Ako bojovať s milenkou exmanžela o syna?

zuza_na
14. aug 2011

Ahojte potrebujem poradiť. Som rozvedená, ex si našiel milenku s ktorou žije dodnes. Problém začal keď náš syn začal k nemu chodievať častejšie. Mám pocit ako by sa mi ho snažil ex odlákať. Keď sa od neho vráti, syn mi nechce nič povedať, vraj mu to tata zakázal ale on že má všetko tatovi povedať. Bojím sa, že ex sa mi snaží syna odlákať (5 ročného) aby tak mal už veľké vyrastené vypiplané dieťa však s milenkou chodí už niekoľko rokov a ešte stále nemajú vlastné dieťa. Neustále ma neoprávnene udáva na polícii, pričom zakaždým ukážem doklad od doktorky, furt si hľadá dôvod ako mi ešte viac znepríjemniť život a tým že by syn išiel bývať k nemu vie že by mi ublížil najviac ale ja o syna nechcem prísť len sa bojím aby sa mu tá druhá ženská nezapáčila ako viac ako ja. Čo robiť a ako bojovať a by som neprišla o syna?

lizatko1009
15. aug 2011

@cikyta ze zakladatelka temy to brala tak, ako to, ze su spolu uz dlho a nemaju deti a ja som jej odpovedala tou vetou, v zmysle ze tak funguje na dedine, e sa vezmu rok su spolu a nemaju deti a uz riesia a ohvoaraju ako to je mozne, ze nemaju deti.
len ma zaraza, aspon teraz som mala moznost vidiet, ze pani koniarka ci ako ma tu urazila a ludom sa to este aj paci, mozem sa zasmiat a myslim si svoje.

jonas17
15. aug 2011

@lizatko1009 ,nemyslím si, žeby ťa koniarova urazila, len povedala nahlas, čo si viaceré myslíme , ktoré čítame tvoje výroky.z tvojich riadkov priam srší nenávisť. neviem, či si niečo podobné zažila v detstve, ale ma zaráža, že na jednej strane hovoríš, že otec nie je ten, ktorý splodil, ale vychoval, a na druhej strane úplne zatracuješ otcovu partnerku.vôbec nevieme, prečo sa dotyčný pár odišiel ( prečo si muž našiel inú), čo bolo medzi nimi a ty už automaticky "nenávidíš" chlapa. len stále rozmýšľam, čo s tým všetkým má ten úbohý chlapec. chudáčik, musí mať v hlave riadny zmätok. tiež si myslím, ako tu niekto napísal, že zakladateľka môže byť rada, že je svete dalšia osoba, ktorá bude jej dieťa milovať ( otcova partnerka) a nechať otcovi a synovi voľný priestor na stretávanie sa..otec rieši, s kým sa matka stýka? a pokiaľ je svojprávny, nechápem, prečo by pri jeho návštevách so synom mala byť aj matka.a svätá pravda je, že dieťa svoju matku miluje nadovšetko na svet, či je zlodejka, prostitútka, tučná, škaredá, stará, hlúpa...a neviemaká. ak sa matka bojí, že stratí dieťa, len preto, že navštevuje otca, odporúčala by som sa zamerať na zdvihnutie sebavedomia, trošku nad tom popracovať. ak bude matka spokojná a šťastná, bude aj dieťa...

mandragora22
15. aug 2011

viete co je zvlastne? ze
@lizatko1009 vo svojej prvej odpovedi uvadza vetu, citujem: "ne to pride take chore, ze vzali sa a uz rok presiel a nemaju deti , ta to daco nedobre uz bude."

nech citam ako citam, v uvodnom prispevku nie je nic o tom, ze sa vzali pred rokom a nemaju vlastne dieta. potom pre mna nastava otazka, ci lizatko1009 a zuza_na nie je jedna a ta ista osoba??? pricom zuza_na sa po uvodnych dvoch-troch prispevkoch akosi "stiahla" do uzadia a lizatko tu vyskakuje v utoci?
fakt sa vam oplati prispievat do temy, kde niekto otvorene chce robit rozbroje? 😅 😅

mandragora22
15. aug 2011

a k teme, ja osobne poznam jednu ropuchu, od ktorej odisiel manzel, lebo bola neznesitelna a je dodnes a co bolo zarazajuce!!!! tak ta ropucha zakazovala svojim uz dospelym!!!! detom sa s nim stretavat v pritomnosti jeho novej zeny. tak to uz bola ina bomba, ked sa musel dospely syn vadit s materou, ked siel pozriet svojho otca! toto ja uz nechapem. to iste je u malych deti.
ja keby som sa s manzelom rozisla, jednoducho by som neriesila, co on robi, s kym a ako, pokial by bol otcom, ako ma byt, tak by som este bola rada, ze ma z casu na cas od dietata odbremeni, ze mam trochu casu na seba a svoje zaluby, nie? 🙂

ela2710
15. aug 2011

@mandragora22 nechcem sa lizatka zastavat 😅 ale skus este raz precitat uvodny prispevok, jasne a zretelne tam pise, ze jej ex s novou priatelkou nemaju vlastne deti...

mandragora22
15. aug 2011

@ela2710 iste, to som citala, ale nikde tam nie je uvedene, ze su rok svoji a nemaju vlastne dieta! iba ze su spolu dlho a nemaju deti. odkial potom vzala info, ze byvaly manzel a jeho sucasna partnerka su rok zobrati? tiez si to pozorne precitaj. uvodny prispevok a potom ihned ten prvy po nom 😉 😉

ela2710
15. aug 2011

@mandragora22 ona pise v uvodnom prispevku, ze spolu su uz niekolko rokov bez dietata na to jej pise lizatko, citujem:a toto nieje dilema, ze s nou chodi niekolko rokov a nemaju dieta, ne to pride take chore. A to co pisala o tom roku povedala, ze to obrazne myslela, na strane 2 nejaky horny prispevok...neviem, nestaram sa, podla mna je tato tema prehnana, lebo zamedzit otcovi styk len preto, ze ma priatelku mi pride fakt ako trapny dovod, keby ona mala priatela, mal by jej dieta jeho otec vziat? no divim sa nad zmyslanim niektorych ludi, uz som pocula o tom, ze nevlastna matka sa spravala k dietatu hnusne, ale tato sa ocividne snazi, neviem teda o co sa autorka snazi, ved jej dietatu je dobre, chce chodit za otcom, tak sa mu tam zrejme neublizuje, niekedy tu ,,ziarlivost" treba odhodit, dieta vie kto je jeho mamou aj bez ,,podplacania" darcekmi,

mandragora22
15. aug 2011

@ela2710 tak tak, suhlasim s tvojim nazorom na vztahy 😉

graceful9
15. aug 2011

prečo sa všetky púšťate do @lizatko1009, keď autorka príspevku jasne napísala, že manžel syna nahovára, zakazuje mu hovoriť vlastnej matke, čo a ako bolo u otca a snaží sa z neho vytiahnuť informácie, ako je u mamy a tak,,,a to, či je nejaká lompa milá alebo nie, to je nepodstatné, keď vlastný otec sa ho od matky snaží oddeliť,,,a nebol by to bohužiaľ prvý prípad, kedy sa to podarilo,,,keď sa podarí nejakej mame nahovoriť, že ich otec je zlý, debil, alkoholik a len ona je naj, a oni potom otca nenávidia, hoci s ním žijú a vidia aký je, tak je to choré,,,bohužiaľ, tento prípad je pravdivý, poznám tú matku a jej deti a viem, že sa to dá,,,ak sa otec snaží oddeliť syna od matky, choré to je, takisto, ak je to naopak, a treba to riešiť!

estterka
15. aug 2011

@zuza_na pytala si sa ho preco to robi? ake ma dovody? na taketo vztahy,treba,zial dvoch naozaj rozumnych dospelych ludi. zda sa,z toho,co si napsiala,ze ty nehuckas syna proti nemu a jeho novej priatelke,co by bolo viac pochopitelne.
som z rozvedenej rodiny,moj otec od nas odisiel kvoly svojej terajsej manzelke. poznam ju odkedy si pamatam. je rovnaky clen rodiny pre mna ako hocikto iny. nikdy ma nikto voci nikomu nehuckal. otcova manzelka je jedna z mojich najlepsich kamaratiek dodnes. moja mama ma tiez druhe manzelstvo,s jej muzom si tiez vyborne rozumieme. tak by to malo byt v idealnom pripade,aby si dospely ludia dokazali spocitat dva a dva a zistit,komu svojim spravanim ublizuju najviac. neviem,ja v dobrom spominam na moje detstvo v dvoch rodinach. vela mojim kamaratok bolo z rozvedenych rodin a nie vsetci otvcovia s novymi zenami a detmi o ne prejavovali skutocne zaujem. neviem ako by som riesila tvoj problem,asi nekonecnymi rozhovormi s nimi,obama,aj ked je to tazke,ze ide hlavne o dieta a nie o vybavovanie si uctov. ta nova priatelka sa jedine moze citit ohrozne tebou,predsa len,si matka syna jej muza a teda ta vzdy bude spajat s nim nieco. moji rodicia dodnes spolu komunikuju,aj keby asi velakrat nechceli uz,maju vsak spolocnu dceru a teraz aj vnucku. ani dnes,po rokoch vsak moja mama neprotestuje,ze prideme na par dni s malou na slovensko a polku casu sme niekde inde.a jej milovana vnucka,ktora je tisicky kilometrov od nej,je s inom zenou..
tazke to mas,to bez debat,ked uz ty musis davat syna im(ja som to zazila na sebe,ale asi by ma to tiez vnutri zozieralo,ze ina zena sa stara o moje dieta,mozno su tie pocity z casti prirodzene pre kazdu matku) a zvladas to,oni by praveze mali byt radi. syn raz vyrastie a toto si zapamata a raz to pochopi,ze to nie je v poriadku,co mu ta zena rozpravala. on by ta nevymenil za nic,ty si mama.ver mi,ja si pamatam,ze som, aj ked bolo vsetko v poriadku, v jeho veku u otca zvykla plakat za mamou,lebo mama je len jedna a vzdy zostane,nech mi tam bolo akokolvek dobre 🙂

mishik
15. aug 2011

Dievcence, aj tak si myslim ze to dietatko ako vsetky deticky z rozvedenych rodin su chudence. Rada by som keby sa take veci nediali a deti mohli zit v laske a pohode, mali poriadne rodinne zazemie. Ja sama mam dve deticky a vidim na nich ked pride hadka ako to tazko beru. Dufam ze sa nestane v nasej rodine nejaky rozchod medzi muzom a mnou...To ze sa chlapi snazia odlakat deti od exmanzeliek je bezne a takisto aj naopak. Len skoda ze si dospeli neuvedomuju ze najviac tym trpia deti.... ☹

mishik
15. aug 2011

@estterka jeeej krasne si to napisala. musis mat velmi rozumnych rodicov s partnermi. klobuk dolu 😉 nasi to vobec nezvladli. otec mal tiez druhu zenu a mama druhehu muza, no krachlo im to aj tak.....som rada svojej dospelosti 😉 a tiez si myslim ze mamicka je pre dietatko len jedna. napr. deti z detskych domovov, ako casto sa stane ze dospele sa snazia vyhladat svoju rodinu, svoju mamu, aj ked ich nechcela....

dm1
15. aug 2011

@lizatko1009 a ked si matka najde po rozvode noveho chlapa tiez sa nebude moct s dietatom stretavat v byte kde s nim zije lebo je to cudzi chlap? to co je preboha za nazor? zivot je vselijaky nikdy nevieme co nam prinesie a len preto ze to 2 ludom nevyslo v manzelstve predsa otec nestrati rodicovske prava mat syna doma aj s novou partnerkou, rodinou rovnako ako ma pravo matka na novu rodinu

ilona3
15. aug 2011

@lizatko1009 sorry čitam to tu ale ani ja so nepochopila ako si to myslela ☹

lizatko1009
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lizatko1009
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lizatko1009
16. aug 2011

@ela2710 a este nieco vies co znamena slovo dilema?
a toto nieje dilema, ze s nou chodi niekolko rokov a nemaju dieta, ne to pride take chore.
dielma znamea problem, et o nieje problem ze este nemaju dieta za tym je ciarka to sa v skole uz davno preberalo a to mi pride chore, to mol moj nazor na ludi co riesia druheho kedy bude mat deti, chapindel konecne?
a koncim tut duchaplnu debatu virtualnym sposobom s ludmi o ktorych tu nemam zaujem nieco riesit, ja som riesila s autorkou, prispejte a poradte jej aj vy a nenavazajte sa do mna.

lizatko1009
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ela2710
16. aug 2011

@lizatko1009 ty si uvedomujes, co pises? mne sa zda, ze vobec,v ktorom riadku som sa ja do teba navazala?? skludni sa, neviem kto tu ma poporodne hormony, pretoze ja som sa o teba nenavazala ani jednym jedinym slovom, skus citat pozornejsie, ja sa mozem vykaslat nato, ako si to myslela s tym deckom, mne je to jedno, ja som napisala len svoj nazor, a ten som tebe neadresovala, tak neviem preco sa nan ozyvas, a dalsia vec, podla mna nie je nic zle na tom, ked je niekto spolu a nemaju dieta..je to kazdeho osobna vec, ale ako vravim, to co si my napisala dva prispevky vyssie je tak trochu odveci, kedze ja som ta nikde neurazila ani som sa do teba nenavazala. Praveze som sa ta ,,zastala" ked sa tu riesila tvoja ,,dvojita" identita

ela2710
16. aug 2011

@graceful9 ale ako vidim, ani ty necitas pozorne, nie je pravda, ze sa tu ,,vsetky" do nej navazali, to aby si nikto nemohol povedat svoj nazor, len na jej prikyvovat, nechceli by ste tak? 😖

koniarova
16. aug 2011

Debata je už asi zbytočná, keďže sa hlavná aktérka neozýva. Tak dúfajme, že všetko dobre dopadne. Samozrejme, pre toho malinkého. 😉

viera27
16. aug 2011

@lizatko1009 cca 4 tlacidlo zhora vlavo na klavesnici. Caps Lock sa to vola.

martinex
16. aug 2011

@lizatko1009 vyjadrujes sa tu tak,ze tomu nikto nerozumie..skus si po sebe precitat,co si napisala....ako skladas vety, ci vobec s to da vetami nazvat.....tak potom sa necuduj,ze nikto nechape co si chcela povedat

a lizatko neni ta ista osoba ako iniciatorka tejto debaty,to som si ista!

danu
16. aug 2011

Poprosim vas, skuste diskutovat bez urazok a hadok, diky

estterka
16. aug 2011

@mishik vies co,a som si takmer ista,ze medzi sebou mali konflikty,aspon zo zaciatku urcite ale ja o nich z tej doby nic neviem,proste to neriesili predo mnou nikdy.

gumimaci
16. aug 2011

@estterka tvoji rodicia (hlavne mama) musia byt velmi rozumny ludia, ked aj napriek ich problemom, sa ta to netykalo. Samozrejme aj ja by som strasne ziarlila, ved to je uplne normalne, nebolo by normalne ak by to bolo mame jedno s kym sa jej dieta styka... a urcite sa postoj zeny trosku zmeni casom a ked si aj nejakeho partnera najde.

estterka
16. aug 2011

viete co mi este napadlo? ze mame aj opacny pripad v rodine,muz mojej mami ma tiez dceru a ta k nam nikdy nesla,pravdepodobne kvoly podobnym radam ako tu padli,mama ju k nam nepustala. nevideli sme ju nikdy.a zrazu,co sa nestalo,jej mama vazne ochorela,vyzeralo to chvilami vselijak,nebolo vobec iste,ci prezije. a my sme mali otazku,co bude s jej dcerou? pride do uplne neznameho prostredia,ked sa nieco stane? vsa je to jej otec,ktory sa o nu postara. a vtedy si to myslim uvedomila cele aj jej mama,ktorej sa polepsilo. treba mysliet aj na to,ako sa to dieta v takej situacii moze citit,ked pride k otcovi a k zene,ktoru sice nepozna,ale nenavidi z rozpravania mami. je to nezvycajna situacia,ale stat sa moze vsetko.
ked tak rozmyslam nad niektorymi prispevkami ludi,co to nezazili,no neviem. som rada,ze aj napriek tomu,ze sa nasi rozviedli velmi skoro,mam dodnes dve rodiny. ja to poznam takto od narodenia,preto pre mna je to normalne takto.

amadora
16. aug 2011

@lizatko1009 no len vyvaľujem oči čo tu píšeš... ty by si nechcela svojho otca vidieť keby sa rozvedie s mamou a nájde si inú ženu?! tomu poviem láska k rodičovi 😝 moji rodičia sú rozvedení od mojich 2 rokov, rozviedli sa civilizovane, nikdy ani mne ani bratovi nebránili vídať toho druhého rodiča, neriadili sme sa žiadnymi termínmi kedy môžeme byť spolu a oboch rodičov som vždy ľúbila rovnako veľmi aj napriek ich novým partnerom. otec mal viac partneriek a aj keď som niektoré mala rada a iné nie, môj vzťah k otcovi to nijako nezmenilo a k mame už vôbec nie.

jonas17
16. aug 2011

@estterka máš šťastie na dobrých rodičov, že sa vedeli preniesť cez nenávisť a nerobiť si navzájom peklo zo života.môjmu bratovi bývalá nedovolí videiť dcéru už tretí rok. a nie je ani ženatý, na rozdiel od nej, pritom ona rodinu opustila.brat verí, že ked dieťa dorastie, tak samo príde.neviem, či nečaká zbytočne.dcéra má už 14 rokov a neprišla. jej matka si takto tiež nepoznala otca, lebo jej to nedovolia mama. a tiež ani v dospelosti otca nevyhľadala.pritom býva nedaleko.tieto deti nejak podľahnú matkám a aj napriek vlastnému rozumu sa prispôsobia...

lizatko1009
16. aug 2011

@amadora
@martinex
@ela2710 baby baby aka identita preboha? mam tu jeden nick a ten mi aj vzdy ostal 😀 😀 😀 tato veta od koniarky na mna, ze neviem by tolerantna asi patri skor vam, neviete tolerovat iny nazor, este raz vas poposim aby ste svoj nazor vyjadrili stistkom mysky na odpovedz pre zakladatelku temu, nie na moj nick, ja o ten nazor vas nestojim. a este nieco chcela by som vdiet zensu, pre ktoru by vas manzel opustil to by bola taka kamoska, ze dovi dopi, ci? rodinne party? 😉

a prvy x pocujem aka tu moja identita sa riesila keby mi mohol niekto blizsie napisat osobne, tu s touto tmou a s hasterkami nechcem mat nic.