, manžel, deti.. Takže fotky rýchlych jedál sú skôr ako pomoc pre nás, tip, ako chválenie by som to nebrala. A inak nerozumiem či kvôli tomuto bolo treba zakladať nejakú diskusiu. Čo mne všetko vadí a nepíšem to sem...

lenka110611
10. sep 2015

@tranquillo si zabila 🙂

milan_branik
17. sep 2015

aj jednoduche recepty su dobre obcas sa tam objavy nejaka zaujimava ingrediencia alebo postup................ 🙂 🙂 🙂