icon

Kedy mi končí materská?

avatar
freska
3. aug 2012

Na matersku som isla 4.2.2012, mam jedno babatko, a tak pre mna plati ta cast v rozhodnuti, ze mam narok na 34 tyzdnov? Myslela som, ze materska sa pobera pol roka.

avatar
januliku
3. aug 2012

odpoved mas uz v otazke - 34.tyzden od 4.2.2012, podla kalendara by to malo byt 29.9.

avatar
prahaxx
6. aug 2012

pol roka sa poberala kedysi, odvtedy ju predlzovali a zvysovali

avatar
bianca
6. aug 2012

co ja viem tak do dovrcenia 6 mes. zivota dietata ale mozno sa mylim.Nepoberala som MD zo SR

avatar
littledevil
6. aug 2012

No, ked som isla ja na matersku, tak som ju poberala do 6 mesiacov, ale teraz sa tusim predlzila a aj zvysila, ale na kolko to neviem 😒 .

avatar
lusi175
6. aug 2012

záleží to myslím aj od toho či si slobodná mamička alebo vydatá, pri slobodných mamičkách je to tušim 37 týždňov a pri vydatých 34 týždňoch

avatar
gapa
6. aug 2012

pri 1 dietati:
- ak osamelá (nestačí slobodná) 37týž
- inak 34týž

predtým bolo 28týž (teda teiež nie presne pol roka)

avatar
zuzka38
6. aug 2012

zavolaj si do socialky a tam ti to povedia uplne presne na den, ja som si to napriklad tiez sama zle vyratala aj ked som vedela ze je materska 34 tyzdnov.. ;)

avatar
miriamka24
6. aug 2012

materska sa konci uplynutim 34 tyzdna, potom je potrebne prihlasit sa na urade prace a poziadat si o rodicovsky prispevok