Mamičky, prečo neštrajkujeme?

danciana
16. okt 2012

Normalne sa zamyslam, ze ci sme normalne, ked sme ticho a nic nerobime len sa vsetci stazujeme..

moon1979
17. okt 2012

@zuhana2 asi ti ušli súvislosti ... Radičovej vláda znižovala RP z 256 eur na tých smiešnych 191 eur ...

janinah
17. okt 2012
zuhana2
17. okt 2012

@moon1979 asi nie tu, ale Vam

moon1979
17. okt 2012

@zuhana2 nerozumiem ale nevadí, nemusím rozumieť všetkému ... 🙂

zuhana2
17. okt 2012

@moon1979 len asi tolko, ze Radicovu neuznavam, napr SDKU som nevolila kvoli nej, ale bola nutena urobit tento krok, lebo Fico predtym rozhajdakal vsetky rezervy na asocialov, aby ho volili.Teraz Fico preco zase nezvysi-ma sancu, odpoved je jednoducha, lebo vie to iste , co aj Radicova vedela, ze nie su peniaze.

moon1979
17. okt 2012

@zuhana2 jedna vláda sa vyhovára na druhú, iné to nebolo a iné to ani nebude, keď tam bude sedieť aj samotný svätý Peter ... viac k tomu nemám čo povedať ... toto nie je otázka jedného volebného obdobia ... rozkrádalo sa tu celé dve desaťročia, ale to je už na inú tému a ja sa tým nebudem zbytočne zapodievať a kaziť si deň, pretože aj tak tým nič nevyriešim ...

simca06022011
17. okt 2012

Radičová to spackala, tá žena si žije vo svojom svete 🙂)) Úplne sa mi zdala ako keby na niečom fičala (bez urážky), keď nechala rozpadnúť vládu... Peniaze nie sú, lebo niekto v tomto štáte ich rozhajdáka... na tovary a služby, ktoré su predražené. A aj na asociálov samozrejme... a na veci, ktoré vôbec nemajú systém (školstvo, zdravotníctvo), lebo sú závislé na striedaní sa vlád a na tom "koho kamarát je kto"... keby bol zdravotníctvo a školstvo aspoň niečím oslobodené od vlády a ŠR (čo sa dá dosiahnuť iba "aspoň" čiastočným spoplatnením) tak by podľa mňa takto nevyzeralo.. všetko totiž potrebuje riadny plán a držať sa ho a nie každú chvíľu zmena, podľa toho kto je vo VÚC, kto je premiér a pod.

gubcikova
17. okt 2012

@simca06022011 a zabudla si dodať že ešte pomáhame tým tupým štátom tak že my si musíme zobrať pôžičku. 😒

simca06022011
17. okt 2012

@gubcikova a tiez iba kvoli Radicovej a jej kamaratom 🙂 Ja som ich nevolila... volim iba tych co maju chrbtovu kost aj ked nie su bezchybni;) Ale tie tupe staty su na to zvyknute, ze sa im pomaha a v podstate za to ani nemozu... Z Grecka, Spanielska nikdy nebude Nemecko.. ved na olivovom oleji sa nezaraba tak ako napr. na autach 🙂

zuhana2
17. okt 2012

@moon1979 presne, toto je pravda

zuhana2
17. okt 2012

@simca06022011 spackala to, lebo musela, aby ludia sa venovali volbam a nie kauze Gorila

simca06022011
17. okt 2012

@zuhana2 tak to ma nenapadlo 🙂

zuhana2
17. okt 2012

@simca06022011 v Grecku a v Taliensku vobec nie je kriza, maju 4nasobne platy a ceny take ako my.Nemci aspon pracuju , peniaze maju zasluzene, ale Taliani....

adri266
17. okt 2012

@ela2710 ahoj, som ucitelka, ale tiez si myslim, ze platy by nemali mat vyssie len ucitelia, sudcovia a lekari, ale vsetci na Slovensku. Robila som aj ine profesie, takze viem, o com hovorim. K tomu strajku, myslite si, babky, ze keby bol strajk v nedelu, zeby to niekym pohlo? Ved prave preto strajkovali lekari, ako strajkovali, preto aj ucitelia to robia vo strvtok miesto piatka, ako minule a teraz sa vyhrazaju, ze to bude cely tyzden. Lebo ak budete VY, ktori ste tym postihnuti rozpravat o tom strajku, tak to budu pocut aj tam hore, vo vlade.
@janinah suhlasim s Tebou, neviem, ci bol zamer autorky strajkovat len kvoli nizkym materskym, ja si skor myslim, ze by sme mali ist VSETCI Slovaci do strajku. VEd co sa robi, nie je normalne. Na jednej strane posielame do EU miliardu, ci kolko, ale na nu si musime vsetci pozicat...a splacat to bude kto??? Ved nase deti a mozno aj tym, ze im navrhnu odchod do dochodku v 80tych rokoch. Aby to sa radsej nedozili. A na druhej strane, vyvolenym firmam na Slovensku, a teraz neviem, ci je vobec medzi nimi rydzo slovenska firma, sa davaju obrovske ulavy v 100ach milionoch Eur.... Tak sudca zaraba priemerne 3400 E, plus 13, 14 plat a jeho asistentka, co urobi asi najviac roboty, 340 E. Preco nie su plateni od toho, kolko pripadov vyriesia? Ale sudy sa vlecu, a tiez viem, o com hovorim, pred 6 rokmi nam ukradli auto a este stale nie je vinnik odsudeny. Sice ho maju, ale zakazdym, ked je sud, on nepride, zo zdravotnych dovodov...Ludia si postavia na Vasom pozemku dom, legalne si donho zavedu vodu a elektriku a vy sa 10 rokov k tomu pozemku nedostanete...Stat prida 10 Eur k minimalne mzde a teraz si myslia, ze sa vsetci nezamestnani potrhaju, aby si nasli pracu...je to mozne? Je mozne, aby niekto na socialke dostaval viac penazi, ako ja, ked poctivom chodim do prace, platim dane, setrim, sporim, odriekam si, len aby som vyzila???
Mne zakazdym vrie krv, ked pozeram spravy, ze co to, zas prepanakrala vymysleli. Ze SOZA bude vyberat za stuzkovu, tak to snad je zart...uz aby sme sa bali, ze ked nase deti doma spievaju, ci nam niekto nezaklope na dvere 😎
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, radsej budem ticho. Ale inak, to je nasa povaha slovenska, postazujme sa, ale nech niekto iny poriesi za nas, co nas pali

simca06022011
17. okt 2012

@zuhana2 to je pravda, ale oni na to boli vzdy zvyknuti, zije mi v Grecku rodina. NIKDY riadne nerobili a mali sa ako prasiatka v zite a to sme ani v EU este neboli. Naposledy som ich videla asi tak v 96-98 uz neviem presne... Proste to je mentalita ludi, co robit nebudu... staci si pozriet ich siesty a pod... nemaju priemysel, nemaju dokopy nic co by ich zivilo. Su to obrovske krajiny s ostrovmi... turizmus ich neuzivi 🙂 Kriza sa neodvija iba od platov.. podla mna tam uz je kriza davno, ale len teraz im dosli peniaze od "sponzorov". Proste tieto krajiny nemali co v EU robit a to je chyba Nemcov... proste nemali si tam takychto ludi pustit alebo uz mali davno tieto krajiny vylucit. Ked tak mali "turisticke" krajiny utvorit svoju uniu. Nemecko je ina kapitola, je to riadna priemyselna krajina, exportuje o 100 200, ekonomiku ma silnu odjakziva... neda sa to s juhom ani porovnavat a prave preto sa nemali tieto krajiny spajat.

simca06022011
17. okt 2012

@adri266 podme strajkovat.. ale napr. so strajkami velmi nesuhlasim v takej forme ako sa teraz robia... proste ked sa niekomu nieco nepaci, mal by mat za to aj realnu alternativu, ako to ma vyzerat a ako sa to dosiahne. Inak je to len vela reci a kriku... a napr. lekari... strajkovali ale to co im naozaj mohlo pomoct a to su aspon ciastocne sukromne nemocnice s riadnym manazmentom a majitelom, ktoreho bude trapit ako sa jeho nemocnici dari, lebo Z TOHO bude zit, to si nenavrhli... je smiesne aby sa vlada starala o nieco co ma riadit trh.. proste ked si niekto zasluzi 3000E tak ich dostane, ak si svoju robotu robi zle a pacient nie je spokojny moze dostat aj 300E. Je kopec lekarov v nemocniciach pozasivanych po izbickach, ktory vidia pacientov malo kedy 🙂)) a preco maju dostat plat ako ti, co sa cely den trapia na operackach, alebo sa aktivne staraju o to ako je ich pacientom? Preco by som ja ako sukromna osobna nemohla prist na recepciu v nemocnici a zaplatit si nadstandardne vysetrenie? Preco musime davat uplatok lekarovi(ktori sa potom ani neukaze)? No... lebo ludom sa nepaci predstava, ze by nebodaj nieco platili (aj ked zdravotne poistenie a pripoistenia by to pekne pokryli a platili by si len ti co na to maju)..a toto bol len jeden priklad. Ucitelia su tiez taky co sa idu pretrhnut a detom rozumeju a vymyslaju ako ich zaujat, lebo teraz to nie je lahke.. ale su aj taky co to maju na haku... a dostavaju rovnako. Uz davno sa toto vsetko malo odstranit...
A ja viem, ze mi nepomoze sa tu rozpisovat, ale mam bojovu naladu uz, tak mi to odpustite 🙂))

moon1979
17. okt 2012

@zuhana2 Nemci pracujú? si videla uštvaného nemeckého dôchodcu? ja nie ... poznám niekoľkých nemcov, manžel pracuje v nemeckej firme, ale ked ide do nemecka len otvára oči akí sú pohodlní a robia všetko preto, len aby sa nepretrhli ... ale možno máš inú skúsenosť, no ja mám práve opačnú a to nechcem naozaj nikoho uraziť ... ale fakt strhaného uštvaného zničeného nemeckého dôchodcu som v živote nevidela a to už mám niečo za sebou ... čo sa o našich dôchodcoch povedať nedá ...

jedna firma - akurát že sídlo v nemecku, pobočka na slovensku a rozdiel v platoch katastrofálny ... manželovú prácu (rozsah) v nemecku robia 4 ludia a každý z nich zarobí o 2/3 viac než môj muž ... smutné

vevinaaa
17. okt 2012

Moj nazor na nase super rodicovske je taky, ze sme si rovnocenne, matky ktore pracovali, a ktore nepracovali pred nastupom na MD, a to s toho dovodu ze aj tak raz kazda maminka ktora nestihla pracovat bude tak isto prispievat do statneho rozpoctu ako maminka ktora uz pracovala, skor ci neskor, nie? Ved aj matka ktora nepracovala potrebuje to iste ako ta ktora pracovala. Teraz nehovorim o takych co si robia deti len preto aby nic nerobili.. Ale prosim skor ako ma zacnete sudit, ja nikoho neodsudzujem, len som si prejavila svoj nazor, lebo vela zien dokaze napadat tie matky co nepracovali, ale niekedy sa nestihne a nemyslim ze len rpeto by som mala byt ta najhorsia, alebo menej cenna oproti inej matke. 🙂

simca06022011
17. okt 2012

@vevinaaa Bolo by to tak najlepsie, ale ako potom eliminujeme ludi, co nikdy nebudu pracovat (tiez sa nechcem nikoho dotknut). Budeme od nich pytat zaplatenie niecoho alebo ako? Pretoze su taky co zacnu v 16tich a do 30tky neprestanu rodit a nikdy robit nebudu 🙂 a nikto to nevie eliminovat... Mozno keby sa skolska dochadzka napr. tiez ratala do materskej a rodicovskeho bolo by to ok.. teda ten co nechodil do skoly ani nerobil, tak ma smolu... to by vyriesilo mladsie mamicky, ktore v podstate nemali sancu este prispievat. Ale s rovnakou vyskou napriek usporam nesuhlasim a uz vobec nie s tymi 200Eurami... ved z toho sa neda prezit (pre porovnannie to je iba inkaso (217E) na nas 2i byt, bez elektriky a pod.)

simca06022011
17. okt 2012

@moon1979 tiez mam podobnu skusenost, nasho dodavatela sme boli navstivit: Nemci vysmiati, vykecavali sa a pobehovali si z budovy do budovy, z kancla do kancla... v skladoch makali Polky, chodili na dvojtyzdnovky a potom isli domov. A to bezna skladnicka (nemka) prisla na "porshatku", nie najnovsom ale aj tak... veduci skladu v obleku (ked si u nas niekto zavola "sefa", tak bezne pride zo skladu v teplakoch, lebo prave zoskocil z vysokozdvizneho vozika, alebo ho najde medzi telefonmi nahanat sa a papierovat...)

vevinaaa
17. okt 2012

@simca06022011 nemusis mi hovorit ake su ceny, my mame toho tiez vyse hlavy, ale tu sa asi ani inak neda zit... Vies ja som to myslela tak ze je to nefer ze len preto ze niekto zneuziva davky statu, su hned dalsi co aj chcu robit, nahadzany do jedneho vreca. Pritom su uplne odlisny.. Malo by to byt celkovo rozumnejsie vyriesene, ved aj ta materska nechapem preco nemoze byt do 3rokov. Ale vies ani len cisto rodicovsky nie je naj, lebo ked ho poberas, mas nan narok len na jedno dieta, je to ubohe ako chcu setrit na detoch, na nasej buducnosti. Mne nejde o peniaze, som stastna zato co mam, len chcem poukazat kde vlastne zijeme. A ze aj ta maminka co pracovala ma smolu, ako aj ta co nepracovala ale chce pracovat. A s tvojim nazorom suhlasim, len som tu chcela hlavne povedat aby ste nehadzali kazdu nepracujucu matku do jedneho vreca 🙂 lebo tak ako ty aj ja chcem pre svoje dieta to najlepsie 🙂

zuhana2
17. okt 2012

@simca06022011 presne, Nemci pracuju a robia tolko, ako ma robit jeden clovek, lebo nemusia pracovat za dalsich, tam kazdy sa snazi o seba sa postarat a na to im staci aj menej prace.Nasi robia za 2-3 ludi za tie iste peniaze resp za menej.Lenze u nas asi kazdy 2-3 clovek chce pracovat a toto sa musi zmenit.Zastavit socialne davky, hned by sa tu pracovalo...Chlapi by mali mat take platy, aby vedeli uzivit svoju rodinu,potom by sa nemuseli zvysovat ani rodicovske prispevky.

emily84
17. okt 2012

Je smutne co sa na SK deje, a potom sa cuduju, preco ludia odchadzaju do zahranicia... ☹ Ja by som rada bola doma, no nevedela by som si dovolit to co tu. Kvalita zivota je jedna ku sto nez na SK a som rada, ze sme tu a mozem svojej dcere dopriat viac a dat jej viac moznosti do buducna...
Snad sa raz aj tam na SK vlade spamataju...

simca06022011
17. okt 2012

@emily84 kiez by moj priatel chcel odist... :( nechce a ani sa necudujem, ked firma ide... ale ten zivot, to nema so zapadom NIC spolocne. Slovaci su po riadnej praci vecer totalne hotovi a potom ze sme taki chori...

pancake
17. okt 2012

presne ja takto lutujem že sme sa z UK vrátili po piatich rokoch. mohli sme tam pekne zostať. ale MM stále domov a domov....teraz to tu má: nemôžeme si dovoliť ani tretinu z toho čo tam. je to smutné a hlavne ked si človek porovná životnú úroven na vlastnej koži. ľahko sa zvyká na dobré ale ťažko na zlé.preto by som dopriala politikom aby si to vyskúšali. 😝 😝

emily84
17. okt 2012

@simca06022011 My sme nad tym vela uvazovali s priatelom, ci ist domov alebo nie, bolo by fajn byt blizsie pri rodine, znamych, no co z toho, ked clovek stravi od rana do vecera v praci a ked aj ma volny cas, tak si nemoze dovolit vela veci po financnej stranke.
Tu sice nemame najlepsie platene prace, no i napriek tomu vieme poplatit ucty, kupit co nam treba (obcas aj co nam netreba 😀) a este si vieme usetrit na dovolenku.... a to sa priznam ze obcas ked nakupujem, tak ani na cenu nepozriem, proste co chcem-kupim. Viem ake je to doma, ked si clovek kazdu korunu (ani nie euro, ale cent) tri krat rozmysli na co minie....
Tak ked ide firma, to je dobry dovod zostat doma, cudujem sa tym, co maju problem si vobec najst nejaku pracu, ze este nie su niekde vonku....

simca06022011
17. okt 2012

@emily84 ja mam uz celu jednu cast rodiny prec, v podstate postupne odisli a aj rodinu si uz zalozili tam.. ked sa sesternica bala tam rodit, prisla domov, odrodila a za rok uz bola spat v UK a domov pridu max. na dovolenku... nikto ani neuvazuje o tom, ze sa vratia... sice nevedel ani jeden z nich po anglicky ked odchadzali ale za par mesiacov uz mali riadnu pracu, postupili z kadejakych "upratovacov" a maju sa fajn. Jasne ze im chyba mama, babka...ale tu by sa nestihli stretavat tiez a takto domov este aj nejaku tu korunku poslu a pomozu.

Pravda je, ze mna osobne odradila pracav UK, pretoze s praxou aku mam a vsetko okolo toho, nechcem ist robit predavacku alebo nieco podobne. Aj ked... predavat ma dost bavilo 🙂)) Moj priatel sa nepohne od maminky, tak ani keby firma nebola tak by nesiel... trapi ma to,ze nas idu trestat za to ze pracujeme a starame sa. Naozaj radsej by mi mohli zobrat rodicovsky popri mojej praci, nech to napr. obmedzia vyskou prijmu, ale nech mi nezvysuju dane z prijmu... ked si vezmete tak rocne dat o 5% na daniach je riadna palka.

mawka
19. okt 2012

@danciana a ja rozmyslam, ci je normalne, aby matky brali matersku ako zarobkovu cinnost. chceli babo, chceli roinu, je to celozivotna uloha matky sa starat o ieta a nie preto, aby som ostala 190 ecok zo statu. to je pekne trapne a este sa stazovat. v inych krajinach zeny nemaju nic. my sme nenazraty naro, robime si z materstva zarobkovu cinnost.

billam
19. okt 2012

@mawka som nenazrata, ked som dostavala na dvojicky 200eur???...opat sa mi dvíha žalúdok!!!

aliza
19. okt 2012

@mawka ano, v inych krajinach nemaju, ale v inych krajinach maju muzi take platy, ze zeny do tej prace ist nemusia 😉 a aj napriek tomu si mozu luxusne zit. Uz tu prestante pisat bludy, ze dieta nie je zarobkova cinnost! Tak zbedaceny narod, ako su Slovaci, v EU nenajdete, narod, ktory je ochotny robit za almuzny a este je aj VDACNY 😨 Ludia sa uskromnia a este z toho robia cnost, ze su naucili skromnosti a za to su este tym zlodejom vo vlade aj vdacni! 😠. Ja sa vobec necudujem, ze Slovensko je v takej prdeli lebo ked vidim tu tie nazory, tak si nic ine ani nezasluzi....kazdy narod ma taku vladu, ako si zasluzi. Ze nenazraty narod....ako sa da byt nenazraty z toho ho.v.na., co ludia maju?